ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
pofalowany brzeg soczewki :/
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    pofalowany brzeg soczewki :/

    autor: Wondy » 20 marca 2008, 21:00

    Witam.

    Zdj??em soczewki, w?o?y?em do pojemniczka z wlan? ma?? ilo?ci? p?ynu, potem dola?em wi?cej by soczewki si? zanurzy?y.
    Co? mnie tkn??o, jakie? przeczucie, ?eby odkr?ci? na chwilk? pojemniczek i zobaczy? czy soczewki s? ca?kowicie zanurzone, i sta?o si?: brzeg (po?owy soczewki) jedynej z soczewek dotyka? powierzchni wody i jest teraz delikatnie pofalowany. Zanurzy?em soczewk? ca?kowicie i zobaczymy co b?dzie rano, mo?e wszystko wr??ci do normy.

    Czy zdarzy?o si? Wam kiedy? co? takiego? Soczewka wr??ci do dawnego kszta?tu?

    P.S. Mo?liwe, ?e soczewka juz wcze?niej mia?a pofalowany brzeg, gdy? w ci?gu dnia odczuwa?em na jednym oku lekki dyskomfort. Ale pomy?la?em, ?e w ko?cu dopiero zaczynam je nosi?, a oko musi si? przyzwyczai?.

    Pzdr.
  • atabe_s
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 16 marca 2008, 13:45
    Lokalizacja: Polkowice

    autor: atabe_s » 20 marca 2008, 22:07

    ja tak samo robi? jak ty, wk?adam soczewki do pojemniczka z p?ynem a potem jeszcze go dolewam i one z regu?y p?ywaj? tak wy?ej, przy brzegu
    nie wydaje mi si? ?eby od tego by?a pofalowana, mo?e w?a?nie to ?e przeszkadza?a na oku ?wiadczy ?e taki brzeg by? ju? wcze?niej, mo?e fizycznie zosta?a uszkodzony np przy zak?adaniu b?d? zdejmowaniu
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 20 marca 2008, 22:09

    mozliwe:/
    poczekam do rana i zobacze czy wr??ci?a do pierwotnej formy.
    Pzdr.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 marca 2008, 22:10

    ja zalewam tak zeby cale byly przykryte a juz nie raz mi sie zdarzylo ze otwieralem pojemnicze a soczewki nie ma :/ mysle sobie cos jest patrze a ta przyklejona na "zakretce".
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 marca 2008, 22:11

    Warto zachowywac dowod zakupu oraz blisterki w ktorych byly soczewki, aby w razie czego moc reklamowac - najlepiej jezeli jest mozliwosc zobaczenia takiej soczewki na oku pod lampa szczelinowa - czyli tam gdzie dobieraliscie i kupujecie soczewki.

    Takie "wady" czasami sie zdarzaja, nie twierdze ze tu ona jest przczyna czy tez nie. Bo ciezko stwierdzic tak nie widzac soczewki na oku.
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 20 marca 2008, 22:34

    Dow??d zakupu mam, ale w?a?nie by?em wynie?? kosz i dopiero przeczyta?em post LEMURA ...ci??ko b?dzie mi wygrzeba? blisterki:) S? one konieczne do ewentualnej reklamacji?

    Je?li jutro b?dzie zn??w ten dyskomfort w lewym oku to mo?e spr??bowa? za?o?y? na nie soczewk? z prawego? Jeszcze dok?adnie je mechanicznie umyje p?ynem... i zobacze.

    Pzdr.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 marca 2008, 22:52

    wiadomo wtedy z jakiej partii sa, dane potrzebne producentowi, albo opakowanie zbiorcze
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 20 marca 2008, 23:28

    opakowanie zbiorcze mam (4 szt mi jeszcze w nim zosta?y:)

    P.S. Mam jeszcze ma?e pytanko. Mam ju? te kropelki Hyabak, raz/dwa razy dziennie chcia?bym je sobie wkrapla? zapobiegawczo/dla zdrowia. Czy mam zkrapla? bezpo?rednio na soczewk?? Czy do worka spok??wkowego?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 21 marca 2008, 02:30

    Wondy pisze:opakowanie zbiorcze mam (4 szt mi jeszcze w nim zosta?y:)

    P.S. Mam jeszcze ma?e pytanko. Mam ju? te kropelki Hyabak, raz/dwa razy dziennie chcia?bym je sobie wkrapla? zapobiegawczo/dla zdrowia. Czy mam zkrapla? bezpo?rednio na soczewk?? Czy do worka spok??wkowego?
    cytat z instrukcji:

    "Preparat nale?y wkrapla? do worka spoj??wkowego pod lekko odchylon? palcem doln? powiek?.
    W przypadku stosowania preparatu na zak?adan? soczewk? kontaktow? mo?na go nanie?? na wkl?s?? cz??? soczewki.

    U?ytkownicy soczewek kontaktowych mog? nanosi? preparat na soczewk? podczas jej zak?adania lub zdejmowania, jak r??wnie? tak cz?sto jak to jest niezb?dne w trakcie jej u?ywania. "
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 21 marca 2008, 13:24

    Zmyli? mnie filmik instruktarzowy Johnson&johnson s?d moje pytanie co do wkraplania. Instrukcje przeczyta?em.

    Z soczewk? jest juz wszystko ok. Pofalowany brzeg znikn??. Soczewk? dok?adnie umy?em p?ynie przed za?o?eniem i dyskomfort znikn??.

    Jedna rzecz mnie martwi. Mo?e to jeszcze brak wprawy, ale na prawe oko soczewk? zak?adam dos?ownie sekund? (przykleja si? do niego od razu). Natomiast mam k?opot z lewym. Soczewka jakby nie chcia?a si? do niego przyklei? i m?cz? si? z tym dobrych pare minut:/
    Czy Wam tak?e na pocz?tku gorzej sz?o z lewym okiem? (jestem prawor?czny)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 22 marca 2008, 14:40

    Na pocz?tku gorzej zak?ada si? soczewk? na lewe oko, p???niej dojdziesz do wprawy i nie b?dzie problemu.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 22 marca 2008, 16:11

    Wondy pisze:Jedna rzecz mnie martwi. Mo?e to jeszcze brak wprawy, ale na prawe oko soczewk? zak?adam dos?ownie sekund? (przykleja si? do niego od razu). Natomiast mam k?opot z lewym. Soczewka jakby nie chcia?a si? do niego przyklei? i m?cz? si? z tym dobrych pare minut:/
    Czy Wam tak?e na pocz?tku gorzej sz?o z lewym okiem? (jestem prawor?czny)
    Ja mam dok?adnie ten sam problem, wczoraj 20min. m?czy?am si? z lewym okiem a mam soczewki od ?rody :( Dzisiaj ju? 5min. Na prawe niemal od razu zak?adam.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 22 marca 2008, 19:42

    Jak soczewka nie chce si? przyklei? to by? mo?e co? ?le z nawil?eniem oka. Przed za?o?eniem pomrugaj kilka razy tak mocniej, ?eby dobrze nawil?y? oko :) powinno pom??c.
    \
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 22 marca 2008, 23:35

    armani pisze:co? ?le z nawil?eniem oka. Przed za?o?eniem pomrugaj kilka razy tak mocniej, ?eby dobrze nawil?y? oko
    r??wnie dobrze mo?e nabra? z soczewk? p?ynu :) ale niech?? do przyklejania si? mo?e by? skutkiem ?le zak?adanej soczewki pod z?ym k?tem, b?d? zbyt szybkiego odejmowania palca od oka, czy przyk?adania palca z soczewk? do oka. Powinno si? zbli?y? palec z soczewk? do oka, ale nie przyciska?, soczewka powinna sama si? przyssa?/przyklei? przy przysuni?ciu palca z soczewk?, r??wnie? nic na szybko, mi okulistka m??wi?a, ze za szybko odsuwam palec i soczewka nie ma czasu na przyssanie/przyklejenie si? :) r??wnie? czasem k?t pod jakim jest soczewka na palcu mo?e by? nieodpowiedni, zdarza si?. Wtedy wystarczy soczewk? przesun?? na placu i ustawi? bardziej prosto, by nie przykleja?a sie do palca poza obszarem denka miseczki :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 23 marca 2008, 00:41

    czyli ju? wiem w czym pies pogrzebany:)

    soczeka "przysysa" mi sie do oka tylko g??rn? cz??ci? a potem chce j? docin?? no i wychodzi? tak jak wychodzi, no i ten odruch szybkiego zabierania palca, ehhh (tylko w przypasku lewego oka).

    Practice makes the master Czyli ju? wiem co robi?... :boks:

    Pzdr.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 23 marca 2008, 01:36

    wolbashi pisze:r??wnie dobrze mo?e nabra? z soczewk? p?ynu :)
    To nie tak... dobrze nawil?one przez ?zy oko wykazuje zdolno?? do lepszego "przyci?gania" do siebie r??wnie? nawil?onej soczewki. Fizyka :P
    \
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości