ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Dailies AquaComfort Plus
  • magnat43
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2007, 17:23
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    Dailies AquaComfort Plus

    autor: magnat43 » 21 stycznia 2008, 14:53

    Czy kto? z Was nosi soczewki Dailies AquaComfort Plus?
    Ja?li tak to mogliby?cie napisa? swoj? opini? na ich temat? Chodzi mi g???wnie o komfort i odczuwanie sucho?ci.

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 stycznia 2008, 19:24

    bylo wiele postow o...

    komfort i odczuwanie suchosci jak i inne wazne czynniki sa bardzo subiektywne i zaleza od wielu czynnikow, kazdy bedzie inaczej odczuwal soczewke na oku i mial do danej soczewki inny stosunek.

    Ostatnio uzytkownicy bardzo angazuja sie w wymiane opini o roznych soczewkach i znajdziesz opinie ktore dany produkt neguja, inne wychwalaja... badz tu madry ;)

    Jednak ja polecam udanie sie do specjalisty, ktory w cenie badania oferuje soczewki kontaktowe na tzw okres probny... niech Ci zaaplikuje te, ktore masz na mysli, kilka soczewek - mysle ze po 5sztuk jednodniowych na kazde oko powinno dac Ci mniej wiecej dosyc dobry wynik odnosnie tychze soczewek.

    Spasuja Ci... ok. Masz swoj produkt, jezeli nie... sa np Johnsona soczewki Moist - rowniez jednodniowe.

    Uwazam ze to jeden z lepszych sposobow do kontrolowanego i pod opieka specjalisty w miare taniego sposobu na testowanie soczewek.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 21 stycznia 2008, 21:11

    ale on w?a?nie prosi o opini? (czyli chce pozna? subiektywne opinie u?ytkownik??w soczewek)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 stycznia 2008, 21:19

    No
    X-ska pisze:ale on w?a?nie prosi o opini?
    tylko ze pyta o rzeczy, ktore jak napisalem sa niezbyt przekladane na wlasne oczy...

    suchosc i komfort zaleza nie tylko od materialu soczewki, ale tez od tego w jakich warunkach ktos przebywa, jaki jest jego film lzowy (czas zerwania, "oleistosc") ile czasu nosi soczewki.

    I teraz uzytkownik A nosi soczewki tylko 5h dziennie, nie przebywa w klimatyzowanym pomieszczeniu, nie przesiaduje przed komputerem, nie pali papierosow,
    a drugi "B" bedzie czynil odwrotnie... pomijajac aspekty indywidualne zupelnie beda rozne komentarze.

    Ja to wiem, i dlatego chce ustrzec przed takim hurra optymistycznym przyjmowaniem opinii - o jakim kolwiek produkcie - oczywiscie sa wazne, ale trzeba brac to wszystko z doza niepewnosci.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 21 stycznia 2008, 21:47

    racja :)
    ale cz?owiekowi ra?niej, jak ma kilka opinii
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 stycznia 2008, 21:59

    X-ska pisze:ale cz?owiekowi ra?niej, jak ma kilka opinii
    no tak :)

    a co ma zrobic jak ma 50/50 ;)

    ale ok, co do opinii :)
    u nas wiekszosc klientow wybiera Dailies niz Moist... czasami podczsa doboru, jezeli obie leza ok, zakladamy klientowi na OP - soczewke A, na OL - soczewke B... sam ma odpowiedziec (nie wiedzac gdzie jest jaka i ze wogole ma dwie rozne) czy jest jakas roznica, ale podkreslam, jezeli obie leza prawidlowo i takze sie zachowuja na oku. Jednak zdarza sie ze ewidentnie bardziej lezy Moist niz Dailies. Rozne roznosci :D
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 sierpnia 2008, 16:51

    Mam pytanie techniczne. Zam??wi?am Dailies z racji mo?liwo?ci p?awienia si? w najbli?szych dniach w basenach na S?owacji (bez okular??w mog? korzysta? tylko z takich, na kt??rych wcze?niej ju? by?am). Na opakowaniu mocy -4D jest podana grubo?? 0,1, a przy -5D CT=0,085. Czy to prawid?owe? Nie chc? otwiera? opakowania, a je?li jest to niew?a?ciwe, to po prostu kupi? jutro w sklepie odpowiednie, a te zareklamuj?.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 01 sierpnia 2008, 17:06

    Nom... zwr??? uwag? na konstrukcj? soczewki wkl?s?ej (dla kr??tkowidz??w)... im wi?ksza wada tym wi?ksza musi by? zdolno?? rozpraszaj?ca soczewki (grubsze brzegi i/lub cie?szy ?rodek), czyli mniejsza (kr??tsza) ogniskowa.
    Oczywi?cie w kontaktach ze wzgl?du na konstrukcj? troche to inaczej sie przejawia, producenci staraj? si? nieco oszuka? fizyke (minimalizacja grubosci, indeksy, r??zne materia?y) ale zasada musi by? zachowana ;)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 sierpnia 2008, 17:23

    Nigdy nie kupowa?am pe?nego opakowania, wi?c nie wiedzia?am jak to wygl?da :zawstydzony: R???nica wydaje mi si? du?a, ale je?li to normalne, to bym si? bardzo cieszy?a.

    EDIT 14.08.2008:
    Mia?am dzi? je pierwszy raz na oczach, chcia?am sprawdzi? czy nadadz? si? na sobotnie wesele. S? bardzo cieniutkie, rozp?aszcza?y si? na palcu. Mimo napisu Visitint nie widz? barwienia, jak dla mnie s? idealnie przejrzyste. Nie maj? znacznika stron, "miseczka" jest mniej wyra?na ni? w dotychczasowych (teraz ju? rozumiem, czemu niekt??rzy maj? z tym problemy). Na pocz?tku je czu?am i my?la?am, ?e nie wytrzymam, ale po chwili przesta?o (profilaktycznie kropelki). S? niestety za du?e, biegaj? po oku jak szalone, ale widzenia mi nie zaburzaj?, chyba ?e przy szybkim ruchu g?ow? (jednodni??wkom wybaczam, w ko?cu maj? specjalne przeznaczenie). Nawet nie wysychaj?, ale z tym nie mam problemu. Tylko czemu tak ci??ko je zdj??, mam teraz zmasakrowane oczy...
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości