ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
Trudne początki - help!!!
  • monia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 17 lutego 2008, 20:17
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Trudne początki - help!!!

    autor: monia » 17 lutego 2008, 20:34

    Nosz? od kilku dni soczewki Oasys 2-tygodniowe, do nich mam dobrany p?yn Opti-free Express. To moje pierwsze soczewki. Moja wada to OP i OL -1.75; 8.4 - nie wiem co to jest to 8.4 (?) (poza tym mam wra?enie, ?e okulistka nie poda?a mi jednego parametru). Po dw??ch dniach noszenia soczewek dolne powieki mia?am zaczerwienione i mocno wysuszone - czy to mo?liwe, ze to od p?ynu? Jak tak to jaki polecacie, moze jaki? do wra?liwych oczu? Druga sprawa - czuje lekki dyskomfort przy noszeniu, tzn. czuje soczewki, mam wra?enie, ze s? troche za du?e, bo czuj? soczewke po wewn?trznej kraw?dzi powieki.. Czy ten parametr 8.4 to w?a?nie odnosi si? do wielko?ci? Czy s? mniejsze soczewki Oasys?
    Aha! I jeszcze jedna sprawa, przy badaniu okulistka od razu dobra?a mi powy?sze soczewki - Wy tez tak mieli?cie, czy "pr??bowali?cie", w kt??rych soczewkach jest lepiej, tzn. mieli?cie kilka do wybru ju? w gabineci okulistycznym?
    Z g??ry dzi?kuj? za ka?d? odpowied?!
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:43 przez monia, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 lutego 2008, 20:48

    Jezeli oko masz zaczerwienione, wysuszone itp... to natychmiast powinnas udac sie do specjalisty celem sprawdzenia co powoduje ten dyskomfort

    8,4 to krzywizna, przeciez napisano na opakowaniu :P
    Ten parametr (krzywizna - BC) odnosi sie do stromosci soczewki a srednica (DIA) do wielkosci, jednak oba te parametry sa scisle powiazane.

    Jak poczytasz posty zamieszczone na forum dowiesz sie ze kazdy z nas reaguje inaczej itp. powinno byc konsultowane ze specjalista po dokonanym wywiadzie.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 lutego 2008, 20:50

    Mia?em to samo jak nosi?em Oasys. Radz? zmieni? soczewki. Oasys s? tylko w promieniu krzywizny 8,4 mm i ?rednicy 14 mm
  • monia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 17 lutego 2008, 20:17
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: monia » 17 lutego 2008, 20:56

    Dzi?ki za szybk? odpowied?! Nie mia?am poj?cia, ?e to krzywizna, bo opakowanie zosta?o u okulisty :/ A oka w zasadzie nie mam zaczerwienionego, tylko sk??re pod okiem.. :(

    [ Dodano: 17 Lut 2008 08:57 ]
    Debian, a na jakie soczewki zmieni?e? (parametry, rodzaj)?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 lutego 2008, 21:16

    zaczerwienienie /zapalenie spojowek jest wystarczajacym powodem aby odwiedzic specjaliste. Zwlaszcza jezeli soczewki nosisz od niedawna!
  • monia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 17 lutego 2008, 20:17
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: monia » 17 lutego 2008, 21:34

    Jasne, ?e jest to wystarczaj?cy pow??d, i na pewno to zrobi? w najbli?szym czasie :)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 17 lutego 2008, 21:49

    monia ja zmieni?em na PureVision, dla mnie s? doskona?e. Tylko nie u?ywaj tych soczewek z p?ynem ReNu, bo nie s? ze sob? kompatybilne. Nie wiem jak b?dzie w twoim przypadku ale warto spr??bowac tych soczewek lub air optix, air optix night&day. A napewno wysuszenie i zaczerwienienie twoich oczu nie wywo?a? p?yn opti free express bo sam producent Oasys zaleca go do swoich soczewek.
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 17 lutego 2008, 23:21

    A czy PureVision nie s? tylko z promieniem krzywizny 8.3 lub 8.6? Monia pisze ?e ma 8.4..
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 lutego 2008, 09:29

    valkiria pisze:A czy PureVision nie s? tylko z promieniem krzywizny 8.3 lub 8.6? Monia pisze ?e ma 8.4..
    To, ?e jej pierwsze soczewki maj? promie? 8.4 i ?rednice 14mm to nie znaczy, ?e tylko takie trzeba kupowa?. Mog? pasowa? ka?de inne, dlatego gdy si? kupi soczewki o innych parametrach to trzeba p??j?? do okulisty by sprawdzi? czy soczewka dobrze le?y na oku, a zazwyczaj ka?da soczewka pasuje. Silikonowo-hydro?elowe lepiej dopasowuj? si? do oka ni? hydro?elowe.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 lutego 2008, 11:18

    Debian pisze:A napewno wysuszenie i zaczerwienienie twoich oczu nie wywo?a? p?yn opti free express
    M??g?. Szczeg??lnie dla wra?liwszych oczu ten p?yn jest troche "za ostry", cho? dla 95% jest idealny... Opti-Free ma wi?cej konserwant??w ni? inne p?yny (6 miesi?cy wa?no?ci po otwarciu). Najlepszy dla wra?liwych oczu jest oczywi?cie AOSept+, ale jest drogi...
    \
  • monia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 17 lutego 2008, 20:17
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: monia » 18 lutego 2008, 14:09

    Dzi?ki wszystki za odzew!
    Okazuje si?, ?e to podra?nienie, to chyba jednak od kremu (sic!), akurat pierwsze dni z soczewkami si? zbieg?y w czasie z nowym kremem - odstawi?am i narazie jest o.k.
    Dzi? po 4 h noszenia soczewek, mam wra?enie, ?e soczewka na lewym oku ju? jakby lepiej "le?y" - nie czuje jej, a to chyba dobrze, gorzej jest z prawym okiem - ca?y czas mam wra?enie "ciala obcego" w oku :/ My?licie, ?e to kwestia przyzwyczajenia? A jesli nie, to czy s?yszeli?cie o przypadku, by nosi? jedn? soczewke o innych parametrach, a drug? o innych (nie chodzi mi oczywi?cie o moc ;) ???
    Aaa, i jeszcze jedno: okulary mia?am o mocy -1,5 a soczewki dosta?a -1,75 czy to znaczy, ze mi si? wzrok pogorszy?, czy inaczej jest liczona moc soczewek niz okular??w???

    [ Dodano: 18 Lut 2008 02:23 ]
    armani, sprawdza?am w?a?nie AOSept+ koszt to ok. 50 z? 250 ml, czyli gdzie? na 2 miesi?ce u?ytkowania?? Ehh, dro?yzna...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 lutego 2008, 20:57

    monia pisze:Ehh, dro?yzna...
    eh bez konserwantow i nieuczulajacy... wiec nie przeliczajmy tylko kasy na produkt tylko na to co soba oferuje
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 18 lutego 2008, 21:01

    Debian pisze:monia ja zmieni?em na PureVision, dla mnie s? doskona?e. Tylko nie u?ywaj tych soczewek z p?ynem ReNu, bo nie s? ze sob? kompatybilne.
    a to ciekawe....
    ta sama firma robi "niekompatybilne" prodoukty?
    no to ?adnie.....
    (tylko czemu na opakowaniu tego nie pisze?... i czemu nikt o tym nie m??wi :/)
    (ja dosta?am Purevision ze starterem Renu - i to od okulisty)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 19 lutego 2008, 11:47

    X-ska pisze:
    Debian pisze:monia ja zmieni?em na PureVision, dla mnie s? doskona?e. Tylko nie u?ywaj tych soczewek z p?ynem ReNu, bo nie s? ze sob? kompatybilne.
    a to ciekawe....
    ta sama firma robi "niekompatybilne" prodoukty?
    no to ?adnie.....
    (tylko czemu na opakowaniu tego nie pisze?... i czemu nikt o tym nie m??wi :/)
    (ja dosta?am Purevision ze starterem Renu - i to od okulisty)
    No niestety dla producent??w liczy si? tylko $$$
    Renu MoistureLoc by? kompatybilny ale musieli go wycofa?.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 19 lutego 2008, 17:13

    Renu MoistureLoc by? kompatybilny ale musieli go wycofa?.
    czemu?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 19 lutego 2008, 19:45

    Posiada? jak?? wad?. S?abo usuwa? z soczewek jednego grzyba, dlatego by?y przypadki infekcji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 lutego 2008, 19:45

    X-ska pisze:czemu?
    PAP pisze: Wycofano p?yn MoistureLoc do soczewek kontaktowych
    2006-05-19 16:29:50

    Punkty sprzeda?y stan??y przed konieczno?ci? wstrzymania sprzeda?y p?ynu MoistureLoc do higieny soczewek kontaktowych z obawy, ?e jego stosowanie mog?oby si? wi?za? z rzadk? infekcj? oka wywo?an? przez mikroskopijnego grzyba Fusarium. W Polsce nie potwierdzono jednak infekcji.

    To nast?pstwo informacji jego wytw??rcy, ameryka?skiego koncernu Bausch&Lomb, kt??ry wycofa? si? "na sta?e i w trybie
    natychmiastowym" z jego produkcji. Firma zaoferowa?a klientom wymian? w salonach sprzeda?y zakupionego p?ynu tej marki na inny.

    Wycofanie p?ynu jest skutkiem informacji podanych przez s?u?by opieki zdrowotnej z Hongkongu, Singapuru i USA. Wed?ug nich preparat MoistureLoc stosowa?o wielu u?ytkownik??w soczewek kontaktowych, u kt??rych stwierdzono potem rzadk? infekcj? oka, rodzaj zapalenia rog??wki wywo?ywanego przez mikroskopijnego grzyba Fusarium.

    O wycofaniu p?ynu ze sprzeda?y w salonach jednej z wi?kszych sieci w naszym kraju, [nazwa regulamin], poinformowa? PAP jej przedstawiciel Jaros?aw Widomski.

    P?yn jest jednak nadal oferowany w wielu sklepach internetowych - co nie musi jednak oznacza? mo?liwo?ci fizycznego zakupu, a jedynie niewprowadzenie na stronie odpowiedniej informacji.

    "Wed?ug firmy Bausch&Lomb - powiedzia? Widomski - p?yn ani opakowania nie s? zaka?one grzybem. Przypuszczalnie zawarty w nim detergent zbyt s?abo zwalcza grzyby lub tego konkretnego grzyba, co w po??czeniu z niewystarczaj?c? dba?o?ci? pacjenta o higien? mo?e spowodowa? chorob?".

    Jak wyja?ni?, objawy grzybicznego zapalenia rog??wki s? podobne do innych, mniej gro?nych stan??w zapalnych. "Objawy to podra?nienie i zaczerwienienie oka oraz ?zawienie. Pojawi? si? mo?e tak?e zaburzenie ostro?ci widzenia" - opisywa?.

    Doda?, ?e chocia? takie symptomy nie musz? oznacza? powa?nej choroby grzybicznej, zawsze w wypadku ich wyst?pienia nale?y si? zg?osi? do lekarza.

    W pi?mie przekazanym mediom prezes i dyrektor wykonawczy firmy Bausch&Lomb, Ronald L. Zarrella poinformowa?, ?e "nie znaleziono dowod??w zanieczyszczenia czy ingerencji w produkt, podrabiania go czy te? niedotrzymania standard??w sterylno?ci".

    Nie wykluczy? jednak, ?e "pewne aspekty produktu MoistureLoc mog? zwi?ksza? wzgl?dne ryzyko wyst?pienia infekcji Fusarium w wyj?tkowych okoliczno?ciach".


    PAP - Nauka w Polsce, Anna Zdoli?ska
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 05 marca 2008, 19:24

    Ja jeszcze si? chcia?am dopyta? w sprawie tych krzywizn.. Bo to troszk? niejasne jest dla mnie. Soro ja mam u okulisty zmierzon? krzywizne 8,4 to mog? sobie kupic soczewki o krzywi?nie 8,3 lub 8,6?? Bo juz sie sama zgubi?am w tym, czy ktos mi mo?e powiedzie? na jakiej zasadzie to dzia?a?? I je?eli tak, to po co sie mierzy te krzywizny?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 marca 2008, 20:42

    Krzywizna to nie wszystko, liczy si? te? ?rednica, materia? itp. Przed zmian? soczewek na te z innymi parametrami proponowa?abym skonsultowa? si? z okulist?. Najlepiej podczas normalnej wizyty, na kt??rej za?o?y?aby? te szk?a (je?li jakie? konkretne Ci? interesuj? i bardzo Ci na nich zale?y, mo?esz wcze?niej zakupi? par?) i lekarz obejrza?by Twoje oczy pod lamp? szczelinow?. Warto si? zapyta?, czy kontrola po tygodniu-dw??ch by?aby p?atna. W moim przypadku konsultacja (szk?o decentrowa?o si?, ale to w innym w?tku...) i kontrolne obejrzenie oczu bez innych bada?, kt??re by?y wykonane przy okazji wcze?niejszej wizyty, by?o bezp?atne.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2008, 12:53

    Malla pisze:Krzywizna to nie wszystko
    ciekawe ile razy na forum padlo juz to zdanie :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 08 marca 2008, 15:12

    woozie pisze:
    Malla pisze:Krzywizna to nie wszystko
    ciekawe ile razy na forum padlo juz to zdanie :P
    Policz ;)

    Nie no ale tez prawda ile razy mo?na powtarza? najpierw sie czyta inne posty a potem pyta :p po co tysi?ce razy pisac to samo:p co nie znaczy ?e i tak z najwi?ksz? z naszych mo?liwo??i cierpliwo?ci? nadal b?dziemy to t?umaczy? :p
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 marca 2008, 20:23

    Niestety, gdy sama miesi?c temu szuka?am informacji o tym, dlaczego soczewka nie uk?ada mi si? na ?rodku oka, tylko ucieka do g??ry, to czegokolwiek bym nie wpisa?a w wyszukiwarce, wy?wietla?o mi albo wszystko, albo nic ;] Przeczyta?am wi?c wszystko i na jednej z ostatnich stron znalaz?am w?tek "problem z wycentrowaniem soczewki", idealnie do mnie pasuj?cy. Gdy wi?kszo?? w?tk??w ma tytu? "problem z soczewk?", "czy jest ?le dobrana?", "buuu, pomocy", nie ma ?atwo.
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości