ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
soczewki lentikularne
  • gosiula
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 listopada 2007, 18:28
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    soczewki lentikularne

    autor: gosiula » 05 listopada 2007, 11:42

    Mam pro?b? czy kto? m??g?by mi wyja?ni? na czym polega r???nica mi?dzy soczewkami lentikularnymi a podw??jnie asferycznymi, bo z tego co wiem to nie to samo.
    gosiula
  • woof
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 12
    Rejestracja: 22 października 2007, 12:20
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: woof » 05 listopada 2007, 19:53

    soczewki lentikularne najprosciej tchyba mozna opisac w ten sposob, ze wokol wlasciwej soczewki o dosc malej srednicy czynnej, ktora ma odpowiednia moc zbierajaca (+ lub -) jest dodatkowy "plaszcz", ktory pozwala na montaz takiej soczewki. stosuje sie je tylko przy wysokich wadach wzroku

    rozne odmiany roznych producentow wprowadzaja modyfikacje powierzchni, ktore nadaja bardziej "przyjazwny" wyglad tym soczewkom

    a soczewki podwojnie asferyczne, to soczewki, ktorych powierzchnie lamiace nie sa wycinkami sfery, tylko maja odpowiednio wyliczone krzywizny, aby uzyskac jak najbardziej plaskie soczewki, a zarazem utrzymac dobre parametry optyczne
    T.M.
    http://www.visioncare.pl - portal dla uÂ?ytkownik??w okular??w i soczewek kontaktowych
    forum.visioncare.pl - forum optyczne
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości