ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
W końcu przesiadka z B&L Soflens 66 cztery propozycje..
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    W końcu przesiadka z B&L Soflens 66 cztery propozycje..

    autor: morderca_oka » 22 lipca 2008, 22:57

    Witam,

    ma?e pytanko bo przejrza?em troszk? forum, ale nie znalaz?em satysfakcjonuj?cej mnie odpowiedzi ( je?li taka istnieje :D ).

    Korzystaj?c z waszego do?wiadczenia z soczewkami mo?e troszk? mi podpowiecie:

    u?ywa?em jak w temacie soflens 66 moce minusowe, po konsultacji z okulist? dosta?em a? 4 propozycje hehe nie?le i b?d? tu teraz m?dry ( uprzedzam odp.: mam zaufanie do okulisty, chyba ;) )

    8 lat z B&L i kilka z jakimi? , ju? nie pami?tam B&L 3 m-c, alergik, suche oko raczej nie, ok. 12-14h w soczewkach ( morderca_oka ), dla mnie owe soczewki by?y super ?adnych problem??w i wycofane - technologia przestarza?a

    Do rzeczy oto propozycje:
    1. Acti Fresh 400
    2. Frequency 55 - mia?em je raz na oczach par? godzin ca?kiem niez?e
    3. Proclear
    4. Biomedics Evolution

    ze swojej strony zastanawia?em si? nad B&L soflensami 55 ( comforty ) bo bym je nosi? w trybie dziennym 2 tygodnie i do ?mietnika jak zaleca producent

    jakiem macie do?wiadczenia, sugestie co mo?ecie powiedzie?

    Dzi?ki wielkie z g??ry
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez morderca_oka, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 lipca 2008, 23:21

    Moim zdaniem Proclear bede ok. Sam nosi?em i jak dla mnie byly w porzadku. ewentualnie zapytaj o Purevision skoro jestes taki przywiazany do B&L. Nosisz soczewki dosc dlugo podczas dnia wiec moze zastanow sie nad jakimis Silikonowo-Hydrozelowymi np te PV mysle ze to rozsadny kompromis no i stosunek cena/jakos tez ok. Oczywiscie to wszystko po kontakcje z okulista i jego akceptacji :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    autor: morderca_oka » 22 lipca 2008, 23:27

    no w?a?nie tylko jestem zra?ony do soczewek o mniejszym uwodnieniu, prze?y?em horror z zak?adaniem/zdejmowaniem soczewki o uwodnieniu poni?ej 40%, niestety nie pami?tam jakiej firmy bo by?o to ju? dawno, dlatego jestem pro-wysokie-uwodnienie. St?d te propozycje z takim uwodnieniem...
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 23 lipca 2008, 08:29

    Comforty i Pure Vision mog? by? dla Mordercy za sztywne, nie napisa?e? w jakiej krzywi?nie nosi?e? Soflens 66. M??g?by? spr??bowa? Oasys z J&J (maj? dodatkowe nawil?enie, ale s? 2-tygodniowe), lub ew. Optixa, podobny z mi?kko?ci? i bardziej komfortowy (mozesz go nosi? d?u?e w ci?gu dnia i nie b?dzie Ci si? tak wysusza? oko, co mo?e wyst?powa? przy Comfortach). To s? soczewki, kt??re s? dost?pne w wi?kszo?ci punkt??w, a te kt??re wymieni? lekarz najcz??ciej trzeba zamawia? i czasem jest problem z wypr??bowaniem 1 pary :/
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    autor: morderca_oka » 23 lipca 2008, 08:48

    je?li to mo?e pom??c by?a to krzywizna F/M czyli 8.7, natomiast potrzebuj? soczewek kt??re maj? promi? 14.2 ( a przynajmniej w tej okolicy ) takie ocz?ta mam.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 23 lipca 2008, 09:09

    Optix ma ?rednic? 14.2 i promie? krzywizny 8,6, mo?esz spr??bowa?, Oasys maj? 8,4 i 14.0, w obu przypadkach fajnie by by?o, ?eby to lekarz obejrza? te soczewki. W tej chwili wi?kszo?c soczewek ma ?rednic? 14.0 lub 14.2. Du?o os??b, kt??re u?ywa?y wczesniej Soflens 66 narzeka, ?e nie mog? sobie dobra? czego? odpowiedniego. Jedni prze?ucili si? na Oasys (jest podobna w mi?kko?ci), drudzy na co? innego a trzeci nadal szukaj?. Nie wiem, co w Soflens 66 najbardziej Ci odpowiada?o i ci??ko tak co? radzi?, bo wyb??r soczewek jest ogromny.
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    autor: morderca_oka » 23 lipca 2008, 12:03

    ju? odpowiadam: podoba?o mi si? uwodnienie - ?atwe do za?o?enia i ?ci?gni?cia, nie czu?em jej na oku, nawet jak j? przenosi?em ( no chyba ?e zrobi?em jaki? hardcore i nosi?em j? barddzzooo d?ugo ), nie wysycha?o mi oko - no czasami i po ok 8 latach noszenia ?adnych "z?ych" zmian w oczku
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 24 lipca 2008, 14:23

    Ja te? "przerzuca?em" si? z Soflens 66.
    Okulista poleci? mi Pure Vision. Po ich zakupie i otwarciu bardzo si? zdziwi?em, ?e s? takie sztywne (Soflensy by?y bardzo mi?ciutkie), jednak ta sztywno??, wed?ug mnie, wcale nie wp?ywa na komfort noszenia. Tak wi?c je?li o to sie martwisz to moim zdaniem nie ma o co. U mnie przej?cie z Soflens na PV przebieg?o bezproblemowo.
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 lipca 2008, 17:19

    kuszand pisze:jednak ta sztywno??, wed?ug mnie, wcale nie wp?ywa na komfort noszenia.
    dobrze ze zaznaczyles ze w Twoim przypadku, bo wiele osob bedzie narzekac i narzeka, ze sztywniejsze, a znowu inna grupa na ze inne soczewki sa za miekkie.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 28 lipca 2008, 14:50

    LEMUR pisze:
    kuszand pisze:jednak ta sztywno??, wed?ug mnie, wcale nie wp?ywa na komfort noszenia.
    dobrze ze zaznaczyles ze w Twoim przypadku, bo wiele osob bedzie narzekac i narzeka, ze sztywniejsze, a znowu inna grupa na ze inne soczewki sa za miekkie.
    Wiadomo, ?e takie rzeczy jak komfort noszenia, nawil?enie oka itp. s? subiektywne, wi?c ka?dy mo?e to odczuwa? inaczej.
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości