ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
Z okularów na soczewki
  • Mariins
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 października 2007, 15:57
    Lokalizacja: jawor

    Z okularów na soczewki

    autor: Mariins » 15 października 2007, 19:34

    od 1.5 roku nosze okulary. wkurzaja mnie strasznie , uwieraja itp , przez to nieraz trudno sie skupic na czyms innym. No i my?le je zamienic na soczewki kontaktowe. a Pytanie jakie chcia?bym wam zadac brzmi tak: Co zmieni?o sie w waszym zyciu z przejscia z okular??w na soczewki?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:56 przez Mariins, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Swallow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 12
    Rejestracja: 04 października 2007, 14:06
    Lokalizacja: Legnica

    autor: Swallow » 15 października 2007, 19:46

    Nie zaparowuja, gdy wchodze do autobusu zima, nie musze ich czyscic co chwile, nie moge swobodnie potrzec oka, gdy mam je zalozone, lepiej w nich widze, bo leza bezposrednio na oku, pewniej sie czuje, nie majac na nosie okularow :spoko: Ogolnie mowiac, soczewki sa wygodne i czasem zapominam, ze mam je na oczach. Gdy jednak nosze je ponad 7 h dziennie, to oko boli, jakbym miala w nim kilka rzes, ale nie jest to uciazliwe. Za dlugo nie polecam nosic soczewek, niech oko odpocznie :tak: Ja nosze je tylko, gdy wychodze z domu, a jest to jakies 6 h dziennie. W domu nosze okulary :mrgreen: Tyle. Pozdrawiam i zachecam do przejscia na soczewki :jupi:
    Gdy ryzykujesz, moÂ?esz stracic Â?ycie, nie ryzykujac, juz nie Â?yjesz.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 15 października 2007, 21:24

    Hej, pewnie troch? sie powt??rz? po Swallow ale mimo to napisze :p
    moje plusy to:
    + o wiele lepsza widoczno??, w ka?dym kierunku :D
    + nigdzie bariery widzenia idziesz i wszystkich widzisz :D
    + wi?ksza pewno?? siebie bo okulary strasznie mnie dra?ni?y :D
    + nie paruj? zim? gdziekolwiek jeste? :D
    + nawet pr??bowa?am nurkowania (oczywi?cie w masce) niesamowite prze?ycia pod wod? :D
    + dyskrecja, nikt nie wie ?e je masz no chyba ?e powiesz :D

    niestety maj? one te? swoje wady
    moje minusy:
    - trzeba uwa?a? ?eby nie przenosi? soczewki, bo inaczej oko strasznie sie m?czy i jak zdejmiesz to jakby? piasek w oku mia? (oczywi?cie tyczy sie to soczewek dziennych)
    - czasem trzeba kropli nawil?aj?cych u?ywa?
    - zdarza si? ?e czasem ?le sie u?o?y soczewka i wybierasz: przez p??? dnia czujesz co? w oku, albo kolejne i kolejne pr??by jej prawid?owego za?o?enia (zazwyczaj pr??buje drugiej opcji;) )
    - no i raczej unika? kurz?cych i piaszczystych ?rodowisk, bo jak co? wejdzie pod soczewk? to obtarcie gotowe i potem tydzie? m?czarni w okularach(prze?y?am to a mimo to nosze nadal soczewki)
    - pociera? oczu tez nie radze zbyt mocno bo po prostu soczewka mo?e wypa?? z oka jak sie zawinie, lekko mo?na :)

    Widzisz s? wady i zalety ale mimo wszystko serdecznie polecam ci spr??bowania soczewek raz za?o?ysz i nie b?dziesz chcia? zdj?? :D po prostu szok ?e mo?na tak fajnie widzie? :p
    To ?ycz? ci powodzenia!!
    Pozdro Asiaczek :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 października 2007, 21:28

    czasami najbardziej przewazajacym (minusem) jest po prostu KOSZT utrzymania/zakupu soczewek kontaktowych...
    okulary jeden wydatek na jakis czas, a ten sam wydatek czasami wystarcza na 3miesiace korzystania z soczewek kontaktowych. Dlatego niektorzy kombinuja i przenosza, korzystaja kilka razy z tego samego plynu w pojemniczku (nie wylewaja), kombinuja, kombinuja, kombinuja... narazajac tylko i wylacznie WLASNE oczy.
    Nalezy o tym pamietac...

    Tak na powaznie, to zawsze mowie klientom aby traktowali soczewki kontaktowe jako UZUPELNIENIE okularow a nie ZASTEPSTWO. Chyba jasne?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 października 2007, 22:44

    koszty to duza wada soczewek kontaktowych !! jak lemur kiedys pisales w Polsce to nadal towar luksusowy a tak byc nie powinno. wydaje mi sie jednak ze ceny nieco spadaja. nie wiem jak to jest w innych salonach optycznych ale w tym w ktorym ja kupuje w ciagu roku takie purevision dajmy na to potanialy o 16 zl (opakowanie 6 sztuk).

    Noszenie soczewek owszem jest bezpieczne ale jezeli nie przeszczegamy pewnych zasad to moga one byc dla nas przyczyna klopotow czego nikomu nie zycze. tak wiec noszenie soczewek to wbrew pozorom "zabawa" dla odpowiedzialnych osob.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 października 2007, 22:47

    woozie pisze:jak lemur kiedys pisales w Polsce to nadal towar luksusowy a tak byc nie powinno. wydaje mi sie jednak ze ceny nieco spadaja.
    Dokladnie tak pisalem i tak twierdze... bo taki stan powoduje niepokojace zachowanie sie uzytkownikow ktorzy chca a nie sa w stanie (finansowo) zapewnic sobie prawidlowego ich uzytkowania, o czym pisalem w poprzedniej wypowiedzi.

    Ceny faktycznie spadaja, co cieszy... bo wchodza nowe produkty, lepsze technologie itp... poza tym konkurencja zawsze stara sie wyprzedzic innych producentow co przyczynia sie do walki o klienta juz na samej gorze. :)
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 16 października 2007, 21:02

    Jeszcze du?ym plusem jest mo?liwo?? uprawiania r???nych sport??w lub aktywnego wypoczynku. Chyba nikt nie m??g?by gra? w pi?k? w okularach. Ja nie nosi?em nigdy okular??w na sta?e. Jak ju? dosta?em na sta?e to od razu zdecydowa?em si? na soczewki i teraz nie mog? sobie wyobrazi? ?ycia bez nich. Na prawd? polecam.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 19 października 2007, 10:19

    Co do koszt??w noszenia soczewek.
    U mnie wi?ksze koszty ponosi?em nosz?c okulary. Zakup (wiadomo okulary potrafi? by? drogie), minimum jedna naprawa na 3 miesi?ce (a to zausznik, a to okulary si? wygi??y w drug? stron? :) itp.) Og??lnie ze wzgl?dnu na sw??j dosy? aktywny tryb ?ycia moje okulary cz?sto by?y nara?one na r???ne niespodzianki, a to nadepni?cie, a to gdzie? spad?y na beton, a to zgubi?em na dworzu i przez p??l dnia szuka?em (tak to prawda).
    Wi?c koszty s? rzecza wzgl?dn?, niemniej jednak nale?y je przeliczy?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 października 2007, 15:08

    prowadzac aktywny tryb zycia powinnismy sie zdecydowac na soczewki zdecydowanie nam to ulatwi......... wszystko
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    juliee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 19:05
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: juliee » 29 października 2007, 20:17

    minusem jest te? czas kt??ry rano trzeba po?wi?ci? na za?o?enie soczewek (??cznie z przep?ukaniem pojemniczka - jakie? 5 minut. z tym, ?e na pocz?tku zajmnuje to du?o d?u?ej) ;-)

    mimo wszystko warto :-)
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 29 października 2007, 21:06

    Hmmm czy minusem? Ja to traktuj? jak ka?d? porann? czynno?? jak mycie z?b??w. A z tym pocz?tkiem to zale?y od osoby czy du?o d?u?ej. Ja jako? nie mia?em problem??w z zak?adaniem soczewek. 10 min w zupe?no?ci mi na pocz?tku wystarcza?o.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 29 października 2007, 21:45

    hm. Mam taki problem a nie chce zak?ada? nowego tematu. Lew? soczewk? potrafi? za?o?y? w par? sekund z praw? jest problem. Gdy j? za?o?? i zamkn? oko to si? zwija i wypada... musze si? troch? pom?czy? czy to dlatego ?e Lewa jest hydro?elowa a prawa silikonowo hydro?elowa? Albo w lewej mam inn? ?rednice?

    co do zajmowania czasu rano... co? za co? :)
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 29 października 2007, 21:57

    mocny pisze:Gdy j? za?o?? i zamkn? oko to si? zwija i wypada...
    Szuka?abym raczej problemu w tym, ?e p?cherzyki powietrza, kt??re znajd? si? mi?dzy soczewk?, a okiem powoduj? takie wypadanie... Nale?y delikatnie palcem przesun?? (ustawi?) soczewk? na oku albo wolno zamyka? powiek?, aby spokojnie powietrze mog?o zosta? 'wypchni?te'. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Iza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 25 października 2007, 12:28
    Lokalizacja: Arkadia

    autor: Iza » 30 października 2007, 11:20

    PrzemczaN pisze: teraz nie mog? sobie wyobrazi? ?ycia bez nich.
    ja tez :D
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 30 października 2007, 17:11

    mocny pisze:czy to dlatego ?e Lewa jest hydro?elowa a prawa silikonowo hydro?elowa? Albo w lewej mam inn? ?rednice?
    No nie m??w ?e masz r???ne soczewki? Okulista chyba by tak nie dobra? soczewek?
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości