ODPOWIEDZ Posty: 25 Strona 1 z 1
Wiosna, czyli pyłki i użytkownik soczewek :/
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    Wiosna, czyli pyłki i użytkownik soczewek :/

    autor: Asik » 17 kwietnia 2007, 11:16

    Od jakiego? tygodnia puchn? mi oczy , s? zaczerwienione itd. typowe objawy alergii, bo na takow? choruje. Oczywi?cie soczewki odstawi?am:/ Dosta?am od lekarza kropelki antyalergiczne do oczu(CromoHexal). Na ulotce jest napisane, ?e mozna u?ywa? kropelki i nosic jednocze?nie soczewki. W zwi?zku z tym wszystkim mam pytanie : kiedy b?dzie bezpieczniej za?o?y? soczewki znowu? Jak ust?pi? objawy, czy dopiero po zako?czeniu okresu pylenia( o nieeeeeeee)?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:22 przez Asik, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 17 kwietnia 2007, 18:47

    Chyba jak ustapi? objawy to spokojnie mo?esz za?o?y? soczewki a te krople to mo?esz ca?y czas wydaje mi si? uzyw?c jak jest okres pylenia.
  • puzon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 21:21
    Lokalizacja: DolnyÂ?lÂ?sk

    autor: puzon » 17 kwietnia 2007, 19:31

    Omg, po zako?czeniu pylenia czyli praktycznie a? do jesieni (zbo?a) , r??wnie? jestem alergikiem... Co to b?dzie.. :/
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 17 kwietnia 2007, 19:36

    nie za?amuj mnieeeeeee!!!!!! bunt ja sie tak nie bawie :eek: :help: :< :smutny: :nie: !
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 19 kwietnia 2007, 19:31

    y y y ja takze jestem alergikiem , budze sie juz z czerwonymi oczkami
    No ale wkraplam kropelkii , zaczerwienienie znika i zakladam moje ukochane kontakty :)))
    i Ooooo :)
    OLivier
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    <zmartwiony>

    autor: modern » 22 kwietnia 2007, 22:05

    ;/ By?em u okulistki i powiedzia?a mi ze mam alergiczne zapalenie spoj??wek. Oczy nic mnie nie bola?y ani nie ku?y- poszed?em bo chcia?em zmienic soczewki na inne.... Na pewien czas musze odstawi? moje kontakty dop??ki nie wylecze zapalenia. Okulistka powiedzia?a ze to moze by? od py?k??w ro?lin albo od p?ynu (u?ywam Renu Multiplus). Mam pytanie?? Czy to zapalenie moze byc spowodowane np. niew?a?ciw? pielegnaci? soczewek czy moze tym ze moje Advanced nosi?em ok 3 tygodni??
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 kwietnia 2007, 23:02

    ciezko stwierdzic na odleglosc co jest przyczyna... jezeli chodzi o plyn jest plyn dla wrazliwych oczy, dla alergikow - to AOsept
    www.optometria.info.pl/bielawski/index.php?go=aosept
    Przed uzyciem wazne jest zapoznanie sie z ulotka! Nie mozna nim przeplukiwac soczewek, myc mechanicznie, kropic oczu itp, itd...
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 12:17

    Trzeba ?ci?ga? soczewki do kropli?
    Nie mo?na stosowa? soczewek je?li ma si? zapalenie tylko trzeba wyleczy?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 15:20

    Zale?y jakie krople, informacja zawsze jest na ulotce. Do Aquify czy Blink nie trzeba.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 maja 2008, 15:33

    Malla, ale tu bardziej chodzi o kropelki na zapalenie spoj??wek...
    Ale rzeczywi?cie ka?de krople maj? inny sk?ad i niekoniecznie ka?de oddzia?ywuj? na soczewk?, np. przy Visine Classic mo?na stosowa? kontakty, ale zak?ada? dopiero ok 20min po zakropleniu. Inaczej jest np. z Starazolin (lub podobnych, nie pami?tam) przy kt??rych trzeba zrezygnowa? na czas kuracji z noszenia soczewek.
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 16:03

    Pytanie by?o o kropelki, to odpowiedzia?am. Lecz?c zapalenie spoj??wek, nale?y przecie? ca?kiem odstawi? soczewki, wi?c pytanie czy stosowa? na nie, jest troch? nie na miejscu. W przypadku wi?kszo?ci kropli nie na recept? (Visine, Lacrimal itp.), soczewki nale?y za?o?y? po pewnym czasie, np. 30 minutach. Widzia?am w necie zdj?cie soczewki przebarwionej przez Visine - jak kolorowa koszulka po praniu w chlorze.
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 16:06

    Mi okulistka pozwoli?a nosi? soczewki i kropelki Emadine ---no, ale i tak ich nie mog? za?o?yc
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 16:20

    Aaaaalergiczne zapalenie to nieco inny przypadek, wybacz, ale nie doczyta?am.
    Z ulotki:
    "Preparat EMADINE dost?pny w butelkach zawiera chlorek benzalkonium, kt??ry powoduje odbarwianie mi?kkich soczewek kontaktowych. Dlatego te?, osoby korzystaj?ce z takich soczewek powinny zachowa? ostro?no??."
    Czyli pewnie mo?na, ale po jakim? czasie, np. p??? godziny (nie pisz? w ulotce).
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 25 maja 2008, 16:27

    armani pisze:Inaczej jest np. z Starazolin (lub podobnych, nie pami?tam) przy kt??rych trzeba zrezygnowa? na czas kuracji z noszenia soczewek.
    A przeczyta?e? dok?adnie ulotk?.Chyba nie.
    "podczas stosowania leku Starazolin nale?y przerwa? noszenie soczewek kontaktowych,gdy? sk?adnik(...).Soczewki mo?na za?o?y? po ok. 15 minutach od zastosowania kropli"

    Sama je stosuj? ju? b.d?ugo i JAK NAJBARDZIEJ s? polecane "do objawowego leczenia stan??w,kt??rym towarzyszy obrz?k i przekrwienie spoj??wek ,wywo?anych czynnikami dra?ni?cymi,jak(...) soczewki kontaktowe(...)"

    Wprowadzasz innych w b??d myl?c poj?cia,bo: zapalenie spoj??wek,a ich przekrwienie to s? dwie r???ne rzeczy!

    Pozdrawiam :-D
    Pozdrawiam

    Ewelina
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 maja 2008, 16:50

    W?a?nie dlatego napisa?em "lub podobnych, nie pami?tam", napewno sk?adem by?y praktyczne identyczne - kiedy? tam pyta?em w aptece i by?o wyra?nie napisane ?eby przerwa? stosowanie kontakt??w ;)
    Inka pisze:Wprowadzasz innych w b??d myl?c poj?cia,bo: zapalenie spoj??wek,a ich przekrwienie to s? dwie r???ne rzeczy!
    A gdzie napisa?em o przekrwieniu? Zar??wno Visine jak i Starazolin tak samo nadaj? si? na leczenie zapalenia spoj??wek!
    Inka pisze:Sama je stosuj? ju? b.d?ugo
    Z tego co si? orientuj? to ?aden lek obkurczaj?cy naczynka nie powinien by? stosowany przez okres d?u?szy ni? 10dni ;> (bez konsultacji z lekarzem)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 17:04

    Alergia sezonowa ma inne pod?o?e ni? typowe zapalenie bakteryjne, nie jest bezwzgl?dnym przeciwwskazaniem do odstawienia soczewek (podobnie jak ZSO), mo?na sobie z ni? poradzi? przez wzmo?on? higien? (np.AOSept), krople, jednodni??wki. Ostatnio mia?am rozmow? o tym z lekarzem i by?a optymistyczna. Jednak je?li to nie pomaga, objawy s? zbyt mocne, to nie warto si? m?czy?...
    Zawsze mi si? jednak wydawa?o logicznym, ?e chorym, zaka?onym bakteriami oczom trzeba da? spok??j do czasu wyleczenia. Jak by?am przezi?biona, to odstawi?am szkie?ka na tydzie?, a bakterii nie mia?am w oczach, tylko w gardle, ?e si? tak wyra??.
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 17:11

    Jestem um??wiona do alergologa ---ale r??wniez chc? i?? na dopasowanie nowych soczewek my?licie czy to dobry pomys???
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 18:19

    Nie szkoda Ci kasy na wizyt? i nowe soczewki? Wyt?umacz nam, na czym polega problem z za?o?eniem - zaczerwienienie, szczypanie, b??l, ropna wydzielina?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 maja 2008, 18:35

    Michitka pisze:ale r??wniez chc? i?? na dopasowanie nowych soczewek
    Malla pisze:Nie szkoda Ci kasy na wizyt? i nowe soczewki?
    rozumiem Malla, ze w razie czego to udzielasz rowniez leczenia na odleglosc i w przypadku zlego czy skutkow ubocznych bierzesz na siebie odpowiedzialnosc?

    Nie rozumiem, dlaczego przy jakikolwiek komplikacjach wolicie wydac kase na srodki ktore nie koniecznie pomoga, nie koniecznie sa dobre w danym przypadku.
    Cos co pomaga jednemu drugiemu nie koniecznie, a trzeciemu wzmozy efekt. Tak jest z kazdymi lekarstwami. Nie kazdemu pomagaja tak samo.

    Zamiast przejsc sie do specjalisty aby zobaczec co jest przyczyna, no tak, ale przeciez to WY jestescie najlepszymi doradcami na odleglosc w kwestiach diagnozy, leczenia i... w takim przypadku rowniez brania odpowiedzialnosci na siebie!

    To tak aby kazdy mial swiadomosc tego... co robicie Wasza sprawa z oczami, ale pamietajcie ze gorzej leczyc niewyleczone prawidlowo komplikacje.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 18:39

    ?le mnie zrozumia?e?. Dla mnie w?a?nie dobieranie soczewek na si?? przy takich problemach z oczami jest szale?stwem, szkoda by mi by?o pieni?dzy. Nie chodzi?o mi o to, ?e nie warto i?? do lekarza, skoro a nu? samo przejdzie... Lekarz, u kt??rego ostatnio by?am, nie zajmuje si? chorobami oczu, tylko praktycznie kontaktologi?. Oczywi?cie gdy jest co? nie tak, wie co robi?, ale w sprawie czego? powa?niejszego, typu: jaskra, skieruje do innego specjalisty. Mo?na i?? na bezp?atne badanie w przychodni (lub do lekarza, kt??rego g???wnym celem nie jest dobranie soczewek, tylko dobre zaj?cie si? oczami pacjenta) zamiast p?aci? niema?o za wizyt? w np. [nazwa regulamin], gdzie na celu maj? nie leczenie, ale przepisanie okular??w czy kontakt??w, kt??re pacjent wykupi w salonie, a wszelkie choroby s? im obce. My?l?, ?e moja postawa jest ju? zrozumia?a. A zapyta?am na czym polega problem z zak?adaniem z czystej ciekawo?ci.
    Ostatnio zmieniony 25 maja 2008, 18:50 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 18:50

    No tak, ale znale?? przyczyn? te? nie jest ?atwo, prawda??? A ja nie chc? by? skazana na okulary


    Uczulenie na soczewki u mnie po 5 czy 6 latach to troch? dziwne by by?o nie?
    Mo?e na p?yn o kosmetyki???

    Jak wyciagn??am ?wie?? par? to ok -- z 2 razy za?o?? i koniec.

    Nie mog? za?o?y? ich na oko -- a jak ju? "wskocz?" to od razu czuj? b??l, ?e co? przeszkadza, automatycznie zaczynaj? ?zawi? i czerwieni?

    (jest to troch? inne odczucie ni? jak jest co? na soczewce, w??wczas da si? za?o?y? bez problemu i tak nie boli)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 maja 2008, 18:58

    Wszystko mo?e by?, my tego nie stwierdzimy na odleg?o??, strasznie nam przykro :(
    Uczulenie po paru latach jest dziwne, ale zdarza si?. Nie wszyscy mog? nosi? soczewki i nic na to nie poradzimy, mo?e Twoje oczy si? zbuntowa?y. Mo?e nie s? do ko?ca wyleczone, mo?e masz co? powa?niejszego. Mo?e nie b?dziesz mia?a wcale w przysz?o?ci problemu, je?li zdiagnozuje Ci? porz?dny lekarz i b?dziesz ?ci?le post?powa? za jego wskaz??wkami.
    Alergikom proponuje si? jednodni??wki, odpadaj? wtedy p?yny, je?li to ich sprawka - jeste? w stanie ponie?? takie koszty? Po?wi?cisz te? makija?, ?eby nie nosi? okular??w? Wiesz, ?e okulary trzeba mie? tak czy siak i koniecznie oczy musz? odpoczywa? od soczewek (wieczorami, w weekendy itp.)?
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 19:05

    W takim razie i?? do okulisty, optometrysty??? Czy alergologa??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 maja 2008, 19:21

    optometrysta nie zajmuje sie chorobami oczu.

    Najpierw - jezeli nie wiesz czy jestes - polecam alergologa, pozniej okuliste. Bo zapewne okulista zapyta Cie czy jestes na cos uczulona itp... wiec lepiej to wiedziec.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 25 maja 2008, 19:28

    zamiast p?aci? niema?o za wizyt? w np. [nazwa regulamin], gdzie na celu maj? nie leczenie, ale przepisanie okular??w czy kontakt??w, kt??re pacjent wykupi w salonie, a wszelkie choroby s? im obce.
    Malla,to nie prawda, by? mo?e trafi?a? na " dziwny" salon. Pierwsze co, optometrysta (przynajmniej w moim mie?cie
    ) bada oczy pod k?tem wszelakich chor??b (za?ma , jaskra, alergieitp.) a dopiero p???niej decyduje si? na dopasowanie okular??w lub soczewek kontaktowych, kt??rych wcale tam nie musisz kupowa?. Je?li oczy nie s? w porz?dku, to w?a?nie w [nazwa regulamin] u mnie optometrysta w zaleceniach, na tej "recepcie" kt??r? od nich si? dostaje pisze wskazanie,co do wizyty u okulisty. Czasem po prostu jest tak, ?e niekt??rych chor??b si? nie zauwa?a i dopiero przy rutynowej kontroli one wychodz?, dlatego zadaniem optometrysty jest zwr??ci? na to klientowi uwag?.

    W takim razie i?? do okulisty, optometrysty??? Czy alergologa??
    My?l?,?e po??czenie okulisty znaj?cego si? na soczewkach (istniej? tacy) i alergologa b?dzie dobre. Alergolog pozwoli ustali? substancje, na kt??re jeste? uczulona i powinna? ich unika?, lub zastosuje leczenie farmakologiczne,a okulista powie ci, co zrobi? z oczami w wypadku alergii (a by? mo?e jest inna przyczyna).
ODPOWIEDZ Posty: 25 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości