ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Korekta domowa wzroku
  • flatron14
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 września 2007, 18:18
    Lokalizacja: Zakopane

    Korekta domowa wzroku

    autor: flatron14 » 11 września 2007, 18:23

    Witam , mam problem gdy? nie chce nosic okular??w a mam dosc solidn? wade wzroku.
    Oczywiscie rodzice o niczym nie wiedza , bo nic im nie mowie ( odrazu okulary bez gadania ,czego nie chce )
    Chcia?em wlasnie zapytac czy jest gdzies w internecie taka domowa kuracja wzroku kt??ra oczywiscie jest darmowa...
    bardzo by?bym wdzieczny za podanie mi ??w strony lub byc moze napisaniu pare cwiczen na wzrok aby stosunkowo sie poprawia?.
    Z g??ry dziekuje i cierpliwie czekam
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 września 2007, 18:39

    Gdyby istniala taka cudowna metoda to kazdy by z niej korzystal i nie byloby okularnikow na swiecie ;)
    Znalazlem kiedys ksiazke na ten temat ale nie pamietam autora. Zreszta on sam zaznaczal ze trzeba poswiecac na te "cwiczenia" ok 20-30min codziennie przed kilka lat zeby pojawily sie jakiekolwiek efekty :tak:
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 11 września 2007, 20:11

    ?adne ?wiczenia i inne pierdo?y nie wylecz? Ci kr??tkowzroczno?ci. Masz 3 rozwi?zania:
    - okulary
    - soczewki kontaktowe
    - operacja oczu (chocia? pewnie jeszcze nie masz 21 lat)
  • flatron14
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 września 2007, 18:18
    Lokalizacja: Zakopane

    autor: flatron14 » 12 września 2007, 00:13

    aha, dziekuje ;)
    A jaka s? techniki , metody odpoczynku wzroku , co robic ?eby wzrok sie relaksowa?
    i pytanie numer 2.
    Czy jest jakis pat?t zeby np. siedz?c przed kompem godzinami nie niszczyc sobie wzroku?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2007, 00:21

    flatron14 pisze:Czy jest jakis pat?t zeby np. siedz?c przed kompem godzinami nie niszczyc sobie wzroku?
    tak, robic czescie przerwy :)

    ps. pisze sie patent ;-)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 września 2007, 13:50

    czlowieku idz do okulisty!! rodzicow mozesz oszukac ale swojego wzroku nie. idealnym rozwiazaniem dla ciebie bede soczewki kontaktowe najczesciej wybierany sposob korekcji wzroku :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 25 września 2007, 16:29

    flatron14 pisze:aha, dziekuje ;)
    A jaka s? techniki , metody odpoczynku wzroku , co robic ?eby wzrok sie relaksowa?
    i pytanie numer 2.
    Czy jest jakis pat?t zeby np. siedz?c przed kompem godzinami nie niszczyc sobie wzroku?
    ustaw sobie odpowiednio kompa, ?eby nie by?o odblask??w an ekranie, ?eby? si? nie garbi? i nie siedzia? za blisko. i ?eby nie siedzie? w ciemno?ci przed kompem, tylko z odpowiednio ustawionym o?wietleniem. i najlepiej mie? dobry ekran LCD, robi? cz?ste przerwy w patrzeniu, mruga?, stosowac krople nawil?aj?ce do oczu. I jak ju? oczy zaczn? bole?, to nie zarzyna? si? i nie siedzie? dalej przy kompie, bo d?u?ej cie b?d? oczy bola?y
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 października 2007, 18:52

    flatron14 pisze:Oczywiscie rodzice o niczym nie wiedza , bo nic im nie mowie ( odrazu okulary bez gadania ,czego nie chce )
    powiedz rodzicom i to jak najszybciej! ja ??cze sie z Tob? w b??lu, bo te? nienawidze okular??w, a musze je nosi?, chocia? mama obieca?a mi soczewki (oczywi?cie po d?ugich k???tniach) gdzie? w listopadzie. musze poczeka?, bo moja okulistka-idiotka jej nagada?a ?e oko trzeba do okular??w przyzwyczai?..no trudno. Ale dobrze radze id? do okulisty , bo Ci sie wada pog??bi tak jak mi od nienoszenia okular??w (chocia? nie wiem czy to akurat przez to...) i potem b?dzie jeszcze gorzej.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 10 października 2007, 08:58

    julik2k pisze:musze poczeka?, bo moja okulistka-idiotka jej nagada?a ?e oko trzeba do okular??w przyzwyczai?
    Nie szalej ch?opie, "moja" optometrystka, nie idiotka, te? zaordynowa?a najpierw okulary, potem soczewki proponowa?a zdaje si? 2 miesi?ce karencji, ale posz?o szybciej bo nadesz?y wakacje. Oko nie przyzwyczaja si? do okular??w tylko do korekty, i podejrzewam ?e przyzwyczai? je do korekty i do soczewek kontaktowych jednocze?nie, to zbyt du?e obci??enie, a chyba by? nie chcia? ?eby aplikacja soczewek sko?czy?a sie pora?ka? Bo i tak bywa, nie wszystkie oczy to lubi?.
    Zebra
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 10 października 2007, 17:33

    zebra pisze:Nie szalej ch?opie
    ................ :< nie jestem CH?OPEM!!!!!!!!!1
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 15 października 2007, 15:38

    ?o matko syna, mea culpa, bij? si? w pier? i posypuj? g?ow? popio?em, :mur: ?lepa jestem, nie zauwa?y?am :placze:

    Chyba czas do okulisty :mrgreen:
    Zebra
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 16 października 2007, 16:21

    zebra pisze:Chyba czas do okulisty
    hahah ok wybaczam:D nie jest tak ?le:) ja ostatnio nie zauwa?y?am kolegi ktory przechodzi? 5 m ode mnie na ulicy...
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 października 2007, 19:56

    moje panie ale off-topu to na tyle ok ? :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości