ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1
Dlugosc noszenia soczewek
  • Dess
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 06 marca 2008, 18:22
    Lokalizacja: Z daleka

    Dlugosc noszenia soczewek

    autor: Dess » 20 maja 2008, 23:29

    Witam. Mam takie pytanie. Mam soczewki miesieczne, ale nie nosze ich codziennie (ze wzgledu na sport) - ok 20/30 dni w miesiacu. Pozostale 10/30 dni leza w plynie. I teraz moje pytanie: Czy dzieki temu wydluza sie czas ich uzytkowania ponad ten miesiac o to ok. 10 dni? Czy powininem je wyrzucic, mimo iz nie maja zadnych sladow zuzycia?

    PS. Jak wam sie gra w pi?k? no?na z soczewkami? Przymierzam sie, ale slyszalem, ze wypadaj? czesto;/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 maja 2008, 23:54

    ... bylo na forum...

    okreslenie soczewka miesieczna oznacza od momentu ZALOZENIA a nie ilosc zalozen.

    Sladow zuzycia nie dojrzysz golym okiem
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 maja 2008, 00:20

    Dess pisze:PS. Jak wam sie gra w pi?k? no?na z soczewkami? Przymierzam sie, ale slyszalem, ze wypadaj? czesto;/
    Bez problemowo, nie wypadaj?. Nic tylko gra? ;)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 16:16

    Z tego co czyta?am, twarde mog?y czasem wypada?, mi?kkie nie maj? prawa (cho? zdarza si?, s?ysza?am o takich cudach). Niekt??rzy m??wi?, ?e p?kaj? w trakcie wspinaczki, ale to bujda :spoko:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 maja 2008, 20:19

    ja nosze sosczewki prawie od dwoch lat i ani razu nie mialem takiej sytuacji zeby soczewka mi wypadla. Nawet podczas pocierania trudno zeby cos takiego sie stalo, chociaz to tez zalezy od soczewek.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 20:53

    Przypadki o kt??rych czyta?am, dotyczy?y zwini?cia soczewki w rulon pod powiek? i wypadni?cia. Pytanie - co to za soczewka, kt??ra si? zwija?!
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 21 maja 2008, 21:56

    Soczewka jeszcze NIGDY mi nie wypad?a z oka.Ale np. By?am na ognisku dzis i jak usiad?am za blisko ognia i mia?am gor?c? twarz to czu?am takie dziwne uczucie jakby..soczewka mi sie na oku topi?a. Oczywi?cie nic sie nie sta?o, ale nie by?o to przyjemne uczucie.
    Co do wypadania jeszcze to mo?e soczewka wyp?yn?? pod prysznicem jak sie woda do oczu naleje, wi?c lepiej uwa?a?, serio.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 21 maja 2008, 22:28

    od 4 lat noszenia soczewek, raz mi si? zdarzy?o z proclearami, kiedy siedzac na lekcji czulem jakby mi cos wpadlo do oka i tak pocieralem ze soczewka znalazla sie na mojej d?oni. Wten szybko do lazienki, zalozylem j? i przemylem oko duza iloscia wody, lecz teraz nosze przy sobie kropelki, zeby moznabylo przemyc ewentualnie soczewke, wtedy nie mialem, ale to byl jedyny raz, a ogolnie w soczewkach sie kapie, p?ywam, uprawia sporty itd...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 23:52

    Julik, ciekawe jak czuj? si? kucharze - w okularach bez sensu, bo ci?gle paruj?, w soczewkach wra?enie duszenia oka i podtapiania :/ Czyta?am kiedy? na jakiej? stronie pytanie do eksperta w tej sprawie. Nikt nie odpisa?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 maja 2008, 11:17

    julik2k pisze:Co do wypadania jeszcze to mo?e soczewka wyp?yn?? pod prysznicem jak sie woda do oczu naleje, wi?c lepiej uwa?a?, serio.
    tyle ze w soczewkach lepiej nie wybierac sie pod prysznic. no i na basen tez ubieramy okulary do plywania.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 22 maja 2008, 14:55

    tyle ze w soczewkach lepiej nie wybierac sie pod prysznic. no i na basen tez ubieramy okulary do plywania.
    no wiadomo. w soczewkach nie p?ywam mimo du?ej wady i nikomu tak naprawde nie polecam, bo nigdy nic nie wiadomo. Ale jako? pod prysznicem wkurza mnie jak myd?a nie widze ;P ale najcz??ciej jednak ju? ?ci?gam je przed k?piel?.
    Malla, nie wiem jak czuj? si? kucharze, ale ju? ostatecznie lepiej gotowa? jest w soczewkach. Nie tylko praca kucharzy wymaga jest niewygodna jak si? nosi okulary. Np. stewardessy musz? nosi? tylko i wy??cznie soczewki.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 maja 2008, 17:01

    A ja si? k?pi? w okularach (g?ow? myj? zawsze osobno, bo mam d?ugie w?osy i nie chce mi si? ich my? za ka?dym razem, gdy bior? prysznic), nie lubi? goli? si? na ?lepo ;] A myd?o to jest gro?niejsze jak spadnie, ni? jak si? go nie widzi i to raczej dotyczy Pan??w ;]
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 22 maja 2008, 18:40

    Malla pisze:A ja si? k?pi? w okularach (g?ow? myj? zawsze osobno, bo mam d?ugie w?osy i nie chce mi si? ich my? za ka?dym razem, gdy bior? prysznic), nie lubi? goli? si? na ?lepo ;] A myd?o to jest gro?niejsze jak spadnie, ni? jak si? go nie widzi i to raczej dotyczy Pan??w ;]
    To a? tak s?abo widzisz? Ja mam wad? na soczewki OP -4, OL -5, i k?pi? si? bez okular??w ani soczewek i normalnie widz? tzn. widz? na tyle dobrze ?e nie potrzebna jest mi w tym momencie ?adna korekcja, po domu tak?e mog? spokojnie mog? chodzi? bez okular??w i soczewk.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 maja 2008, 18:47

    My?l?, ?e widz? stosownie do wady. Nie chce mi si? przystawia? nogi do nosa w trakcie depilacji, wol? to robi? w pon?tnej pozycji jak na reklamach, na wszelki wypadek jakby kto? podgl?da? ;) Nawet nie my?l? o chodzeniu po domu bez okular??w, to nie ma sensu. Co z tego, ?e nie obijam si? o meble i nie b??dz? po omacku, skoro jako?? widzenia i komfort takiego ?ycia s? znikome. Wol? widzie? ka?dego mola, kt??ra lata po domu, ?eby jak najszybciej wypleni? to panosz?ce si? dziadostwo ;)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 22 maja 2008, 18:50

    Sol pisze:Ja mam wad? na soczewki OP -4, OL -5, i k?pi? si? bez okular??w ani soczewek i normalnie widz? tzn. widz? na tyle dobrze ?e nie potrzebna jest mi w tym momencie ?adna korekcja
    W?a?ciwie to ja r??wnie? radze sobie pod prysznicem bez korekcji, ale zawsze wygodniej jak sie widzi chyba ;P Sol, jak Ty sobie radzisz po domu przy wadzie -5 na jedno oko? Chyba telewizji tak nie ogl?dasz, co?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 22 maja 2008, 18:51

    Malla pisze:Nawet nie my?l? o chodzeniu po domu bez okular??w, to nie ma sensu. Co z tego, ?e nie obijam si? o meble i nie b??dz? po omacku, skoro jako?? widzenia i komfort takiego ?ycia s? znikome. Wol? widzie? ka?dego mola, kt??ra lata po domu, ?eby jak najszybciej wypleni? to panosz?ce si? dziadostwo ;)
    To fakt, czasami tylko tak chodz?, poniewa? jednak wygodniej z korekcj? funkcjonowa?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 maja 2008, 19:53

    jezeli chcecie sobie porozmawiac o sposobach i metodach depilacji zapraszam do dzialu Kawa czy Herbata!
    :ot:
ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości