ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
zmiana cylindra
  • kowal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 01 lutego 2008, 18:09
    Lokalizacja: Polska

    zmiana cylindra

    autor: kowal » 01 lutego 2008, 18:21

    Pek?y mi oprawki postanowi?em zrobic nowe okulary. posz?em na badanie do okulisty u ktorego badam sie od kilkunastu lat (co najmniej 4-6 wizyt)

    Wypisa? mi recepte po badaniu na identyczne ze starymi. Polutowa?em stare a na recepte zroi?em nowe. U optyka by?em w bardzo starych okularach o czym go poinformowa?em aby mia? to na wzgledzie ze od 3dni chodze w za s?abych przy odczycie z tablicy. Co sie okaza?o w nowych okularach widzi mi sie znacznie gorzej w sumie nie da sie w nich funkcjonowac. Optyk zbada? polutowane okulary i stwierdzi? ze maja L -4,5 cylinder 1 a P -5 cylinder 1
    na recepcie na nowe mam -4,25 cylinder 0,5 ; P 4,75 cylinder 0,5.

    Sprawdzi?em stare recepty na wszystkich od dawien dawna ( w tym od innych okulistow)mam na wszystkich receptach cylinder 1. Optyk, powiedzia? ze cylinder sie nie zmienia przez ca?e zycie podobnie jak i kat osi. I ze najwyrazniej zawali? okulista zle dobierajac cylinder.
    Czy to prawda ze cylinder jets sta?y i czy mam prawo zadac reklamacji u okulisty za b?edna diagnoze, sam twierdzi? ze daje identyczne jak stare a jak widac nie sa identyczne ani pod wzgledem mocy ani cylindra. Szk?a mnie kosztowa?y 280z? uwazam ze powinienem miec prawo do zwrotu pieniedzy.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 01 lutego 2008, 20:22

    kowal pisze:Optyk, powiedzia? ze cylinder sie nie zmienia przez ca?e zycie podobnie jak i kat osi.
    Oj co? mi tu nie pasuje.Przecie? astygmatyzm mo?e si? powieksza?
    kowal pisze:sam twierdzi? ze daje identyczne jak stare a jak widac nie sa identyczne ani pod wzgledem mocy ani cylindra
    Skoro powiedzia? Ci, ?e daje takie same moce szkie?.To mo?e poprostu si? pomyli?.Udaj si? do okulisty celem wyja?nienia sprawy.
    kowal pisze:Szk?a mnie kosztowa?y 280z? uwazam ze powinienem miec prawo do zwrotu pieniedzy.
    Czyli ju? masz te okulary?!Optyk Ci za szk?a nie wr??ci.A okulista te? pewnie jako? si? wymiga.
  • kowal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 01 lutego 2008, 18:09
    Lokalizacja: Polska

    autor: kowal » 01 lutego 2008, 21:00

    sie mzoe powiekszac ale tutaj to sie raczej zmniejszy?

    od optyka nie zadam zwrotu to tylko podwykonawac chce tego dochodzic od okulisty jak dla mnie najwyrazniej nie wiedzia? w ogole co pisze, ca?osc sie kupy nie trzyma w okularach widze gozej bo wychodzi ze sa w sumie s?absze o ca?a dipoptrie (0,5 cylinder+0,25dp) tak czy inaczej musze powtorzyc badania u innego na komputerze aby miec dowod ze on zawali? wpisujac liczby z kosmosu.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 02 lutego 2008, 18:02

    pr??buj walczy? o swoje
    musze powtorzyc badania u innego na komputerze
    to jest bardzo mylny pogl?d
    badanie komputerowe jest tylko pomocnicze i w ?adnym wypadku NIE MO?NA tylko na nim polega? !
    im dok?adniej bada ci? przy tablicy (zmienia ci przed oczami szk?a i prosi, ?eby odczyta?) - tym lepiej
  • kowal
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 01 lutego 2008, 18:09
    Lokalizacja: Polska

    autor: kowal » 16 lutego 2008, 18:55

    Badania powtorzy?em nic sie nie zmieni?o cylinder mi sie nie zmieni?
    u okulisty by?em w sprawie zwrotu za szk?a i uda?o mi sie choc oczywiscie mowi? wszytsko byle wysz?o na jego. W koncu zaproponowa? mi ze zmieni? mi szk?a w oprawkach na swoj koszt pewnie dla niego by? to lepszy uk?ad niz zwrot pieniedzy. W kazdym razie sprawa za?atwiona i warto dochodzic swojego.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości