ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
czy soczewki cylindryczne są aż takie drogie?!
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    czy soczewki cylindryczne są aż takie drogie?!

    autor: dfs » 29 listopada 2007, 23:10

    Witam! (tym bardziej ?e to m??j pierwszy post;) )

    Nosz? okulary a chcia?bym nosi? soczewki.

    Ma sytu?acja wygl?da nast?puj?co:

    P: Sfera -3,0 Cylinder -1,0 O? 61
    L: Sfera -2,75 Cylinder -1,0 O? 171


    I chica?bym si? dowiedzie? czy znalaz?y by si? odpowiednie dla mnie soczewki, a je??i tak to ile by kosztowa?y!!??

    Gdy spyt??em o to moj? okulistk?, powiedzia?a ?e skoro nie da ju? rady zignorowa? tych moich cilindr??w (bo faktycznie bez ich korekcji widz? nie zaciekawie) , to soczewki koruguj?ce cylindry s? strasnie drogie (bo trzeba u?ywa? ich 6 naraz!!??) i w zaistania?ej sytu?acji to nie ma co... (bo wydatek kilkuste z?oty to fatkycznie dla mnie miesi?cznie za du?o.)

    Ale czy faktycznie soczewki koryguj?ce cylindry s? a? takie drogie?? Czy do korekcji cylindr??w trzeba u?ywa? jednocze?nie 6 soczewek?? i ile to ?rednio statystycznie kosztowa?oby mnie to na miesia?!!??


    Prosz? o pomoc.

    pozdrawaim.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:54 przez dfs, łącznie zmieniany 1 raz.
  • oii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 14 lipca 2007, 17:57
    Lokalizacja: ...

    autor: oii » 29 listopada 2007, 23:41

    Je?li chodzi o soczewki toryczne, kupuje si? ca?e opakowanie (np. 6 sztuk miesi?cznych soczewek). Raczej nie mo?na ich kupowa? na sztuki, tak jak sferycznych, bo po prostu nie trzyma si? ich w salonach optycznych, a zamawia specjalnie dla klienta (pacjenta), bo nie jest to zbyt popularny, chodliwy towar.
    Ceny s? r???ne, od oko?o 135 z? za soczewki Acuvue Advance for Astigmatism - dwutygodniowe (6 soczewek w opakowaniu) Nie tak wcale drogie s? SofLens 66 Toric - miesi?czne ( 6 soczewek w opakowaniu).
    Na p??l roku mo?e to wyj?? razem np. jakie? 400 zlotych.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 listopada 2007, 23:44

    Nie u?ywa si? 6 naraz, tylko kupuje si? opakowanie z sze?cioma sztukami. A niestety s? dro?sze od zwyk?ych.
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 30 listopada 2007, 00:28

    jestem pod wra?eniem szybko?ci dzia?ania tego forum;)

    dzienks
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość