ODPOWIEDZ Posty: 20 Strona 1 z 1
Suche oko + ProClear & Biofinity - pytanie
  • Awatar użytkownika
    kris81
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 18 maja 2008, 18:40
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Suche oko + ProClear & Biofinity - pytanie

    autor: kris81 » 18 maja 2008, 18:57

    Cze??,
    to m??j pierwszy post tutaj. Soczewki nosz? od 2 tygodni, s? to PureVision
    i niestety mam typowe objawy suchego oka :-(

    Przeczyta?em wiele post??w z tego forum i zdecydowa?em si?
    wypr??bowa? soczewki Cooper Vision i st?d moje pytanie:
    Kt??re wybra? na pocz?tek? ProClear czy Biofinity? Oczywi?cie w?a?nie pod k?tem
    wysychania oka.
    Przeczyta?em, ?e ProClear s? w?asnie zrobione z my?l? o takich osobach jak ja -
    pracuj?cych d?ugo przy komputerze, w klimatyzowanym pomieszczeniu, ale s?
    ze starszego materia?u, z kolei piszecie, ?e Biofinity s? najnowsze, ale
    nigdzie z opisu nie wynika, ?e w?a?nie s? polecane osobom z suchym okiem...

    Za 10 dni id? na pierwsz? kontrol? i jestem lekko zdezorientowany,
    na pewno nie zostan? przy PureVision, bo po 3-4h w pracy oczy mam jak wampir, okropnie
    mnie piek?, uczucie piasku itd. W domu takich problem??w nie mam, tak samo
    podczas np. uprawiania sportu, wi?c raczej to nie problem samego dopasowania soczewek
    tylko dobija mnie klimatyzacja i komp w pracy :-(
    Kupi?em krople Aquify, ale pomaga na 15 minut, potem znowu to samo...

    Pozdrawiam!
    Krzysiek
    Biofinity / Oasys + OptiFree
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 18 maja 2008, 19:24

    Obie soczewki s? przeznaczone dla suchych oczu. Wpisz sobie w wyszukiwark? biofinity albo proclear i znajdziesz mn??stwo wypowiedzi dotycz?cych do?wiadcze? u?ytkownik??w tych obu soczewek. Je?li chodzi o mnie i moje ZSO, to komfort w obu soczewkach jest taki sam, czyli fantastyczny, naprawd?. Jedyna r??znica dla mnie jest ta, ze tak jak w biofinitach chodz? nawet do 3-4 d??b bez ?ci?gania i cz?sto w nich ?pie(oczywi?cie taki tryb noszenia soczewek wymaga cz?stych kontroli raz na 3 miesi?ce), tak proclear zdejmujesz za ka?dym razem kiedy chcesz sie zdrzemnac, chociazby godzink? bo jest to hydro?el nie przystosowany do spania. Wszystko zale?y od twojeo trybu ?ycia, bo obie soczewki s? bardzo dobre.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    kris81
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 18 maja 2008, 18:40
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: kris81 » 18 maja 2008, 20:13

    Dzi?ki za odpowied?!

    A jakiego p?ynu u?ywasz do ich czyszczenia?

    Czy b?d? m??g? oba typy tych soczewek czy?ci? p?ynem Renu?

    Z tego co czytam na tym forum to recenzje Renu nie s? zbyt pochlebne,
    a ja pospieszy?em si? i kupi?em zapas tego p?ynu na 3 miesi?ce :-/
    Biofinity / Oasys + OptiFree
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 maja 2008, 20:55

    kris81 pisze:A jakiego p?ynu u?ywasz do ich czyszczenia?
    wystarczy poczytac posty, albo zajrzec co zaakochany ma w swoim podpisie :P
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 18 maja 2008, 21:03

    Czy b?d? m??g? oba typy tych soczewek czy?ci? p?ynem Renu?
    Skoro taki p?yn odpowiada Ci, to dlaczego go nie u?ywa?, jednak gdyby? szuka? p?ynu przeznaczonego dla oczu wra?liwych lub z problemem o kt??rym piszesz, zajrzyj TUTAJ - http://www.optometria.info.pl/bielawski ... ?go=aosept
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 18 maja 2008, 21:35

    no wlasnie tak jak mam napisane w opisie(dzieki lemur), uzywam opti free zamiennie z solo care aqua, oba plyny sa swietnie tolerowane przez moje oczy, na przek??r wra?liwe, opti free mi bardziej pasuje bo mozna go uzywac 6-miesiecy od otwarcia, a ze czesto spie w soczewkach to wolniej zuzywam plyn, chociaz jak juz zdejme szk?a to nie zaluje sobie. Renu uzywalem, i pewnie jak znalazles nie polecam, ale jesli dla ciebie jest dobry... POwiem ci cos, jak pojdziesz do okulisty, to zapisz sobie pyt. na kartce i wypytaj sie o wszystko, a jesli pani/pan zacznie ci "wciska?" soczewki i plyny jednej formy, i ze one sa dla ciebie najlepsze, to upieraj sie konsekwentnie abys mial dobrane takie szk?a, jakie chcesz wyprobowac, a okulista ma tylko sprawdzic czy wszystko z nimi i twoimi oczami O.K. !,-taka ma?a rada.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 19 maja 2008, 18:01

    witam :)

    ja od oko?o 2 tygodni jestem szcze?liwym u?ytkownikiem PROCLEAR i potwierdzam ?e s? rewelacyjne nie czu? ich na oczach ?atwo si? nak?adaj? i jak na hydro?elowe s? naprawde niez?e ale prawdopodobnie jutro b?de mia? BIOFINITY poniewa? s? zdecydowanie zdrowsze komfort noszenia identyczny jak w PROCLEAR zawieraj? du?o wody (co dla mnie wa?ne) i dotlenienie oka na wysokim pozomie :) - je?li nie spasuj? mi to wr??c? do PROCLEAR ale sprawdzi? musz? :) bo r???nica jadnak spora :)

    tak na boku w t? sobot? by?em na imprezie po powrocie oko?o 2:00 w nocy do domu po?o?y?em si? na chwil? i zasn??em :( nie zdj??em soczewek i obudzi?em si? o 6:00 i szybko je ?ci?g?em i bardzo si? zaskoczy?em oczy bia?e absolutnie nic si? nie sta?o :) - to dow??d wysokiej jako?ci tych soczewek

    pozdro
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 19 maja 2008, 18:39

    noi w?a?nie dlatego nosz? biofinity, przy dzisiejszym tempie ?ycia, lepiej mie? soczewki w kt??rych mo?na sobie pozwoli? na drzemk?. Opisz jak tam ci si? sprawuj? te biofinity!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    kris81
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 18 maja 2008, 18:40
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: kris81 » 19 maja 2008, 19:33

    Dzi?kuj? wszystkim za rady! :)
    Spr??buj? Biofinity,
    planowo mia?em i?? na kontrol? za 9 dni, ale oczy mnie tak okropnie bol? i mam ca?e oczy w pop?kanych naczynkach, ?e id? jutro.
    Boj? si? tylko, ?eby to nie by?a jaka? alergia albo zapalenie...

    A w og??le pyta?em dzi? o te Biofinity w [nazwa regulamin] i kilku innych optykach i nigdzie
    nie mieli!! A w jednym dopiero za tydzien mog? sprowadzi?... One jakie? trudno
    dost?pne s? czy jaka cholera? :) I ciekawe czy mo?na kupi? tylko jedn? par? na pr??b?...
    Biofinity / Oasys + OptiFree
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 maja 2008, 19:58

    Tak, s? trudno dost?pne, jak i inne produkty Cooper Vision.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 19 maja 2008, 20:22

    kiedys opisywa?em swoje do?wiadczenia z pure vision, powodem tych objaw??w moze byc alergia albo jakies czynniki zewn?trzne...ale tez mozesz miec problem z zaakceptowaniem materia?u, bo jest do?? specyficzny, zreszt? jak ka?dy. Ja tez mialem takie problemy, gro ludzi ich nie ma. Idz na kontrole, a co do soczewek, napisz do mnie na meila i pogadamy, na forum nie chce robic zbednej reklamy, co r??wna si? :ot:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 maja 2008, 21:05

    Malla pisze:Tak, s? trudno dost?pne, jak i inne produkty Cooper Vision.
    wcale nie :) wystarczy chciec je wprowadzic do stalej oferty... jak ze wszystkim :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 19 maja 2008, 21:40

    no w?a?ie lemur , wystarczy chcie?, w POznaniu s? chyba tylko 2 zak?ady oferuj?ce biofinity i tylko troche wi?cej oferuj?cych og??lnie soczewki Cooper vision. Jako? tak w POlsce wysz?o ze J&J i Ciba vision ma przewag?. W USA cooper vision, a np na rynek japonski ponad 70% soczewek to J&J, tak wi?c maj? znaczn? przewag?.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 maja 2008, 22:08

    Wystarczy, ale my, klienci, nie mamy na to wp?ywu, chyba ?e sterroryzujemy w?a?ciciela salonu :boks: Bardziej mnie smuci, czemu nowe produkty maj? tak? wielk? krzywizn?. Z najnowszych modeli tylko Johnson mi odpowiada (8.3, 8.4). Przecie? nie wszyscy s? p?ascy.
  • cyp3k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 05 czerwca 2008, 21:48
    Lokalizacja: Radomsko

    autor: cyp3k » 05 czerwca 2008, 21:52

    Czy ktos z was cierpi na zespol sigrena-suche oko?
  • Awatar użytkownika
    kris81
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 18 maja 2008, 18:40
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: kris81 » 24 czerwca 2008, 08:49

    Wracam jeszcze to tego tematu, kt??rzy zacz??em.
    Doczeka?em si? w ko?cu tych Biofinity i moge powiedzie? jedno: REWELACJA!!!
    Nosz? dopiero od 4 dni, wi?c mo?e jeszcze za wcze?nie na ostateczn? ocen?,
    ale wszystkie problemy momentalnie znikn??y, ?adnego suchego oka, dyskomfortu,
    8h w pracy przed komputerem i jak na razie wszystko w porz?dku.

    Te PureVision to by?o totalne badziewie przy tych Biofinity.


    PS. Czekaj?c na Biofinity nosi?em te? przez 2 tyg. Oasys - te? super soczewki,
    prawie tak samo dobre jak Biofinity, jedyna r???nica, ?e nie sprawowa?y si?
    a? tak dobrze w pracy przy komputerze.

    Tak wi?c do os??b z suchym okiem, zaczynaj?cym nosi? soczewki: nie m?czcie si?, tylko
    spr??bujcie Biofinity lub Oasys.
    Biofinity / Oasys + OptiFree
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 24 czerwca 2008, 10:51

    Tak wi?c do os??b z suchym okiem, zaczynaj?cym nosi? soczewki: nie m?czcie si?, tylko
    spr??bujcie Biofinity lub Oasys.
    Kolego, wiele razy pisa?o si?, ?e to jest sprawa indywidualna, mam zesp??? suchego oka i dla mnie oasys to jest totalny badziew (wytrzymuje w nich max 4 godziny), a pure vision s? doskona?e nawet bez zdejmowania przez 30 dni, ka?de oko inaczej reaguj? na materia? z kt??rego jest zrobiona soczewka.
  • Awatar użytkownika
    kris81
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 18 maja 2008, 18:40
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: kris81 » 24 czerwca 2008, 11:58

    Wiem, ?e jest to sprawa indywidualna, co nie zmienia faktu, ?e mog? poleci? innym te, kt??re mi pasuj?. Nigdzie nie napisa?em, ?e dla wszystkich b?d? idealne...
    Biofinity / Oasys + OptiFree
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 czerwca 2008, 13:54

    chcia?bym tylko zwr??ci? uwag? armani, ?e noszenie pure vision w trybie ci?g?ym 30 dni to samob??jstwo w 'bia?ych rekawiczkach' bo niby mo?na w nich spa?, ale pami?taj ?e z oczami to zazwyczaj jest tak ?e gdy jakie? niepo??dane objawy wyst?pi? to ju? trzeba wtedy leczy?, tak by?o z moimi ubytkami po wspania?ej przygodzie z oasys. Tak?e przestrzegam!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 czerwca 2008, 20:07

    kris81 pisze:Wiem, ?e jest to sprawa indywidualna, co nie zmienia faktu, ?e mog? poleci? innym te, kt??re mi pasuj?. Nigdzie nie napisa?em, ?e dla wszystkich b?d? idealne...
    kloci sie to zdanie nieco :)
    Skoro wiesz ze to sprawa indywidualna to nawet jezeli Tobie odpowiada soczewka X, i kolega ja tez nosil, to nie znaczy ze oboje bedziecie zadwowoleni z soczewki Y.

    Polecanie komus soczewek bo dla Ciebie sa ok, bez nadzoru specjalisty (doboru, aplikacji, sprawdzenia itp) powodujesz tylko hurra-optymizm u osob ktore chca zaczac.

    Natomiast jak poczytasz forum to wiele negatywnych objawow po prostu sie NIE ODCZUWA! O czym wiekszosc osob noszacych soczewki zapomina! Mysla ze jak soczewka nie powoduje dyskomfortu, czuje sie taka osoba swietnie to jest wszystko OK - to tylko dla przypomnienia!
ODPOWIEDZ Posty: 20 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 11 gości