ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
znacznik strony soczewki - 123
  • SNAKESHIT
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:59
    Lokalizacja: Legnica

    znacznik strony soczewki - 123

    autor: SNAKESHIT » 01 lutego 2008, 16:04

    Witam, ci?gle nosi?em J&J ACUVUE OASYS, lekarz przepisa? mi jedno dniowe Focus DAILIES (ale jako zamiennik iWear). Co? nie mog? si? przerzuci? na nie. Oasys'y nie do??, ?e by?y zabarwione na niebiesko, to w dodatku nie by?o szans wywini?cia ich na niew?a?ciw? stron? (prawid?owa strona oznaczona by? przez cyferki 123). W iWear'ach czego? takiego nie ma. Mam problemy z odr???nieniem strony w?a?ciwiej od wywini?tej.

    O to moje pytanie.

    Jakie soczewki maj? oznaczenie 123 na "prawid?owej" stronie?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez SNAKESHIT, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 01 lutego 2008, 16:37

    Jakie soczewki maj? oznaczenie 123 na "prawid?owej" stronie?
    ja nosze ACUVUE OASYS i maj? te cyferki. Przedtm mialam Acuvue Advance i te? mia?y. Wydaje mi sie ?e ka?da soczewka powinna mie? te cyferki. A jak nie to trzeba sie nauczy? odr???nia? dobr? stron? od z?ej. Jak soczewka jest na dobrej stronie to brzegi ma zadarte do g??ry w tak? jakby miseczke, a jak na z?ej to brzegi odchylaj? sie na boki. Zreszt? napewno poczujesz jak za?o?ysz j? na niew?a?ciw? strone- zapewniam. :spoko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 lutego 2008, 16:40

    cyfreki to stosuje chyba tylko JJ inne firmy albo tego nie uzywaja albo maja jakies inne napisy. swoja droga nie mow ze korzystasz z tego zeby zalozyc soczewke tak jak nalezy. 1000 raz latwiej jest sprawdzic ksztal soczewki niz te glupie cyferki - naucz sie tego na prawde to nie jest trudne a i ulatwi ci korzystanie soczewek.
    Co do iWear sam ich nie nosilem ale bylo na forum kilka nieprzychylnych komentarzy na ich temat wiec pomysl czy warto sie nimi interesowac.

    BTW zmien nazwe tematu bo ten 123 malo mowi innym ktorzy wchodza na forum.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 01 lutego 2008, 19:01

    Po przeczytaniu tego tematu dopiero dzis zauwazylem ze Optixy maja napisane Ciba i jakies cyferki hihi niezle jajo :D ale i tak nigdy z tego nie korzystam
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 01 lutego 2008, 19:08

    woozie pisze:swoja droga nie mow ze korzystasz z tego zeby zalozyc soczewke tak jak nalezy
    no ja niedawno to zauwa?y?am. Najlepiej jest po prostu w?o?y? soczewke do pojemiczka i wtedy sie ju? nie przekr?ci. Wyci?gasz j? rano (czy kiedy tam) i po prostu zak?adasz maj?c pewno?? ?e jest na praw? stron?. A co do tego, ?e to ?atwe jest to chyba nie dla ka?dego...moja kole?anka wog??le nie rozr???nia i sie mnie pyta czy dobrze j? zak?ada :neutral:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 01 lutego 2008, 23:14

    woozie, PureVision te? maj? znacznik (cyfre '3') :) ale kto z tego korzysta :P
    \
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 01 lutego 2008, 23:24

    Oj nie mowcie tak ja kiedy? przez ca?y dzie? nosi?am soczewke na oku i dopiero wieczorem ja zdejmuj?c zda?am sobie sprawe ze byla na drugiej stronie, a tylko dlatego ze sie jej przyjrza?am ( no lubi etak czasem :p) i znalaz?am na niej napis kt??ry by? odwrotnie :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 lutego 2008, 23:40

    armani pisze:woozie, PureVision te? maj? znacznik (cyfre '3') :) ale kto z tego korzysta :P
    Nie wiem dlaczego ale PureVision maj? r???ne cyfry, mia?em ju? 2 i 4 a moja siostra nawet 5.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 lutego 2008, 11:57

    armani napisa?/a:
    woozie, PureVision te? maj? znacznik (cyfre '3') :) ale kto z tego korzysta :P

    Nie wiem dlaczego ale PureVision maj? r???ne cyfry, mia?em ju? 2 i 4 a moja siostra nawet 5.
    hehe nie zauwazylem bo nigdy sie nie wpatrywalem czy cos tam "nadrukowali". wydawalo mi sie ze jest tam napis Bausha btw. rozne cyfry bo przeciez zuwazysz czy dany nr jest odwrocony nie wazne czy bedzie to 2 5 czy 4.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 06 lutego 2008, 15:57

    Debian pisze:
    armani pisze:woozie, PureVision te? maj? znacznik (cyfre '3') :) ale kto z tego korzysta :P
    Nie wiem dlaczego ale PureVision maj? r???ne cyfry, mia?em ju? 2 i 4 a moja siostra nawet 5.
    Ja zawsze mam nr 2 na jednej soczewce i 4 na drugiej :)
    Zauwa?y?em te?, ?e jedna jest produkowana w Irlandii, a druga w USA, jednak nie powi?za?em jeszcze miejsca produkcji z konkretn? cyferk? :)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 06 lutego 2008, 16:01

    Lul :D nie?le... ja mam zawsze '3' od roku ju? :) a produkcja w USA.
    \
  • aik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 lutego 2008, 18:17
    Lokalizacja: bp

    autor: aik » 06 lutego 2008, 18:39

    woozie pisze:Co do iWear sam ich nie nosilem ale bylo na forum kilka nieprzychylnych komentarzy na ich temat wiec pomysl czy warto sie nimi interesowac.
    Mnie one znacznie bardziej przypad?y do gustu ni? Bausch&Lomb, kt??re s? beznadziejne :( Uczucie suchych oczu, soczewki "lataj?" po oczach i w og??le maj? jakie? dziwne wymiary - mimo ?e wzi??am takie same jak iWear, to maj? mniejsz? ?rednic? :/
    Chyba ilu u?ytkownik??w - tyle opinii...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 lutego 2008, 20:16

    aik pisze:Chyba ilu u?ytkownik??w - tyle opinii...
    juz to bylo na forum.
    Dlatego, ze kazdy z nas jest INNY, inaczej reaguje na dane materialy z jakich sa wykonane soczewki, przebywa w innych warunkach, zazywa rozne produkty, rozne farmaceutyki itp, itd...
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 09 lutego 2008, 03:02

    Faktycznie, Ja mam teraz PureVision z cyferk? 5 (HA! :P) - dopiero teraz zauwa?y?em, ?e PV maj? taki znacznik. Wcze?niej my?la?em, ?e B&L go na nich nie umieszcza. :)
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości