ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Czerwona plama na oku zwana Wylewem Wewnętrznym
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    Czerwona plama na oku zwana Wylewem Wewnętrznym

    autor: Wicko » 25 czerwca 2008, 12:42

    Witam.
    Nosz? soczewki kotnaktowe, cho? co prawda co? mi si? dzia?o z okiem i je odstawi?em na jaki? miesi?c.

    Dzi? rano si? budz?, dzie? jak ka?dy inny (spa?em ponad 10 godzin) i..
    (Uwaga, brzydkie zdj?cie, na dole ?adniejsze)

    Matko, co to jest?! W moim mie?cie nie ma ?adnego okulisty, normalnie ju? bym do neigo lecia?. W tym przypadku chc? si? jednak dowiedzie? co to ma by?, czy nale?y mocno panikowa? i czy strac? wzrok w przeciagu 24h ;) Co si? w og??le znajduje na moim oku w tym momencie?

    Pozdrawiam, licz? na pomoc!
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Wicko, łącznie zmieniany 6 razy.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 czerwca 2008, 12:52

    no dobra, wygl?da okropnie, ale napisz co Ci si? dzia?o z tym okiem miesi?c temu ?e musia?e? odstawi? soczewki??Na twoim miejscu jecha?bym do okulisty nawet na koniec ?wiata!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 czerwca 2008, 13:00

    Gdy zak?ada?em soczewki pojawia?o si? du?o naczynek krwiono?nych i og??lnie podra?nione oko by?o. :)
    Wygl?da tak okropnie jak to oko tak odchylilem, kiedy patrz? normalnie przed siebie i tylko odchyl? powiek?, to wida? to tylko jako czerwon? plam? na oku.. dziwne naprawd? :|
    Oczywi?cie jak zwykle wcale tego nie czu?..

    M??j okulista ma czynne tylko we wtorki i soboty, w tym momencie szukam jakiego? innego w sieci :/
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 czerwca 2008, 14:04

    pojderzewam ze jest to wylew pod naczyniowk? czy jakos tak sie to nazywa, jes to wtedy gdy w oku duzo naczynek p?ka w jednym momencie moze byc to spowodowane np. podraznieniem od soczewek o wtedy krew z naczyniowki wylewa sie na twardowke. Moze samo przejsc ale moze powodowac inne komplikacje, szukaj okulisty! tyle ci powiem, a czasami nie nosiles pure vision i nie spales w nich czy cos sie nie stalo, ze tak nagle podraznienie oczu, o ile dobrze pamietam to od niedawna nosiles soczewki i juz takie komplikacje?!?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 czerwca 2008, 14:09

    W GW nie ma okulisty? Nie chce mi si? wierzy?... by?em tam i miasto jak ka?de inne ;>
    Nie wiem co to jest, nie jestem lekarzem... kumpel mia? co? podobnego jak dosta? w twarz gazem od stra?y miejskiej ;) to co? w rodzaju wewn?trznego wylewu. Przeszed? mu ale niestety to nie znaczy ?e Tobie przejdzie :/ musisz p?dzi? do okulisty :mlotek:
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 czerwca 2008, 14:44

    I kolejny przyklad na to ze powinno sie w miare regularnie wykonywac wizyty kontrolne... to wtedy napewno do takiego przypadku by nie doszlo. Bo nic nie czuje, znaczy ok. Az nagle pewnego pieknego poranka... no ale... koniec moralnosci part I ;)

    W GW nie ma tylko jednego okulisty, polecam przeszukanie bazy adresowej i udac sie jak najszybciej lub skorzystac z oddzialu okulistycznego w szpitalu. W takich przypadkach nie ma "mojego, twojego okulisty!"
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 czerwca 2008, 14:55

    Nie mieszkam w Gorzowie, tylko w Skwierzynie, miasteczku 30km od Gorzowa ;)
    Znalaz?em jak?? okulistk?, wiem te?, ?e w szpitalu jest w?a?nie taki oddzia? jaki?..

    Zobaczymy, czy pootwierane :) Dzi?ki za odpowiedzi ;)

    Ah, jeszcze co do PureVision.. Tak, w?a?nie je nosi?em i zdarzy?o mi si? kilka razy w nich przysn?? :maruda:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 czerwca 2008, 15:33

    Ostatnio nie nosi?e? przypadkiem Biofinity i Optix jednocze?nie? Z tego co pami?tam, nie by?e? u lekarza, dokonuj?c zmian soczewek. Wprawdzie wybiera?e? podobne parametrycznie, ale jak wiadomo, to nie o wszystkim ?wiadczy. Tak tylko pisz? ku przestrodze, Ty to ju? wiesz, ale mog? tu trafi? ?wie?aki...
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 21 sierpnia 2008, 03:22

    Witajcie! Postanowi?em wnie?? troch? informacji do tego w?tku, tak na przysz?o?? dla innych.

    ??w wylew wewn?trzny sam z siebie zanika? i po jakim? tygodniu nie by?o ju? po nim ?ladu. To by? chyba przypadek i nie mia?o to nic wsp??lnego z soczewkami.

    By?em dzi? u okulistki po przerwie w noszeniu soczewek. Oko i rog??wk? mam jak najbardziej zdrowe, natomiast moje spoj??wki s? przekrwione i prawdopodobnie kiedy? tak okrutnie zareagowa?y albo na wiosenne py?ki (alergia), albo na materia? AirOptix, kt??ry akurat kilka dni przed posiadaniem oczu jak wampir zdarzy?o mi si? wypr??bowa? (pod okiem okulistki, kt??ra m??wi?a, ?e le?? ok.)

    Dosta?em za darmo Oasysy. Kiedy? by?y to pierwwsze soczewki, kt??re mi da?a i szybko zmieni?em na PureVision, bo przy tej samej korekcji widzia?em w nich znacznie lepiej, wyra?niej. Dzi? po 8h noszenia zacz??y si? robi? niewygodne, wi?c og???em wci?? za nimi nie przepadam.

    A tak przy okazji. Po mojej poprzedniej wizycie pani doktor zapisa?a mi -1.5, bo wydawa?o mi si?, ?e widz? lepiej w?a?nie w takiej opcji.
    Dzi? natomiast dosta?em -1.25, bo z kolei my?la?em, ?e lepiej mi w takich. Jednak z tego co ona m??wi?a wada moich oczu to w?a?nie -1.5.

    I tak sobie my?l?.. Przez kilka miesi?cy moja wada wreszcie przesta?a si? powi?ksza? (na to wygl?da) i bardzo pragn?, by tak zosta?o. Czy korygowanie -1.25 zamiast pe?nych -1.5 mo?e negatywnie na to wp?yn???

    Tak patrz? na tamto zdj?cie.. Ono wygl?da okropnie :) Tutaj macie z bliska, wygl?da mniej odra?aj?co, chyba :)
    Obrazek

    Serdecznie pozdrawiam. Moje oczka s? zdrowe! :jupi:
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 sierpnia 2008, 15:46

    Czas najwy?szy skorzysta? z wyszukiwarki:
    viewtopic.php?t=1049
    Noi gratuluje wyleczenia oczka, wygl?da?o to troch? gro?nie!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 sierpnia 2008, 00:06

    Wicko pisze:Dzi? natomiast dosta?em -1.25, bo z kolei my?la?em, ?e lepiej mi w takich.
    Tego nie zrozumia?am. Chyba zbyt p???na pora. "My?la?e?, ?e Ci lepiej"?

    Zdj?cie z bliska wygl?da r??wnie przera?aj?co. Ciesz? si?, ?e Obcy nie zjad? Ci oka ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 sierpnia 2008, 09:39

    Tego nie zrozumia?am. Chyba zbyt p???na pora. "My?la?e?, ?e Ci lepiej"?

    mysle ze chodzi o to ze okulistka zmieniajac moce szkie? podczas czytania z tablicy pytala w ktorych widzi lepiej no i on powiedzial: My?le ze w tych mi lepiej :P

    A oko wygladalo paskudnie na obu zdj :/ Dobrze ze juz wszystko ok. Z czyms takim trzeba uwazac i nigdy nie mozna mysle? ze samo przejdzie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 26 gości