ODPOWIEDZ Posty: 205
Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 14 marca 2008, 19:55

    Ja dzisiaj by?am u okulisty i ju? mam przypisane soczewki. Ale nie mam ich poniewa? przez ok 40min. pani mnie uczy?a zak?ada? i nie za?o?y?am ani jednej, to samo by?o przy zdejmowaniu pr??bnych :placze: I jestem jutro um??wiona na dalsz? nauk? :aniolek:
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 14 marca 2008, 20:04

    A? tak trudno jest Ci je za?o?y?? Je?li chodzi o ?ci?ganie to niezawodny spos??b jest taki ?e po prostu wk?adasz palce do oka, delikatnie szczypiesz soczewke i ona ju? sama "wyskakuje". A zak?adanie to przytrzymaj sobie g??rn? i dolna powieke tak ?eby nie mruga?y i wtedy baaardzo powoli za???? kontakty;) nigdy nie stosuj sie do tego sposobu okulist??w, bo jest najtrudnijeszy ;P
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 14 marca 2008, 20:24

    Moje oczy nie pozwalaj? na dotkni?cie si? i w?o?enie. Sama doktorka nie mog?a mi za?o?y? pr??bnych. Jeszcze dzisiaj b?d? odchy?a?a powieki ?eby je rozrusza? i ?eby nie mie? jutro problem??w. Dzi?kuj? za rady :)
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 marca 2008, 21:32

    Sol pisze:Moje oczy nie pozwalaj? na dotkni?cie si? i w?o?enie.
    sol mia?am to samo, nie mog?am si? przekona? do wk?adania paluch??w do oka, ale lekarka jako? bez problemu zaaplikowa?a mi soczewki. Po prostu gdy dobrze z?apiesz powiek? g??rn? wraz z rz?sami i stanowczo przytrzymasz (nie ?eby bola?o, ale na tyle mocno by powieka sama nie wyskoczy?a spod palc??w) Takie ?apanie rz?s mo?na po?wiczy? w domu, patrzysz maksymalnie w d???, ale nie zamykasz oka i pr??bujesz palcami lewej lub prawej d?oni (nie zale?nie od oka tylko w zale?no?ci od Twej wygody) podwin?? rz?sy i powoli otwierasz oko wraz z ruchem d?oni do g??ry, dobrze wykonane powinno skutkowa? tym, ?e rz?sy przytrza?niesz na ?uku brwiowym lub lekko poni?ej. Teraz gdyby? zak?ada?a soczewki palcem ?rodkowym drugiej r?ki, kt??ra jest wolna a soczewka le?y na wskazuj?cym to by? tym palcem ?rodkowym odsuwa?a lekko w d??? dolna powiek?. Ostatecznie po paru pr??bach powinna? za?apa? o co chodzi :) a oko powinno przesta? si? buntowa? :)

    Pochwal si? gdy si? uda zaaplikowa? soczewk? :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 marca 2008, 21:51

    Sol pisze:Ja dzisiaj by?am u okulisty i ju? mam przypisane soczewki. Ale nie mam ich poniewa? przez ok 40min. pani mnie uczy?a zak?ada? i nie za?o?y?am ani jednej, to samo by?o przy zdejmowaniu pr??bnych :placze: I jestem jutro um??wiona na dalsz? nauk? :aniolek:
    zachowanie okulistki godne pochwaly :) a z soczewkami na poczatku jest ciezko ale to kwestia cwiczen wiec nie lam sie bedzie dobrze :)

    PS. popraw bledy >> doktorka :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 15 marca 2008, 20:26

    Dzisiaj znowu by?am na nauce. I jest post?p :jupi:
    Po pierwsze: Za?o?y?am sama jedn? soczewk?.
    Po drugie: Coraz mniejszy mam odruch mrugania :) A co za tym idzie jestem coraz bli?ej celu.
    Mam takie pytanie mo?e nie na temat: Dzisiaj dosta?am now? par? soczewek do nauki i czy przy ko?cowym rachunku mog? mi policzy? za ka?d? pr??bn? par??
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 15 marca 2008, 21:24

    To jeszcze nie zap?aci?a?? :P
    \
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 15 marca 2008, 21:27

    Narazie za wizyt? p?aci?am.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 15 marca 2008, 21:30

    To skoro Ci da?a kolejne soczewki, to bardzo ?adny gest z jej strony - dbanie o klienta :) nie martw si?, nie powinni Ci nic wi?cej policzy? :)
    \
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 15 marca 2008, 21:40

    Oj oka?e si?, mam tak? nadziej?. Za pierwsze na pewno nie b?d? p?aci?. W pon. kolejna wizyta i nauka po pracy. 5z? kosztuj? te jednodniowe para.
  • Martinus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 marca 2008, 13:44
    Lokalizacja: dom

    Nauka

    autor: Martinus » 16 marca 2008, 12:58

    Dwa lata temu mi okulistka zak?ada?a i tez sie ba?em. Okaza?o sie ze mam zapalenie spoj??wek wiec zdje?a i zaczo?em leczyc oczy. Ale ostatnio przed wizyt? u innej okulistki pocwiczy?em na sucho tzn dotkno?em lekko palcem oka. W sumie stwierdzi?em ze to nic strasznego. I wczoraj za?o?y?a mi okulistka po?niej ja sam. Dzi? sam za?o?y?em i trwa?o to oko?o 2 minut. Nie obawiam sie ze uszkodze oko czy cos takiego.
    Co mam byc to bedzie.

    Pozdrawiam

    Martinus
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    Re: Nauka

    autor: Malla » 16 marca 2008, 13:35

    Martinus pisze:Nie obawiam sie ze uszkodze oko czy cos takiego.
    Co mam byc to bedzie.
    No tak, w ko?cu niewidomi maj? tak ?atwo w ?yciu... :maruda: Fakt, ?e trzeba si? pozby? strachu przed dotkni?ciem oka, ale podej?cie olewaj?ce ewentualne problemy z oczami nie jest godne pochwa?y. Lepiej dmucha? na zimne.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 16 marca 2008, 19:27

    Martinus pisze:Nie obawiam sie ze uszkodze oko czy cos takiego.
    Co mam byc to bedzie.
    Martinus, a niby jakby? m??g? sobie oko uszkodzi? zak?adaniem soczewki? :>
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 marca 2008, 14:53

    julik2k - teoretycznie wszystko mo?na, cho? praktycznie rzadko si? zdarza. Np. gdy soczewka nie chce si? przyklei? do oka, a u?ytkownik j? mocno dociska do rog??wki. Gorzej ze zdj?ciem, znam przypadki szczypania oka a? do fa?dek, kt??re trzeba by?o p???niej leczy?...
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 17 marca 2008, 15:04

    Malla pisze:znam przypadki szczypania oka a? do fa?dek, kt??re trzeba by?o p???niej leczy?...
    OOOOO FU! :smutny: nie wyobra?am sobie tego.
    No fakt, teoretycznie wszystko mo?e si? sta? i nie mo?na mie? takiego podej?cia- co ma by? to b?dzie. O oczy trzeba dba?, nie nosi? soczewek za d?ugo, robi? jeden dzie? w tygodniu przerwy etc... a wszystko b?dzie dobrze.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 17 marca 2008, 17:06

    Ja pokolejnej nauce moge stwierdzi? ?e jestem coraz bli?sza celu. Za?o?y?am jedn? soczewk? bez najmniejszych problem??w. Tylko mam ogromne problemy ze zdejmowaniem :placze:
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 18 marca 2008, 20:03

    chyba ka?dy kto nosi soczewki przez to przechodzi? ;) poczatki s? trudne
    okulista namawia? mnie chyba na 4 wizytach na soczewki, dopiero p???niej si? zgodzi?am

    Ba?am si? strasznie. Alejak nawet ja si? przyzwyczai?am i jest to teraz dla mnie nic strasznego, najzwyklejsza czynno??, to ka?dy si? przyzwyczai ;]

    z soczewkami trzeba spokojnie
    a szczeg??lnie przy zdejmowaniu, im bardziej si? denerwujesz tym d?u?ej b?dziesz to robi? i si? m?czy? ;) trzeba si? wyluzowa?
  • atabe_s
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 16 marca 2008, 13:45
    Lokalizacja: Polkowice

    autor: atabe_s » 18 marca 2008, 20:34

    Ja nosz? soczewki od 4 miesi?cy. Pierwsze zak?adanie przy okulistce trwa?o jakie? 10 minut
    :placze: i oczywi?cie zala?am si? wtedy ?zami :-) Zdejmowa?am sama w domu i mia?am niez?ego pietra, ?e nie dam rady, ale o dziwo posz?o du?o ?atwiej ni? zak?adanie, dos?ownie sekundy.
    Szybciutko si? nauczy?am, z tego co czytam. Okulistka powiedzia?a mi, ?e ludzie cz?sto boj? si? dotyka? oka i st?d problemy, a przecie? nie dotyka si? oka bezpo?rednio :tak:
    Na pocz?ku ma si? taki odruch ?e zamyka si? oko, mruga, z czasem przechodzi.
    Dzisiaj zmieni?am soflensy 66 na proclear i za?ozy?am je b?yskawicznie, ale ze zdj?ciem ju? mia?am problem :help: nie mog?am lewej soczewki zdj?? i si? troszk? zdenerwowa?am, nigdy wcze?niej nie mia?am takiego problemu. Chyba te soczewki s? delikatniejsze, cie?sze i mo?e st?d ten problemik hmmm
    No i ja ca?y czas zak?adam i zdejmuj? soczewki przed lustrem, jako? bez lustra nie potrafi?
  • atabe_s
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 16 marca 2008, 13:45
    Lokalizacja: Polkowice

    autor: atabe_s » 18 marca 2008, 21:01

    hmmm ja umiem rozpozna? po kszta?cie, ale podoba?o mi si? w soflens 66 ?e mia?y napis B&L i po nim wiedzia?am na 100% kt??ra strona soczewki
    tylko taka dziwna sprawa, ?e ten napis mia?a tylko soczewka o mocy -3,75 a ta o mocy -4,00 go nie mia?a :>
    na Proclearach nie ma ?adnego znacznika stron albo si? nie dopatrzy?am :-( rozpoznaj? wi?c po kszta?cie, a jak nie jestem pewna to wywijam soczewk? na drug? stron? i wtedy ju? wiem na pewno kt??ra strona jest dobra bo mam por??wnanie obu stron :-)
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 18 marca 2008, 21:44

    Wielki krok do przodu nauczy?am si? zdejmowa? :jupi: Co by? z tym przeogromny problem. Co prawda robi? wytrzeszcz oczu niesamowity ale nauczy?am si?. Mia?a bym ju? dzisiaj soczewki ale nie mog?am za?o?y? lewej soczewki, powika strasznie mi lata?a. Co robili?cie na pocz?tku ?eby "zapanowa?" nad powiekami (?e tak si? wyra?e)?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 marca 2008, 22:10

    atabe_s pisze:jestem pewna to wywijam soczewk? na drug? stron? i wtedy ju? wiem na pewno kt??ra strona jest dobra bo mam por??wnanie obu stron
    dlatego pisalem wczesniej... na znacznikach nie ma co polegac. Sama przekonalas sie ze raz sa, a na innej nie bylo.

    Powywijac soczewke na jedna i druga strone delikatnie po kilka razy a napewno kazdy zauwazy roznice i nauczy sie rozpoznawac strony soczewki wlasnie w taki - najlepszy - sposob
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 18 marca 2008, 22:13

    Orientuj? sie ju?, a jak nie jestem pewna to wywijam.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 18 marca 2008, 22:28

    Ja zawsze przytrzymuje powieke (dolna) przesuwam soczewke na d??? i szczypie j?, do tego patrze w lustro jako? tak jak patrze w lustro a nie na oko to wogole nie mam odruchu mrugania prawie, no chyba ze cos mnie uk?uje albo zaszczypie, ale co najwa?niejsze pami?taj ?eby mie? w miare kr??tkie paznokcie wtedy jest o wiele ??twiej ?ci?gn?c soczewke bo nie k?ujesz oka paznokciem tylko dotykasz samym opuszkiem palca!!
    Pozdrawiem :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 18 marca 2008, 23:24

    No ja te? patrz? w lustro a nie na palec z soczewk?. Dla mnie bardzo wa?ne by?o ?eby mocno przytrzyma? g??rn? powiek?, z doln? jako? nie mia?am problem??w. Mo?e te? na pocz?tku przeszkadza? to, ?e przy wielu pr??bach i ci?g?ym ?zawieniu oczu ma sie wilgotne palce, (mi strasznie sie la?y ?zy :P) to wtedy te powieki uciekaja. Trzeba dobrze wytrze? paluszki no i powieki je?li oko ?zawi. wtedy juz dobrze idzie. A co do zdejmowania to od pocz?tku nie mia?am problem??w.. :D
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 18 marca 2008, 23:26

    Ja zawsze sprawdzam przy ?ci?ganiu czy jest na dobrej stronie w?o?ona do pojemniczka. wtedy z rana nigdy nie mam problem??w :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 marca 2008, 11:00

    Najlepsza metoda to taka, jak? opisa? Lemur - powywija? w t? i we w t? i obserwowa? r???nice. Znacznik??w mog?oby jak dla mnie nie by?, cho? moja Optixowa kumpela bardziej si? nimi sugeruje ni? "talerzykiem".
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 marca 2008, 11:10

    Sol - postaraj si? przytrzyma? g??rn? powiek? razem z rz?sami, wtedy nie ucieka. Ja tak nie potrafi? (mam rz?sy jak wachlarze), wi?c opatentowa?am metod? strachu ;] Wyobra?am sobie co? strasznego (albo wyobra?am, ?e si? boj?), wtedy odruchowo oczy si? wyba?uszaj? i nie ruszaj?, podskakuje adrenalinka, rozja?niaj? my?li. Od tego czasu lewa powieka praktycznie ani drgnie. Nawet nie zauwa?am, kiedy soczewka ju? jest na oku.
    Ostatnio zmieniony 19 marca 2008, 16:43 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 19 marca 2008, 13:09

    Malla - to Ty tak w og??le bez przytrzymywania powieki?
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 19 marca 2008, 14:27

    wed?ug mnie talerzyk jest dobry :-D jak nie jest pewna to te? wywijam na r???ne strony, ale zregu?y robie tak samo jak valkiria czyli wk?adam praw? stron? do pojemniczka a potem ju? nie patrze. Ale przecie? odr???nianie prawej strony od lewej NIE JEST TRUDNE!
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 marca 2008, 16:26

    ;] Przytrzymuj? odruchowo, aby rozszerzy? szpar? i powstrzyma? mruganie, cho? jak wyba?usz? oczy, to odchylenie dolnej spokojnie wystarcza.
ODPOWIEDZ Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości