ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
Czerwona obwódka na oku pod soczewką
  • Didi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 08:16
    Lokalizacja: Sanok

    Czerwona obwódka na oku pod soczewką

    autor: Didi » 14 kwietnia 2008, 09:16

    Witam.
    Wiem,?e pewnie ten temat by? ju? na forum ale nie potrafi? znale?? odpowiedzi na moje pytania i dlatego prosz? o odpowied?. Nosz? soczewki od niedawna i zaczyna?am od jednodniowych by?y super ale nie na moj? kiesze? niestety i dlatego Pani okulistka przypisa?a mi Oasys, na pocz?tku wszystko by?o ok ale po ok.2 tygodniach moje oczy zrobi?y sie czerwone pod soczewk? na bia?ku a zy?ki by?y bardzo widoczne dodatkowo oczy mnie piek?y i szczypa?y posz?am do okulisty i stwierdzi?a,?e to zapalenie spoj??wek, gdy po ok.1,5 miesiaca zn??w za?ozy?am soczewki by?o to samo, wi?c kupi?am Pure Vision i niestety dalej sie nie poprawi?o :( wygl?dam jak wampir to po kilku dniach znika ale nie wiem co si? dzieje i czym jest to spowodowane, nosze -7 i ?le sie czuje w okularach :( pr??bowa?am zmieniac p?yn bo teraz uzywam Opti free ale to na nic. Porad?cie co?, mo?e s? jakies inne soczewki, kt??re s? delikatniejsze od tych, kt??re uzywa?am. Dodam,?e by?am u okulistki z tymi czerwonymi oczami ale ona mi kaza?a dalej nosi? soczewki i tylko zakrapla? kropelkami a to nie pomaga :(
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:24 przez Didi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Didi
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 14 kwietnia 2008, 11:31

    Je?li okulistka kaza?a ci nosi? soczewki mimo takiego stanu twoich oczu, to rada jest tylko jedna - ZMIE? OKULIST? -i to czym pr?dzej tym lepiej, id? na konsultacj? do kogo? innego. Powody twoich problem??w mog? by? r???ne: niedoleczone zapalenie spoj??wek, ?le dobrane soczewki, kt??re uciskaj? oko, alergia na sk?adnik p?ynu lub soczewki, dlatego kolejna wizyta u specjalisty jest bardziej ni? wskazana.
    Po soczewkach J&J do?? du?o os??b ma problemy, ja ze swej strony mog? poleci? soczewki Proclear, dla moich wra?liwych oczu to chyba jedyne rozwi?zanie, ale one tak?e do tanich nie nale??. Mimo wszystko nie r??b nic na w?asn? r?k? - poszukaj dobrego specjalisty w swoim mie?cie, dop??ki nie wyja?nisz tej spawy, proponuj? przeprosi? si? z okularkami :tak:
  • Didi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 08:16
    Lokalizacja: Sanok

    autor: Didi » 14 kwietnia 2008, 12:42

    Z okularami ju? si? przeprosi?am :((( ale nie chc? rezygnowa? z soczewek, bo du?o lepiej si? w nich czuj? pod wzgl?dem psychicznym. P?yn zmienia?am na inny ale nic sie nie zmieni?o soczewki tez kupi?am inne i dalej to samo. W moim miescie nie ma za wielu specjalist??w i to jest w?a?nie problem, niestety. Jak uzywam jednodniowych to jest ok ale s? za drogie i chcia?abym znale?c jakie? inne soczewki. Wydaje mi si?, ?e zapalenie te? jest wyleczone, bo zanim za?ozy?am soczewki by?am u okulistki i powiedzia?a, ?e jest wyleczone i mog? zak?ada? soczewki i ju? sama nie wiem co jest nie tak.
    Didi
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2008, 12:56

    Wspania?y lekarz :/ Sanok ma na pewno wielu lepszych! Bez sensu, ?eby? w takim stanie nosi?a soczewki! Do?? lakonicznie piszesz, ?e po kilku dniach przechodzi - jak to dok?adniej wygl?da? Za?o?ysz, podra?niaj? Ci?, ale nosisz dalej, po paru dniach przechodzi i jest ok do czasu ponownego wyst?pienia objaw??w? Za?o?ysz, podra?niaj?, nie wytrzymujesz i zdejmujesz, odczekujesz kilka dni a? przejdzie? Podra?nienie pojawia si? po paru godzinach czy od razu po za?o?eniu?

    Po jednodniowych nic Ci si? nie dzia?o, sprawdza?a? mo?e na jakiej? pr??bnej parze, czy te? masz takie reakcje po tym rodzaju, kt??ry wcze?niej stosowa?a?? Czy zapalenie na pewno by?o do ko?ca wyleczone, czy stwierdzi? to lekarz, czy po prostu czu?a?, ?e jest ju? ok?

    Na pocz?tek nale?y sprawdzi?, co Ci? podra?nia (soczewki, p?yn, procedury) i czy masz ju? na pewno zdrowe oczy. Zwyk?e kropelki ewentualnych bakterii nie zabij?. Nadesz?a wiosna, czy masz sk?onno?ci do alergii?

    Oasysy wielu u?ytkownik??w skutecznie i trwale podra?niaj?, jest na tym forum du?o o nich (zapraszam do dopisania si? do specjalnego w?tku, wyskakuje po wpisaniu "Oasys" w wyszukiwarce), mamy tu przypadki d?ugotrwa?ego uwra?liwienia na inne typy po ich stosowaniu (oraz wielu bezproblemowych u?ytkownik??w, o kt??rych nie mo?na zapomina?). Poza tym przerzuci?a? si? z jednodni??wek, przy kt??rych zachowuje si? zupe?nie inny standard higieniczny.

    Daisy poleca Ci Proclear, popytaj o nie lekarza, moja kole?anka z bardzo wra?liwymi oczami ich u?ywa, bo innych jej oczy po kilku zapaleniach spoj??wek i rog??wki nie toleruj? (z tych co masz pr??bowa?a i Oasys, i PureVision). P?yn OptiFree ma du?o konserwant??w, dla wra?liwych oczu jest zalecany AOSept+, ale nie nale?y do tanich i inaczej si? go stosuje ni? zwyk?e p?yny.

    Zamiast m?czy? si? z kropelkami, kt??re nie pomagaj? - biegnij do innego lekarza, ze wzrokiem nie ma ?art??w.

    EDIT: Widz?, ?e odpisa?a?, zanim wklei?am posta. Rozumiem, ?e po wyleczeniu zapalenia pr??bowa?a? jednodniowe i nic Ci nie by?o? To zmienia posta? rzeczy. Dob??r soczewek do wra?liwych oczu to nie taka prosta sprawa, nie kupuj nowej pary obecnych, tylko pr??buj inne. A je?li nie b?dziesz mog?a stosowa? miesi?cznych, pozosta? przy jednodniowych, kt??rych nie musisz przecie? u?ywa? codziennie, koszty u?ytkowania 2-3x w tygodniu s? podobne co szkie? miesi?cznych.
  • Didi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 08:16
    Lokalizacja: Sanok

    autor: Didi » 16 kwietnia 2008, 13:59

    Dzis zrobi?am ma?y eksperyment i na razie jestem zadowolona, bo oczy s? normalnego koloru ale znaj?c ?ycie pewnie za szybko si? ciesz?. Wydaje mi si?, ?e to jednak jest wina p?ynu, bo zawsze jak otwiera?am nowe opakowanie soczewek to nic mi nie by?o dopiero na drugi dzie? po tym jak przez noc si? moczy?y w p?ynie to mi sie robi?y czerwone i piek?y.
    Wczoraj kupi?am sobie roztw??r soli fizjologicznej i dzi? przed za?o?eniem op?uka?am soczewki w soli i na razie jest ok. Wypr??buje jeszcze AOsept+ i wtedy sie przekonam, bo po tych dw??ch jakie mia?am do tej pory mia?am takie objawy jak pisa?am wczesniej. pozdrawiam
    Didi
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2008, 14:08

    Didi pisze:Wypr??buje jeszcze AOsept+
    zwracam po raz klejny uwage na inny sposob korzystania z tego plynu - szczegoly na opakowaniu oraz ulotce dolaczonej do kazdego plynu!
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 22 kwietnia 2008, 15:45

    To ja tu. Od jaki? 2 miesi?cy na obu oczach mam wyra?nie widoczne czerwone "?y?ki". Nosze soczewk? tylko na jednym oku, wi?c na pewno nie jest to kwestia z?ych soczewek. Pr??bowa?am kropel Visine do zm?czonych oczu, mniej komputera, telewizji itp., odstawi?am na jaki? czas soczewki- nic nie pomaga. Co mo?e by? tego przyczyn?? :smutny:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 kwietnia 2008, 15:50

    *Olka* pisze:Od jaki? 2 miesi?cy na obu oczach mam wyra?nie widoczne czerwone "?y?ki"
    zmiana trybu zycia, leki, uzywki, brak odpowiedniej ilosci snu, alergia... itp, itd...
    najlepsze - wizyta u okulisty aby sprawdzil co moze byc przyczyna i zajrzal w inne "czesci oka": spojowki itp.
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 22 kwietnia 2008, 15:59

    Hmm. Z wymienionych czynnik??w mo?liwa jest chyba tylko niew?a?ciwa ilo?? snu. By?am u okulisty jakie? 1,5 miesi?ca temu i co prawda nie zwr??ci?am mu uwagi na to, ale gdyby co? by?o to chyba by to zobaczy? od razu? Wtedy du?o czasu sp?dza?am przed komputerem[praca domowa] wi?c uzna?am ze to przez to. Wybra? si? jeszcze raz?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2008, 17:52

    Wcze?niej pisa?a?, ?e masz Oasysy i ?e ?y?ki pojawiaj? si? tylko na jednym oku, co wi?kszo?? forumowicz??w uzna?a za "normalne" dla tych soczewek i dla zm?czonych oczu. Czyli teraz ju? s? widoczne na obydwu. A s? to tylko ?y?ki, czy og??lnie oczy s? zar???owione?
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 22 kwietnia 2008, 19:34

    Tak, ale pisa?am to ju? sporo czasu temu. Zreszt? wtedy po odstawieniu na chwile soczewek, kroplach i og??lnie odpoczynku dla oka pomog?o. Tym razem skoro ju? mam na dw??ch to jest co? chyba nie tak. Chyba nie, wydaje mi si?, ?e kolor jest taki jak zawsze. Chodzi tylko o te ?y?ki. Nie s? "rozga??zione", tylko w?a?nie pojedyncze i wyra?ne.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 22 kwietnia 2008, 21:10

    Olka, na Twoim miejscu zasi?gn??abym opinii lekarza, to na pewno nie zaszkodzi. A mo?e poprosi?aby? o opini? jeszcze innego specjalist?, nie koniecznie tego u kt??rego poprzednio by?a?? Szczerze m??wi?c na tego typu objawy lekarz sam powinien zwr??ci? uwag?, bez Twojej sugestii. Nie ma tutaj co "gdyba?", proponuj? Ci jeszcze jedn? wizyt? u okulisty - tego nigdy za wiele.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2008, 22:04

    Lekarz - sam? :cenzura: Lekarz sam zbada wzrok i jak ma w tym interes, to zapyta czy pacjent chce soczewki. Ca?e ?ycie sama pyta?am, chocia? niekt??re rzeczy (np. sine pola na tward??wce, guzek) s? widoczne go?ym okiem.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 kwietnia 2008, 22:26

    Co to s? te sine pola na tward??wce? :>
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2008, 22:46

    By? tu kiedy? czyj? w?tek o niebieskiej obw??dce wok??? soczewki, u mnie to wygl?da tak, ?e na obydwu oczach, mi?dzy t?cz??wk? a wewn?trznym k?cikiem oka, w odleg?o?ci 2-3mm od kraw?dzi soczewki, mam na sta?e taki szary ?uk. Wygl?da to jak siniak i nigdy mi lekarze o tym nie m??wili, ja nie pyta?am. Kolejnym razem zamierzam, bo nie wiem czy to jaka? martwica czy co?, kiedy? tak nie mia?am. Gdy mam soczewki, niekt??rzy ludzie zauwa?aj?, ?e mam ciemn? plam?. Chcia?abym mie? bielutkie oczy, bez naczynek, guzk??w i plam.
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 24 kwietnia 2008, 18:43

    C???, chyba faktycznie b?d? musia?a si? wybra?. Dni mijaj? a lepiej nie jest. Malla, mam dok?adnie to samo co Ty. Taki szary ?uk. O to te? warta?oby zapyta??
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 kwietnia 2008, 21:49

    Jasne, zapytaj i nie omieszkaj podzieli? si? wiedz? :tak:
  • Didi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 08:16
    Lokalizacja: Sanok

    autor: Didi » 25 kwietnia 2008, 09:08

    Wypr??bowa?am nowy p?yn Aosept+ i dalej to samo. Ale mam pytanie, bo gdzie? na forum przewin?? mi si? w?tek o znaczniku strony soczewki, na kt??rej stronie jest ten znacznik jak zak?adam soczewke to jest od wewn?trz oka czy od zewnatrz? Wiem,?e pytanie mo?e by? g?upie ale kogo? ten znacznik podraznia? i stad to pytanie.
    Didi
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 25 kwietnia 2008, 11:34

  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 kwietnia 2008, 12:12

    Hmm... nie by?o tu mowy o podra?nianiu przez znacznik, tylko jeden wspominany lekarz tak twierdzi?. Skoro wykluczasz udzia? p?ynu, to czas na zmian? soczewek... Stosujesz jakie? krople?
  • Didi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 08:16
    Lokalizacja: Sanok

    autor: Didi » 25 kwietnia 2008, 13:28

    Tak stosuj? Hyabak. Wiem,?e musz? zmieni? soczewki, bo w tych jest strasznie i mam zamiar wypr??bowa? Proclear, mam nadziej? ?e wko?cu si? uda i znajde jakie? dobre soczewki, poza tym w tych, kt??re mam Pure Vision, po kilku godzinach mam mgie?ke przed oczami i czuj? si? tak jakbym wog??le nie mia?a ani szkie? ani okular??w :) masakra :nie:
    Didi
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 kwietnia 2008, 13:32

    Nie spiesz si? z nowymi, wylecz najpierw oczka ca?kowicie. Powodzenia!
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości