ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Zmiana soczewek - problem
  • Rabi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 10 maja 2008, 16:23
    Lokalizacja: Katowice

    Zmiana soczewek - problem

    autor: Rabi » 10 maja 2008, 16:37

    Witam wszystkich!
    Od 6 lat nosi?em Optima FW, trafi?em na to forum i czytam ?e te moje stare s? stare, z poprzedniej epoki, niezdrowe i takie nijakie :spoko: .
    Kupi?em sobie Pure Vision, (przy okazji zauwa?y?em ?e okulista na mnie niez?? kase trzepa? w tym jego saloniku co kupowa?em), paczuszka dosz?a na drugi dzie?, szybko j? rozszarpa?em ?eby dosta? si? do tych upragnionych soczewek, otwieram i nast?pnie zak?adam.
    I wiecie co? Lewe oko od razu je zaakceptowa?o, tak jakby od zawsze je nosi?o, jakbym nie mial na nim soczewki, wieczorem to nawet nie chcia?o z ni? sie rozsta? (soczewka si? przyklei?a jako?, chyba te PV s? jakie? twardsze). Za to prawe oko to masakra! Mam wra?enie ?e co? jest wbite pod soczewk?, ?e soczewka je?dzi, ?e piecze, ?e boli, no nie wiem co jeszcze...
    Jak my?licie? To soczewka jest jaka? zepsuta czy mo?e co? jadnak z okiem si? sta?o... Dodam jeszcze ?e mam chyba ma?o wra?liwe oczy, w tych moich starych Optimach zda?a?o mi si? przespa? ca?? noc a rankiem to nawet zaczerwienienia lekkiego nie mia?em, a orientowa?em si? dopiero wtedy ?e je mam bo ich w pude?ku nie by?o :jupi: .
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 10 maja 2008, 16:47

    Rabi, czy konsultowa?e? te zmian? z okulist?,czy specjalista sprawdzi? u?o?enie nowej soczewki na oku? Soczewki r???nych firm, a nawet tej samej ale r???ne modele mog? ca?kowicie inaczej zachowywa? si? na oku mimo tych samych parametr??w. Nie wykluczone, ?e ze soczewk? te? mo?e by? co? nie tak. Ja zorientowa?am si?,?e moja soczewka jest uszkodzona dopiero wtedy, gdy za?o?y?am j? przez przypadek "do g??ry nogami" i nagle zmieni?o si? miejsce w kt??rym co? mnie uwiera?o (mia?am wra?enie,?e kolec wbija mi si? w oko), po zmianie soczewki wszystko wr??ci?o do normy.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 10 maja 2008, 18:44

    Mo?e wadliwa soczewka, lub masz ubytki nab?onka rog??wki na prawym oku. Albo poprostu co? si? dosta?o pod soczewk? gdy j? zak?ada?e?. Napisz czy problem si? powtarza
  • Rabi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 10 maja 2008, 16:23
    Lokalizacja: Katowice

    autor: Rabi » 10 maja 2008, 19:58

    Za?o?y?em narazie stare :), mo?e mi sie oko przyzwyczaja... to dopiero pierwszy dzie? w?a?ciwie. Widze natomiast ?e te stare s? du?o bardziej mi?kkie
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 maja 2008, 00:17

    Optimy s? cie?sze od Purevision, ale te drugie maj? lepsze parametry. Co nie oznacza, ?e b?d? Ci pasowa?! Proponuj? wizyt? u okulisty, kt??r? i tak soczewkowicze musz? odbywa? co p??? roku.

    To mog?a by? kwesta drobnego paprocha lub samodzielnego, z?ego dobrania. Twoje wcze?niejsze soczewki mia?y krzywizn? 8.4 lub 8.7, a nowe 8.6 przy tej samej krzywi?nie, ale innym materiale. Nie mo?e by? wra?enia "k?ucia w oku" przy soczewkach, co najwy?ej na pocz?tku podobne jak dostania si? cia?a obcego, np. rz?sy. Je?li nowa/wyczyszczona soczewka nic nie pomo?e, to my r??wnie? :( Jedynie lekarz.

    Spanie w Optimach mog?o doprowadzi? do uszkodze? rog??wki, np. tylko w prawym oku. Nie chcemy Ci? wprowadza? w b??d - je?li na sta?e chcesz zmieni? Optimy (i dobrze, zw?aszcza je?li u?ywa?e? d?u?ej ni? przez miesi?c), to nie ma wyj?cia, musisz skonsultowa? zmian? z lekarzem. Wizyta wyjdzie taniej ni? leczenie ewentualnych powik?a? lub pr??bowanie innych modeli w ciemno.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości