ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
duza wada a soczewki
  • Iza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 25 października 2007, 12:28
    Lokalizacja: Arkadia

    duza wada a soczewki

    autor: Iza » 14 marca 2008, 18:16

    Moja wada

    OP : Sph. +6,0 Cyl. +1.0 Ax. 70
    OL : Sph. +6,0 Cyl. +1,5 Ax. 110

    Nosze soczewki twarde od dw??ch lat, u?ywam p?ynu Solo Care Hard, ostatnio nawet wypr??bowa?am tabletki odbia?czaj?ce. mam tak?e kropelki Amo Blink. Kiedy chodz? na kontrole m??wi? mi ze wszystko jest w porz?dku i ze mog? je nosi? dalej. Ja jednak czuj?, ?e co? jest nie tak. Po kilku godzinach odczuwam dyskomfort, czuje ze soczewki s? brudne, porowate ? :|

    Co Wy sadzicie na ten temat ?

    :help:
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 15 marca 2008, 21:11

    Ten dyskomfort o kt??rym m??wisz pojawi? si? niedawno? Czy te? (OMG) rok, dwa lata temu? W dobie mi?kkich soczewek kontaktowych twarde trudno nazwa? komfortowymi ;) dlaczego poprostu nie przejdziesz na mi?kkie? :)
    \
  • Iza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 25 października 2007, 12:28
    Lokalizacja: Arkadia

    autor: Iza » 16 marca 2008, 13:00

    To dla mojej wady istniej? mi?kkie soczewki ? je?li tak to czemu optyk dobra? mi twarde ??
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 16 marca 2008, 14:43

    Czy pyta?a? o to osob? kt??ra dopasowywa?a ci soczewki? Ja si? nauczy?am, ?e je?li chc? co? uzyska? to musz? zadawa? konkretne pytania, niestety to wymaga sporej wiedzy z danej dziedziny. Ostatnio te? mia?am problem z optykami, bo kiedy pyta?am ich o soczewki Proclear for astigmatizm, to albo otrzymywa?am odpowied?, ?e nigdy o takich nie s?yszeli albo atakowano mnie stwierdzeniami,?e po co mi one, ?e s? drogie i nikt ich nie kupuje wi?c nie zamawiaj? a nawet nie znaj? ich ceny,?e musieliby dzwoni? do Warszawy, ?eby si? o nie dowiedzie? itd.... Powod??w tysi?ce byleby tylko sprzeda? to co maj? na p???kach, a nie to co ja chc? (i nie ma przeciwwskaza?,?ebym nosi?a). By? mo?e to chodzi o moc cylindra, kt??ra wyst?puje tylko w wielko?ciach 0,75 1,25 1,75 2,25, moce s? do +6D. Nie zapytasz, wiedzie? nie b?dziesz, a mo?e warto odwiedzi? innego okulist? lub optometryst? ?
    Ostatnio zmieniony 17 marca 2008, 12:16 przez Daisy, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 marca 2008, 18:11

    Iza pisze:To dla mojej wady istniej? mi?kkie soczewki ? je?li tak to czemu optyk dobra? mi twarde ??
    Ups... przeczyta?em, ?e masz ujemn? sfer? :wstyd:
    Z dodatni? sfer? 6D i cylindrem rzeczywi?cie mo?e by? problem. O dioptri?, p???tora ale zawsze :( astygmatyzm mo?na przelicza? na ujemny cylinder, ale wychodzi Ci wtedy +7D i +7,5D... no ale zapyta? mo?esz.
    \
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości