Zablokowany Posty: 18 Strona 1 z 1
solo care i dziwny pojemnik
  • kubus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:50
    Lokalizacja: slask

    solo care i dziwny pojemnik

    autor: kubus » 20 lipca 2007, 07:15

    czesc, kupilem 2 plyny solo care i dostalem ten ich smieszny pojemnik i teraz pytanie ;] ile plynu tam lac? tak zeby soczewki byly zanurzone tak? przeciez o wiele wiecej plynu zuzyje w tym pojemniku niz w zwyklym, czy plyn z soczewkami moze byc przechowywany w bardzo duzej temperaturze? wybieram sie pod namiot nad morze i namiot bedzie sie nagrzewal caly dzien i mam pewne obawy ;e
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 lipca 2007, 11:15

    kubus pisze:e plynu tam lac? tak zeby soczewki byly zanurzone tak?
    tak soczewki zawsze musza byc zanurzone :)
    kubus pisze:czy plyn z soczewkami moze byc przechowywany w bardzo duzej temperaturze? wybieram sie pod namiot nad morze i namiot bedzie sie nagrzewal caly dzien i mam pewne obawy ;e
    nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze temperatura pokojowa jest optymalna a jak teraz jest w sloncu i z 55C to ja bym uwazal !! Taka wysoka temperatura to na pewno nic dobre dla plynu
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 lipca 2007, 18:03

    soczewki maja byc zanurzone, na kazdym pojemniczku jest zaznaczone ile ma byc optymalnie zalane.

    Pamietac nalezy ze pojemniczek nalezy wyrzucic po wykorzystaniu jednego plynu. Czyli nowa butla = nowy pojemniczek
  • Staszek U.
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 07:11
    Lokalizacja: Â?wierklany

    autor: Staszek U. » 05 sierpnia 2007, 09:13

    LEMUR pisze:soczewki maja byc zanurzone, na kazdym pojemniczku jest zaznaczone ile ma byc optymalnie zalane.

    Pamietac nalezy ze pojemniczek nalezy wyrzucic po wykorzystaniu jednego plynu. Czyli nowa butla = nowy pojemniczek


    Mam takie pojemniczki i nigdzie nie wida? ?adnego zaznaczenia? Chodzi mi o pojemniczki Ciba Vision.
    Stanik
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 sierpnia 2007, 11:05

    Staszek U. pisze:Mam takie pojemniczki i nigdzie nie wida? ?adnego zaznaczenia?
    A nie ma tam zadnego "przeloczenia" zwerzenia czy innej niby otoczki... napewno jest... soczewki powinny byc cale zanurzone i byc niewielki nadmiar plynu.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 05 sierpnia 2007, 21:27

    ja mia?em kiedys ten pojemnik i powiem szczerze ?e by?em z niego zadowolony ale wymaga? troche wi?cej czasu i ostro?no?ci, zreszt? jak kto? ma du?? wad? to musia?em najpierw ?ci?gn?c soczewki a potem okulary za?o?y? i dopiero w?o?yc prawidlowo soczewki do tego pojemnika bo poprostu nie widzia?em i nie chcia?em prztrzasn?? soczewki kt??r? wszyscy wiemy jak ?atwo uszkodzi?. zreszt? wydaje mi si? ?e du?o p?ynu si? zu?ywa w tym pojemniku bo zanim sie doleje do tej kreski to 2 razy wiecej niz w normalnym pojemniczku. a z zak?adaniem tez problem mia?em cho? ?atwiej ni? ze ?ci?gni?ciem. polecam zwyk?e pojemniki,

    co do temperatury to ja trzymam w pokojowej 21 stopni i jest git, ale kiedys musia?em przewie?? soczewki w pojemniku w upale i p?yn w ?rodku by? ciep?y to w?o?y?em na ma?? chwilk? do lod??wki i by?o ok. troche ryzyka ale nic si? nie sta?o. jednak?e nie polecam eksperymentowa?. kup jednodni??wki albo soczewki do spania, bo to lepsze ni? trzymanie ich w s?o?cu.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Staszek U.
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 07:11
    Lokalizacja: Â?wierklany

    autor: Staszek U. » 06 sierpnia 2007, 08:37

    LEMUR pisze:
    Staszek U. pisze:Mam takie pojemniczki i nigdzie nie wida? ?adnego zaznaczenia?
    A nie ma tam zadnego "przeloczenia" zwerzenia czy innej niby otoczki... napewno jest... soczewki powinny byc cale zanurzone i byc niewielki nadmiar plynu.
    Owszem, s? dwa za?amania powierzchni pojemniczka wewn?trz. Wygl?da?oby na to, ?e p?ynu nale?y nala? do wysoko?ci dolnego za?amania, bo g??rne jest pod sam? g??r? pojemniczka. Po nalaniu do dolnego za?amania soczewki s? ca?kowicie zanurzone.
    Stanik
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 sierpnia 2007, 08:39

    Staszek U. pisze:Owszem, s? dwa za?amania powierzchni pojemniczka wewn?trz
    No to to nizsze (napisales o dwoch) jest poziomem minimum do ktorego nalezy nalac plynu (soczewki napisales ze wtedy sa zanurzone wiec jest OK) :)
  • biker00000
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 13 maja 2008, 10:08
    Lokalizacja: GDYNIA

    autor: biker00000 » 17 maja 2008, 12:14

    LEMUR pisze:soczewki maja byc zanurzone, na kazdym pojemniczku jest zaznaczone ile ma byc optymalnie zalane.

    Pamietac nalezy ze pojemniczek nalezy wyrzucic po wykorzystaniu jednego plynu. Czyli nowa butla = nowy pojemniczek
    Pojemniczek nalezy wyrzucic po wykorzystaniu jednego plynu - to fakt. Tak pisz? w instrukcji SOLO CARE. Ale przecie? s? p?yny 60, 120 i 360ml.
    To jak to rozumie?? Ten co u?ywa 60ml ma wymienia? pojemnik za????my co 2 tyg, a ten co ma p?yn 360ml co 3 mies ? Troch? dziwne, prawda? Przecie? w ka?dym z powy?szych p?yn??w p?ynie jest taki sam pojemnik.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 maja 2008, 12:19

    biker00000 pisze:Ten co u?ywa 60ml ma wymienia? pojemnik za????my co 2 tyg, a ten co ma p?yn 360ml co 3 mies ? Troch? dziwne, prawda? Przecie? w ka?dym z powy?szych p?yn??w p?ynie jest taki sam pojemnik.
    Przede wszystkim kolego HIGIENA WLASNYCH OCZU! Skoro daja Ci pojemniczek do kazdego plynu - a robi tak wiekszosc producentow - uszanuj to, wykorzystaj i dbaj o zdrowie bez wzgledu czy korzystasz z malego czy duzego plynu, tydzien czy miesiac... po wykorzystaniu butli, wywalasz pojemniczej, nie myjesz go woda itp, itd...
  • biker00000
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 13 maja 2008, 10:08
    Lokalizacja: GDYNIA

    autor: biker00000 » 17 maja 2008, 12:28

    LEMUR pisze:
    biker00000 pisze:Ten co u?ywa 60ml ma wymienia? pojemnik za????my co 2 tyg, a ten co ma p?yn 360ml co 3 mies ? Troch? dziwne, prawda? Przecie? w ka?dym z powy?szych p?yn??w p?ynie jest taki sam pojemnik.
    Przede wszystkim kolego HIGIENA WLASNYCH OCZU! Skoro daja Ci pojemniczek do kazdego plynu - a robi tak wiekszosc producentow - uszanuj to, wykorzystaj i dbaj o zdrowie bez wzgledu czy korzystasz z malego czy duzego plynu, tydzien czy miesiac... po wykorzystaniu butli, wywalasz pojemniczej, nie myjesz go woda itp, itd...
    Widz?, ?e mnie chyba nie zrozumia?e?. Znam zasady higieny je?li chodzi o soczewki.
    Chodzi mi o to, jak rozumie? trwa?o?? tego? pojemniczka. Czy 2 tyg czy np 3 miesi?ce.
    W ka?dej pojemno?ci SOLO CARE jest identyczny pojemnik.
    Skoro mam 360ml to wystarczy mi on na 3 m-ce., wi?c pojemnik te?. A jak kto? kupuje 120ml to b?dzie ten sam pojemnik wymienia? np co 1 m-c. To jest w?a?nie dla mnie niezrozumia?e.
    Producent powinien poda? czas po kt??rym nale?y wymieni? pojemnik, a nie pisa?, ?e trzeba wymienia? z ka?d? now? butelk?, skoro s? 3 r???ne pojemno?ci.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 maja 2008, 12:30

    Ja Cie rozumiem

    Chodzi o to aby nie mieszac tego co bylo w poprzednim z nowym itp... w razie czego.
    Stomatolog np. tez zmiania rekawiczki przy kazdym pacjencie mimo ze wytrzymalosc takich rekawiczek jest zdecydowanie wieksza... higiena. Nie trwalosc!

    ps. ja rozumiem jakbys kupowal te pojemniczki osobno, bylby problem z dostaniem lub co zgora - przywiazal sie do jakiegos kolorowego futurystycznego wypasionego jakie sa w ofercie i posiadal taki rok, dwa lata bo fajny!
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 17 maja 2008, 14:30

    biker00000 pisze:Skoro mam 360ml to wystarczy mi on na 3 m-ce., wi?c pojemnik te?. A jak kto? kupuje 120ml to b?dzie ten sam pojemnik wymienia? np co 1 m-c. To jest w?a?nie dla mnie niezrozumia?e.
    Producent powinien poda? czas po kt??rym nale?y wymieni? pojemnik, a nie pisa?, ?e trzeba wymienia? z ka?d? now? butelk?, skoro s? 3 r???ne pojemno?ci.
    Najlepiej by?oby wymienia? pojemniczki co tydzie? (lub ew. nawet codziennie) = najwi?ksza higiena. Ale na t? chwil? wymiana wraz z now?, du?? (360ml) butl? jest optymalnym kompromisem pomi?dzy wydatkami lub k?opotem kupowania nowego pojemniczka a zdrowiem i higien? w?asnych oczu... Tak?e je?li wolisz u?ywa? p?ynu o mniejszej pojemno?ci a wraz z nim masz nowy pojemniczek - korzystaj z niego.
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 maja 2008, 17:34

    LEMUR pisze:przywiazal sie do jakiegos kolorowego futurystycznego wypasionego jakie sa w ofercie i posiadal taki rok, dwa lata bo fajny!
    :gwizd: :spoko:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 17 maja 2008, 23:31

    Skoro zaleca si? wymian? g??ra co 3 miesi?ce, to ja nie widz? problemu, bo na tyle wystarczy du?y p?yn. A to, ?e firma dodaje do ka?dej pojemno?ci (nie tylko do najwi?kszej) pude?eczko, jest mi?ym gestem, bo nie musimy kupowa? osobno. Osoba kupuj?ca mniejsze p?yny b?dzie post?powa? bardziej higienicznie, wymieniaj?c pojemnik cz??ciej, tylko nie b?dzie jej si? to op?aca?o (taniej kupi? du?y p?yn i osobno dodatkowe 2 pojemniki). To co? jak zmienia? soczewki co miesi?c lub co kwarta? - pojemnik wytrzyma tyle, ale skoro daj? nowy, to wstyd nie skorzysta?. U?ywam rzadko soczewek i zu?ywam ma?o p?ynu. Obrazi?abym si?, gdyby do 120ml nie dodawali pojemniczka.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 maja 2008, 23:35

    Malla pisze:Skoro zaleca si? wymian? g??ra co 3 miesi?ce
    gdzie to masz napisane?

    Jezeli chodzi o instrukcje to napisano ze plyn nie moze byc uzywany jezeli jest otwarty dluzej niz 3miesiace. Jezeli skonczy Ci sie plyn za 1miesiac to - zgodnie z instrukcja i zdrowym rozsadkiem - pojemniczka sie pozbywamy

    ps. maksymalnie otwarty 3miesiace a wymiana co 3miesiace to wg mnie nie oznacza tego samego!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 18 maja 2008, 09:55

    W instrukcji u?ytkownika albo na jakiej? sponsorowanej stronie pro-soczewkowej ("pami?taj, aby wymienia? pojemnik co najmniej raz na 3 miesi?ce"), poszukam.
    Tutaj zalecacie wymian?:
    a) przy uszkodzeniach, rysach, zanieczyszczeniach itp. (logiczne),
    b) przy zmianie lub kupnie nowego p?ynu (i tu ze wzgl?du na termin wa?no?ci p?ynu wypada max. co 3 miesi?ce, w przypadku wi?kszej ilo?ci konserwant??w w p?ynie, np. Opti Free, co p??? roku).
    I tego si? s?ucham, proste, logiczne. Ale o tym dyskusja toczy si? w innym w?tku: viewtopic.php?t=448

    EDIT: Znalaz?am 1 namiar dot. max.3-miesi?cznej wymiany pojemniczk??w: http://www.soczewkikontaktowe.pl/poradn ... zewki.html, strona sponsorowana przez J&J, z niejednym b??dem merytorycznym (czyszczenie poj. szczoteczk? do z?b??w, a soczewek ruchem okr??nym).
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 maja 2008, 12:50

    Malla pisze:przy zmianie lub kupnie nowego p?ynu
    czyli nie ma mowy o pojemnosci o czym pisalem, korzysta ktos z 60ml i starczy mu na 2tygodnie - wywalac pojemniczej... a nie korzystac z niego przy nastepnym plynie bo 3miesiace.
    Malla pisze:z niejednym b??dem merytorycznym (czyszczenie poj. szczoteczk? do z?b??w, a soczewek ruchem okr??nym).
    wiec po co ja podawac jako "wzor"?

    Co do czyszczenia soczewek - konczac juz w tym temacie i go zamykajac - nalezy kazde soczewki czyscic mechanicznie bez wzgledu na uzywany plyn (a przeplukiwac uzywajac AOsept)

    o czym w pozostalych watkach
Zablokowany Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości