ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1
wada wzroku a prawo jazdy
  • ona12345
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 października 2007, 11:49
    Lokalizacja: krakow

    wada wzroku a prawo jazdy

    autor: ona12345 » 10 października 2007, 11:58

    mam bardzo duz? wad? wzroku -10 i astygmatyzm -2.75. czy w zwi?zku z tym mog? dostac prawo jazdy? czy lekarz mo?e nie wyrazic na to zgody?
    ona
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 10 października 2007, 14:20

    I tu problem.To zale?y na jakiego lekarza trafisz jeden mo?e ci da? zgode a drugi nie.Ja te? juz mysla?am nad tym.Bo za nied?ugo te? stane przed podobnym problem.Zawsze mozna jakos kombinowa?.I?? do innego lekarza , za?o?y? soczewki.Oczywiscie nic nie sugeruje.Musisz najpierw zapyta? swojego lekarza a p???niej b?dziesz mysle?.Tylko napisz potem czy dosta?a? zgode bez problem??w.Bo jestem ciekawa
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 10 października 2007, 16:06

    kasiulka1201 pisze:I?? do innego lekarza , za?o?y? soczewki.
    Wydaje mi si?, ?e okulista zorientowa?by si?, ?e mamy soczewki na oczach... Mimo wszystko, jak kto? wie, jak to wygl?da to widzi na oku....
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 10 października 2007, 16:32

    hm gdzie? by?o o tym m??wione, w prawku kazdy okularnik ma r???ne cyferki przyporz?dkowane obostrzeniu, ?e ma je?dzic w okularach, ma je?dzi? w soczewkach, ma je?dzi? w okularach lub soczewkach. R??wnie? prawko mo?e zosta? wydane na okres czasu (trzeba tedy co jakis czas stawi? si? na badania i wnie?c wniosek o ponowne wydanie prawka na kolejny okres czasu, mo?liwe jest tez prawko bezterminowe, ale to przecie? wci?z nas nie zwalnia z odpowiedzialno?ci za nsz wzrok i aktualne badania oraz dopasowane do wady okulary czy soczewki.

    My?l?, ?e tu kwestia wydania orzeczenia o prawku terminowym czy bezterminowym zalezy od lekarza i wcale nie trzeba dawa? ?ap??wek :D Nie s?dz? by lekarz nie zgodzi? si? na wydanie prawka, chyba, ?e wada nie mo?e by? na tyle skorygowana by okularnik nie zagra?a? innym na drodze. A to ju? jest kwestia indywidualna.

    pozdrawiam
    W.

    P.S. M??wi? o tym co od innych s?ysza?am i sama jestem w trakcie zdawania na prawko (po raz 3 :mur: )
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Mariins
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 14 października 2007, 15:57
    Lokalizacja: jawor

    autor: Mariins » 16 października 2007, 20:35

    a to teraz juz wiem sk?d u mnie termin waznosci prawka.
    to jak mi minie termin to musze jakies podanie skladac by mi oddali prawko?:(

    mysle o zrobieniu prawka kat. C Czy z wad? -3 mam jakies szanse?
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 16 października 2007, 21:15

    Mariins pisze:mysle o zrobieniu prawka kat. C Czy z wad? -3 mam jakies szanse?
    No bez przesady. Wada -3 to nie koniec ?wiata.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 października 2007, 13:03

    Mariins pisze:to jak mi minie termin to musze jakies podanie skladac by mi oddali prawko?:(
    chyba raczej musisz ponowi? badania wzroku i poprosi? o wypisanie jakiego? za?wiadczenia przez lekarza (chyba), tak jak to robi?e? przy zdawaniu na prawko (ka?dy powinien miec przeprowadzone takie badania). Potem nie mam poj?cia co si? robi, ale chyba idzi? si? potem do odpowiedniej instytucji, kt??ra takie prawko mo?e wyda? :)
    Mariins pisze:Czy z wad? -3 mam jakies szanse?
    Tak jak Soleil, uwa?am, ?e panikujesz. Sama mam -6 na obu oczach i dopu?cili mnie do zdawania na prawko :) Jezeli wad? masz odpowiednio skorygowan? to nie ma problemu :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 07 grudnia 2007, 20:31

    A ja mam o ironio inny problem gdy mimo ?e mam wad? -2,75 i -3 (wtedy by?o troch? mniej) lekarz wyda? mi za?wiadczenie bezterminowe...
    Nie by?o by w tym problemu gdyby nie to ?e za?wiadczenie te wydano mi "zaocznie", a o tym ?e mam badanie dowiedzia?em si? z dwu miesi?cznym op??znieniem;/

    teraz mnie to jednek niepokoi i dyskonfortuje morralnie.
    Wola?bym mnie? ju? terminowe prawojazdy ni? takie pseudo bezterminoww badania;/

    musz? jak? ten problem rozwiazac bo inaczej nie zaznam spokoju ducha :aniolek:

    swoj? drog? to ju? 6 razy :mur: ... :placze:

    pozdr.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 08 grudnia 2007, 13:24

    dfs pisze:swoj? drog? to ju? 6 razy
    6 razy zdajesz? uuu a na czym oblewasz? Ja w ko?cu za 3 razem zda?am :D Teraz ?migam po Warszawie :)
    dfs pisze:Wola?bym mnie? ju? terminowe prawojazdy ni? takie pseudo bezterminoww badania;/
    Na pewno by? nie wola? :) Prawko zawsze kosztuje 70 zeta, i na pewno nie chcia?by? co 3 lata p?aci? te 70 zeta. Po terminie musisz odda? prawko do urz?du i wyrobi? sobie nowe a kade wyrobienie prawa jazdy kosztuje 70 z? plus 1z? za op?at? skarbow?

    Powiem tak, wiele zaley od nas samych, zreszt? kto jest bezpieczniejszy? Taki co ma wad? ile? dioptri i co p??? roku rok ma kontrole czy taki co ma 70 lat i je?dzi z twarz? przyklejon? do szyby i uparcie si? trzyma tego, ze nic mu nie jest i jest bezpieczny dla innych? Ja sama oddam prawko, gdy stwierdz?, ze mog? sprawia? niebezpiecze?stwo na drodze. A wzrok kontroluj? i na razie jest ok. Prawko mam bezterminowe.

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 11 grudnia 2007, 22:24

    wolbashi pisze:
    dfs pisze:swoj? drog? to ju? 6 razy
    6 razy zdajesz? uuu a na czym oblewasz? Ja w ko?cu za 3 razem zda?am :D Teraz ?migam po Warszawie :)
    Za pierwszym i ostanim razem na tym samym: linia ci?g?a w r?kawie :mur: tak miedzy czasie zbytnia dyslektyczna nadpopudliwo?? po 2 wypitych kawach;/
    wolbashi pisze:
    dfs pisze:Wola?bym mnie? ju? terminowe prawojazdy ni? takie pseudo bezterminoww badania;/
    Na pewno by? nie wola? :) Prawko zawsze kosztuje 70 zeta, i na pewno nie chcia?by? co 3 lata p?aci? te 70 zeta. Po terminie musisz odda? prawko do urz?du i wyrobi? sobie nowe a kade wyrobienie prawa jazdy kosztuje 70 z? plus 1z? za op?at? skarbow?
    No tak... ale cha?bym dosta? prawko takie na jakie zas?uguj?... skoro mia?o byby? to terminowe... wybra? bym terminowe... takie zasady... a ja staram si? ?y? udciwie... i niestwarza? sobie okazji do pokus...

    wolbashi pisze:
    Powiem tak, wiele zaley od nas samych, zreszt? kto jest bezpieczniejszy? Taki co ma wad? ile? dioptri i co p??? roku rok ma kontrole czy taki co ma 70 lat i je?dzi z twarz? przyklejon? do szyby i uparcie si? trzyma tego, ze nic mu nie jest i jest bezpieczny dla innych? Ja sama oddam prawko, gdy stwierdz?, ze mog? sprawia? niebezpiecze?stwo na drodze. A wzrok kontroluj? i na razie jest ok. Prawko mam bezterminowe.
    No niby tak, ale ca?y problem polega na tym ze ja si? obawiam ze dost??bym terminowe, a mam inne... a nie czuj? si? kompetenty na tyle aby ze spokoejem powiedzie? ze nic nienadu?yj? i b?dzie ok , a nie ch?c te? usprawiedliwia? sobie tego poprzez konfrontowanie z kontrprzyk?adami, bo tak zawsze mo?na wszytko usprawiedliwi?.
    wolbashi pisze:hm ?e ma je?dzic w okularach, ma je?dzi? w soczewkach, ma je?dzi? w okularach lub soczewkach.
    Z tym te? jest nie za fajne... wczoraj w TV ogl?da?em ?? zawyczaj lekarze z rozp?du i z przyzwyczajenia wypisuj? t? piersz? opcj?;/ a jak ja bym chcia? t? trzeci? to co?? nie mog??? ( P.S. mandat za nie uprawniona jazd? bez okular??w pon? 500z? o ile dobrze pamietam)

    Nigdy nie chodzi?em dotychczas w szoczewkach... ale czy lekarz nie m??g?by mi wypisa? ?e zamiast tylko w okularach mog? zar??wno okularach jak i soczewkach?? Orientuje si? kto? jak to jest??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 grudnia 2007, 22:54

    dfs pisze:ale czy lekarz nie m??g?by mi wypisa? ?e zamiast tylko w okularach mog? zar??wno okularach jak i soczewkach?? Orientuje si? kto? jak to jest??
    z soczewkami dziwna sprawa. Bo wiadomo ze koryguja wade wzroku, ale jezeli bedziesz mial "wbity" kod do blankietu prawa jazdy - prowadzic w okularach, to oznacza W OKULARACH! Chore co nie :D
    Jezeli masz soczewki to wtedy zawsze musisz wozic ze soba okulary, ale nie widze zakladania okularow na soczewki - z wiadomych powodow.

    Dlatego! Jak sobie DOPILNUJESZ to mozesz miec "bity" kod 0106!

    oto kody dla "okularnikow"
    0101 - mo?e jezdzic tylko w okularach
    0102 - mo?e jezdzic wylacznie w soczewkach
    0106 - mo?e jezdzic wylacznie w okularach lub soczewkach
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 12 grudnia 2007, 00:09

    A ten kod powinien by? w rubryce nr. 12 (ograniczenia)? Czy mo?e na jakim? specjalnym druku? Ja nie mam nic wpisane :D
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 grudnia 2007, 00:20

    armani pisze:A ten kod powinien by? w rubryce nr. 12 (ograniczenia)?
    dokladnie tam.

    Nie ma specjalnych dodatkowych drukow, wszystko w postaci kodow nanoszone jest na prawko.

    tutaj jest wymienionych kilka ograniczen, dla zainteresowanych
    http://abc.com.pl/serwis/du/2001/0729.htm
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 12 grudnia 2007, 00:23

    Aha :) czyli jestem "wolny" :D
    \
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 12 grudnia 2007, 08:51

    czyli w zasadzie chodzi tylko o r???nice na w wypisanu na druku 0101 zamiast 0106 ??

    No ale ponad to aby mnie? kod 0106 nie trzeba mnie? jaki? szczeg???nych preferencji do szoczewek?? Ja nigdy w nich jescze nie chodzi?em w szoczewkach , ale mysl? o nich... wi?c czy bezproblemu dosta?bym za?wiadczenia z kodem 0106?? czy nie zabardzo??

    Czy r???nica polega tylko na zapisie tego czy tamtego kodu, czy te? aby dosta? stosowne za?wiadczenie i m??c je?dzi? w soczewkach trzeba si? ju? czym? "wykaza?"??
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 12 grudnia 2007, 15:11

    dfs pisze:No ale ponad to aby mnie? kod 0106 nie trzeba mnie? jaki? szczeg???nych preferencji do szoczewek?? Ja nigdy w nich jescze nie chodzi?em w szoczewkach , ale mysl? o nich... wi?c czy bezproblemu dosta?bym za?wiadczenia z kodem 0106?? czy nie zabardzo??

    Czy r???nica polega tylko na zapisie tego czy tamtego kodu, czy te? aby dosta? stosowne za?wiadczenie i m??c je?dzi? w soczewkach trzeba si? ju? czym? "wykaza?"??
    Leakrz powinien przewidzie? tak? moliwo??, ze teraz nie masz soczewek, ale moe kiedys b?dziesz chcia? je mie?. St?d te trzeba go przypilnowa? by wpisa? 01.06 co oznacza "w okularach lub w soczewkach". Co masz namy?li m??wi?c czym? si? wykaza??

    Ode mnie nie wymagano, zadnych dokument??w czy innych za?wiadcze?, ze nosz? soczewki. R??wniez nie wymagano ode mnie, zadnego dowodu na to, ze w soczewkach tez sie da prowadzi? ;)
    dfs pisze:Za pierwszym i ostanim razem na tym samym: linia ci?g?a w r?kawie :mur: tak miedzy czasie zbytnia dyslektyczna nadpopudliwo?? po 2 wypitych kawach;/
    Oj ta linia :D za drugim razem ma?o jej nie przejecha?am, kaza? powt??rzy? manewr, by?am niebezpiecznie blisko, ale na szcz??cie przejecha?am, niestety potem pod koniec egzaminu mnie obla? :/ Zda?am w ko?cu z starszym i mniej nadpobudliwym egzaminatorem, poprzedni wci?z si? trz??li o samoch??d egzaminacyjny, a ten najspokojniej w ?wiecie, odebra? telefon i kaza? mi dalej jecha? :) kwestia egzaminatora czasami.

    Odnosnie tej nadpobudliwo?ci to ona tez potrafi zaszkodzi? :) Mia?am przyjemno?? albo i nie, zdawa? tego samego dnia co inna kursantka tej samej szko?y, na placu sko?czy?a, gdyz zbytnio si? nakr?ci?a "Nie zdam", "A moja kuzynka to oaza spokoju" itp. Ja ju by?am kompletnie oboj?tna, zdam czy nie "g... mnie to obchodzi" ;) i wida? pomog?o :jupi:

    Powodzenia na nastepnym podej?ciu.
    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 13 grudnia 2007, 17:55

    wolbashi pisze: Co masz namy?li m??wi?c czym? si? wykaza??
    No w?a?nie to czy nosi/nosi?o si? juz szoczewki (a najlepiej ma si? je przy sobie).

    Ale z tego co piszesz wolbashi wynika ?e r??nie dobrze co tylko w okularach mog? mnie? wpisane zar??wno w okularach jak i szoczewkach
    wolbashi pisze:
    dfs pisze:Za pierwszym i ostanim razem na tym samym: linia ci?g?a w r?kawie :mur: tak miedzy czasie zbytnia dyslektyczna nadpopudliwo?? po 2 wypitych kawach;/
    Oj ta linia :D za drugim razem ma?o jej nie przejecha?am, kaza? powt??rzy? manewr, by?am niebezpiecznie blisko, ale na szcz??cie przejecha?am, niestety potem pod koniec egzaminu mnie obla? :/
    No oj ta linia... za pierwszym razem przejecha?em po ca?o?ci... potem by?o spoko... tylko na ostatnim egzaminie zastosowa?em now? orientacj? w r?kawi?.. tzn. lusterko (wcze?niej robi?em to ze szablonu, lub po prostu "na czuja" :boks: )
    Ale tu? przed egzaminem poradzono mi patrze? tylko na lusterko.... gdy wjecha?em ju? na lini?... chcia?em z niej wyjecha? i zawadzi?em ty?em;/ a potem si? dowiedzia?em ?e mo?na by?o przerwa? i powt??rzy? manewr...;/
ODPOWIEDZ Posty: 17 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości