ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
problem - soczewki twarde
  • Iza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 25 października 2007, 12:28
    Lokalizacja: Arkadia

    problem - soczewki twarde

    autor: Iza » 25 października 2007, 13:02

    Nosze soczewki twarde juz prawie dwa lata. jednak czasami mam z nimi problemy: po kilku godzinach noszenia staja sie one bardzo suche i nosze ich nie jest konfortowe, bardzo czesto z tego powodu mam przekrwione oczy i wygladam jak wampir :P
    mam takze problem z makijazem, praktycznie wcale nie maluje oczu bo po 30 minutach czuje mrwienie i lzawie.
    moze to wynika ze zlej pielegnacji (chociaz watpie), a moze uzywam zlego plynu....

    Bylabym wdzieczna za kazda rade :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 października 2007, 13:13

    jakbys okreslila bardziej te stwierdzenie "czasami"
    Czy to w specyficznych warunkach (klimatyzacja, zapylenie, zadymienie, komputer) czy np. w okresach pylenia roznych roslinek - alergia, jak pielegnujesz je, czy odbialczasz itp, itd... malowanie - kwestia moze zmiany kosmetykow - czy uzywasz tych samych caly czas czy zmienilas firme, kolekcje...

    Dzieki za wypelnienie profilu... masz 19lat, z czego nosisz dwa lata, czy bylas na konsutlacji sprawdzic czy nie sa zbyt ciasne? Przeciez rosniesz, oko rowniez i moze tu tkwic rowniez problem.

    Nalezaloby udac sie do swojego specjalisty celem sprawdzenia tego i sprobowania widzac problem znalezienia jego przyczyny.
  • Iza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 25 października 2007, 12:28
    Lokalizacja: Arkadia

    autor: Iza » 28 października 2007, 17:04

    czasami = mniej wi?cej po 4 godzinach noszenia, pracuje przy komputerze wiec to pewnie tez na to wp?ywa

    na kontrole chodz? co dwa miesi?ce, p?yn, kt??ry mi poleci? specjalista i kt??ry u?ywam to Solo Care Hard.

    co do kosmetyk??w to zmieni?am kilka razy tusze do rz?s, jednak problem nie znik?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 października 2007, 17:11

    Iza pisze:pracuje przy komputerze wiec to pewnie tez na to wp?ywa
    ano moze to wplywac... bo soczewki miekkie maja lepsza tlenoprzepuszczalnosc, mniej oko sie wysusza niz przy korzystaniu z twardych soczewek... bedziesz chyba musiala wspomoc sie kropelkami typu Blink firmy AMO lub AQuify firmy Ciba Vision...
  • Iza
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 25 października 2007, 12:28
    Lokalizacja: Arkadia

    autor: Iza » 29 października 2007, 11:47

    a kt??re kropelki warto kupic ( ktora sa lepsze), moge je sobie kupic sama czy mam sie skonsultowac z galeria optyczna...?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 października 2007, 11:54

    Iza pisze:a kt??re kropelki warto kupic ( ktora sa lepsze)
    Jedni chwala Blinki, jedni AQuify, obie dzialaja "nienewtonowsko" (tzn nacisk powieki nie powoduje "uciekania" plynu, zawieraja hialuronian sodu, czynnik zwiekszajacy i powodujacy dluzy komfort
    Blinki tylko moga byc dluzej otwarte niz AQuify... Blinki sa w pojemnosci 10ml a AQuify 2 i 5ml... cenowo to musisz sobie popytac w Twoim rejonie.

    ps. uzywasz soczewek rocznych pomimo plynu do soczewek trwardych powinno sie raz na jakis czas uzyc tabletek odbialczajacych
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości