Kilka słów o Purevision
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 26 listopada 2007, 14:57

    Debian pisze:
    Ale takie testy system??w operacyjnych itp mo?na zasponsorowa? poprzez dobrasnie odpobiednich kategorii czy pozytywne nastawienie
    Pisa?em tylko o statystykach a nie jaki? testach!
    Tym bardziej, bo statystyki mo?na przwprowadza? na wybranych grubach os??b, a w przypadku test??w patrzy si? po prostu na soczewki i ich budow?.
    Biofinity maj? ?wietn? - koniec tematu.

    woozie: Przepraszam, chcia?em tylko obali? tutaj jaki? ?mieszny mit ;) No i rozmawiamy w sumie o testach soczewek a nie typowo o Biofinity, wi?c niejako wi??e si? to z PureVision :)

    O! Ten.. Je?eli Oasys na 8.4 krzywi?nie s? takie dla mnie jakie? niefajne i obraz mi si? co chwil? rozmazuje, to PureVision o krzywi?nie 8.6 i tej samej ?rednicy b?d? pasowa?y? ;>
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 26 listopada 2007, 19:44

    prostu na soczewki i ich budow?.
    Biofinity maj? ?wietn? - koniec tematu.
    A sk?d ty to wiesz ?e maj? ?wietn? budow?? Dlatego ?e Ci napisali "Nasze soczewki maj? ?wetn? budow?" i ty bezmy?lnie w to wierzysz. Poza tym ka?dy producent ma swoje racje, coopervision na przyk?ad twierdzi, ?e powinno by? wysokie uwodnienie soczewek, a cibabvision w?a?nie pisze ?e dzi?ki niskiemu uwodnieniu soczewki s? wyodniejsze i nie wysychaj?. W tamtym artykule na review o optometry pisali te? ?e oko jest w lepszym stanie po 30 dniach noszenia biofinity ni? air optix night&day. Mogli zrobi? tak ?e gdy ta osoba co nosi?a biofinity co jaki? czas dok?adnie czy?ci?a soczewki (gdy jest mniej osad??w bia?kowych to soczewka lepiej przepuszcza tlen) i air optix ca?y czas by?y na oczach i dlatego wyniki dla biofinity by?y lepsze. Je?li nie wierzysz ?e mogliby? zdolni do takich rzeczy to mog? poda? r??wnie? inny przyk?ad jak inne firmy robi?y co? w tym stylu.
    I ?eby by?o jasne to ja nie chce tu oczernia? Biofinity tylko nie ma wierzy? w takie g?upoty. Mo?na dopiero co? m??wi? gdy si? je b?dzie mia?o na oczach.

    Mo?liwe ?e to wszystko co jest w tym te?cie jest prawdziwe, a mo?e i nie wi?c lepiej najpierw samemu si? przekona? zamiast si? podnieca?.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 26 listopada 2007, 20:07

    Jedna z najwy?szych (najwy?sza?) przepuszczalno?? tlenu w swojej kategorii? Tak.
    Najbardziej mi?kkie w swojej kategorii? Tak.
    Najlepiej uwodnione w swojej kategorii? (moim zdaniem to ?wietne dla oczu) Tak.

    O czym tu dyskutowa?..

    PureVision s? twardszymi soczewkami na przyk?ad. Zobaczymy czy mi si? spodoba ;]
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 26 listopada 2007, 22:19

    Gdyby? czyta? uwa?niej ten test to by? zobaczy? ?e je?li maj? przepuszczalno?? powy?ej 40-60dk/t to dalej ju? nie ma ?adnego znaczenia. acuvue adance, purevision, air optix night&day przepuszczaj? tyle samo tlenu(r???nica 1-2%) mimo r???nego wska?nika dk/t. Takie parametry jakie ty uznajesz za s?uszne (uwodnienie, mi?kko??) to mniej wi?cej takie ma acuvue oasys kt??re dla mnie s? najgorszymi soczewkami ze wszystkich. Poza tym Lemur nawet pisa? ?e wysokie uwodnienie jest gorsze bo je?li wyschnie to soczewka b?dzie musia?a pobiera? ?zy, a osoby kt??re maj? problem z filmem ?zowym mog? by? soczewki dla nich nie wygodne. W?a?nie baaaaardzo stare soczewki o kt??rych ju? nikt nie pami?ta i nie s? produkowane mia?y ok 80% wody.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 26 listopada 2007, 22:24

    Wiem, czyta?em ca?y post Lemura jak i ca?y tamten test.
    JE?LI WYSCHNIE.
    Nara?ona jest na to w wyj?tkowych sytuacjach, a tamtym etmacie Lemur napisa? o klimatyzacji itp.

    Te stare soczewki mia?y 80% wody, bo to by?y Hydro?ele. Soczwki silikonowo-hydro?elowe przepuszczaj? wi?cej tlenu i nie potrzeba a? tyle wodu, nei zmienia to jednak faktu, ?e takie soczewki s? po prostu wygodniejsze (patrz -> soczewki jednodniowe).
    Nie wyrywaj zda? z kontekstu.

    Widz?, ?e jeste? zagorza?ym przeciwnikiem Biofinity. Je?eli Ci? to uspokoi, to zam??wi?em ju? PureVision.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 26 listopada 2007, 22:45

    Je?li ju? mowa o pure vision. Nie wiem jakie masz oczy wicko, ja mam bardzo wra?liwe, w?a?nie dzieki pure vision. Ot??? chcia?em sie do nich na si?e przekona? , tak naprawde to moja okulistka i na wakacje 3 pary sobie zafundowalem + jedna gratis, wiec szczescie co nie miara. Pierwsze 2 tyg czulem je ciagle, no ale oczy sie musza przyzwyczaic, codziennie biega?em do okulisty"tak, tak wszystko ok oczy sie musz? przyzwyczai?...". po 2 tyg pierwsza para wyl?dowa?a w koszy. Druga para, pierwsze 2 dni super, w koncu ten efekt na ktory czekalem i meczylem sie 2tyg. Jakos po paru dniach przysne?o mi sie godzinke, noi czar prys?, oczy bola?y i druga para poszla do kubelka tym razem. Trzecia para juz bardzo pilnuj?c sie aby nie zamnkac oczu na dluzej niz 5min nosilem chyba ok. tygodnia, bol oczu nie do wytrzymania, soczewki wysycha?y po p??? godzinie. po tyg do kosza. Ostatnia gratisowa para to by? akt desperacji, juz nie sluchalem glupiej okulistki ktora ciagle gadala ze oczy sie musza przyzwyczaic a pure vision to genialne soczewki i zalozylem je na tydzien bez sciagania, no bo niby mozna spac 30dni(ludzie sady?ci) no tydzien nie byl najgorszy, jeden z lepszych, ale po tyg juz nie moglem wytrzymac. Poszedlem do innego okulisty Skorupski w poznaniu, no bo oczy mnie strasznie bola?y jakos tak jak przestalem nosic soczewki. Si? okaza?o ze mam podraznione, zaczerwienione oczy, zapalenie spojowek i zaczely mi bardzo widocznie wrastac naczynka, choc soczewki nosilem 1rok?!?! meczylem sie 2tyg w okularach, codziennie krople i ciagle wizyty u okulistow a to wszystko po to aby moc dalej nosic soczewki. podobno cos tam sie zapcha?o w moich kana?ach ?zowych. Po 2 tyg masakry wrocilem do soczewek, jako lecznicze mialem proclear compatibles, wysokouwodnione i mi?kkie, a potem wrocilem do air optix night and day poki nie dostalem biofinitow. Jaki mora??? nigdy, nidgym nidgy, soczewki sa twarde i nie nadaja sie do suchych oczu. To samo z p?ynem renu, mialem zapalenie spojowek po uzytkowaniu 2 tyg, moja siostra tez miala. A co do soczewek pure vision, siostry kolezanka tez sie skusi?a cen? i kupi?a 3pary + jedna gratis we wrzesniu, i chodzi w okularach bo zal jej wydac kasy na kolejne i nie moze patrzec na te soczewki. Moja kuzynka nie miala zespolu suchego oka poki nie zalozyla jednej pary pure vision, ktora chciala sprobowac. Meczyla sie drugi miesiac zeby wyleczyc oczy i doprowadzic je do stanu poprzedniego przed wyprobowaniem tych "genialnych soczewek". soczewki s? duze, twarde i kompletnie sie nie nadaja do warunkow w jakich dzisiaj zyjemy, ogrzwanie, neony, klima...NIGDY!!!!!NIDGY!!!!!NIGDY!!!radze chodzic na czeste wizyty kontrolne noszac pure vision, i nie mowie tego zeby zniechecac no bo s? ludzie ktorym te soczewki pasuj?, ale radze nie przedluzac noszenia do 10h i nie spac pod zadnym pozorem nawet popoludniu. Bo to byla mowosc 7 lat temu, nie teraz....

    [ Dodano: 26 Lis 2007 10:47 ]
    a jesli chodzi o uwodnienie, juuz kiedys pisalem. wszystko zalezy od materia?y. Proclear maja 62% wody a nie wysychaj? bo materia? przyciaga jony i zatrzymuje je w sobie, za to air optix night and day maj? ma?o wody bo materia? nie przyciaga i nie zatrzymuje wody wiec soczewka ?atwo by wysch?a, jednak?e to wida? kiedy spie w biofinitach mam mokre oczy i nawilzone, kiedy spalem w air optix N&D i w pure vision :nie: rano oczy by?y suche i czulem soczewki poki nie zakroplilem oczu, teraz juz nie mam tego problemu choc rzadko mi sie zdarza zasnac w soczewkach, ale wiem ze jak zasne to moje oczy sa tak samo bezpieczne jak bez soczewki czyli nawilzone i dotlenione...AMEN

    [ Dodano: 26 Lis 2007 10:53 ]
    Jeszcze jedno, jesli chodzi o przepuszczanie tlenu, wyobraz sobie Debian ze 1-2% to jest ogromna roznica jesli chodzi o takie sprawy jak oczy. Dlatego wlasnie np. acuvue advance zostaly wycofane jako soczewki do spania przez tydzien,i oasys zapewne te niedlugo zostana bo spac sie w nich nie da......poprostu nie da. Wszystko zalezy od materia?u, a potem dopiero dk/t i uwodnienie. oasys maja hydraclear, a to jest tylko dodatek, ktory na suchych oczach wysycha bo nie dostaje wody(?ez). Bo ten hydraclear dzia?a tylko wtedy kiedy oko ma wszystko ok z ?zami, czyli ktos kto nie ma zespo?y suchego oka. Ale jesli kto sma, to oko wyschnie po 2h max noi coz, goodbye komfort...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 27 listopada 2007, 09:49

    Je?eli Ci? to uspokoi, to zam??wi?em ju? PureVision.
    A co mnie to obchodzi? Mo?esz sobie zam??wi? te purevision. Mog? by? dla ciebie dobre albo z?e. Ja nie jestem przeciwnikiem biofinity, nie mia?em na oczach tych soczewek wi?c nie b?de ich ocenia?. Naucz sie czytania ze zrozumieniem, bo mi chodzi tylko o to ?e nie warto wierzy? w testy sponsorowane. Zapewne wypr??buje te soczewki i jak b?d? dobre to b?de ich u?ywa?.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 27 listopada 2007, 11:28

    Tak naprawd? soczewki o kt??rych rozmawiamy s? por??wnywalne (ka?dy wybierze te kt??re mu najbardziej paduj?)
    Je?li jednak chodzi o stosunek ceny do jako?ci to Purevision s? najlepsze :)
    Kosztuj? mnie tyle samo, a nawet mniej (jak dobrze poszukam) co poprzednio u?ywane.
    Wszystkie soczewki o kt??rych m??wili?my s? to naprawd? dobre soczewki, wi?c darujmy sobie przepychanki i niech ka?dy wybiera te lepsze dla siebie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 listopada 2007, 21:41

    Zaraz wam zrobie krzywde. jak mi tu jeszcze jeden napisze nie na temat to wszystkie te wypowiedzi ide w kosz mimo iz dyskusja jest interesujaca !!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 27 listopada 2007, 23:04

    kompletnie sie nie nadaja do warunkow w jakich dzisiaj zyjemy, ogrzwanie, neony, klima...NIGDY!!!!!NIDGY!!!!!NIGDY!!!radze chodzic na czeste wizyty kontrolne noszac pure vision, i nie mowie tego zeby zniechecac no bo s? ludzie ktorym te soczewki pasuj?, ale radze nie przedluzac noszenia do 10h i nie spac pod zadnym pozorem nawet popoludniu. Bo to byla mowosc 7 lat temu, nie teraz....
    Panie magister in?ynier naukowcu nie mo?esz m??wi?, ?e dla wszystkich te soczewki nie b?d? si? nadawa?. Sprawa indywidualna, dla jednych super dla drugich beznadziejne Skoro s? dopuszczone do noszenia przez 30 dni bez zdejmowania to my?le ?e s? jeszcze m?drzejsi ludzie na ?wiecie ni? ty kt??rzy pozwolili je nosi? tyle czasu testuj?c je, a nie tak jak ty tylko do 10h. Jedni wol? twarde i mniej uwodnione, a drudzy miekkie i uwodnione. Ka?dy znajdzie co? dla siebie.

    to ju? nie jest offtop
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 28 listopada 2007, 18:18

    Panie magister in?ynier naukowcu nie mo?esz m??wi?,
    sluchaj Debian, niezycze sobie zadnych takich zartow, acuvue 2 tez sa dopuszczone do spania przez tydzien, sprobuj sie przespac godzine(powodzenia) zreszta ja tylko opisalem swoje wrazenia z pure vision. i wrazenia innych, czyli opinia jest obiektywna. jesli uwazasz ze to Ja sobie robie jaja mowiaz ze wspolpracuje z cooper vision to mozemy to sprawdzic....ciekawe kto sie bardziej zdziwi. Ocywiscie ze kazdy woli inne soczewki, pure vision to S? dobre soczewki dla niektorych jesli chodzi o komfort, ale nie wciskaj mi kitu ze sa lepsze niz air optix czy biofinity bo sie osmieszasz.....pure vision sa OK zalezy jak dla kogo, dla ciebie i wooziego sa dobre np., a dla mnie nie. Ale nie mow mi prosze ze maja lepsze lub takie same parametry jak air optix, biofinity, bo na takich zartach to ja sie nie znam....
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 28 listopada 2007, 19:55

    Ja sobie robie jaja mowiaz ze wspolpracuje z cooper vision to mozemy to sprawdzic....ciekawe kto sie bardziej zdziwi.
    OK. Ja Ci wierze ale nie o to mi chodzi. Nie to mia?em na my?li. Chodzi mi to ?e FDA stwierdzili ?e te soczewki mo?na bezpiecznie nosi? przez 30 dni, a wed?ug ciebie max 10h dziennie wi?c wydawa?o mi si? to troche ?mieszne. Zale?y od oczu. Woozie ju? koniec OFFTOPU.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 28 listopada 2007, 20:33

    Mo?e wymie?cie si? numerami gg i wyja?nicie sobie wszystko, bo tak to przynajmniej normalny user szukaj?cy informacji o Pure Vision b?dzie mie? jeszcze gdzie szuka? tego info... ;)

    Nie psujcie dobrego tematu!
    Ka?dy czytaj?c ju? doskonale wie, ?e soczewki PV nie s? dla wszystkich... a swoje sprawy przenie?cie na inn? platform?.

    KONIEC! :ot:
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 28 listopada 2007, 22:13

    Ja dodam ?e na moim oku PV nie wsp???pracowa?y z kroplami Systane tzn po jakim? czasie od zakrapiania mia?m czerwone oczy i lekki b??l. Potem jednak okaza?o si? ?e te krople nie s? mi potrzebne. Taka przestroga.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 28 listopada 2007, 22:27

    A w?a?nie. Mo?e wiele skarg na PureVision jest przez to, ?e s? one niekompatybilne z ReNu?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 listopada 2007, 22:46

    A w?a?nie. Mo?e wiele skarg na PureVision jest przez to, ?e s? one niekompatybilne z ReNu?
    moze nie same soczewki ale po prostu w niektorych przypadkach trio: oko, soczewka PV, renu sie nie sprawdza. ja dalej obstaje przy tym ze Optifree jest najlepszy moze dlatego ze robia go ludzie z 'niezaleznej firmy'. Renu osobiscie nie probowalem ale mialem przez 3 mce solo aqua care i jakos nie szczegolnie przypadl mi do gustu. natomiast stary AMO(wycofany niestety) i Optifree jak najbardziej.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 29 listopada 2007, 14:45

    Ok, mam w?a?nie PureVision na oczach. Za kilka dni dopisz? co? do opinii, na dzien dzisiejszy jednak wiem, ?e s? mniej komfortowe od Oasys. Bardziej czu? je na oku. W sumie Oasys nie czu?em wcale, a PV jednak tak.

    Wyj?te prosto z pude?eczka, mo?e dlatego. Zobaczymy jak si? zachowaj? z Opti Free Express, ale to p???niej opisz?.

    Widz? du?o lepiej w PureVision ni? w Oasys. Obraz jest du?o bardziej ostry i nie rozmazuje si? co chwile jak w poprzednich soczewkach.

    W drodze do mnie s? tak?e Air Optix. Zrobi? por??wnanie to wszystko wy?piewam ;)
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 08 grudnia 2007, 17:40

    Hej, mam do was takie pytanie bo mam zamiar nied?ugo wypr??bowa? te soczewki i b?d? je zamienia?a z Air Optix i okazuje si? ?e Purevision maj? mniejsz? ?rednic? czy przez to mog? czu? jaki? dyskomfort??czy kto? z was mo?e zamienia? Air Optix na Purevision??
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 grudnia 2007, 13:39

    Asiaczek kup sobie purevision i pojdz do okulisty zeby sprawdzil czy soczewka dobrze lezy na oku. Bo tu nie ma zadnej reguly i nie wiadomo czy bedziesz odczuwac dyskomfort, a nikt nie ma szklanej kuli i Ci nie powie.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 15 grudnia 2007, 02:42

    Obieca?em opisa? PureVision po jakim? czasie u?ytkowania ;)
    S? super. Ju? praktycznie wcale nie czuj? ich na oku ju? kilkana?cie sekund po za?o?eniu. Wci?? nie s? a? tak mokre jak Oasys na pocz?tku, ale za to pod koniec dnia nie s? takie suche jak Oasys :)
    Widz? du?o wyra?niej, ni? w poprzednich soczewkach i w og??le jest fajnie. Kiedy si? na moment przy?nie (ca?? noc nie pr??bowa?em) oko jest do?? mocno suche i dyskomfort jest do?? du?y.

    A czekaj? na mnie Biofinity, ale je zaaplikuj? dopiero kilka dni po ?wi?tach, bo wtedy PureVision ko?czy si? termin :)
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 12 kwietnia 2008, 14:46

    Czy sa jakie? przeciwskazania do stosowania p?ynu Solo Care Aqua z soczewkami PureVision?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 kwietnia 2008, 21:27

    valkiria, w te?cie na stronie StainGrid wypad? najlepiej :tak:
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 18 kwietnia 2008, 17:44

    Kilka s???w.... no to b?dzie kilka s???w,

    Dzisiaj w?a?nie mia?em wybra? si? na wizyt? do okulisty. Po pierwsze, aby zbada? moje oczy (lekki podra?nienie) jak i zmieni? soczewki na PureVision....

    Najpierw zadzwoni?em do nich z zapytaniem czy maj? je. Nie. Ok, dzwoni? do innych zak?ad??w. W sumie <liczy> zadzwoni?em do oko?o 6 zak?ad??w/salon??w i w ?adnym ich nie by?o. Co to pom??r jaki?? W jednym, powiedzieli, ?e jest mo?liwo?? zam??wienia, specjalnie dla pacjenta. Przynajmniej tyle. I si? dziwi? troch?, nie wiem, ?eby w Krakowie nie by?o punktu (a dzwoni?em zar??wno do pojedynczych zak?ad??w, jak i sieci i nic) miejsca, gdzie si? oczy i przebada i soczewk? na miejscu przymierzy i kupi.

    Oczy przebadane, ale nie o tym mowa. Nie by?o PureVision w zak?adzie optycznym (zadzwoni?em specjalnie o to do nich). A lekarz powiedzia?, ?e mam standardow? krzywizn? oka (8.6) i mog? kupi? sobie soczewki, bez potrzeby wcze?niejszego badania (typu, id? do lekarza, badanie, zdejmowanie starych, zak?adanie nowych, przymierzanie i koniec).
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 18:35

    Nie widz? przeciwwskaza?, wiele os??b tak robi. Kupisz gdzie indziej i je?li na kontroli lekarz stwierdzi, ?e pasuj?, to b?dziesz si? cieszy? ich u?ytkowaniem. Je?li stwierdzi inaczej, to stracisz pieni?dze, ale przynajmniej nie stracisz zdrowia. Tylko co jak co, ale domaga?abym si? bezp?atnej wizyty kontrolnej - sprawdzenia u?o?enia. Taka wizyta jest kr??tka, nie powinna zaburzy? harmonogramu przyj?? lekarza.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 kwietnia 2008, 20:56

    Pan Hilary pisze:?e mam standardow? krzywizn? oka (8.6) i mog? kupi? sobie soczewki, bez potrzeby wcze?niejszego badania
    to moze nie wie, ze ta sama krzywizna przy roznej srednicy to zupelnie inaczej lezaca soczewka? O czym w watku na forum o krzywiznie bylo wiele razy walkowane! :)
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 18 kwietnia 2008, 23:53

    Nie strasz, Lemur uffff.... To co mi lekarka powiedzia?a? Co za czasy, ?e tacy niedoinformowani lecz? ludzi.

    Mi powiedzia?a, ?e mam krzywizn? standardow? (8.6) i powiedzia?a, ?e mog? kupi? bez konsultacji z lekarzem. Na to wtedy, podchwytliwe zapyta?em: "A co ze ?rednic??", na to jej szalona riposta: "Nie ma znaczenia."

    No i b?d? tu cz?owieku m?dry i pisz wiersze....

    To jak to w ko?cu jest?
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 kwietnia 2008, 00:21

    Bo nie ma znaczenia. W sensie tak czy siak je?li kupisz soczewki firmy A o ?rednicy x.x to musisz si? uda? do specjalisty celem sprawdzenia u?o?enia i poruszania si? na filmie ?zowym na oku. A je?li kupisz soczewki firmy B o ?renicy y.y to musisz si? uda? do specjalisty celem sprawdzenia u?o?enia i w?a?ciwego poruszania si? na filmie ?zowym na oku. Itd. ;)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 kwietnia 2008, 00:37

    armani pisze:Bo nie ma znaczenia.
    no nastepny...


    prosty przyklad... na firmie Ciba Vision

    ma soczewki AIRoptix sferyczne:
    BC 8.6 DIA 14.2
    ale toryczne AIRoptix for Astigmatism robi
    BC 8.7 DIA 14.5

    dlaczego w takim razie zmienila srednice/krzywizne skoro to nie ma znaczenia?
    To samo z Proclear Toric i Proclear Sph, Biomedics i Biomedics Toric... dlaczego AIR Optix Individual dla jednej srednicy maja az 3-5 krzywizn - skoro to nie ma znaczenia? Odpowiedz jest prosta - bo ma znaczenie!
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 kwietnia 2008, 00:44

    :) LEMUR, wiem o co Ci chodzi, ale odpowiada?em w stosunku do tematu: Pan Hilary napisa? przecie? ?e dosta? info od okulistki, ?e nie ma znaczenia jak? ?rednic? zakupi. Sk?d ma przecie? wiedzie? czy b?dzie mu "le?e?" 13.8, 14.0, 14.2 czy inna? W ka?dym przypadku soczewka b?dzie si? zachowywa? inaczej (lepiej, gorzej) i u?o?enie musi sprawdzi? po za?o?eniu.
    \
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 19 kwietnia 2008, 01:20

    Hmmmm.... nie wiem, my?la?em, ?e ona powiedzia?a to w kontek?cie ca?o?ci relacja krzywizna-?rednica, a nie osobno. Gdyby osobno, to chyba by doda?a, ?e jest zale?no?ci mi?dzy krzywizn? i ?rednic? i trzeba je regulowa?.

    A mo?e te?, ?e jak zostawi? te parametry, jakie mam i zmieni? firm? to b?dzie cacy?
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości