ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
czy nosić cały czas?
  • lilia9
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 08 października 2007, 10:07
    Lokalizacja: Warszawa

    czy nosić cały czas?

    autor: lilia9 » 08 października 2007, 10:11

    Witam, od kilku miesi?cy jestem szcz??liw? posiadaczk? okular??w(-1,-1,25) na pocz?tku nosi?am je tylko poza domem, teraz zauwa?y?am, ?e w domu zaczynaj? mi by? niezb?dne,,,czuj? jakbym gorzej widzia?a w domu, czy powinnam nosi? je r??wnie? w domu? czy jest mo?liwo??, ?e od nie noszenia ci?g?ego pogorszy mi si? wzrok? dzi?kuj? za opinie.
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:16 przez lilia9, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    Re: czy nosi?? caÂ?y czas???

    autor: Soleil » 08 października 2007, 13:10

    lilia9 pisze:czy jest mo?liwo??, ?e od nie noszenia ci?g?ego pogorszy mi si? wzrok?
    Powiem tak, og??lnie przyj?te jest, ?e nale?y nosi? okulary ca?y czas, aby oczy si? nie przem?cza?y i wzrok si? nie pogarsza?.
    Ale...zdarzaj? si? takie zdania (np. jak moja okulistka [w por?] mi powiedzia?a), ?e jak si? ma ma?? wad? i nie b?dzie si? oczu przyzwyczaja? do okular??w to wada mo?e si? cofn??/zatrzyma?.
    Jednak, aby nie zosta? zbluzgan?, powiem - powinna? nosi? okulary ca?y czas dla swojego zdrowia (szczeg??lnie, jak ich brak Tobie przeszkadza) :D
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 października 2007, 18:20

    Soleil pisze:?e jak si? ma ma?? wad? i nie b?dzie si? oczu przyzwyczaja? do okular??w to wada mo?e si? cofn??/zatrzyma?.
    Dowiedzono, ze nie ostry obraz - czyli nie noszenie okularow np. w krotkowzrocznosci jest bodzcem do wzrostu galki ocznej a tym samym poglebiania sie wady...

    przyklady artykulow z naszej strony
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... abeokulary
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... sciweszkla


    wiecej materialow w naszym poradniku
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... o=poradnik


    o tym wszystkim bylo juz pisane na forum
    polecam wyszukiwarke forum
    http://forum.optometria.info.pl/search.php
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    Re: czy nosi?? caÂ?y czas???

    autor: zebra » 10 października 2007, 08:52

    Soleil pisze: Ale...zdarzaj? si? takie zdania (np. jak moja okulistka [w por?] mi powiedzia?a), ?e jak si? ma ma?? wad? i nie b?dzie si? oczu przyzwyczaja? do okular??w to wada mo?e si? cofn??/zatrzyma?.

    By? mo?e, nie neguj? bo si? nie znam, ale mam do?wiadczenie w?asne.
    Zg?osi?am sie do okulisty bo czu?am pogorszenie komfortu widzenia. Dosta?am soczewki +0,5. Poniewa? by?a to niewielka r???nica, nosi?am okazjonalnie, a? do zaprzestania.
    Po pi?ciu latach nic mi si? nie pogorszy?o ani nie polepszy?o, wada wzroku w tym samym wymiarze, tyle ?e ?a?uj? nie noszenia okular??w przez ten okres.
    Trudno mi opisa? co si? sta?o, ale mimo ?e , jak powiedzia?a optometrystka, mam jeszcze "luz na akomodacji", oczy zachowywa?y sie bardzo "niestabilnie" /to ju? moje okre?lenie/. Mimo ?e nie wi?za?am tego z wad? wzroku, kiedy mia?am wykona? jak?? prace wzrokow? robi?am si? nerwowa.
    Takie niby nic, ale zalaz?o mi za sk??r? i teraz gdy przeprosi?am sie z okularami jestem oaz? spokoju :gwizd:
    Zebra
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    Re: czy nosi?? caÂ?y czas???

    autor: Soleil » 10 października 2007, 13:42

    zebra pisze:
    Soleil pisze: Ale...zdarzaj? si? takie zdania (np. jak moja okulistka [w por?] mi powiedzia?a), ?e jak si? ma ma?? wad? i nie b?dzie si? oczu przyzwyczaja? do okular??w to wada mo?e si? cofn??/zatrzyma?.
    By? mo?e, nie neguj? bo si? nie znam, ale mam do?wiadczenie w?asne.
    Podobnie by?o z moja mama. Posz?a do okulistki i mia?a wad? ok. -1,0 (nie pami?tam dok?adnie), jednak nie nosi?a prawie w og??le okular??w, bo nie potrzebowa?a. Pod 3 latach posz?a na wizyt?, bo co? jej si? sta?o z oczyma i przy okazji sprawdzi?a sobie wzrok. Okaza?o si?, ?e jej wada si? cofn??a.
    Skaleczeni milczeniem...
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 10 października 2007, 14:24

    Mam jeszcze inne do?wiadczenie, kt??re mo?e sporo wyja?ni?.
    Okuli?ci na podstawie do?? nieprecyzyjnych bada? okre?laj? wad? wzroku. Je?li do tego do?o?ymy og??lny stan zdrowia, zm?czenie, por? roku, to wyjdzie pewien b??d. Dla tego pewnie przy ma?ych wadach wzroku cz?sto nie upieraj? si przy zalecaniu okular??w, m??wi?c ?e to kwestia w?asnego wyboru.
    W mojej rodzinie mamy ma?e wady, ale nosimy okulary bo przy naszym trybie ?ycia czujemy tak? potrzeb?, zdaj? sobie jednak spraw? ?e gros ludzi z podobnymi parametrami, nawet nie dostrzega u siebie problemu.
    Zebra
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 14 listopada 2007, 16:47

    Soleil pisze:Ale...zdarzaj? si? takie zdania (np. jak moja okulistka [w por?] mi powiedzia?a), ?e jak si? ma ma?? wad? i nie b?dzie si? oczu przyzwyczaja? do okular??w to wada mo?e si? cofn??/zatrzyma?.
    ja odpowiem na podstawie w?asnego do?wiadczenia...
    Zaczyna?am od wady -0,5 na ka?dym oku. Po roku nienoszenia okular??w wada pog??bi?a si? do -1,25 i -1. A potem by?o ju? tylko gorzej i niestety musze nosi? okulary... i jako? od nienoszenia wada mi sie nie cofne?a chocia? okulistka m??wi?a mi dok?adnie to samo. Pami?tam jak dzi?. Ale skutki s? op?akane :<
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości