ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
soczewki kontaktowe
  • adamszmu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 14 października 2007, 00:18
    Lokalizacja: birmingham

    soczewki kontaktowe

    autor: adamszmu » 14 października 2007, 00:41

    Witam serdecznie
    Mam pytanie -czy kupujac soczewki w sklepie internetowym sie wybiera takie same parametry jak na recepcie okularowej?
    wlasnie dostalem od okulisty soczewki prubne. jedyna opcja jaka mi proponuje to zakup soczewek miesiecznych na roczny kontrakt!!!!!. i bym musial placic okolo 150 zl miesiacznie.
    z tego co sie orietowalem to takie soczewki sa wiele tansze w sklepach internetowych.
    jedyna rcepte jaka mi dal okulista to recepta na okulary czy na podstawie tej recepty moge dokonac zakupu w sklepie internetowym czy poprostu udac sie do innego okulisty?
    dzieki serdeczne
    Adam
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 14 października 2007, 01:00

    Je?li lekarz dobra? Ci soczewki i da? Ci pr??bne, to powinien powiedzie? Ci, a nawet wi?kszo?? lekarzy daje takie wizyt??wki z mocami na soczewki i okulary, na podstawie kt??rej mo?esz kupi? soczewki w ka?dym punkcie z soczewkami, czy przez internet. Czy wiesz jakie soczewki dosta?e? pr??bne?? Je?li nie to popro? lekarza, by udzieli? Ci informacji o rodzaju soczewek pr??bnych i Twoich mocach oraz promieniu krzywizny. To jego obowi?zek!! Jak ju? b?dziesz to wiedzia?, mo?esz ?mia?o robi? zakupy. Moce na okulary nie zawsze s? takie same jak na soczewki. Pzdr :papa:
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 października 2007, 09:24

    aniula pisze:Moce na okulary nie zawsze s? takie same jak na soczewki.
    Zawsze moce na okulary s? wi?ksze, ni? na soczewki.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2007, 09:28

    Soleil pisze:Zawsze moce na okulary s? wi?ksze, ni? na soczewki.
    Nie prawda!
    Innaczej przelicza sie dla soczewek dodatnich a inaczej dla ujemnych!
    Dla okularow "ujemnych" soczewka bedzie miala mniejsza moc, dla "dodatnich" okularkow soczewka bedzie wiekszej mocy... wiec nie jest prawda powyzsze stwierdzenie Soleil!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2007, 09:31

    adamszmu pisze:jedyna rcepte jaka mi dal okulista to recepta na okulary czy na podstawie tej recepty moge dokonac zakupu
    Nie koniecznie, bo nie wiadomo jaka Ci dopasowal.. tzn jaka jest jej krzywizna i srednica (soczewki)
    Jakie masz moce, bo od +/-3ooD soczewki sie odpowiednio przelicza lub korzysta z tablicy przeliczeniowej, jezeli masz astygmatyzm to tez inaczej to wszystko dziala.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 października 2007, 09:37

    LEMUR pisze: Nie prawda!
    Innaczej przelicza sie dla soczewek dodatnich a inaczej dla ujemnych!
    Dla okularow "ujemnych" soczewka bedzie miala mniejsza moc, dla "dodatnich" okularkow soczewka bedzie wiekszej mocy... wiec nie jest prawda powyzsze stwierdzenie Soleil!
    Ok, ja mam minusy i nie wiedzia?am, jak to jest z plusami... :aniolek:
    Skaleczeni milczeniem...
  • adamszmu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 14 października 2007, 00:18
    Lokalizacja: birmingham

    autor: adamszmu » 14 października 2007, 10:36

    a wiec tak okulista u ktorego bylem to okulista prywatny ktory dobral mi soczewki za darmo dlatego nie sadze ze mi da recepte.
    moja recepta na okulaty to
    L sfera -2.25 cyl - 2.75 os 0
    P - 0.25 -2.5 os 180
    jesli wezmne roczny kontrakt roczny to w przypadku gdy nie bede zadowolony dobieraja mi nowe soczewki i dostaje nowe za free . gdy zgubie soczewke dostaje nowa za free.
    wedlug okulisty jest to jedyna opcja mi sie nie chce wierzyc ani kupywac soczewek na rok bo moze za pol roku beda soczewki jedniodniowe albo lepsze na moja wade.
    dzieki wszyskim za opinie

    [ Dodano: 14 Pa? 2007 08:32 ]
    dzieki admin
    jak nie potrafisz odroznic dwoch roznych watkow to najlepiej je usun.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości