ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Przerwane Optima FW - i co dalej?
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    Przerwane Optima FW - i co dalej?

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 17:32

    To moje pierwsze soczewki. Wytrzyma?y tydzie? i rozerwa?em je przypadkowo przy rozklejaniu (zlepi?y si? po ?ci?gni?ciu). C???, g?upot? trzeba kara? xD

    Mam wad? -2.00 na oboje oczu, ale okulista powiedzia?, ze soczewki -1.25 D w zupe?no?ci mi wystarcz? i nie b?d? m?czy? oczu. Ja si? tam nie znam, widocznie tak jest. Widz? w nich bardzo dobrze, cho? na pocz?tku mia?em du?e k?opoty z zak?adaniem soczewek - i tu pok?on w stron? mojego okulisty, przesiedzia? ze mn? ponad godzin? i uczy?, jak to si? robi.

    Teraz pytanie: jedyna pami?tka po moich soczewkach to opakowanie ze wszystkimi tymi ?miesznymi liczbami. Czy mog? teraz i?? do dowolnego punktu i samodzielnie zakupi? soczewki. M??j okulista ma tylko te Optimy, kt??re s? kwartalne, ale z lektury forum dowiedzia?em si? ju?, ?e ta kwartalno?? znika z nasz? stref? czasow?...

    Czy je?li podam te dane np. w [nazwa regulamin] sprzedadz? mi tam odpowiednie soczewki? Nie chc? i?? do innego okulisty, za pierwsz? wizyt? i tak ju? zap?aci?em 130 z?.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 kwietnia 2008, 17:38

    Nie do ko?ca przez g?upot?. Du?o os??b skar?y si? w?a?nie na to ?e optima si? skleja, a dzieje si? tak dlatego, ze to stara soczewka z poprzedniego wieku. Dzi? mamy o wiele lepsze, wygodniejsze i zdrowsze soczewki. Proponuje nie chodzic do tego okulisty kt??ry dobra? Ci te soczewki. Niestety jest wiele takich okulist??w ma jeszcze wiedz? o soczewkach sprzed 30 lat i to jest smutne. Ale je?li koniecznie chcesz te optimy to oczywiscie je?li masz ich parametry to mo?esz kupic je w ka?dym salonie optycznym. Musisz znac ?rednic? (DIA) i krzywizn? (BC)
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 17:43

    Nie, nie m??wi?, ?e koniecznie je chc?, po prostu si? do nich przywi?za?em. Chodzi mi o to, czy w salonie optycznym z parametrami z opakowania tej Optimy dobior? mi cokolwiek. Ja soczewki po prostu chce nosi?, nie interesuj? mnie te wszystkie krzywizny itd. Chyba kupi? miesi?czne, mniej mi b?dzie szkoda wydanych pieni?dzy, jak zn??w mi si? zdarzy je popsu?.

    Chodzi o to, czy je?li im pokarz? to pude?ko, to dobior? mi pasuj?ce soczewki jakiejkolwiek marki, i czy b?d? p???niej musia? i?? na kontrol?.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 kwietnia 2008, 17:44

    Bezpiecznie teraz mo?esz zakupi? jedynie te kt??re zosta?y Ci przepisane, a je?li chcesz nosi? inne ni? Optimy/Soflensy (co raczej jest zrozumia?e), to tak czy siak musisz sie uda? do specjalisty wi?c dodatkowe koszta Ci? niestety nie omin?...
    staszekk pisze:je?li im pokarz? to pude?ko, to dobior? mi pasuj?ce soczewki jakiejkolwiek marki, i czy b?d? p???niej musia? i?? na kontrol?.
    Musisz. Nowe soczewki nawet o identycznych parametrach mog? Ci totalnie "nie le?e?". Wielokrotnie to ju? by?o poruszane.
    Poczytaj forum bo jest mn??stwo informacji na ten temat:
    http://forum.optometria.info.pl/search.php
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 kwietnia 2008, 17:49

    Tak ale cz?sto jest tak ?e inne soczewki mog? miec inne parametry ale to te? nie znaczy, ?e nie b?d? dla ciebie z?e. Jednemu mo?e pasowac krzywizna 8.4 jak i 8.6 (przy tej samej ?rednicy). Mo?esz kupic soczewki o innych parametrach, ale w nied?ugim czasie musisz isc do okulisty by sprawdzi? czy te parametry pasuj? do twojego oka. Je?li b?dzie co? nie tak odrazu zdejmuj soczewki. Generalnie to powiniene? pojsc znowu do okulisty, za?o?yc przy nim nowe soczewki i wtedy on odrazu to sprawdzi.
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 17:55

    A moge wziasc inne tej samej firmy, np. jakies typowo miesieczne? albo purevision?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 kwietnia 2008, 17:58

    Mo?esz wzi?sc jakie chcesz, aby dobrze le?a?y na oku. Mog? to byc purevision. Na forum jest du?o opini o nich http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=692
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 18:44

    Lepiej b?dzie, jak przyjdziesz do lekarza z ju? za?o?onymi soczewkami (cho?by 2 godziny wcze?niej), w moich z?y dob??r objawia? si? dopiero po godzinie od za?o?enia (decentralizowa?y si?). Poza tym tu? po za?o?eniu oko mo?e by? podra?nione manipulacjami i zaburza? wynik badania.
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 21:18

    A to mnie pocieszyli?cie - rozumiem, ze mam 'jakie?' sobie kupi? i wypr??bowa?, a jak nie b?d? si? nadawa?, to wypr??bowa? nast?pne? To chyba ju? zostan? przy tych Optimy...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 21:23

    Id? do lekarza, aby dobra? Ci inne, przy czym on dobierze Ci takie, jakie ma na stanie w salonie, dlatego najlepiej uda? si? tam, gdzie jest najwi?kszy wyb??r. U mojej okulistki s? wszelkie J&J oraz B&L, innych nie ma, przy czym nowym u?ytkownikom dobiera tylko J&J. Je?li zechc? inne, b?d? musia?a je kupi? gdzie indziej, o zbli?onych wymiarach (zazwyczaj s? 2 krzywizny) i z gotowymi przyj?? na kontrol?.
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 21:28

    U mojego okulisty s? tylko B&L, i to jeszcze w starych pude?kach ^^'

    Ma zatrz?sienie tych FW i podejrzewam, ?e wpycha je wszystkim. Ale i tak mi?y facet ;D

    Czy to normalne ?e da? mi takie s?abe soczewki w stosunku do wady?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 21:31

    Nie, od wady odejmuje si? 0,25 lub 0,5D, gdy si?ga co najmniej -3D (do "plusowych" szkie? stosuje si? dodawanie). Widzisz tak samo dobrze, jak w okularach?
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 21:36

    No to mi odj?? 0.75... Tak, por??wnywalnie dobrze. Je?li jest r???nica, to naprawd? ma?a.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 21:44

    Je?li takie Ci pasuj?, to pozostaje si? cieszy? :)
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 18 kwietnia 2008, 21:56

    W sumie soczewki zmienia si? co miesi?c, nie widz? przeciwwskaza?, ?eby chodzi? do okulisty cz??ciej - zmiana soczewek to konieczno??, a cz?ste zmiany mocy okular??w to ju? jednak wydatek...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 22:06

    Masz wad?, kt??ra chyba cz?sto si? nie zmienia? Dob??r odpowiednich soczewek to priorytet, je?li nie b?d? Ci te pasowa?, to zmie?, co wymaga jednak wizyty u lekarza. Niekt??rzy na pocz?tku l?duj? na wizycie co par? dni! Dodatkowo, nosz?c soczewki, musisz kontrolowa? oczy co p??? roku (np. bezp?atnie w przychodni), bo jeste? automatycznie w grupie ryzyka wrastaj?cych naczynek.
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 18 kwietnia 2008, 23:34

    Kurcze ja za nic w ?wiecie nie polec? nikomu Soflens??w kwartalnych. Nie m??wi?c o komforcie noszenia, ale to jak sie sklejaj?, te? zniszczy?am kiedy? 2 pary soczewek przez to..
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 20 kwietnia 2008, 22:08

    Ja w?a?nie dzisiaj za?o?y?am pierwsz? par? i mam nadziej? ?e b?dzie ok. Zawsze zdejmuj? soczewki tak ?e si? nie sklejaj? (palec na oko powieka w d??? i i soczewka na doln? powiek? przes??wana). Ale co z??wa?y?am ?e s? one bardziej elastyczne, mi?kkie od Air optix kt??re mia?am wcze?niej. I od razu "wchodz?" na oko :)
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości