Acuvue oasys i przestroga dla innych uzytkownikow SK
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 25 lutego 2008, 20:07

    WEZCIE NAWET TU NIE WSPONIAJCIE TYCH SOCZEWEK :/

    U mnie na poczatku bylo ok, bylem nimi zachwycony.... ale pozniej z kazdym dniem robilo sie coraz gorzej.... oczy piekly byly zaczerwienione (i to nie bylo zadne zapalenie! bo bylem wtedy u okulisty........) a jesli chodzi o sen;/ to juz zupelnie w nich odpada.... zdrzemn??em sie doslownie 40 min i oczy mialem czerwone jak nie wiem co... ehh ;/
    odradzam noszenie tych soczewek.... pamietajcie jesli one wam nie pasuja to np po miesiacu ich noszenia nie wmawiajcie sobie ze moze oko sie jeszcze przyzwyczaja....
    Zrazilem sie juz zupelnie do J&J i nigdy do nich nie wroce
    Fenris sprobuj jeszcze Air Optix.... mnie na prawde "leza" te soczewki oko sie w nich nie meczy i ogolnie jest ok.... jedynie obraz jest troche mniej klarowny niz w Acuvue.... ale daj? rade pozdro
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    fenris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 23 lutego 2008, 23:00
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: fenris » 25 lutego 2008, 21:52

    No w?a?nie mam zamiar w najbli?szym czasie kupi? Air Optix. A na ten mniej "klarowny" obraz polecaj? mi wzi?? -0,25 wi?cej :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 lutego 2008, 22:08

    kolejny przyklad ze cyferki i "ach och" w reklamie nie sa gwarancja jakosci.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 lutego 2008, 22:34

    woozie pisze:kolejny przyklad ze cyferki i "ach och" w reklamie nie sa gwarancja jakosci.
    nie tylko to... pisalem ze kazdy inaczej reaguje na dane produkty i sa osoby, ktore sobie beda chwalic te soczewki.

    Do kazdego przedmiotu/produktu nalezy podchodzic z doza rezerwy.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 lutego 2008, 23:09

    Mo?e te zapewnienia J&J s? prawdziwe... ale przy perfekcyjnej budowie oka, prawid?owym nawil?eniu i idealnym sk?adzie filmu ?zowego... a przy obecnym zanieczyszczeniu ?rodowiska chyba o to trudno.
    Soczewki nie s? antybiotykiem, gdzie musi by? wymienione ka?de dzia?anie niepo??dane... a producenci doskonale o tym wiedz? i stosuj? zwyczajn? reklam? - podobn? do tej z proszku do prania, czy nowego planu taryfowego :P same plusy, zero wad. Ma to nas zach?ci? do zakupu, a mo?e (niestety...) prowadzi? do uszkodzenia wzroku :smutny: Najnowszy mega-supernawil?aj?cy krem te? ka?dy organizm przyjmuje inaczej - a niekt??rym mo?e wyskoczy? jaka? wysypka :P tyle ?e przez sk??re nie ogl?damy ?wiata...
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 lutego 2008, 13:40

    nie tylko to... pisalem ze kazdy inaczej reaguje na dane produkty i sa osoby, ktore sobie beda chwalic te soczewki.

    Do kazdego przedmiotu/produktu nalezy podchodzic z doza rezerwy.
    no o tym juz nawet nie wspominalem bo to jasne jak slonce no ale moze jednak nie dla wszystkich :/ po prostu dla mnie osoby siedzacej na forum juz dluzszy okres czasu pewne rzeczy sa oczywiste
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 26 lutego 2008, 16:36

    Hmmm... troch? zaczynam si? zastanawia?, bo co post to coraz wi?ksza krytyka Oasisi??w. Sam je u?ywam i nie narzekam. Co prawda jak siedz? d?ugo przed kompem to pojawia si? dyskomfort (lekki), ale z tego co tu czytam to raczej normalne perzy soczewkach. Nieraz zdarzy?o mi si? zdrzemn?? tak z 30-40 min. i wcale nie mia?em bardziej czerwonych oczu ni? przed drzemk?. Co prawda wida? na oku naczynka, ale s? one pojedyncze i blade. Ca?ej nocy w nich nie przespa?em, ale tak z 2h te? mi si? zdarzy?o i po kilku mrugni?ciach komfort wraca?. Generalnie podczas noszenia nie czuje ich w og??le na oczach, jestem alergikiem ,ale p??ki co soczewki nie mi w og??le nie przeszkadzaj?. Nie wiem mo?e poczuje r???nic? gdy za?o?? co? du?o lepszego, np. te biofinity, ale jak tu czytam niekt??re problemy ludzi to a? mnie dziw bierze, ?e dla mnie te soczewki s? takie dobre.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 27 lutego 2008, 18:35

    PrzemczaN pisze:Nieraz zdarzy?o mi si? zdrzemn?? tak z 30-40 min. i wcale nie mia?em bardziej czerwonych oczu ni? przed drzemk?.
    nie jeste? sam, bo ja te? nosze Acuvue Oasys i mi odpowiadaj?. Je?li chodzi o spanie to g??ra godzine w nich spa?am, po przebudzeniu czu?am je na oku (ale tylko chwile) , po chwili mija?o.
    PrzemczaN pisze:ale jak tu czytam niekt??re problemy ludzi to a? mnie dziw bierze, ?e dla mnie te soczewki s? takie dobre.
    No w?a?nie ja te? jestem troche zdziwiona (ju? wcze?niej to pisa?am) i troche sie boje ?e po jakim? czasie moge mie? takie objawy jak fenris. Za kilka dni musze ju? je wymieni?, wi?c mo?e zdecyduje sie na inne. :>
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • monia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 17 lutego 2008, 20:17
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: monia » 03 marca 2008, 12:19

    Ja nosilam soczewki Acuvue Oasys przez 2 tygodnie (by?y to moje pierwsze soczewki) i strasznie podra?ni?y mi oczy, a nosi?am max. 4-6 h dziennie :/ ?y?ki w oczach mi pop?kaly i nawet d?ugo po ?ci?gni?ciu soczewek odczuwa?am jakbym ci?gle je mia?a na oku. Teraz testuje Air Optix i p??ki co jestem bardzo zadowolona - w por??wnaniu do Oasys, w og??le ich nie czuje :)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 03 marca 2008, 19:24

    monia pisze:Teraz testuje Air Optix i p??ki co jestem bardzo zadowolona - w por??wnaniu do Oasys, w og??le ich nie czuje :)
    No tak ja te? zmieni?am na Air Optix i komfort jest du?o lepszy. Tylko jeden problem (o kt??rtym by?a ju? mowa na forum). Trzeba kupowa? 0,25D mocniejsze, bo widzi si? gorzej.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 03 marca 2008, 21:19

    No tak ja te? zmieni?am na Air Optix i komfort jest du?o lepszy. Tylko jeden problem (o kt??rtym by?a ju? mowa na forum). Trzeba kupowa? 0,25D mocniejsze, bo widzi si? gorzej.
    _________________
    W moim przypadku dok?adnie to samo co poprzedniczka :)
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 20 marca 2008, 00:58

    Witam.

    W moim przypadku by?o odwrotnie, tzn. przymierza?em u okulisty air optix i oasysy. Te pierwsze zaraz sci?gn??em-strasznie mnie "ku?y", a Acuvue le?a?y ?wiatnie. No coz, ponosimy, zobaczymy:) A to dopiero pocz?tek.

    *Planuje sobie zakupic jeszcze sztuczne ?zy Hyabak. Okulistka mi poleci?a.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 20 marca 2008, 09:59

    Wondy pisze:Te pierwsze zaraz sci?gn??em-strasznie mnie "ku?y
    z tego co mi okulista m??wi? to ZAWSZE jak si? ma soczewki po raz pierwszy na oku to k?uj?. Mnie akurat Oasysy ku?y, ale mo?e z dwie minuty.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 20 marca 2008, 10:43

    A mnie w og??le nie k?u?y pierwsze, od razu jako? tak przyjemnie by?o :D
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 marca 2008, 12:10

    Moja przygoda z Oasysami (pierwsze opakowanie) trwa w najlepsze. Oczy bielutkie, niepodra?nione zupe?nie (ani ?y?ki, ani zaczerwienienia), wieczorem nawil?one. Mam nadziej?, ?e taki stan si? utrzyma! Po przebudzeniu nie mam zwi?kszonej ilo?ci ?adnych wydzielin typu ?piochy. Soczewki lepiej si? ?ci?gaj?, nie zgi??am przy tym ani razu. Mo?e to wynik wprawy, ale wydaje mi si?, ?e znacznie ?atwiej si? ?ci?ga nawil?one szk?a ni? podsuszone "folijki". ?wietnie si? czyszcz?. Tu? po za?o?eniu odczuwam zwi?kszon? wra?liwo?? na ?wiat?o, ale nie wiem czy to nie ze wzgl?du na odstawienie okular??w, na kt??rych zawsze mia?am jakie? dodatkowe warstwy. Gdy mia?am pocz?tki kataru, oczy strasznie piek?y, musia?am odstawi? na par? dni do czasu wyzdrowienia. Jestem jeszcze pocz?tkuj?c? u?ytkowniczk?, bo zu?y?am dopiero 2 pary szkie?, ale por??wnuj?c z Ac.Advance, te s? naprawd? lepsze, zapewniaj? tak wysoki komfort, ?e zapominam ?e je mam. Jedyny minus - mniejsza ostro??. W Ac.Adv. na nieastygmatyczne oko widzia?am jak ?yleta, jak przez okulary. W Oasysach widz? s?abiej. Moc mam obni?on? o 0,5D w por??wnaniu ze szk?ami okularowymi. Skonsultuj? si? przed nast?pnym opakowaniem z lekark?, czy mog? wzi?? mocniejsze o 0,25D.
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 21 marca 2008, 22:42

    Ja te? w oasysach widze gorzej ni? w s?abszych okularach (okulary -1, soczewki kont. -1,5). Gdy te mi si? sko?cz? te? b?d? chcia? zakupi? 0,25 mocniejsze.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 02 czerwca 2008, 07:52

    Co do Oasys, to ja te? mia?am ma?? przygod?. Posz?am do optyka-okulisty, aby zmieni? moc soczewek na mocniejsze, poniewa? moja wada nieco si? pogorszy?a. Gratis do badania otrzyma?am "rzekomo" miesi?czne Oasys. No i s? na prawd? super, oko mam wypocz?te, przy komputerze nie ma problem??w - no generalnie lepiej ni? w O2Optixach. My? mo?e dlatego, ?e Oasys maj? BC 8,4, a O2Optix 8,6??
    Tylko. ?e kiedy zacz??am czyta? sobie o Oasys, to okaza? si? ?e one s? DWUTYGODNIOWE! A przynajmniej tak zaleca wymian? producent! I co mam my?le?? To chyba z tamtym okulist? jest co? nie tak, prawda? Bo skoro powiedzia?a, ?e soczewki s? miesi?czne, a w rezultacie wychodzi ?e nie?
    W takim razie b?d? musia?a wr??ci? do O2Optix, po pierwsze s? miesi?czne, a po drugie maj? t? sam? cen? co Oasys, a mo?na je nosi? d?u?ej...
    Ech, a tak ju? si? cieszy?am.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 czerwca 2008, 13:10

    O ich okresie wymiany ju? sporo tutaj by?o... Wielu lekarzy m??wi, ?e mo?na je nosi? d?u?ej, 3-4 tygodnie, tylko na jakiej podstawie i na czyj? odpowiedzialno???! :maruda: Moja pierwsza lekarka zaleci?a wymian? co 4 tygodnie, ale najlepiej co 3 (po 2 tygodniach obejrza?a soczewki i powiedzia?a, ?e wygl?daj? ?wie?o i mog? nosi? dalej), m??j obecny lekarz pozwoli? na tryb miesi?czny, ale pod warunkiem, ?e b?d? u?ywa? p?ynu typu AOSept, bo najlepiej usuwa osady.

    Je?li s? dla Ciebie lepsze ni? Optixy, to po co zmienia?? R???nica krzywizny 0,2 jak najbardziej mo?e odgrywa? rol?, tak jak to by?o w moim przypadku, ale o tym powinien poinformowa? lekarz, ogl?daj?c oko w soczewce. Niestety, wielu daje pierwszy-lepszy model, kt??ry akurat jest na stanie w salonie, bo "a nu? b?dzie pasowa?, r???nica jest niewielka" :cenzura: Ostatnio wysz?y na rynek nowe Optixy z nawil?aczem, celem firmy jest poprawa komfortu u?ytkowania.

    Podsumowuj?c par? miesi?cy z Oasysami, jestem bardzo zadowolona :jupi: Na mojej ciasnej rog??wce le?? pi?knie, nie uciskaj?. Z ostro?ci? nie mam ju? problem??w, po prostu lekarka na pocz?tku za du?o mi odj??a i nie wzi??a pod uwag? ma?ego astygmatyzmu. Teraz mam lewe szk?o s?absze o 0,25D ni? okularowe, a prawe o tej samej mocy co okularowe (zamiast cylindra) i widz? naprawd? ?wietnie! Problem z wystaj?cymi naczynkami rozwi?za? si?, po prostu podra?niaj? mnie standardowe p?yny. Odk?d przep?ukuj? soczewki przed za?o?eniem sol? fizjologiczn? lub zakraplam oczy AQuify po za?o?eniu, w og??le nie czuj? szkie? na oczach, s? bielutkie. Z now? par? zaczn? stosowa? AOSept.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 czerwca 2008, 15:25

    pcheelka pisze:okaza? si? ?e one s? DWUTYGODNIOWE! A przynajmniej tak zaleca wymian? producent! I co mam my?le?? To chyba z tamtym okulist? jest co? nie tak, prawda?
    m??j te? tak m??wi? wi?c sie nei przejmuj. Widocznie u nich panuje jakie? g?upie "przekonanie" ale nie ryzykuj lepiej. Ja na pocz?tku nosi?am Acuvue Advance a potem Oasys, wydawa?o sie ?e jest ook ale chyba dlatego ?e nie mia?am porownania ?adnego ale potem za?o?y?am Optixy i jest super;) s? najlepsze. przynajmniej dla mnie.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 02 czerwca 2008, 19:09

    a s? te soczewki w wersji miesi?cznej?
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 02 czerwca 2008, 19:23

    Wszystkie soczewki J&J s? dwutygodniowe.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 czerwca 2008, 23:49

    Starsze by?y miesi?czne, np. Surevue (czeka na mnie pr??bna para w szafce).
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 03 czerwca 2008, 15:56

    Mam rozumie?, ?e je?li nic si? nie dzieje to 3 g??ra 4 tygodnie moj? je nosi??
    Pomy?l, skoro producent pisze na soczewkach 2 tyg, to tyle w?a?nie to znaczy. Chcesz soczewki przenosi? - prosz? bardzo, ale robisz to tylko i wy??cznie na w?asn? odpowiedzialno??. W Polsce obecnie Johnsony s? dwutygodniowe !!!!!
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 czerwca 2008, 20:55

    Daisy pisze:
    Mam rozumie?, ?e je?li nic si? nie dzieje to 3 g??ra 4 tygodnie moj? je nosi??
    Pomy?l, skoro producent pisze na soczewkach 2 tyg, to tyle w?a?nie to znaczy. Chcesz soczewki przenosi? - prosz? bardzo, ale robisz to tylko i wy??cznie na w?asn? odpowiedzialno??. W Polsce obecnie Johnsony s? dwutygodniowe !!!!!
    Nie! Prowadzi?em ju? o tym dyskusj? z lemurem kiedy? w tym temacie:
    http://forum.optometria.info.pl/viewtop ... uvue+oasys
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 czerwca 2008, 21:16

    w katalogu producent zaleca:
    noszenie: dwutygodniowe lub tygodniowe przedluzone
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 03 czerwca 2008, 22:13

    Nie! Prowadzi?em ju? o tym dyskusj? z lemurem kiedy? w tym temacie:
    Dobrze piszesz Debian- KIEDY?, jeszcze p???tora roku temu otrzyma?am tak? sam? informacj? jak Ty, a teraz (miesi?c temu) w tym samym gabinecie us?ysza?am to co m??wi Lemur, czyli
    noszenie: dwutygodniowe lub tygodniowe przedluzone
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 11 sierpnia 2008, 23:06

    Witam po d?ugiej przerwie, z nowymi do?wiadczeniami po pobycie w Hiszpanii!, pisz? w?a?nie tutaj bo przez d?ugi okres czasu zdarzy?o mi si? nosi? soczewki J&J, troch? wbrew sobie i troch? bez wyj?cia. Poniewa? nie mog?em nigdzie dosta? soczewek Biofinity zdecydowa?em ?e acuvue advance 2-tyg. b?d? dobr? alternatyw? i ot moje odczucie s? takie:
    -bardzo dobrze sprawuj? si? w ciep?ym klimacie, nie wysychaj?, nie podra?niaj? lecz uprzedzam ?e nie zdarzy?o mi si? w nich zdrzemn?? ani razu i nie naci?ga?em terminu. Co mnie zdziwi?o to, to ?e kiedy dobiega? termin zmiany soczewek tak miedzy 13 a 14 dniem soczewki zaczyna?y sw?dzie?, tak jakbym mia? ci?gle co? w oku. Schemat powt??rzy? si? i w Hiszpanii kiedy mia?em kontakt ze s?on? wod? i gdy wr??ci?em do Polski i za?o?y?em now? par?, osobi?cie nie wiem o co chodzi ale nie dociekam bo i tak zmienia?em soczewki po 2 tyg.
    -nast?pnie zdecydowa?em si? wypr??bowa? Acuvue Oasys, mia?em z nimi przykro?ci w przesz?o?ci ale przemi?a Pani namawia?a i da?a upust wi?c m??wie co mi tam, najwy?ej wyrzuc? i przechodz? w okularach. Niestety okaza?a si? ?e soczewki obie po za?o?eniu przyklei?y si? do oczu i intensywne zakraplanie nic nie pomog?o, z trudem zdj??em je z oczu i lekko poddenerwowany. Co si? okaza?o, to by?a niestety moja wina poniewa? nosz? BC 8.6 lub 8.7 a Acuvue O. s? produkowane w krzywi?nie 8.4 noi ze skulonym ogonem nie chcia?em si? d?u?ej k???ci?, lecz przemi?a Pani o?wieci?a mnie m??wi?c , ?e ludzie cz?sto narzekaj? na te soczewki ?e wysychaj?, ?e nie pasuj?, ?e podra?niaj?, a nie patrz? na BC, bo przecie? gdy soczewka jest za ciasna, traci swoje w?a?ciwo?ci i zdarza si? nawet , ?e tak jak w moim przypadku, przykleja si? do oka Tak w?a?nie doszed?em do wniosku, ?e moje problemy zwi?zane z Acuvue Oasys to poprostu ?le dobrana krzywizna, i tu musz? uderzy? si? w pier? bo kupi?em je wtedy na w?asn? r?k?.
    - Obecnie wci?? czekaj?c na Biofinity Pani zaproponowa?a mi na spr??bowanie par? Acuvue2 z krzywizn? BC 8.7 i DIA 14.0 czyli tak jak powinno by? i jest w porz?dku, soczewki nie powalaj? abberacj? ale mo?na w nich te 12h spokojnie przechodzi?. Co ciekawe, s? to soczewki bezbarwne, tak jak AO Night and Day.
    Wnioskuj?c, uwa?ajcie na krzywizn?, bo to ?e producent zapewnia o jej uniwersalno?ci i mo?liwo?ci dopasowania si? do ka?dej rog??wki to prawda nie jest, poprostu zwyk?y chwyt reklamowy, i pewnie nied?ugo koncern J&J dojdzie do wniosku ?e wartoby zacz?? produkcj? Oasys w conajmniej jeszcze jednej, wi?kszej krzywi?nie, ale to pewnie po takim czasie jak wtedy gdy wycofali si? z decyzji jakoby mo?na spa? w A. Advance.
    Jeszcze ma?a uwaga, Pani bada?a oczy w Oasys i w innych soczewkach pod lamp? szczelinow? gdy przyszed?em ze skarg?.
    Jeszcze tylko ma?a uwaga:
    Nawet nie wiecie, jak tanie s? soczewki na zachodzie, pude?ko Air Optix kosztuje 16euro, czyli przeliczaj?c na PL to wcale nie taniej, ale trzeba wzi?? pod uwag?, ?e oni zarabiaj? w euro, wi?c to jest tak jakby?my p?acili 16z? za 3szt. soczewek, akurat pami?tam cen? Air Optix.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez zaakochany, łącznie zmieniany 1 raz.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 sierpnia 2008, 10:58

    Ciesz? si?, ?e dopisa?e? si? do tego odkopanego tematu, ja akurat mam ciasn? rog??wk? i Oasys s? dla mnie ?wietne, nie wysychaj? i nie podra?niaj? - nawet s? nieco za lu?ne. M??j obecny okulista nie przepada za nimi w?a?nie z tego powodu, ?e ma mn??stwo pacjent??w, kt??rym je "dobrano", a nie powinno. Swoj? drog?, niekt??rych lekarzy powinno si? zamkn?? do paki za co? takiego, za przepisywanie na si?? niedopasowanych produkt??w firmy, z czego czerpi? profity, a pacjenci trac? pieni?dze, nerwy i zdrowie... Kole?ance tak podra?ni?y oczy (dobrane przez lekarza! Inny stwierdzi?, ?e s? za ciasne), ?e obecnie tylko Proclear toleruje (a niby niewielka r???nica w krzywi?nie, czym si? ludzie usprawiedliwiaj?, kupuj?c na w?asn? r?k?...).

    W Advance r??wnie? nie wytrzymuj? zbyt d?ugo, wprawdzie nie czuj? ich na oku wcale, ale oczy s? w nich zm?czone pod wiecz??r, co nie wyst?puje w Oasys, kt??re do miesi?ca s? takie, jak na pocz?tku (u?ywanie 2-3x w tygodniu, czyszczenie mechaniczne za ka?dym razem, kropelki, obecnie AOSept, po 2 tygodniach mia?am sprawdzany stan zanieczyszczenia soczewek i lekarz by? dumny z ich stanu). Widocznie te drugie maj? trwalszy materia?, kto wie... Aktualnie mam przerw?, bo nosi?am Advance prawie miesi?c, w ostatnich dniach rze?niczo po kilkana?cie godzin dziennie na szlaku i doigra?am si?, oczy si? zbuntowa?y. Moje oczy w Oasys przetrwa?y wyjazdy w g??ry i drzemki w autobusie. Tak wi?c ich 2-tygodniowo?? to nie ?ciema, zreszt? my?l?, ?e reklamowanie ich jako miesi?czne w tej cenie by?oby bardziej op?acalne dla firmy.

    Do??czam si? do apelu do firm, aby zm?drza?y i produkowa?y tak jak kiedy? inne krzywizny. Johnson tylko na tym traci. Je?li zmieni? Oasys na wi?ksze i porzuc? produkcj? 8,4, pozostanie mi po?egnanie si? z tym wynalazkiem, bo wszystkie nowe modele s? produkowane co najmniej w 8,6 (sprawdza?am - nawet go?ym okiem wida?, ?e za du?e).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości