ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
Pierwsze soczewki
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    Pierwsze soczewki

    autor: nan88 » 20 września 2007, 18:28

    Hej :)

    Dzisiaj by?am u okulisty aby zbada? mi wzrok i dobra? soczewki. I teraz mam mn??stwo pyta?...

    Po pierwsze, to przepisa? mi soczewki 2-tygodniowe, bo stwierdzi? ?e mam zaropia?e oczy i nie mog? nosi? takich kt??re zmienia si? rzadziej. Nie jestem zadowolona, bo to zwi?ksza koszty, no ale ju? trudno. I teraz tak. Ja si? w og??le na tym nie znam, na karteczce kt??r? dosta?am jest napisane Acuvue OASYS (to jaka? firma?), moja wada wzroku oraz co? takiego:
    BC=8,4Φ14.0 czy jako? tak i nie mam poj?cia co to znaczy.

    Czyli ja nie mam ?adnego wyboru jakie soczewki chc? nosic? Mog? tylko takie okulista mi dobra?? Nie mog? wybrac firmy itd?

    Poza tym kolejne pytanie. Czy je?li mam soczewki 2-tyg, to okres kiedy mog? ich uzywa? zalezy od momentu wyj?cia ich z opakowania czy od ilo?ci razy, kiedy mia?am je na oczach? Mam na mysli to, ?e np je?li za?o?? je 07.10 i teoretycznie s? wa?ne do 21.07, to je?li w ci?gu tych 2 tygodni nie zalo?? ich 3 razy, to czy termin ich wazno?ci wydluzy si? o te 3 dni? Wedlug przykladu do 24.07?

    Kolejne pytanie: jak cz?ste s? wizyty kontrolne u okulisty i ile kosztuj??

    Czy oprocz mnie kto? z was za?atwia? soczewki w [nazwa regulamin]? Najlepiej tym w ?odzi :)

    Pomo?cie :)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 września 2007, 18:55

    nan88 pisze:Acuvue OASYS (to jaka? firma?)
    Konkretnie to model... sa firmy Johnson&Johnson :)
    nan88 pisze:moja wada wzroku oraz co? takiego: BC=8,4Φ14.0
    Pierwszy parametr to promien krzywizny wyrazony w milimetrach. Soczewka (sferyczna) ma ksztalt ktory przypomina jakby wycinek powierzchni kola o podanym promieniu... czyli w Twoim przypadku 8,4mm. 14.0 to srednica powierzchni samej soczewki (tez w mm).
    nan88 pisze:Czyli ja nie mam ?adnego wyboru jakie soczewki chc? nosic? Mog? tylko takie okulista mi dobra?? Nie mog? wybrac firmy itd?
    Coz... wybor masz zawsze, ale radze pozostac Ci przez najblizszy czas przy tych, ktore przepisal Ci okulista... bedziesz wiedziec czy nic Ci sie nie dzieje z oczkami, czy zadne powiklania nie wystepuja, jakies pieczenia, suchosc w ciagu dnia itd... jesli wszystko gra to mozesz udac sie na konsultacje z okulista w celu zmiany soczewek na miesieczne...
    nan88 pisze:Czy je?li mam soczewki 2-tyg, to okres kiedy mog? ich uzywa? zalezy od momentu wyj?cia ich z opakowania czy od ilo?ci razy, kiedy mia?am je na oczach? Mam na mysli to, ?e np je?li za?o?? je 07.10 i teoretycznie s? wa?ne do 21.07, to je?li w ci?gu tych 2 tygodni nie zalo?? ich 3 razy, to czy termin ich wazno?ci wydluzy si? o te 3 dni? Wedlug przykladu do 24.07?
    2-tygodnie od wyjecia z opakowania...
    nan88 pisze:Kolejne pytanie: jak cz?ste s? wizyty kontrolne u okulisty i ile kosztuj??
    Ok 40-60zl w prywatnych gabinetach... z tym ze pierwsza wizyta kontrolna po aplikacji soczewek z reguly jest za darmo :) pozniej jesli znasz jakiegos dobego okuliste ktory przyjmuje na NFZ i ktory ma pojecie o soczewkach (i ma potrzebny sprzet) to mozesz sie do niego udac z Twoja recepta :)
    \
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 20 września 2007, 19:36

    Dzi?kuj? za odpowied? :)

    To na razie zostan? przy tych soczewkach, kt??re zaleci? mi okulista, kombinowa? b?d? p???niej. Czyli, jak id? kupi? soczewki to musz? poda? moj? wad? wzroku, promie? krzywizny i srednic? soczewki?

    Rozumiem ?e inne soczewki ni? te kt??re przepisa? mi okulista, a maj?ce takie same parametry, b?d? dobre?
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 20 września 2007, 20:40

    nan88 pisze:Czyli, jak id? kupi? soczewki to musz? poda? moj? wad? wzroku, promie? krzywizny i srednic? soczewki?
    Przewa?nie si? podaje wad? wzroku oraz krzywizn?, gdy? mo?e wyst?powa? kilka.
    nan88 pisze:Rozumiem ?e inne soczewki ni? te kt??re przepisa? mi okulista, a maj?ce takie same parametry, b?d? dobre?
    Teoretycznie, tak. Jednak warto przy zmianie modelu soczewek wybra? si? do okulisty, aby sprawdzi?, jak si? zachowuje na oku.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 września 2007, 22:05

    Oasys to najnowoczesniejsze soczewki w ofercie J&J
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 22 września 2007, 08:32

    nan88, czy lekarz sprawdzi? dlaczego masz "zaropia?e oczy"? czy zaaplikowa? Ci t? soczewk?, kt??r? Ci przepisa? i obejrza? j? pod lamp? szczelinow?? Czy tylko napisa? na karteczce co i jak odes?a? do domu? Nauczy? Ci? zak?ada? i opowiedzia? o tym jak dba? o soczewki i oczy??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 września 2007, 13:41

    aniula pisze:opowiedzia? o tym jak dba? o soczewki i oczy??
    A po co wtedy byly by jej pytania odnosnie terminu uzywania, korzystania.. przeciez nawet nie umowil sie na wizyte kolejna kontrolna, bo sama zainteresowana nie wie kiedy ma pojsc... zejdz na ziemie Aniulko :D ;)
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 23 września 2007, 17:23

    Okulista um??wi? si? ze mn? na kolejn? wizyt?, a pytania zada?am takie kt??re mi si? nasun??y ju? po wyj?ciu z gabinetu. Okulista (w?asciwie -ka, bo to by?a kobieta) zaaplikowala mi soczewk?, z tego co si? orientuj? to w?a?nie tak? jak mi przepisa?a. Ale nie badala moich oczu, tego czemu s? zaropia?e... Wydaje mi si? zreszt? ?e to by? przypadek, bo wcze?niej tego nie zauwa?y?am, mo?e akurat wtedy mia?am ropki w oczach a ona sie upar?a ?e co? z nimi jest nie tak...
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 24 września 2007, 18:27

    Wydaje mi si?, ?e dobry okulista nie powinien dobiera? soczewek i okular??w, jesli zauwa?y niepokoj?ce objawy w oczkach :...: No c???, schodz? na ziemi? Lemur :zawstydzony:
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 06 marca 2008, 13:53

    S?uchajcie ja mam takie pytanie odno?nie wizyty kontrolnej. Mam zamiar si? nied?ugo wybra?, ale mam takie pytanie. Co? czuje ?e prawe oko niewiele (ale jednak) si? pogorszy?o, a do tego chcia?bym spr??bowa? innych soczewek, ale to te? trzeba sprawdzi? czy b?d? dobrze le?a?y. Czy da si? to jako? zrobi? podczas jednej wizyty, no bo to kosztuje. A tak to albo kupie inne soczewki, ale nie b?d? wiedzia? czy s? dobre, mo?e okulista stwierdzi ?e nie i co kasa w b?oto.

    Mo?e niezbyt czytelnie to napisa?em, ale chodzi mi generalnie o to ?e chcia?bym spr??bowa? biofinit??w, kt??rych jeszcze nie ma w Polsce, czyli b?d? musia? i?? raz na sprawdzenie mocy, potem zam??wi? biofinity i i?? drugi raz sprawdzi? czy dobrze le?? i zap?aci? za 2 wizyty czy da si? to jako? inaczej rozwi?za??
  • Sani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 marca 2008, 23:31
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Sani » 06 marca 2008, 17:55

    Od razu mo?na sprawdzi? Tw??j wzrok i zmieni? soczewki. A biofinity s? ju? w Polsce :D Nosz? je od 2 miesi?cy (to moje pierwsze soczewki) i dosta?am od razu u okulisty :)
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 06 marca 2008, 19:18

    Z tym ?e ja nie wiem czy biofinity s? akurat u mojego okulisty. Mam i?? i po prostu si? zapyta?? I jeszcze jedno. Jak p??jd? w Oasisach (bo te teraz nosz?) no i w gabinecie zmieni? na biofinity, to czy oko b?dzie potrzebowa?o jaki? czas ?eby ta soczewka si? u?o?y?a (bo mo?e mie? troch? inne parametry: krzywizn? i ?rednic?) czy od razu mo?na sprawdzi? na tych sprz?tach okulistycznych czy dobrze le?y?
    przemczan w Tarnowie to moze byc problem z Biofinity
    No w?a?nie co w takim wypadku?
    Ostatnio zmieniony 06 marca 2008, 19:19 przez PrzemczaN, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 marca 2008, 19:18

    przemczan w Tarnowie to moze byc problem z Biofinity :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 marca 2008, 21:43

    Ja bym Ci proponowa?a wybra? takiego okulist? (albo tak si? wytargowa?), aby wizyta kontrolna w soczewkach by?a bezp?atna lub niskop?atna. Moja by?a bezp?atna, ale ?le le?a?a mi soczewka, wi?c zawsze mog?abym si? upiera?, ?e sk?adam reklamacj? na dob??r.

    Drug? opcj? jest kupienie pary (o ile si? uda) Biofinit??w wcze?niej, o oczekiwanych parametrach (z nieco wi?ksz? moc? na jedno oko). "Co najwy?ej" stracisz kas?. Ale to dzia?anie na w?asn? r?k?, kt??rego nie mo?emy tu propagowa? - dzieci czytaj? ;)
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 07 marca 2008, 19:25

    S?uchajcie a mo?e zrobi? tak, ?e zam??wi? jedn? par? tych biofinit??w na pr??b?, o takich mocach jak mam teraz, bo w sumie ja si? na tym nie znam i nie chc? sam zwi?ksza? mocy. P??jd? najwy?ej 2 razy na wizyt? - trudno, je?li nie da si? inaczej.

    Tylko mam takie pytanie, czy jak b?d? chcia? zmieni? soczewki, to mog? to zrobi? ju? w gabinecie, po prostu ?ci?gn?? stare i za?o?y? nowe, czy ?e tak powiem nowa soczewka musi i?? na ?wie?e oko, czyli ile? tam wcze?niej musz? star? soczewk? zdj??? Wiem ?e twarde soczewki zmieniaj? kszta?t rog??wki (chyba), a czy tak samo mo?e by? z mi?kkimi i przez to mo?e okaza? si? ?e nowe soczewki nie pasuj? a w rzeczywisto?ci b?d? dobre? Prosz? o szybk? odpowied? co radzicie w tej sytuacji, bo troch? mi zale?y na czasie.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 marca 2008, 19:46

    Mo?e zadzwonisz do okulisty i zapytasz, jaka opcja jemu bardziej odpowiada? Okuli?ci maj? r???ne metody badania. Znam takich staruszk??w, co w og??le wyrzucaj? z gabinetu, gdy pacjent przychodzi w za?o?onych soczewkach.
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 07 marca 2008, 19:52

    Faktycznie, masz racj?. To b?dzie najlepsze wyj?cie. Dzi?ki. Jak wida? najprostsze rozwi?zania przychodz? najtrudniej.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2008, 12:45

    Malla pisze:Znam takich staruszk??w, co w og??le wyrzucaj? z gabinetu, gdy pacjent przychodzi w za?o?onych soczewkach.
    a ruchomosc soczewki to co na palcu sprawdzaja ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 08 marca 2008, 15:53

    Ponawiam pro?b?, ?eby kto? odpowiedzia? na drug? cz??? mojego posta.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 08 marca 2008, 16:09

    Tylko mam takie pytanie, czy jak b?d? chcia? zmieni? soczewki, to mog? to zrobi? ju? w gabinecie, po prostu ?ci?gn?? stare i za?o?y? nowe, czy ?e tak powiem nowa soczewka musi i?? na ?wie?e oko, czyli ile? tam wcze?niej musz? star? soczewk? zdj??? Wiem ?e twarde soczewki zmieniaj? kszta?t rog??wki (chyba), a czy tak samo mo?e by? z mi?kkimi i przez to mo?e okaza? si? ?e nowe soczewki nie pasuj? a w rzeczywisto?ci b?d? dobre? Prosz? o szybk? odpowied? co radzicie w tej sytuacji, bo troch? mi zale?y na czasie.
    Oboj?tnie. Mo?esz kupic, za?o?yc i dopiero przyjsc do okulisty. Nie ma to ?adnej r???nicy
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 marca 2008, 20:13

    Woozie - mam na my?li, ?e najpierw robi? wszelkie badania, a potem ka?? zak?ada? soczewki i kontroluj? ich po?o?enie na oku.
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 25 gości