ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Soczewki a zapalenie spojówek
  • Izuńka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 30 czerwca 2006, 17:54
    Lokalizacja: Szczecin

    Soczewki a zapalenie spojówek

    autor: Izuńka » 30 czerwca 2006, 18:04

    Witam!
    Bardzo prosz? o pomoc, bo jestem juz ca?a g?upia. wyda?am ju? mase pieni?dzy na okulist? i ca?y czas jest to samo. mia?am zapalenie spoj??wek, kt??re zaniedba?am nosz?c przy tym soczewki kontaktowe. Do tego stopnia, ?e dosz?o do uszkodzenia rog??wki. To jednak zosta?o wyleczone. odstawi?am soczewki nap??? roku i gdy za?o?y?am, dosta?am zn??w zapalenia spoj??wek :(( Praktycznie raptownie. Znowu wyleczy?am zapalenie antybiotykami i okulista powiedzia?, ?e soczewki nie mog? by? przyczyn? zapalenia, wi?c jak tylko wyleczy?am je (po ponad 2 tyg.) za?o?y?am zn??w soczewki. Nie min??y trzy dni i sytuacja sie powt??rzy?a. Zn??w posz?am do lekarza, zn??w przepisa? mi t? kuracj?, leczy?am sie przez dwa tygodnie, odczeka?am potem tydzie? i za?o?y?am soczewki. Zaczerwienienie i wydzielina pojawi?y sie po drugim dniu :(( Nie wiem juz co mam robi?. Czy to przewlek?e niewyleczone zapalenie, kt??re powraca po znalezieniu sie cia?a obcego w oku? Czy spowodowane to mo?e by? p?ynem do soczewek? Czy tuszem do rz?s? ale u?ywam go ca?y czas, nosz?c okulary i nic sie nie dzieje. Cyrki wychodz? dopiero po za?o?eniu soczewk... Co ja mam zrobi?? Czy kto? s?ysza? o takim przypadku? Ja nie chc? nosi? okular??w....

    Izu?ka
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:26 przez Izuńka, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 czerwca 2006, 22:44

    Na podstawie takiego opisu ciezko cos wnioskowac. Nie napisala Pani jakie soczewki, jakie plyny sa stosowane, czy zawsze te same, czy probowala Pani innych plynow/soczewek. Czy zawsze wizyta do tego samego specjalisty, czy moze probowala Pani gdzies indziej sie udac z tym problemem.
    Czasami brak odpowiedniej higieny tez moze powodowac tego typu dolegliwosci...
  • leeyo
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 września 2006, 14:58
    Lokalizacja: Racib??rz

    autor: leeyo » 02 września 2006, 15:12

    Mam podobny problem co Izka.
    Soczewki nosz? od oko?o 10 lat - nigdy ?adnych problem??w. Jak by?a niedawno afera z p?ynem Bauch&Lomb wymieni?em go na iWear Premium. Mog?o to by? ze 3 miesi?ce temu. Od dw??ch tygodni mam zapalenie spoj??wek - ju? my?la?em ?e wszystko jest wyleczone, w?o?y?em soczewki i par? godzin i spowrotem mam czerwone spoj??wki.
    Czy jest mo?liwo?? ?e to alergiczne zapalenie? Ale po 3 miesi?cach od zmiany p?ynu? Dlaczego nie od razu?

    Pozdrowienia
    Maciek
  • motyleq
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 listopada 2006, 16:16
    Lokalizacja: tarn??w

    autor: motyleq » 20 listopada 2006, 16:27

    ja tez mam te same problemy:(
    czy ktos juz znalazl rozwiazanie ?
  • Izuńka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 30 czerwca 2006, 17:54
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Izuńka » 14 grudnia 2006, 16:58

    Witam!
    Sytuacja uleg?a troszk? poprawie. Zmieni?am okulist? i soczewki (z Johnsona na jakie? angielskie - PC). Zmieni?am tez p?yn na SoloCare. Od paru dni przyzwyczajam oczy do noszenia i na razie jest ok. (odpuka?). Okulista powiedzia? mi, ?e mia?am przestarza?e soczewki (AquView). Zatem problem le?a? w zmianie.
    Pozdrawiam serdecznie
    Izunka
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 17 grudnia 2006, 23:00

    Czy zapalenie spoj??wek jest gro?ne i trzeba koniecznie to leczy??
    Skaleczeni milczeniem...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 02 stycznia 2007, 10:30

    Tak! Koniecznie trzeba leczy?
  • Kinga
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 17:09
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Kinga » 03 kwietnia 2008, 18:58

    W?a?nie przerabiam ten temat. Zacz??o si? od ostrego wirusowego zapalenia spoj??wek - z?apa?am je pod koniec lipca, by?o paskudne i bolesne. Najmocniej ucierpia?o prawe oko: piek?o jakby kto? szpilk? wbija?, powieka spuch?a tak mocno ?e prawie nie mog?am jej otworzy?, infekcja nieco uszkodzi?a rog??wk?. Dosta?am krople, zapalenie zaleczy?o si? do?? szybko, cho? po dzi? dzie? widz? odrobin? s?abiej.
    I od tamtej pory co jaki? czas mam na prawym oku zapalenie spoj??wek, tym razem zwyk?e. Raz jest to delikatne zaczerwienienie kt??re samo mija, innym razem musz? stosowa? krople.

    Szk?a kontaktowe nosz? od wielu lat, u?ywa?am r???nych marek i r???nych p?yn??w, nigdy nic si? nie dzia?o.
    Czy mo?e by? tak, ?e takie powracaj?ce zapalenie spoj??wek jest spowodowane przebyt? infekcj?, oko jeszcze si? nie zregenerowa?o i ?atwiej o podra?nienie?
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 12:09

    A po jakim czasie mo?na stosowa? soczewki??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 maja 2008, 12:21

    Kinga pisze:Czy mo?e by? tak, ?e takie powracaj?ce zapalenie spoj??wek jest spowodowane przebyt? infekcj?, oko jeszcze si? nie zregenerowa?o i ?atwiej o podra?nienie?
    jak najbardziej to moze byc powod
    A po jakim czasie mo?na stosowa? soczewki??
    Na to odpowie ci jedynie okulista oceniajac stan twoich oczu. Na pewno przerwa jest wskazana.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości