Zablokowany Posty: 8 Strona 1 z 1
soczewki dla astygmatów
  • Awatar użytkownika
    lapapa
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 września 2007, 14:23
    Lokalizacja: krk

    soczewki dla astygmatów

    autor: lapapa » 29 września 2007, 17:24

    witam:)
    jesetm dalekowidem mam zastygmatyzm i zdecydowalem sie na soczewki.
    oczywiscie bylem na badaniach i nie ma przeciw wskaza? :)
    chcialbym sie Was zapyta? ktore byscie polecili soczewki :) j&j czy moze ciba vision czy jeszcze inne? :) zalezy mi na ostrosci i komforcie uzytkowania pozdrawiam: )
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:04 przez lapapa, łącznie zmieniany 1 raz.
    [center] hejka! [/center]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 17:44

    lapapa pisze:jesetm dalekowidem mam zastygmatyzm i zdecydowalem sie na soczewki.
    oczywiscie bylem na badaniach i nie ma przeciw wskaza?
    chcialbym sie Was zapyta? ktore byscie polecili soczewki
    No a nie miales dobranych podczas tej wizyty? Trzeba dopasowac soczewke, aby zobaczec jak rotuje, jak sie zachowuje itp. itd...
    Bo zrobiles pierwszy krok tylko dlaczego nie pociagnales tematu u specjalisty aby od razu Ci zaaplikowal, sprawdzil i dobra oraz przeszkolil???
  • Awatar użytkownika
    lapapa
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 września 2007, 14:23
    Lokalizacja: krk

    autor: lapapa » 29 września 2007, 18:03

    oczywiscie zostalem jako tako przeszkolony otrzymalem probne soczewki w zasadzie to jedna tylko bo druga dzisiaj w gabinecie podczas nauki pekla czy cos sie jej stalo, w kazdym badz razie mam dostac w najbliszym czasie: ) a dostalem j&j acuvue advance whit astygmatyk : )
    lecz chcialem sie waz doradzic gdyz mam mozliwosc w kazdej chwili zmienic na inne lub wiedziec jakie kupic gdy te mi sie skoncza : )
    [center] hejka! [/center]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 18:09

    lapapa pisze:lecz chcialem sie waz doradzic gdyz mam mozliwosc w kazdej chwili zmienic na inne lub wiedziec jakie kupic gdy te mi sie skoncza : )
    Jezeli soczewki sa komfortowe i jestes zadowolony, to kupuj te same... jezeli nie to poinformuj osobe ktora dobierala aby zaproponowala Ci inne alternatywne rozwiazanie, np. podczas nastepnej wizyty

    Poczytaj watek o krzywiznie soczewki a dowiesz sie ze to nie tak latwo na odlglosc stwierdzic ktora bedzie dobrze dopasowana, a ktora nie.
  • Awatar użytkownika
    lapapa
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 września 2007, 14:23
    Lokalizacja: krk

    autor: lapapa » 29 września 2007, 18:36

    ok.
    a jeszcze jedno pytanko :) czy sa mozliwe soczewki jedno dniowe dla astygmat??w/ : )
    aha i martwi mnie jedna rzecz zwiazana z lekarzem.) mianowicie bylem dzisiaj , zalozyla mi soczewki sprawdzila pod mikroskopem czy dobrze pasuja :) powiedziala jak ubieraz sciagac dala plyn karteczke i mowila ze juz wiem wszystko i zebym za pol roku przyszedl /; nie za pozno ? wszedzie tutaj wyczytauje ze pasuje nawet kilka dni po zaaplikowaniu soczewek przyjsc na kontrole
    [center] hejka! [/center]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 18:46

    lapapa pisze: czy sa mozliwe soczewki jedno dniowe dla astygmat??w/ : )
    tak sa, np. Ciba Vision Dailies Toric
    lapapa pisze:zebym za pol roku przyszedl /; nie za pozno ? wszedzie tutaj wyczytauje ze pasuje nawet kilka dni po zaaplikowaniu soczewek przyjsc na kontrole
    My stosujemy praktyke ze kilka dni po doborze, aby sprawdzic jak oko reaguje... pozniej po miesiacu/trzech... nastepnie co 3-6miesiecy, chyba ze cos jest niepokojacego.. ale uwazam ze pierwsza wizyta kontrolna po pol roku to zbyt dlugi okres... trzeba by sprawdzic jak zachowuje sie oko po kilkudniowym noszeniu.
  • Awatar użytkownika
    lapapa
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 września 2007, 14:23
    Lokalizacja: krk

    autor: lapapa » 29 września 2007, 19:39

    hehe te jednodniowe wydawalyby sie lepsze gdyby nie to ze 3x drozsze : P

    i jeszcze jedno te sozcewki j&j co mi przepisal lekarz, mowil iz sa one 1 miesieczne i moge nosic dluzej gdybym nie nosil ich na oczach codziennie ;/ wszedzie czytam ze sa one 2tygodniowe
    [center] hejka! [/center]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 19:43

    lapapa pisze:wszedzie czytam ze sa one 2tygodniowe
    Bo sa... nawet na stronie J&J jest ze sa rekomendowane jako 2tygodniowe, ale o tym juz bylo nie raz na forum... wyszukaj sobie za pomoca wyszukiwarki forum
    lapapa pisze:e jednodniowe wydawalyby sie lepsze gdyby nie to ze 3x drozsze
    A to juz zalezy, wez pod uwage, ze sa osoby ktore korzystaja z soczewek np. tylko 1-2 dni w tygodniu... dla nich to duzo lepsze rozwiazanie a opakowanie starczy na 30zalozen na jedno oko... czyli moze to trwac i pol roku... wiec co? Wszystko nalezy rozpatrywac indywidualnie i jednostkowo a nie ogolnie.

    Watek konczymy, zamykam, bo wiele juz bylo o tym powiedziane, skorzystaj z wyszukiwarki.
Zablokowany Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości