ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Łzawienie oczu w soczewkach
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    Łzawienie oczu w soczewkach

    autor: meph » 31 maja 2008, 11:51

    Moja styczno?? z soczewkami trwa ju? oko?o miesi?ca i przez ten ca?y czas doszed?em ju? do tego ?e zdecydowanie lepiej moje oczy reaguj? na hydro?el ni? jego nowocze?niejsz? odmian? ale czego? tu ca?y czas nie rozumie...

    najlepsze okaza?y si? Procleary w kt??rych zdecydowanie widz? dobrze ostro ale...przewa?nie wygl?da to tak w pomieszczeniach jest ok ale gdy przejd? si? na zewn?trz oczu zaczynaj? robi? si? jakby wilgotne i powoduje to ?e trac? ostro?? (tak jakbym widzia? przez wod?) :( i to wyst?puje w r???nych nasileniu bo czasem nie ?zawi? w og??le i wtedy widz? super aha w nocy i wieczorem widz? super ca?y czas - o co tu chodzi? czy oczy nie dostosowa?y si? jeszcze do soczewek ?

    by? mo?e nawet mog? nosi? silikony ale bo tam ten efekt wyst?puje tak?e ale w nasilonym efekcie

    dzi?kuje za wszystkie odpowiedzi

    meph
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez meph, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 maja 2008, 12:59

    Musisz zg?osi? sie z tym do okulisty. A to nie jest tak ?e wszystkie hydro?ele s? takie dla Ciebie, a silikony takie. Gdyby? spr??bowa? innych silikonowo-hydro?elowych mo?liwe, ?e zmieni?by? zdanie, bo one s? wykonane z r???nych materia???w. Nie ma takiej regu?y, ?e ju? na zawsze hydro?ele najlepiej b?d? Ci pasowa?. W gr? wchodzi jeszcze ?rednica, krzywizna i stopie? uwodnienia.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 maja 2008, 13:24

    meph pisze:i to wyst?puje w r???nych nasileniu bo czasem nie ?zawi? w og??le i wtedy widz? super aha w nocy i wieczorem widz? super ca?y czas - o co tu chodzi? czy oczy nie dostosowa?y si? jeszcze do soczewek ?
    mozliwe ze potrzebujesz jeszcze troche czasu, chociaz z drugiej strony miesiac to juz dosc sporo. Moze to byc tez alegria na material, na plyn na jakis pylek czy jeszcze cos innego. Poza tym to nie jest tak ze zakladasz rano soczewki i caly dzien obraz jest nieskazitelny. A to sie soczewka poruszy na oku a to jakis paproch wpadnie no i jest jeszcze wysychanie soczewek oraz pewnie z milion innych powodow. sam niejednokrotnie mialem tak ze jednego dnia soczewka od samego zalozenia "siedzi" ladnie obraz jest doskonaly a innym razem a to cos kluje albo oko lzawi dopiero "sztuczne lzy" lub ponowne zalozenie soczewki pomaga.

    Jezeli problem pojawia sie przez dluzszy czas to najrozsadniej byloby sie wybrac do okulisty.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 czerwca 2008, 10:35

    To naprawd? niepokoj?ce, odbiera ca?? przyjemno?? i komfort! Czy problem wyst?puje na ostrym s?o?cu, czy r??wnie? wieczorem lub w cieniu, gdy niebo jest zachmurzone?
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 01 czerwca 2008, 11:56

    Malla pisze:To naprawd? niepokoj?ce, odbiera ca?? przyjemno?? i komfort! Czy problem wyst?puje na ostrym s?o?cu, czy r??wnie? wieczorem lub w cieniu, gdy niebo jest zachmurzone?
    dok?adnie :( ale dziwne to bo z rana za?o?? i jest ok i jak przejd? przez miasto raz jest ok a raz czuj? ?e oczy robi? si? jakby wilgotne i za nied?ugo obraz sie rozmywa na kt??re? oko :( i mam wra?enie ?e to szczeg??lnie dzieje si? na s?o?cu ostrym ale i zdarza si? na mniej intensywny w biofinity efekt ten nasiala? si? jeszcze bardziej - same problemy a bardzo by mi by?o przykro gdybym nie m??g? soczewek nosi? bo w por??wnaniu z okularami czuj? si? rewelacyjnie...

    hmhm szczerze m??wi?c to najcz??ciej dzieje si? tak gdy jest s?o?ce rzadziej gdy zachmurzone niebo i praktycznie nie wyst?puje wieczorem i noc?

    najbardziej dziwi mnie to ?e w tych jednodniowych by?o ok fokus dailes 13.80 / 8.6 wiem ?e one s? grube - mo?e ja musz? mie? grube bo o pozosta?e parametry nie maj? wp?ywu bo optix N&D maja takie same a byly najgorsze :/

    dzi?kuje za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości