ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Ostrość
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    Ostrość

    autor: Soleil » 09 grudnia 2006, 16:51

    Czy mo?liwe jest, ?e osad bia?kowy, kt??ry zostaje na soczewkach pod koniec terminu ich noszenia mo?e spowodowa?, ?e ostro?? widzenia b?dzie mniejsza? Zastanawiam si?, czy to przez to, bo chyba moja wada si? nie pogorszy?a tak szybko... :smutny:
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Soleil, łącznie zmieniany 1 raz.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 grudnia 2006, 13:24

    Ja nie wiem czy to jest od tego osadu bia?kowego. Ale jak ja nosi?em soczewki i zbli?a? sie termin i ch wyrzucenia to czasami widzia?em "przez mg??"
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 17 grudnia 2006, 23:05

    Uspokoi?o mnie to troch?...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 stycznia 2007, 21:46

    no moim zdaniem zbieranie tych osadow zdecydowanie ma wplyw na ostrosc widzenia ale ekspertem nie jestem w tych sprawach
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 stycznia 2007, 22:00

    dlatego miedzy innymi wazne jest nie przenoszenie soczewek, korzystanie z najnowszych generacji (wciaz niestety dostepne sa produkty ktore od kilku lat sa dostepne na rynku) oraz korzystanie z najlepszych plynow...

    ja osobiscie rowniez uwazam, ze soczewki kontaktowe sa dobrem luksusowym i sa zdecydowanie za drogie... jednak obserwuje tendencje spadku cen, co jest pozytywnym objawem oraz coraz lepszymi produktami.

    Jednak jezeli ktos chce TANIO nie moze liczyc ze beda SUPER, bo te dwa slowa sa sobie przeciwstawne, jakosc musi kosztowac.
    Pozdrawiam
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 13 kwietnia 2008, 17:31

    Mam pytanie dzisiaj za??wa?y?am b?d?c na uczelni ?e na prawe oko s?abiej widz? a jak kupywa?am soczewki i by?y dobierane widzia?am idealnie. Za tydz. ko?czy mi si? termin pierwszych soczewek. A i jeszcze jedno po jakim? czasie z powrotem widzia?am na to oko normalnie tzn. wyra?nie. I co to mo?e by??
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 13 kwietnia 2008, 22:13

    Przypuszczam ?e s? to po prostu osady o kt??rych tutaj mowa, i w tym momencie jak czujesz ze widzisz przez mg?e to zakropl oczy lub ?ci?gnij soczewke i przeczy?? j? mechanicznie p?ynem powinno pom??c i ostro?? widzenia powinna wr??ci?, testowa?am tak i pomaga :)
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2008, 13:05

    Mo?e nie by?y idealnie czyste przy zak?adaniu, zdarza si? musn?? szk?o rz?sami. Mo?e troch? podesch?y. Mo?e w sali by?o nietypowe ?wiat?o - i tu mam pytanie, jak widzicie w r???nym o?wietleniu?.
  • martuś
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:47
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: martuś » 31 sierpnia 2008, 11:54

    Chodz? w soczewkach ju? 4 dzie? ale mam problem z tym ze z bliska widze bardzo nieostro , rozmazuja mi sie literki, np. monitor komputera widze jak przez mg?? - jest to bardzo denerwujace i nie moge sie przyzwyczai?. Czy to minie po jakims d?u?szym czasie? Czy musze isc na wizyte do okulisty?
    Mam soczewki : OP -4,25 bez cylingra o? 90
    OL - 4 bez cylindra o? 90
    W okularach mam dodatkowo cylindry -0,5 i -0,75 czy to mo?e by? przyczyna nieostroego widzenia z bliska? Czy jakbym mia?a jednak soczewki toryczne by?oby ok?
  • mono87
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 20:35
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: mono87 » 31 sierpnia 2008, 12:12

    na szk?ach mam identyczne cylindry, soczewki tez nosz? nietoryczne, ale nie wydaje mi si? ?eby astygmatyzm m??g? mie? wp?yw na widzenie z bliska, chociaz tez mi si? to zdarza. z pocz?tku cz??ciej, teraz ju? tylko sporadycznie. przyzwyczai?em si?.

    no i wiadomo, do komputera bardziej wskazane sa okulary ;p
  • martuś
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:47
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: martuś » 31 sierpnia 2008, 12:17

    tylko ?e u mnie obraz jest tak rozmazany ze strasznie mnie to denerwuje i nie sadze ?ebym sie do tego przyzwyczai?a :(
    A siadajac do kompa co jakis czas troche ci?zko tak za kazdym razem zdejmowac soczewki i zak?adac okulary :(
    Po jakim czasie si? przyzwyczai?a? do tego gorszego widzenia z bliska?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2008, 12:20

    @martus - prosze nie poruszac TEGO samego problemu w kilku miejscach!!!
  • mono87
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 20:35
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: mono87 » 31 sierpnia 2008, 12:22

    w?a?ciwie to tak przez 2 dni si? m?czy?em. ?le te? si? wyrazi?em m??wi?c, ?e to kwestia przyzwyczajenia ;) po prostu ostro?? si? poprawi?a, nie jest idealnie, ale lepiej. nie wiem czym to t?umaczy? ale fakt jest faktem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2008, 12:26

    mono87 pisze:nie wiem czym to t?umaczy? ale fakt jest faktem...
    roznym wysilkiem akomodacyjnym w soczewkach a bez czy w okularach! Bylo juz pisane na forum... ale widac ciezko sie korzysta z wyszukiwarki :P :gwizd:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 sierpnia 2008, 13:16

    mono87 pisze:nie wydaje mi si? ?eby astygmatyzm m??g? mie? wp?yw na widzenie z bliska
    A mnie si? wydaje i to bardzo, cho?by na w?asnym przyk?adzie ;) Gdy patrz? prawym okiem w soczewce (moce s? w podpisie - bez cylindra), literki na monitorze troszk? si? rozje?d?aj?, w okularach (z cylindrem) jest wszystko ok.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 31 sierpnia 2008, 13:45

    martu? pisze: W okularach mam dodatkowo cylindry -0,5 i -0,75 czy to mo?e by? przyczyna nieostroego widzenia z bliska? Czy jakbym mia?a jednak soczewki toryczne by?oby ok?
    Matru?, jest taka mo?liwo??, ja na jedno oko mam tak?e cylinder - 0,75, podczas badania pr??bowano mi dobra? soczewk? sferyczn? zamiast torycznej, ale niestety nie da?o si?, gdy? obraz mia?am zamazany, po do?o?eniu cylindra ostro?? widzenia jest idealna. By? mo?e u Ciebie wyst?puje ten sam problem, je?li masz si? m?czy?, lepiej przej?? si? do okulisty.
  • ami17
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 06 września 2008, 10:10
    Lokalizacja: kutno

    autor: ami17 » 07 września 2008, 14:45

    ja mam soczewki sferyczne mimo ?e w okularach mam cylindry -0,5 i -0,75 za? moce soczewek sa mniejsze o 0,25 na kazde oko niz w okularach- ale zauwazy?am ze z daleka mi sie rozmywaja napisy ( na poczatku mia?am tez problem z tymze ?le widzia?am z bliska- ale teraz juz to mi mniej przeszkadza). My?la?am o tym aby p??jsc do okulisty ?eby mi mo?e dobra? mocniejsze soczewki- tzn aby moce by?y takie same jak w okularach -4 i -4,25. Czy mo?liwe ze wtedy bede widziec lepiej te rozmazujace sie z daleka napisy, mimo ze nie bedzie cylindr??w? Martwi mnie jeszce to czy jesli okulista zwiekszy mi moce o te 0,25 to nie pogorszy mi sie zn??w to widzenie z bliska?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 września 2008, 15:15

    Po do?o?eniu mocy do sferycznej (w rezultacie taka jak bez cylindra) widz? super na odleg?o??, ale tym okiem z bliska nieidealnie, co zauwa?am tylko patrz?c jednym okiem - obydwoma nie widz? r???nicy, ale te? nie mia?am przy soczewkach nigdy problemu ze z?ym widzeniem z bliska.
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości