ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Czy potrzebne okulary ?
  • Ewa T
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 grudnia 2007, 20:15
    Lokalizacja: Gda??sk

    Czy potrzebne okulary ?

    autor: Ewa T » 15 grudnia 2007, 20:41

    Mam pytanie na temat konieczno?ci korekcji niewielkiej kr??tkowzroczno?ci u 9,5 latka.
    W szkole nauczycielka zauwa?y?a problemy z niedowidzeniem z tablicy u mojego dziewi?cioletniego syna. Po wizycie u okulisty lekarz stwierdzi?: lewe oko minus 1,25D; prawe minus 0,75D ( badanie po zakropleniu) oraz oznajmi?, ?e na razie nie jest konieczna korekta okularami, badania kontrolne za jakie? p??? roku. Czy nie korygowanie tej wady nie pogorszy wzroku ? prosz? o odpowied? Jestem niespokojna . Sama mam spor? wad? -6 D i -4,5 D. Pozdrawiam, Ewa T
    Ewa T
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 grudnia 2007, 21:38

    Ewa T pisze:lewe oko minus 1,25D; prawe minus 0,75D ( badanie po zakropleniu) oraz oznajmi?, ?e na razie nie jest konieczna korekta okularami, badania kontrolne za jakie? p??? roku. Czy nie korygowanie tej wady nie pogorszy wzroku ? prosz? o odpowied? Jestem niespokojna . Sama mam spor? wad? -6 D i -4,5 D.
    Nie chce byc zrozumiany jako podwazanie decyzji okulisty, ale oczywiscie moge sie z nia niezgodzic.
    Dwa powody, skoro synek jest krotkowzroczny to bedzie brak okularow powodowal dyskomfort w uczeniu sie, zacznie odpisywac od kolegi/kolezanki z lawki zamiast z tablicy, to bedzie powodowalo niezbyt komfortowe przyswajanie wiedzy - chociazby. Tak samo sprawy dyslektyczne moga poczatkowo wynikac z nieskorygowania wady wzroku.
    Drugi powod - roznowzrocznosc, w takim przypadku kazde z oczu widzi inny nieostry obraz.

    Zalecalbym wykonanie okularow i noszenie ich caly czas - jezeli z bliza nie bedzie dyskomfortu to rowniez niech posiada je zalozone do blizy
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 15 grudnia 2007, 21:42

    Okulary powinno sie nosi? od wady -0,75D (przynajmniej w przypadku minus??w). Je?li nie dowidzi sie do tablicy to okulary s? wskazane ?eby nie przem?cza? oczu. Nie trzeba nosi? ich ca?y czas, bo to do?? ma?a wada, ale np do kina, przed komputer, telewizor lub w?a?nie do czytania z tablicy powinno sie okular??w u?ywa? bo jest po prostu wygodniej. Ja zaczyna?am od wady 0,5D i okulistka powiedzia?a mi dok?adnie to samo ?e NIE MUSZE ich nosi?...

    teraz mam du?o wi?ksz? wade i zdecydowanie polecam korygowanie wzroku nawet przy ma?ych wadach. Niektorzy uwa?aj? te?, ?e nie noszenie okular??w przy ma?ych wadach mo?e spowodowa? ich cofni?cie sie, ale osobi?cie w to nie wierze, bo w moim przypadku nie podzia?a?o.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość