Zablokowany Posty: 8 Strona 1 z 1
Gorsza ostrość na początku?
  • Corvus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 23:54
    Lokalizacja: si?? biorÂ? dzieci?

    Gorsza ostrość na początku?

    autor: Corvus » 13 maja 2008, 21:51

    Witam.
    Od tygodnia nosz? soczewki air optix i zauwa?y?em, ?e obraz lekko mi si? rozmywa, zar??wno z bliska, jak i z daleka.
    Nosi?em wcze?niej okulary o mocy -1,5, ale przy badaniu wzroku na kilka dni przed dopasowywaniem soczewek okulistka stwierdzi?a, ?e m??g?bym ju? zacz?? nosi? -1,75, i przy dopasowywaniu soczewek przepisa?a je o takiej w?a?nie mocy. Jako ?e podobno soczewki o tej samej mocy co szk?a mog? mie? mocniejsze dzia?anie, to widoczno?? powinienem mie? jak najbardziej satysfakcjonuj?c?.
    Tymczasem czytaj?c np tekst z tablicy w szkole czuj?, jakbym mia? soczewki zbyt s?abe o jakie? 0,25. Jednak przy czytaniu w soczewkach z bliska tak?e mam gorsz? widoczno??, co si? nie zdarza ani w okularach, ani bez nich.
    Co? tu jest nie tak, czy po prostu moje oczy jeszcze nie przystosowa?y si? do soczewek? Z g??ry dzi?kuj? za pomoc.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Corvus, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 13 maja 2008, 22:01

    Mia?am podobnie tzn. z patrzeniem z bliska obraz mi si? rozmywa?. Ale jak patrzy?am w dal mia?am idealnie. Patrzenie z bliska unormuje Ci si?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 maja 2008, 23:06

    Soczewki s? nieco mocniejsze od okular??w od mocy wy?szej ni? -3D i wtedy dopiero nale?y zastosowa? zmniejszenie ich mocy, wi?c si? nie kwalifikujesz - powiniene? mie? takie same jak okulary. W przypadku Optix??w, ze wzgl?du na ich wewn?trzn? asferyczn? konstrukcj?, mo?e (cho? nie musi) pojawi? si? konieczno?? minimalnego wzmocnienia mocy. Lekarz powinien to wiedzie?, poniewa? taka informacja jest dost?pna w Karcie Dopasowania, dost?pnej nawet do ?ci?gni?cia dla przeci?tnego u?ytkownika ze strony www producenta. Ostro?? wzroku powinna by? zbadania po za?o?eniu soczewki i kr??tkiej adaptacji, kiedy te? bada si? jej u?o?enie i poruszanie po oku. To tyle o dali.

    Je?li widzisz s?abiej r??wnie? z bliska, a nie masz ma?ego astygmatyzmu, to zapewne jest to spowodowane cz?sto na pocz?tku wyst?puj?c? r???nic? w widzeniu, gdy na oku jest soczewka (np. konieczno?ci? zwi?kszenia wysi?ku oczu w por??wnaniu z noszeniem okular??w, aby uzyska? odpowiedni? akomodacj?) i do tego oko mo?e (cho? mo?e nie potrafi?) si? przyzwyczai?.

    Je?li cho? jeden objaw nie przejdzie w ci?gu paru dni, domagaj si? jak najszybszej kontroli, masz do tego prawo, a nawet taki obowi?zek.
    Ostatnio zmieniony 14 maja 2008, 15:37 przez Malla, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 maja 2008, 23:16

    jeszcze inna sprawa jest to czy Twoja krotkowzrocznosc zostala skorygowana w pelni czy nie!

    o drugiej sprawie napisala Malla...

    poza tym jakbys przeszukal forum, to znalazlbys te informacje!
    search.php
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 14 maja 2008, 12:48

    Malla pisze:Soczewki s? mocniejsze od okular??w od mocy wy?szej ni? -3D
    chyba mniejsze o 0,25?? jak masz okulary -3,5 to soczewki powinny by? -3,25 to wszystko wynika z tego ?e soczewke masz na oku czyli bli?ej od okular??w :)
    Jednak w przypadku Air Optix skala ta jest zani?ona (ju? o tym pisali?my gdzie? na forum) i jak we?miesz taka sama moc nic sie nie stanie.
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 maja 2008, 15:34

    Nie zrozumieli?cie mnie, soczewki s? mocniejsze od okular??w powy?ej -3D, dlatego trzeba os?abi? ich moc, ?eby nie by?y za mocne. Soczewki -3,5D s? mocniejsze od takich szkie? okularowych, st?d stosowanie -3,25, czyli os?abianie mocy, aby widzenie by?o takie samo. Przepisane soczewki powinny by? s?absze. Czaicie r???nic?? :)
  • kalinka13
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 maja 2008, 22:04
    Lokalizacja: knur??w

    autor: kalinka13 » 14 maja 2008, 22:11

    by?am u okulisty trzy dni temu, nawet nie nalega? by mi za?o?y? soczewki, co by?o mi na r?k? bo ?pieszy?am si? do pracy. Tyle wiem o zak??daniu soczewek, co przeczyta?am na stronach, z ksi?zeczki, kt??r? dosta?am....

    jak zak?ada? a jak ?ci?ga?? Macie swoje bezproblemowe i szybkie metody?

    w og??le mysl? teraz jak pisz?, ?e nie za bardzo zale?a?o mu by mnie w?a?ciwie przyj??, zbada? mi tylko ostro?? i nic wi?cej

    potrzebowa?am je na poniedzia?ek i teraz chcia?am je zalo?y? i si? m?cz?.. nic nie powiedzia?, ze powinnam wcze?niej je zak??da?, dobrze iwedzia?, ?e chc? je na ten dzie?!
    to po pierwsze, jako, ze nie sprawadza? ani krzywizny itd to dobra? mi soczewki na oko "one na pewno b?d? dobre", okaza?o si? ?e nie ma mojego -3, by?y -2,75 i - 3,25, to powiedzia?, to prosze te -3,25.... to tak jak w sklepie z bu?eczkami, : poprosze rogala z makiem _ nie ma rogali z makiem, ale s? z dzemem i sezamem, - to poprosz? te z sezamem

    :/
    i co ja mam teraz zrobi?? za?o?y? te soczewki czy nie? powiedzcie prosz?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2008, 22:29

    kalinka13 pisze:jak zak?ada? a jak ?ci?ga?? Macie swoje bezproblemowe i szybkie metody?
    BARDZO prosze zapoznac sie z tym co juz jest na forum i nie pisanie po 14x tego samego pytania, watek nawet jest przyklejony!!!

    Temat zamykam do zaczyna duplikowac dwa duze istniejace watki

    ps. dodam tylko ze placac za usluge masz prawo wymagac - bez wzgledu czego to dotyczy. Oczywiscie powinnas dowiedziec sie za co placisz i co zawiera usluga. Tyle!
Zablokowany Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości