ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Soczewka gdzieś zniknęła?
  • Johan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 lutego 2008, 14:26
    Lokalizacja: Wawa

    Soczewka gdzieś zniknęła?

    autor: Johan » 15 lutego 2008, 13:19

    Mia?em dzissiaj straszny problem z jedn? z soczewek. Na pocz?tku mia?em problem ?eby odr???ni? strony, bo z obu wygl?da?y podobnie. Spieszy?o mi si? wi?c za?o?y?em na jedn? i po pewnym czasie odczuwa?em dyskomfort. Przy spogl?daniu bardzo w lewo obraz rozmywa? sie.
    Nie mog?em jej zdj??, wi?c potar?em sobie przez zamkni?t? powiek? i by?o ju? troch? lepiej.
    Po powrocie do domu okaza?o si? ?e soczewki w og??le nie ma na oku, a nie zauwa?y?em ?eby mi wylecia?a. Co mog?o si? z ni? sta??
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:45 przez Johan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 15 lutego 2008, 13:24

    Johan pisze:Po powrocie do domu okaza?o si? ?e soczewki w og??le nie ma na oku
    chcesz powiedzie?, ze po powrocie do domu nagle zacz??e? widzie? jak bez okular??w?? wyja?nij to dok?adniej, bo ci?zko zrozumie? o co chodzi. Czy to s? soczewki do korekcji czy np. z kolorowym nadrukiem?

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lutego 2008, 14:26

    Johan pisze:Po powrocie do domu okaza?o si? ?e soczewki w og??le nie ma na oku, a nie zauwa?y?em ?eby mi wylecia?a. Co mog?o si? z ni? sta??
    musiala wypasc - prawdopodobnie wtedy kiedy przecierales oko bo moze sie podwinela i musiales po prostu nie zauwazyc.

    Innej mozliwosci poza wypadnieciem w pospiechu nie widze. A napewno sie nie rozplynela :P
  • Johan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 lutego 2008, 14:26
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Johan » 15 lutego 2008, 15:09

    chcesz powiedzie?, ze po powrocie do domu nagle zacz??e? widzie? jak bez okular??w??
    Nie po prostu po tym potarciu by?o juz lepiej, ale po przyjsciu do domu chcia?em zaobaczy? co jest z t? soczewk? i si? okaza?o ?e jej nie ma. Z drugiego oka zdj??em normalnie. A soczewki mam oczywi?cie korekcyjne.

    Jakie? dwa tygodnie temu mia?em podobny problem, przy d?ugim siedzeniu przed kompem pociera?em sobie powiek?. Nic to nie dawa?o wi?c chcia?em zdj?? soczewki i za?o?y? okulary. I tu znowu w pocieranym oku nie by?o soczewki. Jednak po kilkukrotnym potarciu powieki soczewka sk?d? przyp?yne?a. Ale teraz pocieram i soczewki nie ma.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lutego 2008, 15:21

    Johan pisze:I tu znowu w pocieranym oku nie by?o soczewki. Jednak po kilkukrotnym potarciu powieki soczewka sk?d? przyp?yne?a.
    musiala sie w takim razie zwinac/podwinac i wsunac sie pod powieki. Dziwne ze nie czules dyskomfortu.

    I nie trzyj oczu!
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 16 lutego 2008, 10:48

    Johan pisze:Jednak po kilkukrotnym potarciu powieki soczewka sk?d? przyp?yne?a
    Tak jak Lemur juz napisa?, musia?a Ci wp?yn?? pod powiek?, zdarza si?, ale dziwne, ze dyskomfortu nie czu?e?. Ja kiedy? szuka?am jednej soczewki, nawet kolezanki zatrudni?am do roboty, gdy w penym momencie jedna zasugerowa?a mi poszukanie soczewki na oku (ona tez nosi soczewki) istotnie okaza?o si?, ze soczewka schowa?a mi sie pod powiek?, a ja czu?am lekki dyskomfort :)
    LEMUR pisze:I nie trzyj oczu!
    lekko potrze? to jeszcze nikomu si? nie sta?o, ale bez przesady. Wraz z kolejnymi dniami zaczniesz czu? soczewk? i sam b?dziesz wiedzia? jak lekko mozna potrze? by soczewka nie przemie?ci?a si? :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości