ODPOWIEDZ Posty: 205
Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 lipca 2007, 18:46

    Musisz pr??bowac a? za?o?ysz. Zobacz jeszcze te filmiki co poda?em, pewnie ich nie widzia?e? bo pisali?my posta w tej samej minucie.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 18:49

    paior pisze:ja nakladam na oko i niby mam zamknac powieke hmm robi juz tak 3 h ciagle ajk zamykam to mi schodzi w dol przykleja sie do zes wyskakuje lub zostaje an palcu jak to wkur&&& strasznie 3 h robic tosamo
    Gdy Tobie soczewka z oka wyskakuje tzn. ?e s? pod ni? p?cherzyki powietrza. We? spr??buj palcem poprzesuwa? soczewk? po oku (to nie boli i tak w sumie okulista mi kaza? robi?, ale dla mnie to teraz za du?a strata czasu), aby spokojnie bez opor??w p?ywa?a i wtedy powoli zamykaj oko.

    Je?li Tobie soczewka zostaje na palcu to we? troch? zmocz palec p?ynem do soczewek, aby nie by? suchy. I trzymaj soczewk? na ko?cu palca, aby jak najmniejsz? powierzchni? dotyka?a palca.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 21:44

    norma takie zawsze sa poczatki nie ma innej rady jak cwiczyc do skutku :) pzdr i powodzenia :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 31 lipca 2007, 21:53

    Powiem jak ja zak?adam soczewki to mo?e znajdziesz tu jakie? wskaz??wki :) jestem prawo reczna, a wi?c:

    - biore soczewke na palec wskazuj?cy prawej r?ki (przygotowan? do za?o?enia)
    - palcami lewej reki odsuwam i przytrzymuj? g??rn? powiek? wraz z rz?sami (oczywi?cie w g??r?)
    - ?rodkowym palcem prawej r?ki odsuwam i przytrzymuj? doln? powiek? 9oczywi?cie w d???)
    - dopiero na tak przygotowane oko staram si? na?o?y? soczewk?, staram si? patrze? do przodu, bo inaczej soczewka ci??ko wskoczy na swe miejsce
    - wci?? przytrzymuj?c powieki, staram si? w?a?ciwie u?ozy? soczewke na oku to jest tak?e masuj? j? by usun?? p?cherzyki powietrza.
    - wci?? przytrzymuj?c powieki spogl?dam okiem w ka?d? stron?, maksymalnie w g??r?, w d???, w bok ( to pozwala wycentrowa? soczewk? na oku)
    - patrz?c w d??? powoli puszczam powieki, przytrzymywane palcami i trzymaj?c d?o? w pobli?u, mrugam par? razy (2-3 razy)
    - je?eli soczewka mi nie wypad?a i nic mnie nie uwiera, nie przeszkadza powtarzam te kroki z drugim okiem oczywi?cie bez zamiany r?k :)

    Pocz?tki nie s? ?atwe, a tak a propo u okulisty Ci? przeszkolono czy nie? Bo wygl?da na to, ?e nie :?

    ?ycze powodzenia
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 22:09

    Pocz?tki nie s? ?atwe, a tak a propo u okulisty Ci? przeszkolono czy nie? Bo wygl?da na to, ?e nie
    niestety coraz czesciej sie to zdarza :/ a cena wizyty sie jakos nie zmienia
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 31 lipca 2007, 22:44

    mnie za darmo przeszkolono a raczej wizyta w cenie soczewek o ile zakupi? :D inaczej to jej koszta by oscylowa?y do 60 z? bo w pewnym sensie to te? sprawdzenie stanu oczu :)
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • paior
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 06 lipca 2007, 09:24
    Lokalizacja: wawa

    autor: paior » 01 sierpnia 2007, 10:37

    po obejzeniu filmiku zlozylem soczewki xd ale po nalozeniu zaczolem strasznie lzawic przez chwile potem cos mnie uwieralo a potem chyba soczewka sie ulozyla bo przestalem lzawic i nie uwiera bardzo ... ale i tak w soczewce nie widze tak dobrze jak w okularach bo mam mniej cylindorw niz w okularach
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 sierpnia 2007, 10:45

    paior pisze:ale i tak w soczewce nie widze tak dobrze jak w okularach bo mam mniej cylindorw niz w okularach
    przy astygmatyzmie to czesto kwestia kompromisu..
    albo okulary i dobre widzenie
    albo soczewki z nie takim samym jak w okularach ale bez okularow...
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 01 sierpnia 2007, 10:52

    paior pisze:ale po nalozeniu zaczolem strasznie lzawic przez chwile potem cos mnie uwieralo a potem chyba soczewka sie ulozyla bo przestalem lzawic i nie uwiera bardzo
    Z tego co pami?tam to moje oczka te? na pocz?tku (2-3 dni) ?zawi?y, ale widocznie oczy musz? si? przyzwyczai? do cia?a obcego. Co do uwierania to zawsze zwracaj uwag?, czy nie masz przypadkiem soczewki na z?ej stronie...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 sierpnia 2007, 10:53

    mam takie pytanie odnosie astygmatyzmu a nie bede moze zakladal nowego watku.
    Czy tej wada moze sie pojawic u nas po jakims czasie czy to jest wrodzone czy jak to z tym jest ? bo wiadomo "zwykle" np minusy sa czesto wina czytania przy zlym oswietleniu nadmierna praca z bliska za duzo kompa TV i takie tam a jak to wyglada z astygmatyzmem ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • paior
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 06 lipca 2007, 09:24
    Lokalizacja: wawa

    autor: paior » 01 sierpnia 2007, 10:56

    LEMUR pisze:
    paior pisze:ale i tak w soczewce nie widze tak dobrze jak w okularach bo mam mniej cylindorw niz w okularach
    przy astygmatyzmie to czesto kwestia kompromisu..
    albo okulary i dobre widzenie
    albo soczewki z nie takim samym jak w okularach ale bez okularow...
    no tak ale czy jak bede nosil takie soczewki z mniejsza iloscia cylindru wzrok mi sie nie popsuje wole to niz chodzic bez okularow
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 01 sierpnia 2007, 12:35

    paior, z tego co pami?tam (te? mam astygmatyzm, a soczewki za?o?y?am po raz pierwszy p??? roku temu) to na pocz?tku moje widzenie w soczewkach by?o takie ?rednie (ok. trzech dni do tygodnia) po tym czasie, gdy oczy przyzwyczai?y si? do soczewek i cia?a obcego na oku to widzenie znacznie si? poprawi?o i teraz wol? czasem nosi? soczewki ni? okulary :) bo w soczewkach widz? obraz jak High Definition (ostry i wyra?ny) natomiast w okularach troszk? mocniejszych o 0,25 cylindra widz? gorzej :) Pocz?tki jak ju? m??wi?am do ?atwych nie nale?? i oczy ca?y czas mi ?zawi?y po np. godzince noszenia, potem jak stopniowo wyd?u?a?am ten okres to oczy zdo?a?y si? przyzwyczai? i ?zawi?y mi np. po 2 potem 3, 5, 6 godzinach a? dosz?am do 10 godzin. Aktualnie staram si? ich nie przenosi? ponad ten okres, ale jak si? zdarzy jakie? d?u?sze wyj?cie np. impreza to zdarza si? nawet 15 godzin i jak na razie nie narzekam :)

    To wszystko jest normalne i prawie ka?dy to przechodzi? :) wi?c nie martw si? i ciesz si? t? swobod? :aniolek:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    juliee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 19:05
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: juliee » 01 sierpnia 2007, 19:15

    wr??c? jeszcze do zak?adania soczewek.

    nosz? je co prawda dopiero 7 dni, ale dzi? uda?o mi si? obie za?o?y? za pierwszym razem i wydaje mi si? ?e ca?a filozofia polega na mocnym przytrzymaniu powiek, tak aby nie by?o mo?liwo?ci mrugni?cia okiem. wcze?niej chyba trzyma?am je za s?abo i zastanawia?am si? jak to mo?liwe ?e mrugn??am rotfl. i chyba wa?ne jest te? zdecydowanie, czyli zak?adanie soczewek zdecydowanym ruchem, a nie obchodzenie si? z nimi "jak z jajkiem". no i trzeba pami?ta? te? o pozbyciu si? b?belk??w powietrza.

    reszt? ?adnie opisa?a wolbashi :)
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 04 sierpnia 2007, 11:52

    Ja na pocz?tku te? si? troch? m?czy?em, chocia? jak tu niekt??rzy pisz?, ?e zak?adali soczewki godzin? to jednak widz? ?e ja jak sp?dza?em 10 min. to nie by?o wcale d?ugo. A teraz to mi potrzeba 2 min. Z tym mrugni?ciem oka to chyba jest kwestia przyzwyczajenia. Na pocz?tku, szczeg??lnie przy lewym oku, te? nie mog?em za?o?y? soczewki bo po prostu mruga?em. A teraz ju? takiego odruchu nie mam. I wcale nie przytrzymuje mocno powiek, po prostu je rozszerzam.
  • hooks
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 sierpnia 2007, 12:14
    Lokalizacja: wwa

    autor: hooks » 04 sierpnia 2007, 13:37

    siema w czwartek dosta?em swoje pierwsze soczewki baucha okulistka pokaza?a mi spos??b rozpoznawania prawid?owej strony po przez zginanie soczewki tak aby zwija?a si? ona jak p?atek r???y... spos??b ten okaza? si? do kitu bo z obu stron po zgi?ciu wyglada ona tak samo
    prosze was o napisanie jakiego? sprawdzonego sposobu
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 04 sierpnia 2007, 14:12

    hooks pisze:siema w czwartek dosta?em swoje pierwsze soczewki baucha okulistka pokaza?a mi spos??b rozpoznawania prawid?owej strony po przez zginanie soczewki tak aby zwija?a si? ona jak p?atek r???y... spos??b ten okaza? si? do kitu bo z obu stron po zgi?ciu wyglada ona tak samo
    prosze was o napisanie jakiego? sprawdzonego sposobu
    Czemu uwa?asz , ?e ten spos??b jest do kitu?! Ja u?ywam tego sposobu od pocz?tku noszenia soczewek.I jeszcze si? na nim nie zawiod?am.W tym sposobie chodzi o to , ?e jak jest na lewej stronie to ta soczewka si? skleja ;)
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 04 sierpnia 2007, 14:20

    hooks pisze:siema w czwartek dosta?em swoje pierwsze soczewki baucha okulistka pokaza?a mi spos??b rozpoznawania prawid?owej strony po przez zginanie soczewki tak aby zwija?a si? ona jak p?atek r???y... spos??b ten okaza? si? do kitu bo z obu stron po zgi?ciu wyglada ona tak samo
    prosze was o napisanie jakiego? sprawdzonego sposobu
    Mnie okulista zapozna? ze sposobem "talerzyk czy miseczka". :D Po prostu bierze si? soczewk? na palec i przygl?da si? jej, czy ma kszta?t miseczki (jest dobrze), czy talerzyka. ?adnie to narysowa?a wolbashi na 2 stronie w tym temacie. Warto przegl?da? tematy, czy ju? nie by?o to wspomniane. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 sierpnia 2007, 14:25

    hooks pisze:spos??b ten okaza? si? do kitu bo z obu stron po zgi?ciu wyglada ona tak samo
    Napewno, nie... przyjrzyj sie dokladniej na wywijanie sie brzegow/krawedzi soczewki. Tworzy sie albo wypulkosc - jak zakonczenie miseczki (wtedy jest zle) lub tak chowa sie do srodka - wtedy jest na prawidlowej stronie... Z czasem zauwazysz ze widac roznice
  • hooks
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 sierpnia 2007, 12:14
    Lokalizacja: wwa

    autor: hooks » 04 sierpnia 2007, 14:37

    dzieki lemur :brawo: miales racje
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 04 sierpnia 2007, 17:47

    hooks pisze:siema w czwartek dosta?em swoje pierwsze soczewki baucha okulistka pokaza?a mi spos??b rozpoznawania prawid?owej strony po przez zginanie soczewki tak aby zwija?a si? ona jak p?atek r???y... spos??b ten okaza? si? do kitu bo z obu stron po zgi?ciu wyglada ona tak samo
    prosze was o napisanie jakiego? sprawdzonego sposobu
    Je?li masz najnowsze soczewki Bausch&Lomb - PureVision to jest na nich napis 2 i je?li b?dzie widzia? t? dw??jk? odwrotnie to znaczy ?e soczewka jest wywini?ta na z?? stron?.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 23 lutego 2008, 21:46

    http://pl.youtube.com/watch?v=07Pd4nK61 ... re=related


    znalaz?am i postanowi?am wrzuci?:)

    filmik na kt??rym ch?opak wk?ada sobie soczewk?:)

    (mo?e na ?ywym cz?owieku lepiej to wygl?da ni? na takim z animacji:P)
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 23 lutego 2008, 22:05

    Na YouTube (TyRuro ;)) jest ca?e mn??stwo film??w o soczewkach, od profesjonalnych do zupe?nie amatorskich.
    Polecam obejrze? to pocz?tkuj?cym :)
    Nawet jestem tam ja jak zdejmuj? soczewki ]:->
  • Agatello
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 06 marca 2008, 00:33
    Lokalizacja: Klb

    autor: Agatello » 06 marca 2008, 00:46

    hooks pisze: Je?li masz najnowsze soczewki Bausch&Lomb - PureVision to jest na nich napis 2 i je?li b?dzie widzia? t? dw??jk? odwrotnie to znaczy ?e soczewka jest wywini?ta na z?? stron?.

    Witam. Zak?adaj?c ze mam soczewke na palcu skierowana tak jakbym chciala ja wlozyc do oka, to patrzac z tej perspektywy "2" ma byc normalna czy odwrocona? bo ja juz nie wiem :placze:
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 06 marca 2008, 06:40

    Wtedy "2" ma by? normalna, ale lepiej jest sie nauczy? odr???nia? lew? stron? od prawej normalnie. Czyli: jak soczewka jest na prawej stronie to jej ko?ce s? jakby zadarte do g??ry i wygl?da jak taka miseczka, a jak jest na lewej to jej brzegi s? rozchylone. Proste raczej. :spoko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 marca 2008, 09:38

    zawsze jezeli jakis producent stosuje oznaczenie na soczewkach to ich prawidlowe odczytanie oznacza ze soczewka jest na wlasciwej stronie. Ale patrzac z profilu na nia a nie "od gory" - czyli w taki sposob jaki sprawdza sie normalnie lewa/prawa strone soczewki
    Jednak jak napisala julik2k warto umiec rozrozniac, bo ten sam producent na innych swoich produktach moze nie stosowac oznaczen lub po przejsciu na inne produkty moze ich po prostu nie byc. A warto umiec wlasciwie rozroznic lewa/prawa strone soczewki
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 06 marca 2008, 11:33

    To jeszcze ja podpowiem - ?atwy spos??b na rozpoznanie strony: na wewn?trznej cz??ci d?oni (np.lewej, mi t? wygodniej sprawdza?) pod ma?ym palcem jest d?uga linia (?ycia, mi?o?ci, czy jak jej tam), po????cie soczewk? na brzegu d?oni, ?rodkiem soczewki na tej linii i delikatnie zegnijcie d?o?, je?li soczewka "da sobie ?adnego dziubka" tzn. ?e jest na poprawnej stronie, je?li si? sklei i powywija, to strona jest niepoprawna. A co do znacznik??w 123 itp, to powinny by? one widoczne poprawnie, je?li u?o?ymy soczewk? na palcu i podniesiemy go wy?ej nad oczka, czyli po zewn?trznej cz??ci soczewki. Pzdr
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 marca 2008, 21:48

    W przypadku S-H, kt??re widzia?am na w?asne oczy, "talerzyk" i "miseczka" by?y tak wyra?nie widoczne, ?e nie da?o si? pomyli?. Johnsonowy znacznik 1-2-3 jest dla mnie niewygodn? metod?. Niewyra?ny jaki?, z pikseloz? ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2008, 12:47

    najwygodniejsza metoda to nauczyc sie prawidlowo odrozniac te strony, to nie jest jakies mega-hiper-trudne wyzwanie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 08 marca 2008, 14:39

    woozie pisze:to nie jest jakies mega-hiper-trudne wyzwanie.
    dok?adnie...to proste jest. Poza tym, jak ju za?o?ycie na lew? strone to na pewno poczujecie, ?e co? jest nie tak- bez obaw.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 08 marca 2008, 15:01

    Oj nie b?d? taka pewna :) niekt??re soczewki s? takie ?e nie zawsze jeste? w stawnie wyczu? czy s? na dobrze stronie nawet jak je za?o?ysz dopiero po jakim? czasie zaczynaj? uwiera? :p wiem bo kiedy? mi sie tak sta?o :p nosi?am soczewke na oku prawie ca?y dzien i dopiero po po?udniu zacze?o mnie co? uwiera? ?ci?gn??am j? i sie okaza?o ?e jest na lewej stronie :p
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
ODPOWIEDZ Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości