Jak zużywacie płyn do soczewek?
  • Czas potrzebny na zuzycie butli plynu o poj. 350-360ml

    1 miesiąc
    0
    Brak głosów
    1,5 miesiąca
    4
    15%
    2 miesiące
    4
    15%
    2,5 miesiąca
    0
    Brak głosów
    3 miesiące
    9
    33%
    3,5 miesiąca
    3
    11%
    4 miesiące
    0
    Brak głosów
    4,5 miesiąca
    0
    Brak głosów
    5 miesięcy i dłużej
    4
    15%
    korzystam z płynu o innej pojemności
    3
    11%
    nie korzystam z płynu (mam soczewki jednodniowe)
    0
    Brak głosów
     
    Liczba głosów: 27
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 28 sierpnia 2007, 16:13

    efciia pisze:UWAGA
    Mi okulistka m??wi?a, by kupi? szczoteczk? do z?b??w i co tydzie? czy?ci? ni? pojemnik na soczewki przy u?yciu myd?a, a p???niej umy?, i wyparzy?
    Co wy na to?

    Nadmieniam, ?e kolega, kt??ry chodzi do innego okulisty robi podobnie
    Haha ojemniczek trzeba wymieniac co 3 tygodnie i to nie podlega dyskusji.A juz myc myd?em szczoteczk? do z?b??w i moze jeszcze pasta do z?b??w to ju? kompletny wymys?.Polecam zmienic okuliste
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 sierpnia 2007, 16:45

    szczoteczka to sie myje zeby mydlem rece a soczewki najlepiej zostawic w plynie :gwizd:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 sierpnia 2007, 18:41

    efciia pisze: Co wy na to?
    przeczytac ulotke (instrukcje) dolaczona do kazdego plynu i wyraznie napisano nie uzywac wody... przeplukiwac plynem...

    Nie wiem jaki jest sens uzywania czegokolwiek innego niz samego plynu? Czy kieruje uzytkownikiem "bezsensowna i bezzasadna" oszczednosc spowodowana szybszym zuzywaniem sie plynu?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 29 sierpnia 2007, 15:08

    kasiulka czy ty przypadkiem nie przesadzasz z tymi 3 tygodniami :devil2:
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 29 sierpnia 2007, 17:51

    Debian pisze:kasiulka czy ty przypadkiem nie przesadzasz z tymi 3 tygodniami :devil2:
    Heh sory drobna pomy?ka chodzi?o mi o miesi?ce.Ale dzieki , ?e mnie poprawi?e? ;)
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 12 października 2007, 18:52

    woozie pisze:
    tulipanna pisze:jednak nurtuje mnie inna sprawa pojemniczek dolaczony do tego plynu jest neiwygodny, nie odpowiadaja mi te 'prazki' gdy wylewam plyn i mimo przeplukiwanie pozotsaje jakies paproszki, woda przemywac nie wolno a ja najchetniej wzielabym je pod bierzaca wode i wysuszy?a czy wowczas pojemniczek nie nadawal by sie do uzycia albo jesli wygotowalabym starszy pojemniczek i wysuszyla to dlaczego mialby sie nie nadawac do uzytku?? uswiadomcie mnie prosze
    woda nie wolno koniec kropka .

    Jestem w miar? ?wie?ym uzytkownikiem soczewek i z ciekawo?ci? przegl?dam to forum, ale niestety w wielu tematach brakuje jasnych odpowiedzi ;) Co to znaczy- nie wolno i kropka, albo r??b to na w?asna odpowiedzialno???
    Woda, nawet ta gotowana zawiera ca?e mn??stwo ?wi?stw, bakterii (kt??re po gotowaniu gin?, ale bynajmniej nie znikaj?), jednak przede wszystkim r??zne osady oraz wapienie! Prosta odpowied? i ju? :aniolek:

    ?eby nie by?o ?e sie wym?drzam czy co? :) mam te? pytanie :)
    Czy pojemniczki mo?na p?uka? roztwoorem soli fizjologicznej? Gdzie? mi co? o tym przemkn??o na forum, ale ponowne wyszukiwanie nic nie da?o. Je?li mnie pami?? nie myli to taki roztw??r jedynie nie dezynfekuje?
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 13 października 2007, 08:33

    Mo?na przp?uka? pojemniczek sol? fizjologiczn?, ale s??l nie dezynfekuje. Tak samo mo?na sol? zakropi? oko na soczewk? kontaktow?, to jest roztw??r zbli?ony sk?adem do naszych ?ez, ale po co p?uka? sol?, skoro jest p?yn??
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 13 października 2007, 10:51

    Odpowied? jest bardzo prosta- pieni?dze! :) Gdzie? mi przemkn??o ?e roztw??r soli w du?ej butli mo?e kosztowa? tylko pare zetka. Woda destylowana chyba te? by mog?a si? nada?? w ko?cu ka?dy p?yn jest na bazie takiej wody :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 października 2007, 14:04

    damfear pisze:Gdzie? mi przemkn??o ?e roztw??r soli w du?ej butli mo?e kosztowa? tylko pare zetka. Woda destylowana chyba te? by mog?a si? nada??
    ten plyn to nie zaden roztwor soli... masz roznego rodzaju substancje czyszczace, pozbywajace sie ustrojstwa z soczewek...

    woda destylowana :cenzura: :mur: ktos Ci to powiedzial czy sam na to wpadles aby jej uzywac do piegnacji soczewek kontaktowych? Tak samo nie uzywa sie zwyklej soli fizjologicznej do czyszczenia soczewek - pomimo tego ze maja sklad ludzkich lez

    oczywiscie dla osob ktore nie wyczuly mojej ironii w powyzszej wypowiedzi oswiadczam - tak nie postepujcie dla wlasnego zdrowia
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 13 października 2007, 15:19

    Jak chcesz u?ywa? wody destylowanej do soczewek kontaktowych, ?eby zaoszcz?dzi?, to lepiej za???? okulary, zaoszcz?dzisz na soczewkach, p?ynie i wodzie destylowanej i przynajmniej Twoje zdrowie na tym zyska :gwizd:
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 13 października 2007, 20:56

    Ludziee :shy: wysz?o na to ?e nie zamierzam czy?ci? soczewek p?ynem...
    Ja chcia?em je tylko tak wst?pnie przep?ukiwa? wod? dest lub t? sol?, no i jeszcze do tego pojemniczek. Po zdj?ciu soczewek na pewno s? na nich jakie? paprochy, cz?stki kurzu itp i do tego mi ta woda czy roztw??r by?by pomocny. Dobrze wiem z czego sk?ada si? p?yn do soczewek :)

    Kr??tko m??wi?c: roztw??r do wst?pnego przep?ukania, p?yn do dezynfekcji
    mo?na tak?
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 13 października 2007, 21:15

    damfear pisze:Kr??tko m??wi?c: roztw??r do wst?pnego przep?ukania, p?yn do dezynfekcji
    mo?na tak?
    Na d?u?sz? met? nie radzi?abym. Nie oszcz?dzaj kasy na takiej g?upocie... Nie lepiej wlewa? p?yn do soczewek do pojemniczka, zdj?? soczewki, w?o?y?, a p?yn sam za Ciebie wyczy?ci? Ewentualnie (je?li uwa?asz, ?e masz du?o zanieczyszcze? na soczewkach) po?wi?ci? kilka kropel p?ynu na 'czyszczenie mechaniczne'.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 października 2007, 21:26

    Soleil pisze:po?wi?ci? kilka kropel p?ynu na 'czyszczenie mechaniczne'.
    naprawde wystarcza 1-2kropelki na soczewke do czyszczenia mechanicznego...
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 13 października 2007, 21:33

    ale ludzie macie problemy,chcialbym miec takie. Po pierwsze po to nosze dobre soczewki i wydaje na nie kupe kasy zeby sie nimi nie martwic. po drugie po to wydaje ponad 40zl na plyn z funkcja NO RUB, aby ich nie czyscic. proste?proste.....jesli chcecie oszczedzac na oczach to wasz problem, ale nie radzilbym bo oczy mamy tylko jedne wystarczy ze mamy wade. jesli chcecie zalowac kasy na soczewki dobrej jakosci i plyny to noscie okulary bo oczywiscie mozna nosic soczewki zlej jakosci i plyny, ale czy warto?? nie kombinujcie z solami fizjologicznymi czy innymi wodami utlenionymi bo to klamstwa, tym nie czysci sie soczewek, inaczej nie wynaleziono by plynow. Pami?tajcie!!! po to s? soczewki nowej generacji i plyny zeby sie nimi coraz mniej martwic, wieczorem wrzucasz soczewki do plynu a rano zakladasz i juz, nie produkuj? coraz to nowszych soczewek po to zeby sie nimi wiecej martwic. robcie jak kaze wasz okulista i nie kombinujcie, szkoda zdrowia...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 14 października 2007, 00:26

    Soleil pisze:Nie lepiej wlewa? p?yn do soczewek do pojemniczka, zdj?? soczewki, w?o?y?, a p?yn sam za Ciebie wyczy?ci?
    Nie umiem tego wyja?ni? jeszcze bardziej...
    Jakie? zanieczyszczenia mechaniczne sp?uka? roztworem czy wod? dest, a do pude?ka oczywi?cie nalewa? p?yn!
    LEMUR pisze: naprawde wystarcza 1-2kropelki na soczewke do czyszczenia mechanicznego...
    Zanim wsadze soczewki do pojemniczk??w, sp?ukuj? je nieco p?ynem, ale mechanicznie ich nie czyszcze.

    Czyli rozumiem ?e po zdj?ciu soczewek wk?adacie je od razu do pojemniczka z p?ynem tak? (bez wst?pnego sp?ukania jakich? ewentualnych paproch??w)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 października 2007, 00:28

    damfear pisze:Czyli rozumiem ?e po zdj?ciu soczewek wk?adacie je od razu do pojemniczka z p?ynem tak?
    jedni tak, inni czyszcza mechanicznie za kazdym razem bez wzgledu na to jakiego uzywaja plynu do pielegnacji soczewek kontaktowych.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 października 2007, 09:34

    damfear pisze:Czyli rozumiem ?e po zdj?ciu soczewek wk?adacie je od razu do pojemniczka z p?ynem tak? (bez wst?pnego sp?ukania jakich? ewentualnych paproch??w)
    Jeste? bardziej uparty ode mnie. :D
    Jak widz? jaki? paproch po zdj?ciu soczewki to wk?adam ja pod bie??c? wod?, a na koniec myj? j? dok?adnie myd?em.

    Sorry, za to powy?ej, ale dla mnie to taki sam paradoks, jak Twoje p?ukanie soczewek w soli fizjologicznej czy wodzie destylowanej.

    Proste: p?yn i tylko p?yn do soczewek, jak sama nazwa wskazuje jest DO SOCZEWEK. Je?li widzimy jakiekolwiek zanieczyszczenie p?uczemy soczewk? p?ynem!

    Zapomnij najlepiej o czym? takim jak s??l fizjologiczna i woda destylowana. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 października 2007, 10:04

    Zanieczyszczenia zawsze b?d?. Przecie? nawet przy umyciu r?k trzeba je czym? wytrze?. A cz??? r?cznik??w frote lubi zostawia? ma?e nitki, do tego wszechobecny kurz, piasek kt??ry dostanie si? do oka, rz?sa, kt??r? zostawisz na soczewce przy wyjmowaniu jej z oka. Aktualnie jak patrz? do pojemniczka z soczewkami to nigdy nie jest on idealnie czysty, zdarzaj? si? paproszki, kt??re np. przykei?y sie do palc??w i co z tego, ?e soczewko wyczyszczona mechanicznie :) (r?ce zawsze myj? do zdejomwania soczewek) jest to poprostu wr?cz nie mo?liwe by p?yn by? sterylnie czysty po nocy le?akowania soczewek w nim. Je?eli Ci przeszkadzaj? te paprochy to mo?esz rano wyla? ten plyn wla? troszk? nowego i przepluka? w nim soczewk?.


    Odno?nie tematu czyli zu?ywania plynu to mi to wychodzi oko?o 3 miesi?cy an jedn? butl? o pojemno?ci 350ml. Co oznacza w zale?no?ci tego czy jest promocja ok. 30-40z? za butelk? co nie uwa?am, za jakies horrendalne koszty. Jak trzeba to zuzywam wi?cej i kupuj? wcze?niej nast?pny p?yn, ale zazwyczaj od razu mam na sk?adzie 2 p?yny, by nie by?o problem??w, ?e si? nagle sko?czy? :D

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 14 października 2007, 11:48

    Jak widz? jaki? paproch po zdj?ciu soczewki to wk?adam ja pod bie??c? wod?, a na koniec myj? j? dok?adnie myd?em.

    Sorry, za to powy?ej, ale dla mnie to taki sam paradoks, jak Twoje p?ukanie soczewek w soli fizjologicznej czy wodzie destylowanej.
    Ale mi przy?o?y?a? kopa :] Wiec chyba dam se siana z tymi roztworami :)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 października 2007, 16:56

    damfear pisze:
    Jak widz? jaki? paproch po zdj?ciu soczewki to wk?adam ja pod bie??c? wod?, a na koniec myj? j? dok?adnie myd?em.

    Sorry, za to powy?ej, ale dla mnie to taki sam paradoks, jak Twoje p?ukanie soczewek w soli fizjologicznej czy wodzie destylowanej.
    Ale mi przy?o?y?a? kopa :] Wiec chyba dam se siana z tymi roztworami :)
    Nie musisz dawa sobie siana. Mo?esz przechowywa soczewki w soli fizjologicznej, efekt b?dzie taki sam jak w przypadku p?ynu tylko przed tym musisz wyczy?ci soczewki mechanicznie zwyk?ym p?ynem.
  • damfear
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 12 października 2007, 18:40
    Lokalizacja: Tychy

    autor: damfear » 14 października 2007, 18:08

    Debian pisze:Mo?esz przechowywa soczewki w soli fizjologicznej
    Nie s?dze ?eby to by?o dobre rozwi?zanie, przecie? ka?dy p?yn wymaga, w zale?no?ci od firmy, oko?o 4 godzin na poprawn? dezynfekcje.

    Poruszy?em ten temat, bo podczas wizyty kontrolnej okulistka ogl?daj?c moje oko przez mikroszkop powiedzia?a "tutaj jakie? paproszki wida?" :) I do wst?pnego przep?ukania takich w?a?nie paproch??w by?aby mi potrzebna s??l fizjologiczna czy jaka? inna woda destylowana.

    pozdrawiam i dzi?ki za cierpliwo?? :aniolek:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 14 października 2007, 21:47

    oko?o 4 godzin na poprawn? dezynfekcje.
    Napisa?em ?e wcze?niej TRZEBA MECHANICZNIE WYCZYSCIC PLYNEM. 4 godziny trzeba czekac gdy sie nie czysci mechanicznie tylko wlozy soczewke i zaleje.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 października 2007, 16:41

    po co kombinowac z sola skoro sa specjalne plyny all-in-one. no rub to troche taki chwyt reklamowy wiec najlepiej i tak czyscic recznie. swoja droga polowa osob nie wie co to "no rub" znaczy wiec i tak czysci mechanicznie i dobrze :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości