Biofinity!?
  • BINX
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 września 2007, 12:41
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: BINX » 03 października 2007, 13:17

    Jak ju? wcze?niej pisa?em, soczewki s? ?wietne. Po jakich? 2 godzinach noszenia przestaj? je czu? zupe?nie na oczach. Nosi?em je cztery doby bez zdejmowania i wszystko w porz?dku. Nie mam mo?liwo?ci por??wnania ich z air optixami, bo nigdy ich nie u?ywa?em. Natomiast w por??wnaniu ze wszystkimi innymi z kt??rymi mia?em do czynienia, biofinity s? "superior". Warte wydania takich pieni?dzy. Jak dla mnie 100% satysfakcji.
    Biofinity + Solocare Aqua
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 03 października 2007, 18:47

    ja w grudniu ide do okuilisty i zamowie sobie wtedy te biofinity , pewnie juz mi sie wada powiekszy?a, ale szkoda ze produkuj? tylko do -6?!?!??! mam nadzieje ze zaczn? produkcje do -10 conajmniej, no bo chce miec mozliwosc pocieszenia si? troche tymi soczewkami.....dzieki binx za odpowiedz!!!!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    Re: Biofinity

    autor: jtd » 06 października 2007, 10:34

    BINX pisze:Nareszcie! Otrzyma?em swoje dwa pude?ka soczewek Biofinity od Cooper
    A ja tez chcialbym je przetestowac, w jaki sposob je otrzymales ? Ile kosztuja ?

    Maja Dk/t 160, a air optixy 175 Dk/t... ale moze sa wygodniejsze, nie samymi liczbami trzeba sie sugerowac.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 06 października 2007, 12:19

    tak maja dk/t 160 a optixy 175, ale biofinity maja 48% wody a optixy 24, fenomen biofinitow polega na tym ze udalo sie stworzyc materia? silikono-hydrozelowy ktory ma wysokie dk/t i jednoczesnie duza zawartosc wody, zauwaz, wszystkie inne silikono-hydrozelowe maja ok. 30 % wody. poczytaj sobie ten temat uwaznie ktory przeze mnie zostal zalozony, duzo sie mozna dowiedziec. na forum nie mozna pisac nazw sklepow, jtd podaj mi twojego e-maila to ci napisze nazwe sklepu. dodatkowo biofinity maja Excellent surface treatment czyli idealnie wyrownane krawedzie soczewki aby nie powodowac np. ubytku nab?onka rog??wki i aby osady bia?kowe z naszych ?ez si? na nich nie osadza?y tylko sp?ywa?y wraz z mrugni?ciem z soczewki, dlatego zosta?y dopuszczone do noszenia ci?g?ego 29dni w miesi?ciu, jednak?e polecam osobi?cie zdejmowa? jesli jest taka mozliwosc kazda soczewke, nie testowalem jeszcze biofinitow, ale w air optix N&D ktore nosze teraz w trybie dziennym, spie czasami w nocy kiedy spie 4h i musze wczesniej wstac, ale komfort po przebudzeniu jest marny, oczy bol? i przez 10min ok. czuje je bardzo na oczach, czasami krople nie pomagaj?m, chocia? oczy s? bia?e i niezaczerwienione, zobaczymy biofinity, binx pisa? ze po 4 dobach nic sie nie dzieje, czyli jednak ta woda ma znaczenie... :mrgreen:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 07 października 2007, 10:49

    zamowilem te soczewki bio... costam, ciekawe kiedy przyjda :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 07 października 2007, 14:05

    to opisz swoje przezycie z nimi, sam jestem ciekawy jak wiekszosc ludzi je zaakceptuje, binx jest zadowlony, ja zamawiam je w listopadzie, zobaczymy...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 12 października 2007, 13:34

    Po 3 dniach od zamowienia, soczewki bio... costam sa juz u mnie w domu. Przyszly prosto z Niemiec (Kehl) :mrgreen:
    Dzis je zaloze i obiektywnie ocenie w stosunku do AirOptix Night&Day ktore nosze.

    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 października 2007, 14:44

    opisz opisz, ja tez nosze air optix i czekam na twoja opinie,szkoda ze produkuja je tylko do -6, ja juz nieedlugo dojde do -6 i klops noi sprzedawanie ich po 6 sztuk tez uwazam za nie fair, bo mam 2 rozne wady i bede najwyzej musial zakupic od razu 12 soczewek;/ gorzej jak mi nie spasuj?, lemur a moze ty wiesz, jak pojde do okulisty to zamowi? mi jedna pare indywidalnie?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 października 2007, 19:15

    tez jestem ciekawy jak sie sprawdza te soczewki :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 16 października 2007, 16:47

    Wytrzymalem 5 dni i nocy w nich... i wyrzucilem pierwsza pare do kosza :mrgreen: Czuc je na oczach jak cholera, jakbym caly czas piasek mial, do tego po kazdej nocy zaschnieta ropa na oczach. Oczy po 3 dniu zaczely mi czerwieniec, troche zylek popekalo. Moge powiedziec, ze narazie tragedia. :maruda: Wracam narazie do AirOptix N&D. Ale moze jeszcze kiedys potestuje te biofinity.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 października 2007, 19:50

    pamietajmy jednak ze kazde oko inne nie znaczy to wcale ze te soczewki sa do bani bo jedna osoba ma z nimi problemy. podobnie bylo z oasys jedni zadowoleni inni nie tak to juz jest.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 16 października 2007, 20:10

    no to jtd, ja ci? teraz opiepsze. Zapewne zakupi?e? te soczewki bez uprzedniego skontaktowania si? z lekarzem, wi?c nie wiadomo. 2, jako nowe soczewki nowy materia? itd, powiniene? da? oczom czas do przyzwyczajenia si? do soczewek, a nie od razu spa? w nich. Ja kiedy zaczyna?em nosic Air optix N&D, mia?em oczy przyzwyczai? do spania w szk?ach i spa?em 2 dni i zdejmowa?em i pierwszy miesaic tak by?o, wysz?o jednak na to ?e nie spie w nich bo si? do tego nie nadaj?, a bynajmniej nie dla mnie, tobie odpowiadaja wiec ok, widze ze masz soczewki -3, ja tez mam podobna wade, no -3.5 ale chetnie je przetestuje, jak masz ich 12 to moge od ciebie odkupic jedna pare bo jestem bardzo ciekawy jakie s?, do okulisty pojde w grudniu i wtedy mi pani dokladnie powie jak one leza itd. Jesli jestes chetny to moj email:jakeee@wp.pl napisz to wplace ci kase na konto i sie dogadamy. Ciekawe czy ja te? bede mie? takie objawy, a tak ?eby mnie tu lemur albo ktokolwiek nie pogoni?, na forum s? osoby ktore s? odpowiedzialne i dbaj? o oczy, wiec mysle ze nie poniose ryzyka i nie wyslesz mi jakis podrobek :> jestesmy jak rodzina:P wiec czekam,mam swoj? pare do konca pazdziernika wiec jak cos zdazymy sie dogadac, opisze moje wrazenia i zobaczymy, nadal zach?cam do opisywania wra?e? z tymi soczewkami!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 października 2007, 20:39

    zaakochany pisze:ja ci? teraz opiepsze. Zapewne zakupi?e? te soczewki bez uprzedniego skontaktowania si? z lekarzem, wi?c nie wiadomo
    zaakochany pisze:ale chetnie je przetestuje, jak masz ich 12 to moge od ciebie odkupic jedna pare bo jestem bardzo ciekawy jakie s?, do okulisty pojde w grudniu i wtedy mi pani dokladnie powie jak one leza
    co rozni oba podejscia? :D
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 października 2007, 21:29

    no wlasnie o to chodzi ze nic :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 16 października 2007, 22:15

    a wiec zle mnie zrozumieliscie i uwielbiacie mnie lapac za slowa. Ja chcialem powiedziec iz jtd powinien sie skontaktowac owszem, z okulista przed zaczeciem noszenia soczewek ale POWINIEN, ja jak zmieniam soczewki co 3 miechy i nie chadzam do okulisty tak czesto chyba ze tak jak w przypadku jtd cos dziwnego zacze?oby si? dziac. teraz chce te soczewki ale tylko jedna pare zeby sprobowac bo ciekawosc jest silna, ale powinienem isc wczesniej do okulisty. poprostu na miejscu jtd poszedlbym teraz do okulisty, ale jesli byloby wszystko ok to dopiero na kontrole jak co p???-roku. moze sie nie jasno wyrazilem. moze zaczne pisac po ang albo hiszp to mnie lepiej zrozumiesz lemurze?? zreszta to ze odkupie je teraz nie znaczy ze bede je teraz od razu nosi?, powiedzia?em w GRUDNIU pojde do okulisty wiec i w GRUDNIu je zaloze i pojde spr czy wszystko ok.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 16 października 2007, 22:33

    Jakie wyt?umaczenie... :lol:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 października 2007, 23:01

    zaakochany pisze:a wiec zle mnie zrozumieliscie...
    po to jest m.in. forum zeby sobie wyjasniac, zeby dyskutowac. Czyz nie?
    zaakochany pisze: moze zaczne pisac po ang albo hiszp to mnie lepiej zrozumiesz lemurze??
    mozesz, tylko musisz sie liczyc na mniejsze zrozumienie ze strony innych czytelnikow... ;)
    a nie planuje wprowadzenia roznych wersji jezykowych forum, ale ciesze sie ze w razie hiszpanskiej wersji moge na Ciebie liczyc :)
    zaakochany pisze:zreszta to ze odkupie je teraz nie znaczy ze bede je teraz od razu nosi?, powiedzia?em w GRUDNIU pojde do okulisty wiec i w GRUDNIu je zaloze i pojde spr czy wszystko ok.
    I trzeba bylo tak od razu... bo mi nie chodzilo ogolnie, tylko probujesz "ochrzaniac" jtd, samemu niedopowiadajac i sugerujac podobne podejscie... stad moja wypowiedz.

    koncze :ot:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 października 2007, 23:17

    koncze :ot:
    ja to chcialem napisac :placze:

    btw ja jestem jak narazie zadowolony z purevision :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • BINX
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 września 2007, 12:41
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: BINX » 23 października 2007, 16:11

    jtd pisze:Wytrzymalem 5 dni i nocy w nich... i wyrzucilem pierwsza pare do kosza :mrgreen: Czuc je na oczach jak cholera, jakbym caly czas piasek mial, do tego po kazdej nocy zaschnieta ropa na oczach.
    Przepraszam, ale skoro mia?e? takie odczucia nosz?c te soczewki to jakim cudem wytrzyma?e? w nich 5 dni i nocy?! Ja bym przesta? je testowa? po max paru godzinach i skontaktowa? si? z okulist?. Chcia?e? zniszczy? sobie wzrok?
    U mnie ju? nied?ugo minie miesi?c testowania tych soczewek i jestem z nich bardzo zadowolony. Obecnie do spania je zdejmuj?, lecz nosz? je normalnie po 16-18 godzin na dob?.
    U?ywam ci?gle pierwszej pary i mimo, ?e mija ju? miesi?c komfort si? nie zmniejszy?, co w zwyk?ych hydro?elach by?oby nie do pomy?lenia. Musz? stwierdzi? i? w moim przypadku por??wnuj?c komfort ich noszenia do zwyk?ych hydro?eli to biofinity s? du?o lepsze. Przede wszystkim nie mam syndromu suchych oczu. Przekrwienie nie wyst?puje w og??le. Dla mnie idea?, ale oczywi?cie nie polecam ich u?ywa? bez uprzedniego kontaktu ze specjalist?, cho? sam tak zrobi?em. Jednak skoro okulista pozwoli? mi nosi? pure vision, kt??re dla mnie by?y makabrycznie niewygodne to zaryzykowa?em biofinity. I nie ?a?uj?. :tak:
    Biofinity + Solocare Aqua
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 23 października 2007, 20:18

    a testowales tez Air Optix Night&Day ?
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 23 października 2007, 20:36

    Binx a powiedz mi czy czu? je oczach. Tzn. teraz u?ywam Oasis??w i musz? powiedzie? ?e nie czuj? ich w og??le na oczach. Ju? 5 sekund po za?o?eniu. I tak jest przez ca?y dzie?, pomijaj?c oczywi?cie sytuacje ekstremalne gdzie oko przeschnie, ale w takim wypadku kilka mrugni?? za?atwia spraw?. Bo jako? nie wyobra?am sobie noszenia soczewek z uczuciem jak by mi co? do oka wpad?o. Oasisy s? pod tym wzgl?dem dla mnie idealne. Ale gdybym tak samo odczuwa? te Biofinity to pewnie bym z nich skorzysta? bo jak tu wszyscy pisz? s? jednak zdrowsze. Ale opisz dok?adnie odczucie kontaktu soczewki z okiem. Z g??ry dzi?ki.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 października 2007, 11:30

    Proponuje zeby moze slowo "testowac" zamienic na jakies inne moze po prostu nosic :) niektorym sie to moze zle kojarzyc i ktos kto przypadkowo wpadnie na forum nie przeczyta dokladnie co i jak stwierdzi ze sobie "potestuje" soczewki bo przeciez inni moga to on tez. Kupi taki tone soczewek na [nazwa - regulamin] potestuje sobie zlapie jakies bakteria i bedzie mial problemy i pretensje do nas.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • BINX
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 września 2007, 12:41
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: BINX » 24 października 2007, 23:08

    PrzemczaN pisze:Binx a powiedz mi czy czu? je oczach.
    No przecie? por??wna?em je do hydro?eli. A czy dobre hydro?ele (np. soflens 66) czujesz na oczach tu? po za?o?eniu? No raczej nie. Natomiast przy d?u?szym noszeniu, biofinity s? lepsze, bo ten stan si? nie zmienia w miar? up?ywu godzin, w ci?gu kt??rych masz je na oczach. Hydro?ele robi? sie niewygodne po noszeniu ich d?u?ej ni? 12 godzin i wysychaj?. Z biofinity nie ma takiego problemu. Przynajmniej u mnie. Nie lubi? si? powtarza?, a ze wszystkich moich poprzednich wypowiedzi mo?na by?o si? ju? dowiedzie? o moich odczuciach na ten temat.
    jtd pisze:a testowales tez Air Optix Night&Day ?
    Nie testowa?em, ani te? nie nosi?em. Nic o nich nie mog? powiedzie?. Tak?e ju? nie zamierzam ich sprawdza?, bo po co?
    Biofinity + Solocare Aqua
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 25 października 2007, 09:24

    a ile nocy z rzedu udalo ci sie w biofinitach spac ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 października 2007, 12:53

    ziomy przestancie sie licytowac kto ile w czym wytrzymal bo to nie ma sensu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 października 2007, 18:36

    w?asnie przysly do mnie biofinity, a wiec dzieki jtd!!! noi od razu je zalozylem. Boshe co za komfort!!!!!! po zalozeniu juz przestaje je sie czuc na oczach, sa takie delikatne. zobaczymy jak sie sprawdza jutro po dniu w szkole a potem jak mi sie zdarzy w nich przespac, porownam je do air otpix night and day. Narazie moge powiedziec tyle ze gdy 1 raz zalozylem AO N&D czulem je przez 1 dzien poki sie w nich nie wyspalem, tych nie czuc od razu po zalozeniu. zobaczymy pozniej, jak narazie mam to uczucie na ktore czekalem 3 lata!!!

    [ Dodano: 26 Pa? 2007 03:55 ]
    Zapewne zaraz dostane w ty?ek bo nie mog?em sie powstrzyma? i wyspa?em sie w biofinitach chocia? spokojnie mog?em ?ci?gnac je, no ale to sie nazywa moja ciekawo??. A wiec budze sie rano i mam troche zamazany obraz, przemylem oczy woda i nie wiedzialem czy mam soczewki na oczach czy nie, bo nic nie czulem. Soczewki s? niewyczuwalne po przespanej w nocy w nich. Producent ma racje, przez to ze soczewki utrzymuja nawilzenie 24h na dob?, ropa ktora zazwyczaj jest sucha i gromadzi si? w koncikach, poprostu byla mokra i rozmazala mi szkla, ale wystarczylo przemyc oczy woda. soczewki s? rewelacyjne, mam manie sprawdzania czy s? na oczach bo ich nie czuje, jeszcze w zyciu zadne soczewki nie zapewnily mi takiego komfortu. Czuje ze mam nawilzone oczy a przy okazji wogole nie s? czerwone czy podraznione. wiec jednak ci profesorowie z cooper vision ktorzy badali te soczewki mieli racje, nie jest wazna tylko przepuszczalnosc tlenu ktora dochodzi do 175dk/t ale rowniez material i uwodnienie. Przez to bezpiecznie mozna nosic soczewki 29 dni bez sciagania, ja sciagam soczewki bo jakos nie lubie w soczewkach spac jak mozna je sciagnac, ale ciesze sie ze moge nie sciagnac i moje oczy s? nawilzone nawet w nocy przy zamkni?tym oku. Biofinity to przysz?o?c moich oczu, gor?co polecam, napisze jeszcze po miesiacu czy trac? swoje w?a?ciwo?ci czy te? nie. Jak narazie s? to najdelikatniejsze i najlepiej skonstruowane soczewki, a nosi?em ju?:
    air optix
    acuvue advance
    pure vision
    proclear compatibles
    air optix Night and Day
    acuvue oasys
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • magnat43
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2007, 17:23
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: magnat43 » 03 stycznia 2008, 22:20

    Czy Biofinity s? ju? dost?pne w Polsce bo mia?y by? ju? w listopadzie?
    Prosi?bym o wi?cej opinii na ich temat je?li kto? w Was jeszcze je pr??bowal.

    Pozdrawiam
    Piotrek
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 10 stycznia 2008, 22:22

    Ja pr??bowa?em. Nadal je nosz?, ale im d?u?ej tym gorsze do?wiadczenia..

    Jako?? widzenia co prawda ?wietna, na oku ich r??wnie? nie czu? - po prostu czuj? si? tak jakbym nie mia? soczewek, ale..

    PRZYKLEI?A MI SI? DO OKA! Skubana soczewa na lewym oku nie chcia?a zej??, m?czy?em j? tak d?ugo, ?e ju? mia?em ochot? oko paznokciami traktowa?. Do specjalisty mam kilkadziesi?t kilometr??w..
    Poza tym, g?upio si? je zak?ada. Cz?sto zostaje na palcu, zamiast przylgn?? do oka.

    Gdyby nie te dwie wady (mam nadziej?, ?e ta pierwsza ju? nigdy u mnie nie wyst?pi, ale si? stresu najad?em..), to pierwsza klasa.

    Dosta?em je od CibaVision :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 11 stycznia 2008, 18:03

    M??j kochany, drogi przyjacielu wicko. Po pierwsze wypraszam sobie, soczewki Biofinity s? produkowane przez firm? Cooper Vision tylko i wy??cznie. PO drugie, s? to soczewki, kt??re nie maj? znaczka 123 albo cibavision ktore s? pomocne przy rozpoznawaniu czy soczewka jest na dobrej stronie, tak wi?c to ze soczewka "przykleja" sie do palca a nie do oka to jest moze wina tego ze masz ja na zlej stronie. Soczewka pod zadnym pozorem nie moze sie przykleic do oka!!!! Wiec albo miales ja na zlej stronie albo cos ci musia?o wpa?? do oka, nawet woda z kranu, soczewka wten m?tnieje, ale wystarczy zakropli? oczy albo potrzec przez powiek?. Jak widzisz, soczewek nie czujesz na oku, i chyba oto chodzi??!!
    pzdr
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 stycznia 2008, 20:16

    pod zadnym pozorem nie moze sie przykleic do oka!!!!
    Mylisz si?. Nawet w ksi??eczkach o soczewkach Johnsona jest o tym, ale to moze sie zdarzyc przy kazdych soczewkach. Pisz? tam ?e czasami trzeba si? z tym zg?osi? do specjalisty.

    A generalnie te? mnie zastanawia jak wicko m??g? dosta? te soczewki od ciba vision. Oni chyba sprzedaj? tylko swoje soczewki? Przynajmniej ja bym tak robi? gdybym mia? tak? firm? ;p
    A mo?e pomyli?o si? z [nazwa regulamin]?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości