ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
witam! czy sa dla mnie soczewki???
  • Anulka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 lutego 2008, 12:39
    Lokalizacja: lubuskie

    witam! czy sa dla mnie soczewki???

    autor: Anulka » 05 lutego 2008, 12:57

    Z g??ry dzi?kuje za odpowied?, poczyta?am troch? forum poszpera?am w necie ale w sumie nic konkretnego nie wiem mo?e dlatego ze moja wada jest nietypowa.. - 5,5 sfera i -5,5 cylinder czyli astygmatyzm, na forum chyba nikt nie ma takiego astygmatyzmu, pod?ama?am sie troch?, nosze okulary, wada stoi w miejscu od 5 lat, ale szk?a wiadomo mam s?absze, soczewki tez mam na tzw wi?ksze wyj?cia firmy Focus ale to nie jest super widzenie.
    Bardzo pragn? i?? na prawo jazdy, moja okulistka poradzi?a mi soczewki twarde od tego zalezy jak mi skoryguj? wade to wtedy zobaczymy czy moge i?? na prawko.
    Czy kto? mo?e mi doradzi? i pocieszy? bo przez t? wad? to czasami odbiera mi rado??......
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 05 lutego 2008, 16:43

    Z tego co wiem niekt??re firmy robi? soczewki indywidualne, na zam??wienie :)

    Mo?na te? pomy?le? o korekcji laserowej..
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 lutego 2008, 19:58

    Faktycznie takie soczewki nie sa dostepne "od reki"

    Pytaj o soczewki indywidualne, wiele firm wykonuje soczewki pozazakresowe. Czas oczekiwania jest dluzszy, koszt wyzszy - ale jest to mozliwe. Jednak musisz znalesc specjaliste ktory sie tego podejmie.
  • Anulka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 lutego 2008, 12:39
    Lokalizacja: lubuskie

    autor: Anulka » 05 lutego 2008, 20:40

    no tak na pewno b?d? to soczewki na zam??wienie, okulistka poradzi?a mi Wroc?aw, wola?abym Pozna? bo mam bli? :mur: ej, mo?e kto? na forum poleci mi jakiego? specjalist? z Poznania.
    Mam jeszcze jedno pytanko czy sfer? i astygmatyzm si? dodaje to wychodzi ze mam wad? -11 ???
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 lutego 2008, 21:07

    Anulka pisze:Mam jeszcze jedno pytanko czy sfer? i astygmatyzm si? dodaje to wychodzi ze mam wad? -11
    Nie, nie dodaje sie..
    mozna zapisac wade astymatyzmu za pomoca cylindra dodatniego i ujemnego ale napewno nie sumuje sie aby okreslic to w sposob jaki tego dokonalas.

    Po prostu w dwoch przekrojach Twoja rogowka inaczej skupia promienie (nie jest sferyczna)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości