kiepska ostrość widzenia
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 maja 2008, 15:54

    Tak jeszcze bym prosi?a o doradzenie mi na jakie si? zdecydowa?: czy kt??re? z tych tw??ch a czy mo?e BIOXY? Jakie Waszym zdaniem s? naj lepsze?
    patrzac na parametry zdecydowanie Purevision. Po 1 sa to silikonowo-hydrozelowe soczewki po 2 maja wysokie dk.t ponad 100 a po 3 sa soczewkami typu dzien&noc. Soflensy i Bioxy to hydrozele. Najzdrowsze soczewki do przedluzonego noszenia to Optixy N&D, Biofinity, Purevision.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 10 maja 2008, 15:59

    Czyli dobrze my?la?am ?eby je wybra?. Na te teraz si? zdecyduj? :) Dzi?kuj?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 maja 2008, 00:33

    Sol, masz nieco wi?ksze do?wiadczenie ni? ja. Je?li by?a? chora, to mo?liwe, ?e drobnoustroje dosta?y si? do soczewki. Na razie przeczekaj chwil?, aby wyzdrowie? ca?kowicie i spr??buj, czy nowa para soczewek b?dzie wywo?ywa? ten sam efekt. Optimy a? takie z?e nie s?, je?li nosi si? je max. przez miesi?c. Wiadomo, ?e s? starszej generacji, ale nie wszyscy toleruj? nowsze materia?y, by? mo?e nale?ysz do os??b, kt??rych organizm odrzuca silikony. Nie ma sensu nosi? soczewek cz?stej wymiany d?u?ej ni? przez miesi?c (tak jak jest to oznaczone w innych krajach). Kupowanie jak najta?szych soczewek i to jeszcze przez [nazwa - regulamin] jest jak robienie operacji plastycznych u bezrobotnego kolegi z s?siedniego bloku.
    Od znajomych s?ysz?, ?e Purevision s? r??wnie sztywne, co Optixy - je?li w tych drugich nie czu?a? si? komfortowo, to PV niewiele mog? pom??c...
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 11 maja 2008, 12:18

    Malla pisze:Od znajomych s?ysz?, ?e Purevision s? r??wnie sztywne, co Optixy - je?li w tych drugich nie czu?a? si? komfortowo, to PV niewiele mog? pom??c...
    no a Proclear?? s? bardzo ma?o sztywne praktycznie si? zwijaj? na palcu (60% wody) przepuszczalno?? tlenu wi?ksza od optim o prawie 4x (33) i naprawde s? super :) polecam moje oczy te? nie toleruj? chyba silikonu
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 11 maja 2008, 12:50

    Tylko tak si? zastanawiam czy na pewno do ko?ca te Optimy b?d? ok w Optixach nie mia?am czerwonych oczu (oprucz 1tyg. u?ytkowaniakiedy zacze?am wogule nosi? soczewki) a w tych mam zaczerwienione. Tylko te s? dla mnie wygodniejsze ni? tamte i nie zachodz? mg??. Mo?e moje oczy potrzebuj? wi?cej tlenu ??
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 11 maja 2008, 13:59

    Sol pisze:Mo?e moje oczy potrzebuj? wi?cej tlenu ??
    ja tak samo w optixach nie mialem czerwonych oczu i tak samo jest w proclean :) ja wiem ?e w moim przypadku du?o lepsze s? soczewki z wysok? zawarto?ci? wody i jak najwy?szym poziomem przepuszczalno?ci tlenu dlatego proclear s? bez konkurencji :)
    no mo?e nie licz?c Ciba Vision Precision UV (79% wody) ale one s? w moim mie?cie nie dost?pne

    mo?e przyda ci si? ta tabelka: http://www.hamerlik.com/lens/gazoprzepu ... owych.html
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 maja 2008, 00:50

    meph, przepuszczalno?? Proclear jest niez?a jak na hydro?ele, ale to jednak "tylko" hydro?ele, nie da si? tak wywindowa? dk/t jak w si-h, co przemawia za ?wietlan? przysz?o?ci? silikon??w wg mnie. Optima ma ok. 25, wi?c nie jest to 4x mniej. Wysokie uwodnienie nie jest miar? jako?ci soczewek, N&D s? wychwalane jako zalecane dla suchych oczu w?a?nie dzi?ki temu, ?e uwodnienie jest niskie.

    Sol, mo?liwe. Podra?nienie mo?e powodowa? materia?, zm?czenie oczu itp. Mo?esz spr??bowa? przyzwyczai? oczy, wyd?u?aj?c czas noszenia od 2-4 godzin dziennie. Zaczerwienienie pojawia si? od razu czy po paru godzinach? Jaki masz p?yn? Gdyby nosi? Optimy tak jak jest wskazane poza Polsk?, czyli w trybie miesi?cznym, ich koszt wynosi?by ok. 40z? za par?. S? inne, lepsze w tej cenie.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 maja 2008, 17:38

    chcia?bym tylko przypomnie?, ?e ostatnie badanie dowodz? i? dk/t nie ?wiadczy o ilo?ci tlenu docieraj?cego do oka. Jest to tylko krzywa arytmetyczna pokazuj?ca zale?no?? grubo?ci materia?u od tam czego?(ju? nie pamietam). Na forum zamieszcza?em tabelki wskazuj?ce ?e przy otwartym oku, prawie tyle samo tlenu dociera do oka w proclear jak w acuvue czy air optix N&D, sprawa si? komplikuje przy zamkni?tym oku. chcia?bym przypomnie? ?e wraz ze zleceniem badan przez cooper vision na temat zale?no?ci uwodnienia soczewki do jej dk/t i wyprodukowaniu soczewki tzw. III generacji, podupada troche twierdzenie ?e focus night and day to soczewki dla suchych oczu, podobno wr?cz przeciwnie, sam jestem tego przyk?adem, komfort np. proclear(naprawde dla suchych i wra?liwych oczu) a air optix night and day jest niepor??wnywalny, w proclear nie do?wiadczy?em uczucia sucho?ci, gdy w Air optix bardzo czesto. Musimy bra? te wszystkie teorie i parametry troche na luzie, a bardziej skupi? si? na w?asnej preferencji. Pamietajmy ze duzo zalezy od materia?u noi jednak uwodnienia, ktore jest niezbedne do tego aby soczewka byla nawilzona i mi?kka, tzn. nie zasycha?a i nie by?a sztywna. Stety, niestety wszystko o czym tutaj pisz? zosta?o udowodnione, co prawda przez cooper vision, ale czy tak czy siak ?adna inna firma produkuj?ca soczewki nie wnios?a skarg, nawet ciba vision, z ktorej soczewkami focus night and day byly porownywane biofinity.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 maja 2008, 17:55

    Chodzi Ci o to:
    http://www.revoptom.com/index.asp?Artic ... lesson.htm
    Odnosz? wra?enie, ?e konkluzja zawarta w ostatnim akapicie obna?a niedoskona?o?ci wszystkich badanych soczewek, w tym i Biofinity.
    Zacytuj? podsumowanie (dotyczy noszenia przed?u?onego dzie? i noc):
    "The goal now, if we truly wish to eliminate serious complications related to extended and continuous wear, is to go back to the laboratory and search for other mechanisms."
    Wniosek z tego - do spania ?ci?gamy, cho?by na opakowaniu by?o napisane, ?e mo?na nie zdejmowa? przez p??? roku.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 12 maja 2008, 18:27

    Malla pisze:meph, Sol, Zaczerwienienie pojawia si? od razu czy po paru godzinach? Jaki masz p?yn?
    Pojawia si? tak po 3-4 godz. jeszcze zale?y od dnia. A p?yn mam AMO 10min. ale on jest ok. Mia?am przy pierwszychsoczewkach Opti free i nie pasowa? mi.

    Wi?c jak z tymi soczewkami lepsze o wy?szym uwodornieniu czy wi?kszej przepuszczalno?ci tlenu??
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 maja 2008, 18:55

    Tak, masz racje malla, najlepiej jest nie spa? w soczewkach, chocia? spiac w dobrych soczewkach jest mniejsza szansa powik?a?, ale nikt nie da 100% gwarancji ze nic sie nie stanie.
    Sol, wszystko zale?y od oczu, okulista powinien ci powiedzie? ktore powinny byc dla ciebie najlepsze, zaproponowac a ty powinnas przetestowac dany rodzaj. Ja mam baaardzo wrazliwe oczy, okulistka mi powiedziala ze powinienem nosi? wysoko uwodnione dla osob z ZSO, czyli poleci?a mi proclear a ze mam astygmatyzm to proclear toric. Druga propozycja to biofinity, poniewa? maj? asferyczn? powierzchnie, to mam 0.5 dioptrii wieksze moce i mam tak dobrze skorygowany moj astygmatyzm 0.75 jak normalnie w soczewkach torycznych. Mam problem rowniez z wrastaj?cmi naczynkami, mam tak? tendencj?, noi ze proclear to hydrozele , pad?o na biofinity. Twoj okulista powinien ci dac po jednej soczewce z wielu dostepnych i powinnas sobie testowac, konsultuj?c sie z nim jednocze?nie, tak to u mnie wygl?da?o. NIkt ci nie odpowie, szczegolnie tutaj na forum ktore sa lepsze, te lepiej uwodnione czy z wiekszym dk/t. Zabrzmie subiektywnie, ale kompromis zostal osiagniety wlasnie w biofinitach, dlatego zostaly nazwane soczewkami III generacji, bo juz nie musimy wybierac miedzy wysokim dk.t a uwodnieniem, bo oba te warunki s? spe?nione. Co niekoniecznie oznacza ze to wlasnie one bed? twoim idea?em.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 13 maja 2008, 15:42

    By?am dzisiaj na konsultacji i tak:
    1. Mam wr??ci? do Air optix lub wybra? Pure vision lub Optixy N&D.
    2. Na pytanie o SofLens 59 to od razu odpad?o.
    Czyli wybieram Pure vision.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 18:09

    Daj zna?, jak si? spisuj?!
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 13 maja 2008, 21:49

    Ok dam zna? :) Mam nadziej? ?e wko?cu trafi?.
  • Johan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 lutego 2008, 14:26
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Johan » 14 maja 2008, 16:25

    Na forum zamieszcza?em tabelki wskazuj?ce ?e przy otwartym oku, prawie tyle samo tlenu dociera do oka w proclear jak w acuvue czy air optix N&D, sprawa si? komplikuje przy zamkni?tym oku
    No to dlaczego po noszeniu acuvue 2 przez ok 12 godzin dziennie przez 4 miesi?ce mam problemy z wrastaj?cymi naczynkami, a w Air Optixach N&D wg okulistki mog? chodzi? nawet po 16 godzin dziennie i nic mi nie bedzie. Podobno nic nie bedzie, bo dopiero zacz??em ich u?ywa?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 maja 2008, 16:33

    Tam wcale nie udowadniaj?, ?e prawie tyle samo. R???nica po prostu nie jest tak du?a, jakby to wynika?o z dk/t. W por??wnaniu ze 100% otwartego oka, przez Acuvue2 dotrze do oka 88%, a N&D 99%. Dla mnie ta r???nica jest znacz?ca. Przez zwyk?e Optixy przejdzie 98%, to ju? jest faktycznie niewiele mniej.
  • Johan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 lutego 2008, 14:26
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Johan » 14 maja 2008, 16:42

    Wiem ze nie mozna wierzy? w te 6 czy 7 razy wi?cej tlenu, bo to raczej niemozliwe, ale jednak rog??wka(?) jest dobrze dotleniona w N&D i problemy z naczynkami nie wyst?puj?, chyba.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2008, 16:52

    Johan pisze:Wiem ze nie mozna wierzy? w te 6 czy 7 razy wi?cej tlenu
    dlaczego niemozliwe?

    sa to dwa rozne materialy i inny sposob transmisji tlenu!
    juz bylo wiele razy pisane ze w soczewkach hydrozelowych - uwodnienie bierze wplyw na transmisje tlenu, a w silikonowo-hydrozelowych sam material powoduje wieksza transmisje + podobne uwodnienie wiec juz do oka dostarczana jest znacznie wieksza ilosc!


    Watek sie zaczyna robic o wszystkim i o niczym - powielanie tych samych informacji z roznych watkow, a nie tego dotyczy
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 maja 2008, 18:42

    I chwa?a Bogu, ?e nie wyst?puj? ju? u Ciebie takie problemy (odpuka?)! S? to o niebo lepsze soczewki ni? poprzednie. A ostro widzisz (nawi?zuj?c do tematu)?
    Oj, sama off topuj? ostatnio sporo, przepraszam.
  • Johan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 lutego 2008, 14:26
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Johan » 14 maja 2008, 19:52

    U pierwszego okulisty nie by?o ?adnego wyboru. Zbada? wzrok i powiedzia?, ?e ma akurat tak? moc i odrazu mi za?o?y?. Nie m??wi? nic o firmach czy hydro?elach. A co najlepsze pozwoli? mi w nich spa? do 6 nocy! Trzy noce w nich przespa?em, a potem nosi?em ju? dziennie. Po chyba dw??ch tygodniach na kontroli poiwedzia? ?e wszystko ok i sprzeda? mi kilka nast?pnych sztuk.
    Kiedy si? ko?czy?y to w internecie przeczyta?em co warte s? te acuvue, jak sobie wzrok marnowa?em. Jak sobie przypomne wstawanie rano w tych acuvue. :nie:
    Natychmiast zmieni?em okuliste.
    Nowy okulista z uwagi na naczynka poleci? w?a?nie optixy n&d. Z pocz?tku ostro?? rzeczywi?cie by?a s?aba, szczeg??lnie wieczorem. Mia?em sporo nauki do matury i strasznie mnie to denerwowa?o. Ale z czasem by?o coraz lepiej, po oko?o 2 tygodniach ostro?? by?a ju? bardzo dobra. Teraz nie narzekam ani na ostro?? ani na komfort, soczewki s? naprawde rewelacyjne. Spa? w nich nie pr??bowa?em i chyba nie b?de
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 18 maja 2008, 16:07

    Malla pisze:Kupowanie jak najta?szych soczewek i to jeszcze przez [nazwa - regulamin] jest jak robienie operacji plastycznych u bezrobotnego kolegi z s?siedniego bloku.
    Oj! nie zgodze si?. Soczewki, kt??re dosta?em na "pr??b?" w cenie badania by?y jakie? trefne. Z ciekawo?ci z [nazwa - regulamin] zam??wi?em 2 sztuki soczewek, kt??re przekona?y mnie, ?e Oasysy le?? mi :) A poprzednia pr??bna para musia?a by? jednak uszkodzona.

    Rozmawia?em z znajomymi w sprawie kupowania soczewek. Cz??? z nich faktycznie woli kupi? bezpieczniej u optyka, inni kupuj? u sta?ych Sprzedawc??w z [nazwa - regulamin] a inni tam gdzie najlepsza oferta. Najlepszy jest fakt, ?e wszyscy s? zadowoleni :P

    Nie rozumiem tylko w jaki spos??b mog?yby si? na rynku mog?yby znale?? si? "gorsze" partie soczewek :P Je?li chodzi o przemys? procesowy to mam troch? poj?cia i nie wyobra?am sobie umy?lnego wypuszczania na rynek "gorszej" partii produktu przez renomowanego producenta przy istniej?cych Normach. Czyta?em, ?e pono? tanie soczewki s? z partii z Indii or sth. Niby, ?e Hindusi mog? chodzi? w jaki? "krzywych" soczewkach czy jak ? Nie przemawia to do mnie.

    Jedynym t?umaczeniem przeciw zakupom tanich soczewek [nazwa - regulamin] jest bycie fair w stosunku do ludzi, kt??rzy ?yj? z sprzeda?y tego typu produkt??w odprowadzaj?c za to podatek. Wiadomo wi?kszo?? sprzedaj?cych na [nazwa - regulamin] nie rozlicza si? z Skarb??wk?.

    Jednak t?umaczenie "gorszych partii" jest do?? dziwne. Mo?e kiedy? zdarzy? si? taki przypadek jednak nie nale?y generalizowa?.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 maja 2008, 23:12

    Zgadzam si? z koz?em. Soczewki kt??re kupujemy przez [nazwa - regulamin] to te same, kt??re s? w sklepach, bo w?a?nie to salony optyczne wystawiaj? aukcje w internecie zeby jeszcze wi?cej zarobic. Salony w wiekszych miastach maja nizsze ceny. A o podrabianiu soczewek nie ma mowy, bo tego nie da si? zrobic chyba ?e kto? jest miliarderem i za?o?y tajn? w?asn? fabryk? soczewek i do tego na Syberii lub w Afryce, ?eby nikt jej nie znalaz?.
  • Awatar użytkownika
    kris81
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 18 maja 2008, 18:40
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: kris81 » 19 maja 2008, 00:07

    A o podrabianiu soczewek nie ma mowy, bo tego nie da si? zrobic chyba ?e kto? jest miliarderem i za?o?y tajn? w?asn? fabryk? soczewek i do tego na Syberii lub w Afryce, ?eby nikt jej nie znalaz?.
    Na jednym z for??w w internecie spotka?em si? z opini?, ?e to nie chodzi o to, czy
    te soczewki z [nazwa - regulamin] s? oryginalne, tylko w jakich warunkach by? trzymane,
    np. w jakiej temperaturze itd.
    A kupuj?c w salonie niby ma si? wi?ksz? pewno?? co do tych warunk??w...
    Biofinity / Oasys + OptiFree
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 maja 2008, 00:09

    :ot:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości