ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
W poszukiwaniu czegoś lepszego na stałe
  • Rilla
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 07 lipca 2008, 18:31
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    W poszukiwaniu czegoś lepszego na stałe

    autor: Rilla » 07 lipca 2008, 19:24

    Po pierwsze - witam si? serdecznie, bo jestem tu nowa :)

    A po drugie, do rzeczy ;) :

    Ponad miesi?c temu sprawi?am sobie prezent w postaci soczewek - optometrystka dobra?a mi J&J Oasys - krzywizna 8.4 i ?rednica 14.2... Nosi?am dwa tygodnie, ale nie codziennie, bo jednak po kilku dniach nie okaza?y si? dla mnie dobre. Da?o si? nosi?, przez pierwszych 3-5 dni by?am zadowolona, ale z czasem mog?am je zak?ada? na kr??tko - 4 godziny wygody, to zdecydowanie za ma?o :(
    Do?? szybko wysycha?y, mia?am wra?enie, ?e klej? mi si? do oka, cho? kiedy je zdejmowa?am nie by?o tego czu?; po kilku godzinach w nich musia?am cz?sto mruga?, bo pojawia?a si? delikatna mgie?ka - nie utrudniaj?ca widzenia, ale do?? irytuj?ca; wydaje mi si? te?, ?e krzywizna by?a zbyt ma?a, bo mimo, ?e na badaniu soczewka rusza?a si? dobrze, to ja mia?am wra?enie, ?e czasem mi si? "przycina" na oku, a do tego czu?am jak gdyby lekki ucisk przy jej brzegach (nie od razu, ale po jakim? czasie noszenia). Do tego dosz?o to, ?e zdecydowa?am si? jednak na d?u?szy okres wymiany - chcia?abym soczewki na miesi?c.

    Na wizycie kontrolnej, kiedy powy?szym powiedzia?am, pani poradzi?a mi, ?ebym zakupi?a sobie sztuczne ?zy albo krople nawil?aj?ce, bo to wszystko wina wysychania oka, a kwesti? czasow? rozwi?za?a m??wi?c mi, ?e to tylko tydzie? d?u?ej od zalecanej daty wymiany i bez problemu mog? nosi? J&J Oasys przez trzy tygodnie, cz?sto nawil?aj?c kroplami i skracaj?c czas noszenia pod koniec... Innych rad nie dosta?am.
    Tylko, ?e mnie ju? pod koniec tych dwu tygodni Oasys doprowadza?y do sza?u :/ Raczej le?a?y w domu, w p?ynie, ni? mia?am je na oczach, a kiedy na dzie? przed ko?cem wa?no?ci chcia?am p??j?? w nich na egzamin, to wytrzyma?am zaledwie dwie godziny, a potem wyrzuci?am je zwyczajnie do kosza, bo oczy piek?y mnie tak, ?e nie sz?o wytrzyma?.
    A - jeszcze taki drobny szczeg??? - salon optyczny, gdzie dobierano mi soczewki mia? najwyra?niej jak?? umow? z J&J, bo mieli pe?no plakat??w itp.

    To tyle jak chodzi o litani? wyja?niaj?c? powody.
    Teraz jestem ju? w?a?ciwie zdecydowana, by samodzielnie spr??bowa? innych soczewek - kupi? na sztuki co? i zwyczajnie sprawdzi? jak mi si? w nich b?dzie chodzi?.
    Zastanawiam si? nad Soflens 59, gdzie? po drodze w poszukiwaniach opinii i danych co do soczewek pojawi?y sie te? Proclear oraz Surevue (cho? tu zn??w jest ?rednica 8.4, a ja zdecydowanie nie czu?am si? z tym dobrze).

    Chcia?am tu dowiedzie? si? mo?e o wi?cej opinii co do nich, od os??b nosz?cych - g???wnie w kontek?cie opisywanych problem??w.

    Pozdrawiam, R.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Rilla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 07 lipca 2008, 19:46

    Hej,
    Softens'y bym ci odradza?a bo s? to ju? do?c stare soczewki pr?dzej bym ci doradzi?a Pure Vision lub Air Optix obie te soczewki s? silikonowwo-hudro?elowe,ale mi np lepiej le?? Optix'y, pr??bowa?am Pure Vision ale nie le?a?y mi, to jest dla ka?dego kwestia indywidualna, jednak?e te dwie soczewki s? jednymi z najlepszych i mo?esz si? w nich od czasu do czasu przespa? no i ?rednice maj? inna ni? Oasis. Jednak jak ju? kupisz takie soczewki proponowa?bym ci przej?? sie do optometrysty w celu sprawdzenia jak soczewka zachowuje si? na oku, bo mo?esz nie czu? ?adnego b??lu a soczewka mo?e poczyni? ci "spustoszenie", a tego by?my nie chcieli :)
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 lipca 2008, 14:41

    Mieszkasz w du?ym mie?cie, proponowa?abym uda? si? do innego lekarza, kt??ry ma wi?kszy asortyment (przez telefon mo?na anonimowo zapyta?, jakie firmy prowadz?). ?adnego kupowania na w?asn? r?k?! Je?li oka?e si?, ?e to kwestia podsychania, a nie parametr??w, to kupienie Optix??w nic Ci nie da, b?dziesz tylko strzela? w ciemno i traci? kas?. Wymieni?a? soczewki hydro?elowe, ich czas ju? mija, warto spr??bowa? dobra? co? z silikonem, np. Optixy, Biofinity...
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości