ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
''Ślizganie'' się soczewki po oku
  • Sandra3213
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 marca 2008, 14:02
    Lokalizacja: Olesno

    ''Ślizganie'' się soczewki po oku

    autor: Sandra3213 » 08 marca 2008, 14:43

    Witam, nasz? soczewki od trzech dni. Soczewka na prawym oku jest praktycznie niewyczwalna, ale zauwa?y?am, ?e soczewka na lewym oku w mom?cie kiedy ruszam ga?k? oczn? przesuwa si? za ni? jakby w zwolnionym t?pie (jakby si? ?lizga?a). Jest tak za ka?dym razem jak j? za?o?e. Nie jest to zbytnio przyjemne, mo?e kto? wie dlaczego tak si? dzieje?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:34 przez Sandra3213, łącznie zmieniany 1 raz.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 08 marca 2008, 14:55

    Hej po pierwsze mo?e to by? cz??ciowo zwi?zane z tym ?e dopiero zaczynasz nosi? soczewki, i oczy musza sie przyzwyczai? do nich a po drugie problemem mo?e by? ?le dobrana krzywizna soczewki ale o tym bylo juz tutaj pisane i to calkiem niedawno tematem postu by?o: Problem z wycentrowaniem soczewki, poczytaj i najlepiej udaj sie do okulisty w celu kontroli prawid?owego poruszania sie soczewki po oku :)
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Sandra3213
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 marca 2008, 14:02
    Lokalizacja: Olesno

    autor: Sandra3213 » 08 marca 2008, 15:41

    Z wycentrowaniem nie powinnam mie? problemu bo moje soczewki nie maj? ?adnej mocy zmieniaj? one jedynie kolor oczu. A czy mo?liwe jest ?e soczewka za?o?ona jest na lew? stron? lub jest uszkodzona? Mam jeszcze jedno pytanie: czy mog? nosi? okulary i soczewki (bez ?adnej mocy) jednocze?nie?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 marca 2008, 20:17

    A co ma moc do wycentrowania? Na poruszanie po oku wp?ywa m.in. krzywizna i ?rednica. Jakie masz parametry tych szkie?? Soczewki powinny "p?ywa?" po oku, nad??aj?c za ruchami ga?ki ocznej i nie powinno to powodowa? ?adnych zaburze? widzenia (?atwiej to sprawdzi?, maj?c w nich jak?? moc, bo widzi si? mniej lub bardziej ostro).
    Wszystko jest mo?liwe, dlatego na kontroli zg?o? lekarzowi swoje obiekcje, sprawdzi czy ruchomo?? soczewki nie jest zbyt du?a. Nie kupuj bez konsultacji mniejszej krzywizny, bo mo?esz sobie tym zaszkodzi?.
  • Sandra3213
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 marca 2008, 14:02
    Lokalizacja: Olesno

    autor: Sandra3213 » 09 marca 2008, 19:03

    :) Moje parametry szkie? to i w lewym i w prawym oku -1,5. Wiem teraz, ?e zrobi?am g?upot? ale kupi?am te soczewki bez kontaktu z okulist?. My?la?am, ?e skoro soczewki nie b?d? mia?y ?adnej mocy to nie musze i?? do specjalisty, ale chyba teraz si? z tym wybior?. Generalnie nie mam z nimi ?adnego problemu opr??cz tego, ?e ta jedna soczewka troszk? lata.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 marca 2008, 00:25

    Rozumiem, ?e "-1,5" to moce sferyczne szkie? okularowych? Je?li tak, to mo?esz kupi? soczewki z moc?, cenowo wyjdzie podobnie, a efekt b?dzie wyra?niejszy, gdy nie b?dziesz zas?ania? si? okularami :) Niepokoj?ce jest, ?e tylko jedna soczewka wykazuje taki objaw. Przejd? si? w nich do lekarza, niech je obejrzy pod lamp? szczelinow?.
  • Sandra3213
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 marca 2008, 14:02
    Lokalizacja: Olesno

    autor: Sandra3213 » 12 marca 2008, 19:08

    Dzi?ki za odpowiedzi, by?am dzisiaj u okulisty i rozwia? on moje w?tpliwo?ci wi?c ju? jest ok :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 marca 2008, 12:04

    A jak dok?adnie sprawa si? rozwi?za?a? Tak dla potomno?ci prosimy :)
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości