ODPOWIEDZ Posty: 32
Zmęczone, suche oczy :/ Air Optix
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    Zmęczone, suche oczy :/ Air Optix

    autor: barteklwc » 31 marca 2008, 20:03

    Witam ,

    Nosze od kilku lat soczewki, na poczatku byly to J&J Acuvue od 4 lat sa to Air Optix. I teraz w czym problem....

    Od dluzszego juz czasu wieczorem mam duze problemy z suchoscia oka, na dworzu w ciagu dnia nie wystepuje ten problem ale wieczorem ogladanie tv to horror:/ Czuje podraznienie, suchosc czasami bola oczy a nawet glowa :/ kiedy aplikuje krople Oxyal problem z suchoscia mija na chwile, mam denerwujacy nawyk ziwania zeby oczy sie nawilzyly co chwilo tez pomaga:P Czy zmaina soczewek albo moze jakies dobre krople moga pomoc? Sa jakies bardziej nawilzajace? Moj powiedzial ze mozna sprobowac Night & Day Optixa w trybie dziennym, a moze krople AQuify? Podobno bardzo dobre...POMOCY:)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:29 przez barteklwc, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 marca 2008, 20:37

    Mo?e jeste? przezi?biony? Albo u?ywasz kropel do nosa? (w moim przypadku bardzo obni?a?y komfort). W?tpi? by to by?a wina soczewek skoro od 4 lat jest OK.
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 01 kwietnia 2008, 15:23

    Nie jestem przeziebiony, a z czasem noszenia tych optixow troche przesadzilem moze ze 2-3 lata a na poczatku moze tego problemu nie mialem poniewaz nosilem je tylko kilka godzin dziennie, od jakiegos czasu sie to zmienilo i jest to strasznie uciazliwe:/ bardzo sie mecze kiedy co chwile ziewam:P i strasznie mnie drazni ten dyskomfort...

    zakupilem krople AQuify i teraz mam pytanie: czy one roznia na nowsze i starsze, bo gdzies wycztytalem ze te z nowej serii maja opakowania 10ml a stare mialy 5 ale czy oprocz opakowania czyms sie jeszcze roznia? Ktos cos wie na ten temat?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 kwietnia 2008, 15:39

    barteklwc pisze:nowej serii maja opakowania 10ml a stare mialy 5 ale czy oprocz opakowania
    pojemnosc 5ml juz nie ma w sprzedazy

    ta sama cena - wieksza pojemnosc - to chyba lepiej dla uzytkownika, nieprawdaz? :)
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 01 kwietnia 2008, 15:44

    niestety ja jeszcze kupilem 5ml po dobrej cenie, to znaczy ze zmienily sie tylko opakowania?

    Cos mi sie wydaje ze moje problemy nie znikna przez te krople...

    Najwyzej przesiade sie na D&N czy ktos ma jakis inny pomysl?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 kwietnia 2008, 17:24

    Rozumiem, ?e by?e? ju? u lekarza? Ogl?da? Twoje oczy, czy przypadkiem nie jest z nimi co? nie tak?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 01 kwietnia 2008, 17:33

    Mo?liwe ?e masz zesp??? suchego oka, a optixy to nie s? soczewki stworzone dla nas, jesli chodzi o mnie to nosi?em je od samego poczatku przygody z soczewkami i szybko zmieni?em na inne, po dawnym powrocie rowniez oczka zle na nie reagowa?y, to samo mowi moja kuzynka, ktora rowniez cierpi na ZSO. Jesli chodzi o Night & Day to zbyt wielemoze sie nie zmieni?, ale zawsze mozna sprobowac, Ja ci bym poleci? jakies soczewki dla suchych oczu, moze proclear, moze oasys dla ciebie okaza sie OK?(chociaz osobiscie juz bym ich nie wybral), moze jakies jednodniowe??. Nie m?cz ju? sie i idz do okulisty zmienic soczewki.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    Re: Zm??czone, suche oczy :/ Air Optix

    autor: Malla » 02 kwietnia 2008, 11:08

    barteklwc pisze:Moj powiedzial ze mozna sprobowac Night & Day Optixa w trybie dziennym, a moze krople AQuify?
    Oczywi?cie polecamy okulist??w, kt??rzy nie przepisuj? tylko tego, co maj? akurat na stanie. Czy "M??j" oznacza?o "M??j lekarz"? Je?li tak, to czemu go nie s?uchasz, nie zmieniasz soczewek i kropli, tylko nadal si? m?czysz?
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 10 kwietnia 2008, 00:29

    Narazie wpuszczam krople Opatonal bo mam male zmiany pod powiekami ale to od samego poczatku tak mam..lekarz kazal mi zrobic dwu tygodniowa przerwe w noszeniu i po niej mamy sprobowac N&D, zobaczymy a to Optixy nie nadaja sie dla suchych oczu?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2008, 12:20

    Przy suchych oczach nale?y by? przede wszystkim ostro?nym, nie nosi? szkie? ca?y dzie? od ?witu do nocy, cz?sto trzeba zainwestowa? w dobre kropelki (jak ju? wiesz). Optixy nie nale?? do "zalecanych" przy tej przypad?o?ci, a z wyprodukowanymi z my?l? o suchych oczach Oasysami osobi?cie nie do ko?ca si? zgodz? (patrz ni?ej). Niestety dob??r staje si? w Twoim przypadku trudniejszy, bo nie ka?demu "suchoocznemu" b?dzie pasowa?o to samo, dochodzi do tego jeszcze tolerancja, wra?liwo?? oka (u Ciebie chyba zwi?kszona).
    Piszesz, ?e m?czy Ci? ziewanie, a to akurat dobry spos??b na nawil?enie oczu w ci?gu dnia (oczywi?cie nie wtedy, gdy ju? panuj? w nich warunki pustynne).
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 15 kwietnia 2008, 19:19

    Widze, ze chyba najrozsadniejsza opcja bedzie proba zmiany soczewek moze najpierw sproboje N&D albo te J&J. Chyba ze proclear ktore "zakochany" stosuje i z tego co pisze mial podobnie w optixach?

    Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie ostrosci widzenia a dokladnie z badania wychodzi mi -1,75 na obu oczach a wcale nie widze tak dobrze w optixach z taka korekcja, mam wrazenie ze w okularach byloby duzo lepiej. Kiedy pytam sie lekarza czy nie mozna troche mocniejszych no to oczywiscie odpowiedz brzmi - nie, gdyz nalezy stosowac takie same a nawet slabsze. Czy naprawde zastosowanie troche mocniejszych soczewek byloby szkodliwe? Slyszalem ze optixy maja taki material kt??ry wlasnie moze powodowac troche slabsze widzenie.....


    Z gory dzieki za odp.!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2008, 20:05

    Przy tej wadzie nie trzeba os?abia? mocy, przelicza si? od -3. Te? s?ysza?am to o Optixach i to r??wnie? od os??b niezwi?zanych z tym forum. Popro? lekarza o zbadanie ostro?ci wzroku w soczewkach (czytanie z tablicy), niech si? przekona, skoro nie wierzy.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 kwietnia 2008, 20:10

    barteklwc pisze:Slyszalem ze optixy maja taki material kt??ry wlasnie moze powodowac troche slabsze widzenie.....
    dokladnie mam wrazenie ze malo ktory okulista zdaje sobie z tego sprawe
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 17 kwietnia 2008, 17:34

    Malla pisze:Przy tej wadzie nie trzeba os?abia? mocy, przelicza si? od -3. Te? s?ysza?am to o Optixach i to r??wnie? od os??b niezwi?zanych z tym forum. Popro? lekarza o zbadanie ostro?ci wzroku w soczewkach (czytanie z tablicy), niech si? przekona, skoro nie wierzy.
    Mialem badanie w soczewkach i jestem w stanie odczytac wszystko ale nie jest jakos idealnie. Obraz jest troche nie ostry mimo ze litery jestem w stanie odczytac. W tych okularach korekcyjnych jest ok. No i brakuje mi w tych soczewkach tego 0.25 albo 0.5 do cieszenia sie dobrym wzrokiem ale okuliscie wychodzi -1.75 i innych nie proponuje zakladac a nieostrosc tlumaczy zmeczeniem oczu...

    Chyba najlepszym rozwiazaniem w danej sytuacji bedzie przesiadka na inne soczewki albo przynajmniej pr??ba.


    Co myslicie o tych PROCLEAR? To sa dobre soczewki ?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 kwietnia 2008, 20:19

    Co myslicie o tych PROCLEAR? To sa dobre soczewki ?
    Poczytaj na forum, o tych soczewkach wiele razy by?a mowa, wszyscy pisz?, ?e s? rewelacyjne, w sklepach internetowych r??wnie? wszyscy komentuj? je pozytywnie :spoko:
    Osobi?cie nie nosi?em, ale napewn? s? warte polecenia. Jedyny ich minus to stara technologia - hydro?ele. Ale s? nowe soczewki z tej samej firmy - Biofinity - silikonowo-hydro?elowe.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 kwietnia 2008, 21:16

    Ale Biofinity mimo nowoczesnego materia?u ju? maj? nieco gorsze opinie, wiele os??b nie potrafi wytrzyma? z nimi na oczach paru godzin. Dobry hydro?el chyba nie jest z?y? Proclear strasznie potania?y ostatnimi czasy.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 kwietnia 2008, 21:30

    ja nosilem Proclear i rozniez sobie je cenie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 17 kwietnia 2008, 23:25

    No wlasnie proclear i ich materia? jest specyficzny, Bo z jednej strony to hydro?el,ale z drugiej ma wlasciwosci ktore czynia te soczewke lepsza od innych Si-H, oczywiscie niektorych. To jest specyficzny material, ktory organizm nie uznaje za cialo obce w oku a raczej za cos naturalnego, i polaczenie takich wlasciwosci a duza iloscia wody powoduje ten komfort. To dziwne, ale to chyba prawda, bo ja jak zwykle w moim trybie zycia przesadzam z noszeniem soczewek, to wlasnie z proclear jakos nie mam problemow. Czasami nawet sie w nich zdrzemne, co jest b?edem duzym i wiem o tym, i oczy sa zaczerwienione, ale nie podraznione w sensie ze soczewka jest nawilzona i nie powoduje klucia, jak np. mialem a air optix. MOzecie sie dowiedziec wiecej na stronie cooper vision bodajze, jest taki filmik co prawda po ang o tym materiale z ktorego proclear sa zrobione. Mnie to interesuje wiec ogladam takie rzeczy, i to chyba moze byc prawda. Co do biofinitow. to ludzie kupuja je na wlasna odpowiedzialnosc i potem narzekaja, tak jest z kazdymi soczewkami, najpierw powinno sie skonsultowac z okulista albo jakimkolwiek specjalista, bo co z tego ze soczewka ma genialne parametry, jak nie pasuje na nasze oko?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 18 kwietnia 2008, 00:37

    Zgadzam si? z moim przedm??wc? :spoko: . Ja te? zafundowa?am sobie Pure Vision bez ?adnej konsultacji,i pomimo,?e to najnowsza technologia,silikonowo-hydro?elowe, tak zachwalane itp.itd,to d?ugo ich nie ponosi?am. Dla mnie by?y to najgorsze soczewki,kt??re mia?am (a by?o ich wiele) Nawet roczne CV,kt??re nosi?am dawno temu,by?y o niebo lepsze. St?d wniosek,?e dobranie soczewek to bardzo indywidualna sprawa.
    Pozdrawiam

    Ewelina
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 14:44

    barteklwc pisze:zakupilem krople AQuify i teraz mam pytanie: czy one roznia na nowsze i starsze, bo gdzies wycztytalem ze te z nowej serii maja opakowania 10ml a stare mialy 5 ale czy oprocz opakowania czyms sie jeszcze roznia? Ktos cos wie na ten temat?
    LEMUR, dn.27.10.2007r., w w?tku 'problem - soczewki twarde' pisze:edni chwala Blinki, jedni AQuify, obie dzialaja "nienewtonowsko" (tzn nacisk powieki nie powoduje "uciekania" plynu, zawieraja hialuronian sodu, czynnik zwiekszajacy i powodujacy dluzy komfort
    Blinki tylko moga byc dluzej otwarte niz AQuify... Blinki sa w pojemnosci 10ml a AQuify 2 i 5ml... cenowo to musisz sobie popytac w Twoim rejonie.
    Widz? w?a?nie na ?wie?o zakupionym opakowaniu Aquify (10ml/30z?), ?e s? wa?ne przez 2 miesi?ce po otwarciu, czyli d?u?ej ni? Blink.

    Bartku, min??y 2 tygodnie od za?o?enia w?tku, sko?czy?e? leczy? powieki? Lekarz zaleci? Ci spr??bowanie N&D ze ?ci?ganiem (wspomniane o nich np. tutaj), wi?c nie kombinuj na razie z innymi (chwali si?, ?e poszerzasz horyzonty), tylko ?mia?o wypr??buj t? par?, jak stan oczu pozwoli. Wspominane tutaj inne rodzaje sprowadzi Ci salon lub zam??wisz w necie, ale b?dzie to raczej ca?e opakowanie i troch? na nie wydasz, a je?li Ci nie podejd?... Niestety, dob??r soczewek nieraz jest d?ugotrwa?ym i kosztownym procesem, gdy tak trzeba "pr??bowa?" kolejne (nie napisz? "testowa?"). Widz?, ?e na szcz??cie masz tak? sam? wad? w obydwu oczach i nie musisz kupowa? 2 pude?ek, pozazdro?ci?!
    barteklwc pisze:mam wrazenie ze w okularach byloby duzo lepiej
    A jak? masz moc w okularach? Nie wspominasz o nich, tak jakby? w og??le nie mia?.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 18 kwietnia 2008, 19:48

    Do??cz? si? do tematu i opowiem wam jak wyglada moja sytuacja z Air Optix :D

    Og??lnie to jestem bardzo zadowolony z tych soczewek :) o niebo lepsze m.in od Acuvue Advance i Oasys kt??re nosi?em poprzednio....Moje oczy wygladaj? zdrowo... nosze je ok 10-12 godzin na dzie? 5 razy w tygodniu i wszystko jest ok.
    Jedyne co mi troszke przeszkadza to to ze jak np wyjd? na dw??r to oczy mi troche ?zawi? ale to dosyc szybko ust?puje wiec nie przejmuje sie tym zbytnio ;P
    Siedz?c w szkole np od 8 do 15 troch? te? przed kompem lekko czuje soczewk?... bo chyba podsycha troche (nie uzywam tez ?adnych kropli)
    I ostatnie najgorzsze- odrobine gorzej widze niz np w Oasys (o tym juz wspominalem na forum) Wydaje mi sie ze jest to wina asferycznej konstrukcji.... nawet sam producent pisze na swej www ze ze wzgledu na to moze byc konieczne przypisanie mocy o 0,25 wiekszej.... bo jesli bylaby to wina zle dobranych soczewek (np za lu?ne) to po prostu czu? bym ze soczewka sie slizga po oku. Tak mialem w przypadku Advance....
    Wkrotce zamierzam kupic sobie nowe opakowanie soczewek w ktorym s? 3 sztuki i wybiore moc o 0,25 mocniejsza czyli wezm? -1,25

    Og??lnie jestem bardzo zadowolony z moich Optix??w....S? godne polecenia....!!! Chyba wreszcie znalazlem swoj idea?.... jedyne co mnie kusi to wypr??bowanie Proclear. Zrobie tak ze kupie je na w?asn? reke i wtedy pojde do okulisty.... /moj nie ma ich w swej ofercie/

    PZDR FOR ALL
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 21 kwietnia 2008, 23:01

    No prosze, nie widzialem ze sam producent zaleca stosowanie o 0.25 mocniejszych...i moj okulista tez nie wiedzial...moze to bedzie jakies rozwiazanie jezeli chodzi o ta ostrosc.( a mozna jakis link gdzie to jest napisane?)

    Moje leczenie powiek troszke sie wydluzylo wiec jeszcze zadnych zmian nie dokonalem...

    Opisze co i jak jezeli juz zmienie soczewki albo moze to wszystko bylo przez te zmiany pod powiekami, zobaczymy...

    Dziekuje wszystkim za udzial w temacie :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 kwietnia 2008, 23:36

    barteklwc pisze:nie widzialem ze sam producent zaleca stosowanie o 0.25 mocniejszych
    nie zawsze, napisano ze czasami wymagana jest nadkorekcja. Powinno sie to oszacowac w gabinecie podczas doboru - pozniej spradzic ostrosc widzenia - jezeli jest wymagana - zastosowac, jezeli nie - pozostawic
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2008, 11:35

    Ciekawe po jakim czasie nowe Aqua-Optixy b?d? podsycha?. Kusz?, oj, kusz?, chyba poczekam jeszcze miesi?c ze zmian? modelu...
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 22 kwietnia 2008, 15:38

    barteklwc pisze:a mozna jakis link gdzie to jest napisane?
    http://cibavision.pl/docs/air_optix_kar ... owania.pdf prosze bardzo :)
    LEMUR pisze: nie zawsze, napisano ze czasami wymagana jest nadkorekcja
    Dok?adnie, tak jak pisze Lemur :D

    pzdr
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Dess
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 06 marca 2008, 18:22
    Lokalizacja: Z daleka

    autor: Dess » 23 kwietnia 2008, 20:02

    Ogolnie nie sa zle te optixy, sam je uzywam, czasem troche czuje je, ale komfort calkiem dobry. Niestety mam problem z nimi bo co chwila mi sie zamazuje obraz na ktoryms oku, wyglada to tak jakby ktos zamazal troche palcem np. szkielko w okularach (faktycznie po sciagnieciu ich, widze sporo palcy na nich (nie wiem skad, bo myje rece przed ich zakladaniem i zdejmowaniem ;), poza tym leza w plynie all in one na noc wiec powinny byc rano czyste no nie? ).
    Poza tym mam takie efekt ze po mrugnieciu widze ok, ale gdy patrz pare sekund na ten sam punkt to obraz sie automatycznie zamazuje.
    Od czegot o moze zalezec i jak to wyeliminowac? Jak wyczyscic te soczewki? Samo zanurzenie ich na noc w tym plynie powinno skutkowac?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 kwietnia 2008, 21:09

    Nie! Soczewki nale?y czy?ci? r??wnie? mechanicznie i to najlepiej codziennie, przecie? to zajmuje ok. minuty. Nie nosisz ich przypadkiem d?u?ej ni? jest to zalecane? Mo?e faktycznie s? niedomyte, przysychaj? albo szybko Ci si? zabia?czaj?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 kwietnia 2008, 22:21

    Malla pisze:Soczewki nale?y czy?ci? r??wnie? mechanicznie i to najlepiej codziennie,
    wiekszosc producentow plynow i soczewek tak juz zaczyna zalecac, nic tak nie czysci soczewek jak mechaniczne + pozostawienie w plynie.
  • Dess
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 06 marca 2008, 18:22
    Lokalizacja: Z daleka

    autor: Dess » 27 kwietnia 2008, 22:18

    Hmm, fakt faktem ze przysychaj?, gdy je wyci?gam to s? suche jak piasek na saharze ;P
    I sa na nich widoczne odciski tluste, tak jakby przy zakladaniu od palc??w zosta?y. Dzisiaj rano troche palcem je poprzecieralem (rece oczywiscie wczesniej wyszorowane!) i niestety nadal efekt nie zadawalaj?cy;/ Obraz bywa zamazany, tak jakby mi kto? efekt bluru nalozy? (graficy wiedza o co chodzi). Oczywiscie to raz jest, a raz tego nie ma(domyslam sie ze wynika to ze zmian polozenia soczewki). Niestety powoduje to dyskomfort.
    Moglby mi ktos powiedziec jak soczewki najlepiej wyczyscic mechanicznie, tak abym ich nie uszkodzil?

    PS. rowniez zauwazylem ze moc tych soczewek nie jest adekwatna do tego jak poprawia sie nam widzenie (czyli tak jak pisze na stronie Ciba vision - wiekszosc osob powinna miec 0,25 lub nawet 0,5 wiecej). W okularach troche lepiej widze przy tej samej mocy ;)

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 kwietnia 2008, 22:25

    Dess pisze:Moglby mi ktos powiedziec jak soczewki najlepiej wyczyscic mechanicznie, tak abym ich nie uszkodzil?
    zajrzyj do instrukcji dolaczonej do plynu...
    lub przeczytaj sobie te ktore sa dolaczone do SoloCare Aqua
    dostepne na naszej stronie w pdf-ie
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... locareaqua (u dolu strony)
ODPOWIEDZ Posty: 32

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości