ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Dyskomfort podczas noszenia soczewek.
  • h5n1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 listopada 2007, 18:00
    Lokalizacja: Krakow

    Dyskomfort podczas noszenia soczewek.

    autor: h5n1 » 18 listopada 2007, 18:09

    Witam

    M??j problem polega na tym, ?e gdy wejd? do np. jakiego? centrum handlowego to po chwili czuj? bardzo du?y dyskomfort - soczewki mnie kuj? w oczy, zaczyna mi sie lekko kr?ci? w g?owie i czuj? si? tym bardzo rozdra?niony. Wystarczy tylko, ?e wyjd? na zewn?trz i jest wszystko ok. To samo mam podczas jazdy samochodem. Czy mo?e kto? wie jak poradzi? sobie z tym problemem? Od czasu do czasu u?ywam p?ynu typu "sztuczna ?za" i to pomaga, ale tylko chwilowo. U?ywam soczewek kwartalnych Bausch & Lomb Softlens 38. Nie d?ugo mam zamiar zacz?? pracowa? w?a?nie w centrum handlowym i nie wiem czy dam sobie rad?, poniewa? to ?e czuj? ca?y czas soczewki na swoich oczach jest bardzo nieprzyjemne, a w pracy sp?dza?bym nawet 12h.

    Pzdr
    H5N1
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 listopada 2007, 18:15

    To kwestia mikroklimatu oraz np. w centrach handlowych nadmiernego oswietlenia.
    Tak samo jak przed monitorem - pseudomrogniecie (niepelne domkniecie szpary powiekowej) a tym samym szybsze wysuszanie sie rogowki.
    Podczas prowadzenia wzrok bardziej "skupia" sie by widziec (troszke to przewrotne stwierdzenie - ale mam nadzieje ze jasne) dodatkowo klimatyzacja czy nawiew powietrza, teraz zima cieplego.. dodatkowo powoduje tego typu dyskomfort.

    Takze jezeli masz taki dyskomfort w tych miejscach co opisales, to wlasnie tym bedzie spowodowane. Na podobne problemy np. uskarzaja sie nie tylko uzytkownicy soczewek ale po prostu osoby pracujace w takich centrach gdzie jest bardzo mocne, sztuczne oswietlenie, ktore dodatkowo emituje bardzo duzo ciepla.
  • h5n1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 listopada 2007, 18:00
    Lokalizacja: Krakow

    autor: h5n1 » 19 listopada 2007, 00:26

    Dzi?ki za odpowied?. Do objaw??w mog? doda? jeszcze to, ?e oczy strasznie mnie szczypi? w takich miejscach :/ A jest jaki? spos??b radzenia sobie z tym problemem? Jakie? krople, leki, itp?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 19 listopada 2007, 11:12

    Spr??buj zmieni? soczewk? na jak?? nowsz? np. air optix czy purevision. Napewno b?d? o wiele wygodniejsze ni? przestarza?e soflens 38.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 listopada 2007, 11:15

    Soczewki kwartalne nie s? najlepszym rozwi?zaniem, je?li du?o przebywasz w suchych pomieszczeniach... Najlepsze by?yby oczywi?cie jednodni??wki, ale drogo wychodz?... Nie napisa?e? jakiego p?ynu u?ywasz - radzi?bym SoloCare Aqua bo zapewnia obecnie najlepsze nawil?enie soczewki.
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 listopada 2007, 12:36

    jak dla mnie Optifree jest lepszy :) kup sobie po jednej malej buteleczce i sprawdz ktory bedzie dla ciebie lepszy :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 19 listopada 2007, 14:01

    Mo?esz r??wnie? do pracy zak?ada? okulary, a po zak?ada? soczewki, du?o os??b, kt??re pracuja przed komputerem tak robi. Do pracy idzie w soczewkach, w pracy zdejmuje i zak?ada okulary, a potem zak?ada zn??w soczewki. W samochodzie natomiast proponuj? skierowa? klimatyzacj?/nawiew w inn? stron? lub zmniejszy? si?? nawiewu :) Lepiej skieruj na okna ni? na twarz.


    EDIT
    Erika1987 pisze:Ja zauwa?y?am ?e i bez soczewek jak wejd? do takiego du?ego centrum handlowego to moje oczy bardzo ?le reaguj?, piek?, s? bardzo zaczerwienione...
    Co prawda takich objaw??w nie mam nie nosz?c soczewek, ale wiem ?e lepiej moje oczy czuj? si? w pomieszczeniach o wilgotnym powietrzu, nawet ch?odnym :) oczywi?cie nie przesadzajmy z mrozem, ale powietrze, kt??re nie jest za suche jest w sam raz i cz?sto po wyj?ciu ze szko?y dostaj? energetycznego kopa, bo oczy si? nie m?cz? :)

    Og??lnie jako? kiepsko przechodz? ten sezon zimowy w soczewkach. P?yny s? bez zmian, soczewki r??wnie?. Ale niestety powietrze w salach lekcyjnych jest bardzo suche :(

    pozdrawiam
    w.
    Ostatnio zmieniony 19 listopada 2007, 20:03 przez wolbashi, łącznie zmieniany 1 raz.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Erika1987
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 04 lutego 2007, 15:39
    Lokalizacja: Lublin

    autor: Erika1987 » 19 listopada 2007, 18:15

    Ja zauwa?y?am ?e i bez soczewek jak wejd? do takiego du?ego centrum handlowego to moje oczy bardzo ?le reaguj?, piek?, s? bardzo zaczerwienione... Moim zdaniem to klimatyzacja tak na nie dzia?a... Ja mam Soflens 38 i Solo Care Aqua do tego, ale jak ju? wspomnia?am bez soczewek jest tak samo, niestety :smutny:
  • adża
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 listopada 2007, 14:39
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Prosze o RADE

    autor: adża » 22 listopada 2007, 15:15

    Witam :placze:
    Od jakiegos czasu uzywam soczewki firmy Focus. Ogolnie sa ok ale mam z nimi maly problem. Mianowicie, gdy wchodze do pomieszczenia np. do domu sklepu itp. zaczynam widziec podw??jnie kontury. Jakbym patrzyla przez pekniete szklo, czy cos takiego. Chyba trace w takich pomieszczeniach wilgotnosc oka i soczewka nie porusza sie za okiem. Niestety krople nie pomagaja. Jesli ktokolwie wie co jest przyczyna mojego problemu i wie jak moge sobie znim poradzic prosze o pomoc!!!!

    PS Chce zmienic soczewki na PureVision, jesli ktos z Was je uzywal, to prosze o opinie!

    Pozdrawiam
    Ad?a
    Ostatnio zmieniony 22 listopada 2007, 15:25 przez adża, łącznie zmieniany 1 raz.
    adża
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 listopada 2007, 18:58

    ad?a pisze:PureVision, jesli ktos z Was je uzywal, to prosze o opinie!
    prosze wykorzystywac WYSZUKIWARKE FORUM
    search.php

    a znalazlaby Pani to:
    viewtopic.php?t=692
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości