ODPOWIEDZ Posty: 134
KILKA PYTAŃ
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    KILKA PYTAŃ

    autor: karroollinka » 20 stycznia 2008, 18:52

    1) na opakowaniu soczewek pisze 8.6 i 14.2 wiec o ile weim pierwsze to krzywizan a drugie srednica?/ a czy moge kupic soczewki o srednicy 14?

    2)jakie plyny sa dobre do soczewek??

    3)ktore soczewki sa lepsze AirOptix czy iWear Xr Comfort?

    4) i o co chodzi z tym uwodnieniem? czy 33 % to duzo??

    5)i czy w AirOptix mozna dlugo siedziec przed komputerem albo isc na cala noc np.na dyskoteke przyczym nosilo sie je juz caly dzien?

    Moze nei ktore Pytania blahe ale bylabym wdzieczna za odpowiedz na nie
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:49 przez karroollinka, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    Re: KILKA PYTAN

    autor: X-ska » 20 stycznia 2008, 19:27

    4) i o co chodzi z tym uwodnieniem? czy 33 % to duzo??
    ocnena "dobroci" soczewki to nie tylko uwodnienie. Jeszcze chodzi o materia?, itp. Wi?c nie mo?na por??wna? 2 soczewek o r???nej nazwie tak porsto - na podstawie uwodnienia :)
    5)i czy w AirOptix mozna dlugo siedziec przed komputerem albo isc na cala noc np.na dyskoteke przyczym nosilo sie je juz caly dzien?
    og??lnie w soczewkach powinno s? chodzi? p??ki jest wygodnie na oku.
    Raz kiedys mo?esz wyj?? an dyskotek? pewnie, ale te? przebywanie w zadymionych pomieszczeniach w soczewkach mo?e powodowa? dyskomfort, wtedy najlepeij zmieni? je na okulary
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 20 stycznia 2008, 19:41

    Dziekuje za odpowiedz.ale bardzo mnie tez interesuje odpowiedz na moje 1 pyt.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 stycznia 2008, 19:48

    karroollinka pisze:1) na opakowaniu soczewek pisze 8.6 i 14.2 wiec o ile weim pierwsze to krzywizan a drugie srednica?/ a czy moge kupic soczewki o srednicy 14?
    tak mozna (o ile sie nie myle widzialem takie soczewki)
    karroollinka pisze:jakie plyny sa dobre do soczewek??
    OptiFree, SoloCare Aqua, AMO, Renu oraz kilka innych mniej znanych te jednak to czolowka :)
    karroollinka pisze:ktore soczewki sa lepsze AirOptix czy iWear Xr Comfort?
    teoretycznie AirOptix=jesli chodzi o parametry. Pamietaj ze nie ma soczewek uniwersalych w ktorych kazda osoba czula by sie swietnie dlatego tak wazny jest dobor soczewek i dlatego istnieje tylko ich odmian (rozne srednice i krzywizny)
    karroollinka pisze:i o co chodzi z tym uwodnieniem? czy 33 % to duzo??
    im wieksze uwodnienie tym (zazwyczaj) wiekszy komfort poniewaz soczewka nie wysycha tak szybko, Soczewki hydrozelowe maja wieksza zawartosc wody ale mniejsza przepuszczalnosc tlenu, soczewki siliknowo-hydrozelowe z kolei odwrotnie.
    karroollinka pisze:5)i czy w AirOptix mozna dlugo siedziec przed komputerem albo isc na cala noc np.na dyskoteke przyczym nosilo sie je juz caly dzien?
    nie sprecyzowalas o ktore Optixy ci chodzi. AirOptix czy AirOptix Night and Day. Te drugie to soczewki w ktorych mozna chodzic do miesiaca bez sciagania ich. Pierwsze natomiast to soczewki do noszenia w trybie dziennym oraz raczej okazjonalnie w trybie przedluzonym jak sie nie myle do 15 dni. Lepiej jednak sciagac soczewki kiedy mozemy. Generalnie lepiej nie przesadzac i nie nosic soczewek dluzej niz 12 godzin na dobe. Co do siedzenia przed komputerem to soczewki nie sa dobrym wyborem - szybko wysychaja. Uwazaj tez na dym (papierosowy oraz sztuczny dym we wspomnianych dyskotekach) soczewki +dym moze rowna? sie podraznienie, zapalenie lub jakas inna infekcja.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:50 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 stycznia 2008, 19:55

    karroollinka pisze:1) na opakowaniu soczewek pisze 8.6 i 14.2 wiec o ile weim pierwsze to krzywizan a drugie srednica?/ a czy moge kupic soczewki o srednicy 14?
    8.6 - promie? krzywizny; 14.2 - ?rednica
    Mo?esz... tylko po co :> mniejsze, czy wi?ksze nie znaczy lepsze... wa?ne s? wszystkie parametry soczewki - r??wnie? uwodnienie czy materia?. Skoro soczewki kt??re nosisz wyst?puj? w r???nych ?rednicach, a Tobie zosta?y dobrane o ?r. 14.2 to jaki sens jest zmienia?? :) Pozatym nie wszyscy producenci pozwalaj? sobie na wiele ?rednic soczewki, bo zwi?ksza to koszty produkcji ;)
    karroollinka pisze:2)jakie plyny sa dobre do soczewek??
    O p?ynach mo?esz poczyta? w tym dziale (przez oko), jest o tym bardzo du?o temat??w.
    Ew. wyszukiwarka http://forum.optometria.info.pl/search.php i wpisz np. "p?yny"...
    Najcz??ciej polecane s? SoloCare Aqua i Opti-Free Express.
    karroollinka pisze:3)ktore soczewki sa lepsze AirOptix czy Xr Comfort z [nazwa regulamin]?
    Nie wiem w?a?nie czy kto? czasem nie m??wi? ?e to jedne i te same soczewki :P
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 stycznia 2008, 20:24

    armani pisze:karroollinka napisa?/a:
    3)ktore soczewki sa lepsze AirOptix czy Xr Comfort z [nazwa regulamin]?

    Nie wiem w?a?nie czy kto? czasem nie m??wi? ?e to jedne i te same soczewki :P
    wiem ze Ciba robila soczewki dla [nazwa regulamin] ale jak to teraz z tym jest to chyba nikt nie wie. Faktem jest jednak ze kilka osob na forum narzekalo na te od [nazwa regulamin].
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 21 stycznia 2008, 14:29

    Nie chce za?mieca? forum nowym tematem, mam tylko jedno ma?e pyt. Ostatnio du?o os??b w mojej szkole nosi soczewki. O ile si? dobrze orientuje, wad? powinno si? korygowa? od -0.75 wzwy?. No wi?c w?a?nie, Gro os??b kt??re znam nie ma wi?cej ni? -0.5 a nosi soczewki?!?! Ja mam za duz? wade, bo -3.5 z astygmatyzmem 0.75, i nie wiem, bo zaczyna?em nosi? okulary od -2, ale czy r???nica mi?dzy 0.00 a -0.25 to wog??le jest jaka? r???nica i czy trzeba j? korygowa???Czy to ma wog??le sens, czy ci ludzie widz? r???nic? mi?dzy widzeniem w okularach a bez?

    [ Dodano: 21 Sty 2008 02:31 ]
    Nie chce za?mieca? forum nowym tematem, mam tylko jedno ma?e pyt. Ostatnio du?o os??b w mojej szkole nosi soczewki. O ile si? dobrze orientuje, wad? powinno si? korygowa? od -0.75 wzwy?. No wi?c w?a?nie, Gro os??b kt??re znam nie ma wi?cej ni? -0.5 a nosi soczewki?!?! Ja mam za duz? wade, bo -3.5 z astygmatyzmem 0.75, i nie wiem, bo zaczyna?em nosi? okulary od -2, ale czy r???nica mi?dzy 0.00 a -0.25 to wog??le jest jaka? r???nica i czy trzeba j? korygowa???Czy to ma wog??le sens, czy ci ludzie widz? r???nic? mi?dzy widzeniem w okularach a bez? Aha, ten kolega wlasnie, co ma -0.25 idzie dobiera? soczewki do [nazwa regulamin], kto tam pracuje zatem, ?e pozwala mu za?o?y? soczewki koryguj?ce? Wniosek nasuwa si? jeden, chyba chodzi tylko o tzw."zrobienie kasy na kliencie-chce to ma"
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 21 stycznia 2008, 18:55

    Je?li chodzi o uwodnienie to ju? chyba by?o na forum. Dla soczewek hydro?elowych - im wi?ksze, tym wy?sza przepuszczalno??, bo woda odpowiada tu za transmisje tlenu, im wi?ksze, tym wi?cej wody traci soczewka i wi?cej ?ez zabiera z naszego oka, dlatego oko wysycha szybciej. Im wi?cej wody, tym soczewka bardziej mi?kka. Dla silikonowo hydro?elowych woda nie ma ju? takiego du?ego znaczenia, tu za transmisje tlenu odpowiada tu silikon. Soczewki Air Optix (O2 Optix) s? silokonowo-hydro?elowe, w dziennym trybie noszenia 30 dni i do 6 nocy okazjonalnego spania, je?li przydarzy Wam si? impreza w zadymionym pomieszczeniu, lub gdzie? gdzie soczewka si? zabrudzi po nocy ?ci?gnijcie j? rano i zastosujcie szybkie czyszczenie mechaniczne, na ka?dym p?ynie jest napisane jak tak? czynno?? przeprowadzi?. To moje rady. A je?li chodzi o dob??r soczewek przy wadzie -0,25 to nie wiem czy ma sens, chyba pr?dzej od -0,5, w sumie nie ma specjalnie soczewek na -0,25 (tylko optix ma tak? moc z tego co wiem). Natomiast okulary jak najbardziej bo i ja si? m?cz? bez okular??w przy tak ma?ej wadzie. Chyba, ?e przy 0,25 jest jaki? cylinder wymagaj?cy korekcji, mimo to polecam wizyt? u specjalisty. Pozdrawiam :papa:
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 22 stycznia 2008, 23:20

    dobiera? soczewki do [nazwa regulamin], kto tam pracuje zatem, ?e pozwala mu za?o?y? soczewki koryguj?ce? Wniosek nasuwa si? jeden, chyba chodzi tylko o tzw."zrobienie kasy na kliencie-chce to ma"



    ja na pierwsza wizyte dobierania soczewek tez wybralam sie do [nazwa regulamin].no coment.nie jestem zadowolona.nawet nic nie powiedzieli o noszeniu zagrozeniach itp itp.dobrze ze nauczyli zakladac!I zreszta przypisuja soczewki ktore sa tylko u nich dostepne.pewnie w celu (jak to juz gdzies przecztalam) przywiazaniu klienta do siebie.



    PYTANIE!
    jesli siedzicie dlugo przed komputerem(4-7h) to zakladacie okulary??
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 23 stycznia 2008, 11:07

    Ja zak?adam okulary do komputera. W soczewkach literki mi si? rozmazuj? i s? niewyra?ne niestety :) I nie ze wzgl?du na odleg?o?? (bo jestem kr??tkowidzem), po prostu patrz?c przez soczewki na monitor tak mam.
  • karroollinka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 21
    Rejestracja: 06 stycznia 2008, 18:46
    Lokalizacja: chelm

    autor: karroollinka » 23 stycznia 2008, 11:23

    mi natomiast rozmazuja sie przy czytaniu z bliska a przy komputerze nie
  • lodzianin01
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 10
    Rejestracja: 12 stycznia 2008, 21:40
    Lokalizacja: Londyn

    autor: lodzianin01 » 24 stycznia 2008, 23:00

    Niechce zasmiecac forum ale mam takie pytanie do powyzszych odpowiadajacych czy widzenie podwojnych literek i napisow w soczewkach jest normalne??zwlaszcza bialych na czarnym tle.to samo mam w okularach ale wiem ze te sa juz stare i musze wymienic
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 24 stycznia 2008, 23:39

    Nie jest to normalne.
  • lodzianin01
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 10
    Rejestracja: 12 stycznia 2008, 21:40
    Lokalizacja: Londyn

    autor: lodzianin01 » 25 stycznia 2008, 08:33

    bylem u okulisty tu w londynie i powiedzial ze z oczami jest wszystko ok od czego to moze byc??dodal ze mam maly astygmatyzm i niepotrzebuje specialbych soczewek
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 stycznia 2008, 13:16

    Jeste? wi?c w takiej sytuacji jak ja, i te? tak czasami mam.
    Cz??ciej jak patrz? w d???, na przyk?ad na telefon kom??rkowy, ale wystarczy, ?e pomrugam i si? stabilizuje.
  • lodzianin01
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 10
    Rejestracja: 12 stycznia 2008, 21:40
    Lokalizacja: Londyn

    autor: lodzianin01 » 25 stycznia 2008, 18:13

    no dokladnie tak mam.niegrozi to nicz\ym powaznym??ja moge tak zyc ale boje sie o zdrowie tez
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 26 stycznia 2008, 09:14

    Ja te? tak mam ale bardzo rzadko i widze te literki podw??jne tylko jak s? ma?e i jak ju? mam oczy zm?czone pod koniec dnia.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • julianna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 09:57
    Lokalizacja: poznan

    autor: julianna » 10 lutego 2008, 10:05

    a ja zauwa?y?am za jak mam za?o?on? soczewki i siedzie przed kompem to wszystko wydaje mi sie wi?ksze sam monitor i czcionka,
    a jak patrze w okularach to wszystko malutkie i troch? to takie dziwne uczucie jednak lepsza jako?? widzenia w soczewkach, ale czy kto? tez co? takiego zauwa?y??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 lutego 2008, 11:00

    julianna, fajnie by bylo jakbys swoje spostrzezenia odniosla i napisala moce jakie masz w okularach i jakie w soczewkach :P
  • julianna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 09:57
    Lokalizacja: poznan

    autor: julianna » 10 lutego 2008, 11:44

    Lemur -4,00 w okularach i soczewkach
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 lutego 2008, 17:38

    julianna pisze:-4,00 w okularach i soczewkach
    no to juz masz odpowiedz, od wady +/-3 soczewki kontaktowe powinny byc przeliczone :P
  • zefirek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 lutego 2008, 14:34
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: zefirek » 11 lutego 2008, 15:33

    Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Prze?ledzi?am to forum i dowiedzia?am si?, ?e bardzo wa?ne jest okre?lenie krzywizny i ?rednicy. Przygl?dam si? swojej recepcie, a tu nie ma ani jednego, ani drugiego. Podczas wizyty u okulisty zaznaczy?am, ?e chc? by mi zrobi? badanie na okulary i soczewki kontaktowe. Okulista stwierdzi?, ?e szk?a i soczewki mam mie? takie same. Jednak pytaj?c optyka jak dobierze mi soczewki nie znaj?c krzywizny i ?rednicy, stwierdzi?, ?e podana jest o? i to mu wystarczy a soczewki toryczne s? wszystkie jednakowe. Chcia?am rozwia? te? swoje w?tpliwo?ci odno?nie cylindr??w, bo mam pe?ne +3,0 oko prawe i +2,0 lewe, a przeczyta?am, ?e nie ma te? soczewek z takimi cylindrami. Optyk bardzo si? zdenerwowa?, powiedzia?, ?e nie wie w og??le o czym ja m??wi? i jak mam jakie? w?tpliwo?ci to powinnam pyta? okulist?. Niestety, znalaz?am to forum ju? po mojej wizycie u okulisty, a wcze?niej nie wiedzia?am, ?e to s? wa?ne sprawy i powinnam w?a?nie o to pyta?. Teraz to ja ju? nie wiem, czy za du?o si? naczyta?am, mo?e nie szystko dobrze zrozumia?am i teraz si? niepotrzebnie czepiam. Mo?e powinnam po?o?y? recept?, o nic nie pyta?, zap?aci? i czeka? na soczewki. Jeszcze jedno, czy do zrobienia okular??w niezb?dne jest okre?lenie odleg?o?ci ?renic?
    Mam przepisan? taka recept?:
    oko prawe sfera +3,5 cyl +3,0 o? 80
    oko lewe sfera +4,0 cyl +2,0 o? 100
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 lutego 2008, 16:21

    niektore soczewki wystepuja w kilku srednicach/krzywiznach po to wlasnie aby soczewka nie byla zbyt luzna / zbyt ciasna - oba te zdarzenia beda powodowaly dyskomfort.

    do wykonania okularow KONIECZNY jest pomiar rozstawu zrenic.

    ps. co do zachowania optyka/okulisty - coz... widocznie takie maja podejscie
    soczewki toryczne zwlaszcza powinny byc dobrane przez specjaliste w gabinecie a nie salonie, gdyz czesto rotuja i konieczna jest zmiana osi cylindra. To powinno byc w cenie badania pod katem soczewek kontaktowych - w wielu zakladach/salonach tak wlasnie jest, ze placisz cene za dobor soczewek i to ze ktos musi zamowic jeszcze jedne (celem korekty osi) nic placic.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 11 lutego 2008, 17:22

    co do widzenia pomniejszonego w soczewkach - dok?adnie potwierdzam t? obserwacj?!
    ja mam du?? wad? minusow?, wi?c u mnie ten efekt jest bardzo dobrze widoczny

    w okularach przedmioty s? mniejsze ni? w rzeczywisto?ci
    w soczewkach - wielkie
  • julianna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 09:57
    Lokalizacja: poznan

    autor: julianna » 11 lutego 2008, 17:26

    X-ska pisze:co do widzenia pomniejszonego w soczewkach - dok?adnie potwierdzam t? obserwacj?!
    ja mam du?? wad? minusow?, wi?c u mnie ten efekt jest bardzo dobrze widoczny

    w okularach przedmioty s? mniejsze ni? w rzeczywisto?ci
    w soczewkach - wielkie
    czyli to nie jest nienormalne?
    tak ma by??
    bo juz sie troch? denerwowa?am...
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 11 lutego 2008, 17:56

    julianna, chyba normalne ;)
    jednak tego tematu nie porusza si? za cz?sto
    nawet na tym forum o tym nie by?o ;)

    w ka?dym b?d? razie - zjawisko wyst?puje na 100% ;)
    ja mam -11 D, i u mnie r???nica jest bardzo jaskrawa ;)
    jak by?am w soczewkach w sklepie, to buty o rozmiarze 37 wydawa?y mi si? takie jak 48 ;p
  • julianna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 10 lutego 2008, 09:57
    Lokalizacja: poznan

    autor: julianna » 11 lutego 2008, 19:00

    a ja ju? my?la?am, ze co? u mnie sie 'psuje' ;));))
  • zefirek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 lutego 2008, 14:34
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: zefirek » 11 lutego 2008, 19:20

    Lemur dzi?ki za odpowied?, to dla mnie bardzo wa?ne, poniewa? koszty kt??re ponios? przy zakupie okular??w i soczewek b?d? spore. B?d? czu?a si? teraz pewniej i nie dam tak szybko zbi? si? z tropu. Do okulisty p??jd? z reklamacj?, w ko?cu nie by?am u niego na towarzyskiej pogaw?dce na m??j koszt. Szkoda, ?e Tw??j zak?ad optyczny jest tak daleko ode mnie, na pewno by?abym tam sta?ym klientem/pacjentem. Pozdrawiam serdecznie. :papa:
  • AgnieszkaS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 25 lutego 2008, 10:42
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: AgnieszkaS » 25 lutego 2008, 20:39

    Mam pytanie o soczewki Acuvue Advance. Wiem ?e s? dwutygodniowe ale czy mo?na tez kupi? miesieczne, poniewa? kiedy kupowa?am je u optyka otrzyma?am informacje ?e mo?na je nosi? miesi?c ??? Bardzo bym prosi?a o rzeteln? informacje :help:
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 lutego 2008, 21:12

    S? to soczewki 2-tygodniowe z przed?u?eniem do miesi?ca w razie braku przeciwskaza? :)

    By?o ju? wiele razy na forum, poczytaj:
    viewtopic.php?t=735
    viewtopic.php?t=355
    viewtopic.php?t=511
    \
ODPOWIEDZ Posty: 134

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości