ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Jakie soczewki? Proszę o pomoc!
  • quepasso
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 16:31
    Lokalizacja: Wejherowo

    Jakie soczewki? Proszę o pomoc!

    autor: quepasso » 16 września 2007, 16:40

    Nosze soczewki stosunkowo kr??tko bo jakie? dwa miesi?ce. Na pocz?tku nosi?am przez miesi?c J&J oasys o BC=8,4 ( pierwsz? par? dostalam na badaniu u okulisty) , okulista na moje pytanie ile godzin dziennie moge je nosi? odpowiedzia? 8-10 co mnie troch? przestraszy?o bo w szkole jestem po 12 godzin, i nie mam mo?liwowo?ci zdj?cia ich w ci?gu dnia. Poza tym Oasys wychodz? miesiecznie dosy? drogo. P???niej przerzucilam si? na soczewki 02optix bo slysza?am ?e s? niez?e i mozna je d?ugo nosi?, ale nie widz? w nich ostro - obraz mi sie w nich zamazuje (mo?e kto? wie czym to mo?e by? spowodowane?)

    Potrzebuje soczewek, najlepiej miesi?cznych, w przystepnej cenie, ktore mog?a bym nosi? 12 do 14 godzin dziennie.

    PROSZ? O POMOC!!!
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:05 przez quepasso, łącznie zmieniany 1 raz.
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 16 września 2007, 17:04

    A czy po zmianie soczewek J&J na Optix bylas u okulisty sprawdzic czxy dobrze leza ???
    Bo moze poprzez zle dopasowanie soczewki widzisz za mgla?
  • quepasso
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 16:31
    Lokalizacja: Wejherowo

    autor: quepasso » 16 września 2007, 17:16

    Bylam na kontrolnej wizycie przed zmian? soczewek i to wlasnie 02optix poleci? mi m??j okulista, na kolejnej wizycie ju? po zmianie soczewek nie bylam. Z tymi soczewkami nie mam problemu widzenia "za mg??" ale niewyra?nego widzenia jakby moc soczewek by?a ?le dobrana, ?eby co? dojrze? (np. napis z daleka )musz? mruzyc oczy, takiego problemu nie mia?am przy J&J chocia? moc tych soczewek by?a tak a sama.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 września 2007, 18:08

    quepasso pisze:Potrzebuje soczewek, najlepiej miesi?cznych, w przystepnej cenie, ktore mog?a bym nosi? 12 do 14 godzin dziennie.
    No to mozesz nie znalesc... soczewki Oasys i AirOptix naleza do nowej generacji soczewek silikonowo-hydrozelowych, jest wieksza tlenoprzepuszczalnosc, lepszy material itp... starszej generacji soczewki hydrozelowe - to napewno czas noszenia krotszy ;)

    Czas noszenia soczewek jest BARDZO indywidualny i zalezy tez od naszego oka (jakosci filmu lzowego) jak i warunkow w jakich przebywamy (wilgotnosc, temperatura)

    Mozesz zainteresowac sie ewentualnie kroplami nawilzajacymi - ale takimi ktore MOGA byc kropione na soczewke, np. Blink lub AQuify.

    Albo pozostan przy tym co masz, albo dzienne... napewno nie przechodz na hydrozelowe!
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 16 września 2007, 20:28

    Polecam zmieni? na soczewki PureVision. Sam przesz?em na nie z oasys kt??re moim zdaniem s? najwi?kszym badziewiem i to za tak? cen?! Mo?na w nich WYTRZYMA? tylko kilka godzin. Moja siostra te? od kilkunastu dni nosi oasys i nie mo?e w nich zbyt d?ugo wytrzyma?. Poprostu bardzo szybko wysychaj? i jest du?y efekt "mg?y".
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 17 września 2007, 17:26

    Debian pisze:Polecam zmieni? na soczewki PureVision. Sam przesz?em na nie z oasys kt??re moim zdaniem s? najwi?kszym badziewiem i to za tak? cen?! Mo?na w nich WYTRZYMA? tylko kilka godzin. Moja siostra te? od kilkunastu dni nosi oasys i nie mo?e w nich zbyt d?ugo wytrzyma?. Poprostu bardzo szybko wysychaj? i jest du?y efekt "mg?y".
    Ja nosze oasisy po 15 godizn dizennie nie uzywam zadnych sztucznych lez i sobie je chwale jak narazie jest ok ,wszak to sa moje poczatki .
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości