ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Pogarszanie sie wady
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Pogarszanie sie wady

    autor: woozie » 29 czerwca 2007, 14:57

    mam takie pytanko. Zaczynalem od -1 bylo to we wrzesniu 2006 teraz widze ze wada jednak sie zwiekszyla przypuszczam ze pewnie o -0.5 (umowilem sie juz na wizyte tam sie okaze dokladnie co i jak) Czy jak na tak krotki okres to jest duzo ? Czy to sa jakies niepokojace objawy? I jak to w koncu jest do kiedy ta wada rosnie do 21 czy do 30 roku zycia ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 czerwca 2007, 21:28

    Wada mo?e rosn?? ca?y czas je?li pracujesz patrz?c si? z bliska na co?, np. przy komputerze. Najbardziej wada ro?nie w okresie dojrzewania, wtedy nawet ci?g?e patrzenie w dal mo?e nie zahamowac wady. Ale zdaje si? ?e przez taki okres ju? przeszed?e?. zwi?kszenie wady o -0,5 w jeden rok nie jest a? tak du?o, mi w jeden rok zwi?kszy?o si? z -1 ,-1,5 na -2,75 na prawe i lewe. Ale teraz ju? lepiej bo w ostatni rok zwi?kszy?o si? tylko do -3,25. Je?li nie chcesz by wada post?powa?a szybko to, gdy pracujesz przy komputerze zalecane s? przerwy co 20 minut. Mo?esz te? spr??bowa? ?wicze? do oczu (wzrok.net). Autorzy twierdz? ?e mog? zmniejszy? wad? (na to nie r??b sobie du?ych nadziei), ale podobno w Chinach w szkole s? stosowane codziennnie takie ?wiczenia i dzi?ki temu kr??tkowzroczno?c jest tam praktycznie znikoma.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 21:49

    Debian pisze:ale podobno w Chinach w szkole s? stosowane codziennnie takie ?wiczenia i dzi?ki temu kr??tkowzroczno?c jest tam praktycznie znikoma.
    Tamte rejony (chiny, japonia...) to akurat bardzo duzy % to wlasnie osoby z krotkowzrocznoscia...

    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... ia_slepoty
    fragment z pierwszego akapitu:
    "W Chinach okulary lub soczewki korekcyjne powinno nosi? 600 mln os??b, czyli prawie po?owa ludno?ci."
    Wiec gdzie tu masz znikomy ;)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 30 czerwca 2007, 13:51

    To znaczy ?e to co pisz? na wzrok.net to jest ?ciema :> Chyba ?e to ja ?le zapami?ta?em.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 czerwca 2007, 19:42

    lemur co myslisz o tych cwiczeniach na wzrok.net sciema i wyciaganie kasy ? czy moze rzeczywiscie to moze pomoc.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 30 czerwca 2007, 20:39

    ja zaczalem w 2003roku od -1.75, a teraz mam -5.25 i -5.50 na oczy. hmm niby duzo ale ja sie nie dziwie, moja siostra ma -6.50. ogolnie jestem w okresie dojrzewania wiec coz. ja najbardziej zaluje ze przy -1.75 to okulary moglem sobie chyba darowac albo tylko do szkoly nosic, zreszta nie wiem czy by to cos pomoglo. ale nie obrazcie sie, jak slysze o wadzie -0.75 albo -1 i panikujecie ze sie wada pogarsza, hmm zamienicie sie?? chetnie!! :spoko:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 30 czerwca 2007, 21:09

    A ja si? pyta?em te? okulist??w co o tym s?dz? to m??wi? ?e to nic nie da, ale czasami mo?e zahamowa? wad?. Raczej to tylko wyci?ganie kasy od ludzi. Po za tym mo?na kupi? te? zestaw z tabletkami, a nawet nie podali nazw tych tabletek ;/
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 czerwca 2007, 21:26

    zaakochany pisze:le nie obrazcie sie, jak slysze o wadzie -0.75 albo -1 i panikujecie ze sie wada pogarsza, hmm zamienicie sie?? chetnie!!
    hehe nikt sie nie obrazi po prostu wydaje mi sie ze kazdy kto ma jakakolwiek wade chcialby sie jej pozbyc lub przynajmniej zahamowac i taka osoba lapie sie kazdej szansy
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 lipca 2007, 12:20

    woozie pisze:po prostu wydaje mi sie ze kazdy kto ma jakakolwiek wade chcialby sie jej pozbyc lub przynajmniej zahamowac i taka osoba lapie sie kazdej szansy
    o widzisz... bo to normalne jest i ludzkie... natomiast zawsze znajdzie sie ktos, kto chce na tym zarobic :P
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 27 października 2007, 19:54

    Powa?nie tak szybko pog??bia wam si? wada? :O To chyba jestem jak?s szcz??ciar?, bo mi w ci?gu ostatnich 3 lat wzrok pogorszy? si? tylko o 0,5, i to w dodatku nie nosi?am za bardzo okular??w wi?c teoretycznie nara?a?am go na pog?bianie wady...
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 27 października 2007, 20:01

    nan88 pisze:Powa?nie tak szybko pog??bia wam si? wada? :O To chyba jestem jak?s szcz??ciar?, bo mi w ci?gu ostatnich 3 lat wzrok pogorszy? si? tylko o 0,5, i to w dodatku nie nosi?am za bardzo okular??w wi?c teoretycznie nara?a?am go na pog?bianie wady...
    Taaa.. pocieszaj?ce. :mur: Rok temu by?am u okulisty i czuj?, ?e powinnam ju? i?? znowu i zacz?? kupowa? soczewki o 0,5 mocniejsze... :placze:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 10 listopada 2007, 16:50

    sorki, mi sie klawisze pomylily i teraz czytam ze napisalem sobie -5?!?!?!, heh no nie, az taki slepy nie jestem, nosze -3.25 i -3.50, sorki jeszcze raz, ale siostra rzeczywiscie nosi -6.5 tyle ze jest starsza o 7 lat. znam przypadki jak moj kolega ze wada jest genetyczna i on juz wie ze bedzie mu sie pog??bia?a, za to z drugiej strony moja kolezanka ma -2, wada sie powiekszyla, zaczela nosci soczewki i twierdzi ze przez to przestala jej sie poglebiac i zatrzymala sie na -2, nie wiem czy soczewki hamuja poglebianie sie wady, ale moze raz na iles tysiecy ludzi tak jest. To zalezy czy wada jest wrodzona genetycznie czy np. w czasie dojrzewania albo od komputera i zlego oswietlenia.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 14 listopada 2007, 16:54

    zaakochany pisze:sorki, mi sie klawisze pomylily i teraz czytam ze napisalem sobie -5?!?!?!, heh no nie, az taki slepy nie jestem, nosze -3.25 i -3.50, sorki jeszcze raz
    ja mam wade -5,5 i wcale nie uwa?am ?e jestem taka ?lepa... :smutny: a co do pog?ebiania si? wady to mi leci strasznie... ktos wie jak mo?na temu zapobiec (wykluczaj?c te g?upie ?wiczenia)?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 listopada 2007, 20:42

    ktos wie jak mo?na temu zapobiec (wykluczaj?c te g?upie ?wiczenia)?
    Nie nosi? za s?abych ani za mocnych okular??w ani soczewek. Gdy czytasz ksi??ki lub odrabiasz lekcje to powinno by? bardzo dobre o?wietlenie. Te? podczas d?ugotrwa?ego czytania lub siedzenia przy komputerze robi? przerwy co 20 minut na ok 2 minuty. Wcina? zielenine i jagody (ale nie do przesady).
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 21 listopada 2007, 16:40

    woozie pisze:Czy jak na tak krotki okres to jest duzo ? Czy to sa jakies niepokojace objawy? I jak to w koncu jest do kiedy ta wada rosnie do 21 czy do 30 roku zycia ?
    o woozie ale biadolisz. przez rok 0.5. mi w 3 lata polecia?o o 4 dioptrie tak?e nie masz tak ?le.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 21 listopada 2007, 21:06

    julik2k pisze:w 3 lata polecia?o o 4 dioptrie
    Tak :D on nie ma po co biadoli? :D my to jestesmy weteranki je?eli chodzi o du?e wady :gwizd:

    moje -6 ros?o 6 lat :D najgorzej by?o z pocz?tku bo zmiany by?y szybkie co p??? roku a potem d?u?sze okresy pomi?dzy kolejnymi zmianami, zapomnia?abym, ?e do tych -6 mam ?rednio po 1,5 cylindra na obu oczach :).

    Aktualny okulista uwa?a, ?e za wczesnie rozpocz?to u mnie korygowanie wady cylindrami :/ ale c??? ka?dy lekarz ma inne post?powanie w przypadku konkretnych wad :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 21 listopada 2007, 21:21

    wolbashi pisze:Tak :D on nie ma po co biadoli? :D my to jestesmy weteranki je?eli chodzi o du?e wady :gwizd:
    dok?adnie. Jakbym chcia?a mie? wade -2 czy cos w tym stylu... :smutny: ale czasu nie zawr??cisz.

    Nie no jeszcze kasiulka ma du?? wade :smutny: wolbashi Ty nosisz okulray czy soczewki?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 21 listopada 2007, 21:50

    julik2k pisze:wolbashi Ty nosisz okulray czy soczewki
    jedno i drugie, aczkolwiek ostatnio jestem zmuszona nosi? okulary :( dobrze, ?e na wf-ach mamy ta?czenie poloneza (teraz) bo inaczej bez soczewek bym nie prze?y?a :D

    dobra koniec :ot:

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości