ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Niewiedza w sprawie soczewek!!
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    Niewiedza w sprawie soczewek!!

    autor: zaakochany » 08 grudnia 2007, 21:38

    Chce zacz?? ten temat bo jestem przera?ony. Mo?e niekoniecznie ka?dy, kto nosi soczewki musi si? interesowa? nowo?ciami i parametrami, no ale jaka? wiedze powinien posiada?,np. jakie soczewki nosi :> tymczasem niewiele os??b to wie, a co wi?cej okuli?ci to straszni k?amcy!!!!!!(oczywi?cie niekt??rzy). Powiem to na przyk?adzie mojej kole?ance ze szko?y. Jej okulista powiedzial ze ma strasznie wysuszone oczy soczewkami miesi?cznymi i ma nosi? jednodniowe kt??re s? najzdrowsze. Noi z tym si? zgodze, soczewki jednodniowe nale?? do JEDNYCH z najzdrowszych.Jednak?e to chyba bardziej chodzi o wyci?gni?cie kasy,bo z drugiej strony jednodni??wki s? najdro?sze. Irytuje mnie, je?li okulista podpisa? kontrakt np z Johnson&Johnson i proponuje takie soczewki aby mu by?o na r?ke. Mojej kole?ance nagada? tak o tych acuvue 1-day, jakie to niby "superowe" sa te soczewki.. Przechodz?c do setna sprawy, czy wy r??wnie? chodzicie do okulist??w,kt??rzy na si?e wciskaj? wam soczewki danej firmy>? Ja akurat chodze do takiej pani okulistki kt??ra ma wszystkie firmy w gamie i dobiera soczewki takie jakie mi pasuja, ale az bylem u jednej ktora wciskala mi tez acuvue advance chociaz ja jestem niesamowicie zadowolony z biofinit??w, i jeszcze na moj argument, ze ja chce czasami zapomniec o soczewkach i w nich spac ona odparla ze w jednodniowych tez moge sie przespac i nic sie nie stanie :...: Zostawie to bez komentarza...czemu klientowi nie da sie prawa wyboru? Mi ju? si? nie da wcisn?? czegokolwiek,ale ?al mi tych ludzi kt??rzy wierz? w ka?de s?owo okulisty.A jak jest z wami drodzy forumowicze>?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 08 grudnia 2007, 22:42

    Hej,
    Ja u okulistki kt??ra dobiera?a mi soczewki by?am tylko raz w?a?nie wtedy :p, i wcisn??a mi te? Johnsona wtedy by?y jeszcze Acuvue2 i powiedzia?a mi ze s? na miesi?c, a Acuvue Advance s? na 2 tygodnie wi?c zam??wi?am od razu sobie na nast?pne 3 miesi?ce Acuvue2 po czym zainteresowa?am si? soczewkami w necie i dowiedzia?am si? ze soczewki te s? r??wnie? 2 tygodniowe!!
    Ale co jeszcze lepsze!!jakie? p??? roku p???niej do tej samej okulistki wybra? si? m??j ch?opak i wtedy ju? nie by?o Acuvue2 wi?c wcisn??a mu Acuvue Advance, m??wi?c przy tym ?e s? miesi?czne!! :...:
    No i te? dlatego nawet nie pr??bowa?am kolejny raz i?? do niej na kontrole np, tylko po prostu z NFZ do okulistki i wszystko ok to wystarcza :)
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 09 grudnia 2007, 11:12

    Ja by?am w o tyle komfortowej sytuacji przy doborze soczewek, ze w ?r??d soczewek dla astygmatyk??w nie ma olbrzymiego wyboru i ze wzgl?du na moj? wad? musia?a si? ograniczy? do jednej firmy. Zamawia?am w [nazwa regulamin] i dosta?am B&L 66 Toric, aczkolwiek p?yn mam juz iWear, kt??ry jest produkowany przez B&L i si? zastanawiam czy mi wcisn??a soczewki tej firmy, kt??re jej pasuj? czy jednek kierowa?a sie parametrami? I tak sobie my?l?, ze soczewki iWear tez musz? by? produkowane przez B&L jako odr?bna marka, specjalnie dla [nazwa regulamin] :)

    Na soczewki nie narzekam :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 grudnia 2007, 11:49

    J&J chyba pr??buje zrobic sobie monopol na soczewki, ale nie wychodzi im to bardzo bo najpierw trzeba wyprodukowac dobre soczewki.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 09 grudnia 2007, 12:37

    Nie jeden raz trafi?am na tak? okulistke.Kt??ra oczywiscie zachwala?a produkty z jednej firmy.Ale ja nie nale?e do takich os??b kt??re ?atwo daj? sobie co? wm??wi?.Ale jak ktos zaczyna dopiero nosi? sozewki i nie ma o tym bladego pojecia.To wiadomo , ?e mo?na mu wm??wi? wszystko.A najbardziej to mnie wkurza jak ka?da okulistka m??wi i wciska ludziom kit , ?e oasys czy advance s? miesi?czne.A jak jej powiedzia?am , ?e wcale nie s? dwutygodniowe to si? przymkne?a.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 grudnia 2007, 13:35

    oasys czy advance s? miesi?czne
    Ten sp??r jest ju? od dawna nawet na forum, oasys i advance moga byc miesieczne ale tylko jesli nie nosi sie powyzej 8h.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2007, 15:11

    Debian pisze:oasys i advance moga byc miesieczne
    ale zwroc uwage, ze wiekszosc wogole nie mowi ze one sa 2tygodniowe, i o tym raczej pisala Kasiulka

    Ja sadze ze wynika to rowniez z tego, iz jezeli taki uzytkownik uslyszalby ze co 2tygodnie ma wymieniac soczewki, a jego "znajomi" korzystaja co miesiac to uznalby ze cos nie tak i pewnie "znajomi" maja racje. Dlatego tez jest - o zgroza - czesc osob dobierajacych soczewki, ktore od razu mowia ze one sa miesieczne.

    Poza tym pisalem juz ze soczewki kontaktowe w PL to nadal dobro luksusowe i sa zbyt drogie, dlatego ludzie kombinuja a nie maja pelnej swiadomosci czym to moze przyszlosciowo grozic i jakie niesc konsekwencje.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 10 grudnia 2007, 12:11

    Ja, na szcz??cie, mam dobrego okulist?:)
    Zawsze ma dla mnie czas ?eby mi wyt?umaczyc pewne rzeczy i odpowiedzie? na pytania (nawet rysuje schematy je?li czego? nie rozumiem:)).
    Gdy poleca? mi Purevision nie m??wi? ?e s? najlepsze itp., itd., tylko, ?e jedne z lepszych.
    M??wi? ?e konkurencja ju? je dogoni?a, a czasami nawet przegoni?a, lecz wspomnia? te? ?e s? naprawd? dobre i maj? rozs?dn? cen?.
    Tak wi?c wszystko mi szczeg???owo wyja?ni? i przede wszystkim dobiera? soczewki do mnie, a nie mnie do soczewek :) (chocia? w tym gabinecie gdzie by?em nie sprzedawali Bauscha).
    Tak wi?c dobry okulista to podstawa:)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 grudnia 2007, 14:45

    tylko pogratulowac takiego okulisty :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 13 grudnia 2007, 15:11

    woozie pisze:tylko pogratulowac takiego okulisty :)
    Jak to m??wi? g?upi ma zawsze szcz??cie :)
    By? to pierwszy okulista do kt??rego poszed?em :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 grudnia 2007, 21:47

    chce by? glupi w takim razie :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości