ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Szkła kontaktowe - pytania
  • Heart
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 stycznia 2008, 20:52
    Lokalizacja: C-ce

    Szkła kontaktowe - pytania

    autor: Heart » 26 stycznia 2008, 21:00

    Witajcie. Mam kilka pyta? odno?nie szkie?, - sam ich u?ywam ju? kilka miesi?cy 4-5.

    1. Czy je?eli u?ywam szkie? miesi?cznych, i jest napisane na pude?ku i og??lnie ?e trac? date wa?no?ci w miesi?c po otwarciu opakowania, to czy mog? ich dalej u?ywa?? Np. jednomiesi?cznych przez dwa miesi?ce, i je?li tak robie to jakie mog? by? potem skutki tego? jakie konsekwencje dla oka?

    2. Czy to ?e po za?o?eniu soczewek od pewnego czasu nie widz? za dobrze, tzn ?e mam dziwne oczy po ich na?o?eniu, co to mo?e oznacza??

    3. Jestem sportowce, a konkretnie gram w pi?k?, mo?e sie zdarzy? sytuacja ?? dostaje mocno pi?k? w g?owe, w okolicach oczu i soczewka mi p?ka, co wtedy sie dzieje?

    Pozdrawiam i licze ?e odpowiecie mi na bardzo wa?ne dla mnie pytania
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:50 przez Heart, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 stycznia 2008, 21:36

    Heart pisze:Czy je?eli u?ywam szkie? miesi?cznych, i jest napisane na pude?ku i og??lnie ?e trac? date wa?no?ci w miesi?c po otwarciu opakowania, to czy mog? ich dalej u?ywa??
    Czy jezeli masz mleko i napisane jest na nim ze traci waznosc koniec lutego... pijesz je w kwietniu? Oczywiscie mozesz, ale konsekwencje i wszelkie mogace wyniknac z tego tytulu komplikacje - robisz na swoja odpowiedzialnosc

    Jakie konsekwencje?
    A poogladaj sobie kilka komplikacji
    http://www.siliconehydrogels.org/gradin ... t_page.htm
    http://www.siliconehydrogels.org/gradin ... k_page.htm
    Heart pisze:Czy to ?e po za?o?eniu soczewek od pewnego czasu nie widz? za dobrze, tzn ?e mam dziwne oczy po ich na?o?eniu, co to mo?e oznacza??
    moze to kwestia konsekwencji pierwszego pytania, przenoszenie soczewek, niewlasciwa pielegnacja itp...
    Heart pisze:?? dostaje mocno pi?k? w g?owe, w okolicach oczu i soczewka mi p?ka, co wtedy sie dzieje?
    Nie wdaje mi sie aby pekla soczewka w taki sposob :) predzej moze wypasc - kiedys polscy siatkarze grali o zloto i byl przypadek ze jednemu z naszych po uderzeniu wypadla soczewka.

    Poza tym prosze uzywac wyszukiwarki http://forum.optometria.info.pl/search.php
    - wiele spraw juz zostalo kilka razy opisane!
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 26 stycznia 2008, 21:57

    LEMUR pisze:
    Heart pisze:Czy je?eli u?ywam szkie? miesi?cznych, i jest napisane na pude?ku i og??lnie ?e trac? date wa?no?ci w miesi?c po otwarciu opakowania, to czy mog? ich dalej u?ywa??
    Czy jezeli masz mleko i napisane jest na nim ze traci waznosc koniec lutego... pijesz je w kwietniu? ...

    Ach Lemur te twoje por??wnania :) zawsze przemawiaj? do mnie w 100% :D

    I oczywi?cie zgadzam si? z Tob? ca?kowicie, przenoszenie soczewek jest nie wskazane i bardzo gro?ne dla oczu wi?c Heart je?li chcesz widzie? w miare dobrze na staro?c dbaj o swoje oczy jak najbardziej potrafisz!!
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Heart
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 stycznia 2008, 20:52
    Lokalizacja: C-ce

    autor: Heart » 26 stycznia 2008, 22:08

    Dzi?ki wielkie :spoko:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 stycznia 2008, 22:13

    asiaczek1987 pisze:Ach Lemur te twoje por??wnania
    Wiele osob twierdzi i sadzi ze skoro nic sie nie dzieje to jest OK, wiele komplikacji jak widac - juz czasem jest zbyt pozno. Dlatego dla wlasnego zdrowia korzystac z rzeczy w sposob jaki zostalo zaprojektowane.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 27 stycznia 2008, 19:10

    Heart, soczewka sama z siebie nie wypadnie, bo jest jak folijka, kt??ra trzyma si? wilgotnej powierzchni oka.
    bardziej prawdopodobne wypadniecie, gdy mocno pocierasz p??lotwarte oczy
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 29 stycznia 2008, 22:56

    Z kontrolami u u?ytkownik??w soczewek to jest troch? tak jak z chodzeniem na przegl?d do stomatologa. Niby z?b nie boli, a dziura si? robi. I bywa za p???no dla z?ba i jego w?a?ciciela :placze: Z tym ?e z powodu choroby z?ba najwy?ej si? go straci, zostaje jeszcze 31 (wersja optymistyczna, czyli pozosta?e zdrowe). Z oczami to ju? nie jest tak weso?o. Jak mawia? Wieszcz: "(...) ty jeste? jak zdrowie. Ile ci? trzeba ceni?, ten tylko si? dowie, Kto ci? straci? (...)"
    Noszenie soczewek podejrzanych producent??w China/Korea/Tajwan albo lekcewa?enie objaw??w choroby ko?czy si? tym, ?e taki Nie Dbaj?cy o Oczy nie mo?e nosi? ?ADNYCH soczewek :mur: (wersja optymistyczna), albo zaczyna si? jego przygoda z okulistyk? kliniczn? :help: (wersja pesymistyczna).
    Warto zmienia? soczewki regularnie (tzn. nie "przenasza?" ich), nie eksperymentowa? z lekami, chodzi? regularnie na kontrole. I b?dzie dobrze :spoko:
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości