Krzywizna soczewki
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 31 lipca 2007, 23:04

    Soleil pisze:Optimy te? maj? jedn? krzywizn??

    Optima FW jest produkowana w dw??ch promieniach 8,4 i 8,7 :)
  • Kattie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 31 lipca 2007, 09:47
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Kattie » 01 sierpnia 2007, 12:11

    No i uda?o si?. Zadzwoni?am i mi poda? krzywizn?. Z tego co m??wi? wynika ?e mam 8,7 i ?e to jest standardowa. :mrgreen:
    Ju? nawet kupi?am sobie przez neta bo wysz?o mi ok 96 z? mniej na 2 parach. :jupi:
    pzdr
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 sierpnia 2007, 12:36

    mowilem ze z tym nie ma problemu :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 22 sierpnia 2007, 20:37

    Moje pierwsze soczewki to by?y Mediflex 55 z krzywizn? 8,9. Ale ju? wtedy wychodiz?y one z produkcji. Dosta?am wtedy inne soczewki, i zacze?y si? problemy, kt??re zako?czy?y si? leczonym przez ponad p??l roku zapaleniem spoj??wek.

    teraz chcialabym wr??ci? do soczewek. Mam akurat soczewki B&L PureVision, i jakie? jednodni??wki IWear(z [nazwa regulamin]).

    Przypomnia?am sobie, jak dobrze nosi?o mi si? te Mediflexy (chocia? teraz pewnie mam oczy bardziej sk?onne do podra?nie?), i znalaz?am co? takiego:
    Biomedics 55 Evolutions - czyli ulepszone Mediflexy
    - materia?: Ocufilcon D
    - zawarto?? wody 55%
    - DK/t 28. (??? tak ma?o????)
    Krzywizna 8,9 tez jest dost?pna.


    Pytanie 1: czy kto? wie, jak? ?rednic? mia?y Mediflex 55?
    Pytanie 2: Jak s?dzicie, lepsze b?d? PureVision (dost?pne tylko 8.6) czy te Biomedics?

    Dodam, ?e mam scepyczne nastawienie do bausha, kupi?am 6-pak miesi?cznych SoftLenses, i okaza?o si? ?e sa wybitnie niedopasowane, pare minut ponosi?am.
    Teraz lekarz da? mi Pure Vision, ale zrobi? to nie zwracaj?c uwagi na ?adne promienie ani inne parametry soczewki.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 sierpnia 2007, 20:43

    Mediflex 55 i Biomedics 55 to to samo... po prostu inna nazwa handlowa... nie pamietam czy cos zmienili w materiale, ale chyba jest to to samo. Sprawdze jutro i potwierdze.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 23 sierpnia 2007, 12:41

    X-ska pisze: Teraz lekarz da? mi Pure Vision, ale zrobi? to nie zwracaj?c uwagi na ?adne promienie ani inne parametry soczewki.
    Pure Vision maj? chyba tylko jedn? krzywizn?: 8,6.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 23 sierpnia 2007, 13:27

    kuszand pisze:Pure Vision maj? chyba tylko jedn? krzywizn?: 8,6.
    Tak, tak.

    A Mediflex 55 nosi?am tylko przez 3 miesi?ce ok 3-4 lata temu. I obawiam si?, ?e teraz mam wra?liwsze oczy i mog? ju? poprostu gorzej reagowa? na ka?de soczewki. :<

    I z dwojga z?ego b?d? chyba pr??bowa? Pure Vision o niby z?ym pormieniu krzywizny, skoro ju? je mam kupione :> . Mo?e i tak b?d? lepsze od BioMedics - z dobrym promieniem, ale kilkakrotnie mniejsz? przepuszczalno?ci? tlenu.

    tym bardziej ?e obie soczewki s? zrobuone z innych materia???w, i Pure Vision mo?e lepiej dostosuj? si? do oka...

    ale w sumie to nie kwapie si? do napocz?cia opakowania soczewek- jak b?d? porblemy i b?d? musia?a wr??cic do okular??w to b?dzie dramat - pogorszenie jako?ci widzenia ; )
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 23 sierpnia 2007, 16:17

    Eee tam nie przejmuj sie krzywizna ;) wielokrotnie to juz bylo na forum... zaloz, sprawdz dopasowanie, pochodz, zbadaj oczy i wtedy ocenisz :)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 sierpnia 2007, 19:11

    Ok, sprawdzilem sobie dokladnie...

    i dawniejsze Mediflex 55 nieco poprawili, zmienili opakowanie i sa teraz
    Biomedics 55 Evolution

    X-ska pytalas o krzywizne, Biomedics maja
    dla (-) 8,6 i 8,9
    dla (+) 8,8

    srednice 14,2
    uwodnienie 55%
    dk/t = 28
    sa pakowane tylko po 6sztuk w opakowaniu i sa soczewkami miesiecznymi
  • Verte
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 września 2007, 21:30
    Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

    autor: Verte » 12 września 2007, 21:40

    Witam wszystkich!
    Mo?e kto? mi pomo?e, nosz? szk?a SofLens 66 [BC S/M] DIA 14,2 i jestem z nich bardzo zadowolona jednak obecnie te soczewki wycofywane s? z produkcji i mam teraz problem z wyborem nowych. Nigdzie nie mam zapisanych pierwszych wynik??w badania i krzywizny ga?ki ocznej. Zastanawiam si? nad soczewkami Bausch&Lomb - OptimaFW, ale jak powinnam dobra? w nich krzywizn???
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 12 września 2007, 22:24

    Verte pisze:Zastanawiam si? nad soczewkami Bausch&Lomb - OptimaFW, ale jak powinnam dobra? w nich krzywizn???
    Musisz i?? do okulisty.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2007, 22:24

    Verte pisze:i jestem z nich bardzo zadowolona jednak obecnie te soczewki wycofywane s? z produkcji i mam teraz problem z wyborem nowych.
    nowe soczewki maja zupelnie inne parametry, maja wewnetrzne asferyczne konstrukcje i wiele innych zmian konstrukcyjnych, polecam udanie sie na dobor soczewek do gabinetu.
  • Verte
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 września 2007, 21:30
    Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

    autor: Verte » 12 września 2007, 22:31

    By?am u okulisty (ale nie ten co mi robi? badania przed rozpocz?ciem noszenia soczewek) i on mi w?a?nie poleci? soczewki Optima FW (kierowa?am sie tym, ze s? cieniutkie, a ja w?a?nie takie lubi?), ale ju? nic nie powiedzia? ani o krzywi?nie ani o ?adnych innych parametrach, bardzo jestem niezadowolona z tej wizyty
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2007, 22:34

    Verte pisze:ale ju? nic nie powiedzia? ani o krzywi?nie ani o ?adnych innych parametrach
    A nie masz soczewek? przeciez na nich jest wszystko napisane, jezeli nie opawkowanie (pudlo) to na blistrze jest opisane wszystko. Akurat Optima FW ma 3krzywizny 8.4, 8.7, 9.0 i jednej srednicy 14,0
  • Verte
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 września 2007, 21:30
    Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

    autor: Verte » 12 września 2007, 22:40

    mam opakowanie, ale na SofLens krzywizny s? oznaczone jako: S/M oraz F/M
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2007, 22:44

    A widzisz, myslalem ze pytasz o Optime...
    Soflens 66 ma faktycznie oznaczenie F/M i S/M
    z tego co pamietam to
    F/M to krzywizna 8,7
    S/M to krzywizna 8,4
  • Verte
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 września 2007, 21:30
    Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

    autor: Verte » 12 września 2007, 22:44

    ale bardzo dzi?kuj? za rady, b?d? musia?a odwiedzi? okulist? z prawdziwego zdarzenia i b?dzie po k?opocie. dzi?ki konieczno?ci zmiany soczewek trafi?am na to forum :) i to chyba jedyny plus w tej ca?ej sprawie

    [ Dodano: 12 Wrz 2007 10:52 ]
    a Wy jakie soczewki nosicie - pytam o firm?. jeszcze nie postanowi?am na kt??re si? zdecyduj?, a mo?e macie jakie? ciekawe do?wiadczenia z u?ytkowania soczewek??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 września 2007, 23:01

    Verte pisze: Wy jakie soczewki nosicie
    poczytaj na forum, uzytkownicy wypowiadali sie na ten temat wielokrotnie... ten dzial nie dotyczy tego, robisz OffTopa!
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 15 września 2007, 16:50

    Byc moze juz bylo takie pytanie ale zastanawia mnie czy jezeli nosze soczewki J & J oasys i chcialabym zmienic na soczewki innej firmy o tych samych parametrach czyli krzywizna 8,4 to rowniez musze isc do lekarza?
    Pytanie czysto hipotetyczne bo nie zamierzam narazie zmieniac ale lubie wszystko wiedziec .
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 16:53

    DziOOba pisze:o tych samych parametrach czyli krzywizna 8,4
    a srednica?
    a konstrukcja powierzchni sferyczna/asferyczna?

    parametr soczewki to nie tylko krzywizna
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 15 września 2007, 17:43

    LEMUR pisze:
    DziOOba pisze:o tych samych parametrach czyli krzywizna 8,4
    a srednica?
    14,00
    a konstrukcja powierzchni sferyczna/asferyczna?
    sferyczne
    w sumie to niewiem ale wydaje mi sie ze sferyczne ,na karteczce ,ktora dostalam od okulistki jest napisane ,ze soczewki 8,4 oasis
    prawa -0,75
    lewa -1.00
    i to wszystko :-)
  • akkersson
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 29 września 2007, 17:53
    Lokalizacja: Lubin

    autor: akkersson » 29 września 2007, 18:00

    a wiec umnie sytuacja wygl?da tak: Poszed?em do okulisty aby dobrac soczewki miesieczne i przypisa? on mi Soczewki "J&J Acuvue Advance Krzywizna 8,3" nastepnie sprzedali mi "J&J Oasys 8,4" mowiac ze to praktycznie to samo. Oczywiscie mowie tu o soczewkach sferyznych a wada 2x -3,0

    Ale jak pozniej przeczytalem w Internecie okaza?o sie ze soczewki J&J sa 2 tyg a nie miesieczne :|.

    Dlatego Postanowilem przerzucic sie na inne soczewki, i znajomy optyk polecil mi PureVision tylko ze one maja krzywizne 8,6...

    I teraz mam dylemat, bo ciezko o soczewki miesieczne 8,4, a z tego co czytalem 8,6 sa soczewkami standardowymi...

    wiec czekam na wasza rade ;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 18:04

    akkersson pisze:wiec czekam na wasza rade
    Proste, udac sie na dopasowanie do specjalisty, ktory dobiera rowniez soczewki bedace w Twoim zainteresowaniu...
    pisalem wielokrotnie ze srednica tez ma istotne znaczenie, jak rowniez konstrukcja soczewki (sferyczna, asferyczna, material itp...)
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 28 października 2007, 13:52

    Wczesniej mialem J&J advance o DIA 14.0 i BC 8.7, lecz nie za dobrze w nich widzialem.
    Mam w tej chwili air optix o DIA 14.2 i BC 8.6
    moc +3.5 i +1
    I chyba strasznie mi uciskaj? oczy. Po zalozeniu, po kilku minutach mam ca?e czerwone i chyba oczy mi w nich wysychaja. Po jakichs 2 dniach noszenia troche sie dopasowa?y i nie czu?em ich tak, jak na poczatku, ale oczy dalej czerwone byly i po zdjeciu soczewek mnie bola?y.

    I teraz pytanko. Kt??re na czyst? logik? by mniej uciska?y na oko ??
    AIR OPTIX N&D BC 8.6 i DIA 13.8 czy jeszcze jakies inne.

    LEMUR na poczatku postu pisal, jaka bedzie lepsza alternatywa przy innych soczewkach. Ja nie wiem jak to sie przelicza, wiec prosz? was o pomoc, bo nie chce wyrzuca? wiecej pieni?dzy w b?oto, a chce najpierw sam sprobowa? kt??re? kupi? w kt??rych bede sie dobrze czu? i w miare dobrze widzia? i wtedy na kontrole do okulistki pojde...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 października 2007, 16:12

    JacuS pisze:AIR OPTIX N&D BC 8.6 i DIA 13.8 czy jeszcze jakies inne.
    N&D wystepuja w dwoch rozmiarach:
    BC=8,4 i BC=8,6

    tu sa na naszej stronie dokladne parametry z rodziny AIR Optix
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... o=airoptix

    Lepsza alternatywa dla AirOptix (tych do sciagania) jest BC=8,4 w przypadku N&D, ale przypominam, aby nie wyrzucac pieniedzy w bloto - jak to okresliles - przy wizycie kontrolnej warto popytac o inne mozliwosci, wtedy dostajesz soczewki probne w cenie wizyty i masz pewnosc.
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 28 października 2007, 16:19

    To 8.4 s? bardziej "p?askie" ni? 8.6 ??? Jak 8.6 uciska?a na oko to lepiej wziac 8.4?? Jak to z tym jest?;>
    Aby nie wyrzucac pieniedzy w bloto - jak to okresliles - przy wizycie kontrolnej warto popytac o inne mozliwosci, wtedy dostajesz soczewki probne w cenie wizyty i masz pewnosc.
    Co do tego to najpierw sprobuje te 8.4 :P najwyzej 60 z? p??jdzie w b?oto.... a T? okulistke co mam to ..... jak te beda dobre to pojde do niej tylko na badanie kontrolne ... a jak nie to pojde i bede sie z nia k???ci? do upad?ego ?e wzi??a kase za dobranie soczewki, a z?? dobra?a i ?e ma mi dobra? dobr?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 października 2007, 16:48

    N&D o krzywiznie 8,4 maja asferyczna wewnetrzna konstrukcje i inaczej zachowuje sie soczewka o takiej konstrukcji na oku.
    A co do tego jak bedzie ona lezala to Ci nie powiem, bo to kwestia indywidualna ktora nalezy sprawdzic. To ze nie bedziesz odczuwal dyskomfortu nie oznacza ze to komfortowa i dobra soczewka... trzeba spojrzec pod lampa szczelinowa jej zachowanie oraz przedni odcinek oka. Tyle ze ja o tym pisze nie raz... Wy robta co chceta - cytujac pewnego jegomoscia - a pozniej tez pretensje do siebie.
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 28 października 2007, 18:30

    okEj. Wiec zrobie tak, ze kupie te N&D i p??jd? na kontrol? xP W kazdym razie zapamietam Twoje s?owa ;]W kazdym razie dzieki za odpowiedz. :)

    [ Dodano: 29 Pa? 2007 07:12 ]
    Jednak chyba troche inaczej zrobie.... kupie sobie acuvue advance, te ktore mi na poczatku dala .... zeby sie przekonac czy napewno sie nie nadaja.... no i jesli se nie nadaja to pojde i bede sie klucil ze zle soczewki mi dala ;p i ze chce dobre ... bo w koncu zaplacilem za dobranie soczewek ;p

    [ Dodano: 29 Pa? 2007 07:20 ]
    AAa i jeszcze jedno ;p LEMUR jaka troche ta?sza i w miare dobra alternatywa by mog?a byc do tych advanc'??w???
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 25 listopada 2007, 12:06

    Wiesz, mozesz wszystko. Jednak soczewka bardziej plaska moze powodowac problemy w jej czesci brzegowej, moga jej krawedzie lekko odstawac od rogowki
    Przy zbyt ciasnej, bedzie zbyt duzo "powietrza" pomiedzy jej centralna czescia a rogowka, a brzegi beda zbyt mocno ocieraly o rogowke co prowadzi do zaczerwienienia rabka rogowki a te "powietrze" moze powodowac zamglenie obrazu po jakims czasie po otwarciu oka... soczewka jakby sie przyklei, co spowoduje lepsze widzenia a po jakims czasie powroci do pierwotnej pozycji, stad takie osoby beda skarzyly sie na dobre widzenie w miare po otworzeniu oka (po mrognieciu) a odwrotnie gdy ta soczewka bedzie za plaska, wtedy soczewka bedzie "jezdzila" po oku i zanim powroci na swoja pozycje bedzie obraz niezbyt ostry, niezbyt komfortowy... czyli bedzie OK kilka chwil po mrugnieciu.
    Rzeczywi?cie, mam w?a?nie takie objawy niestabilno?ci obrazu - raz jest lekko zamazany, a raz w miar? ostry.
    Soczewki mam od wczoraj - to mo?liwe , ?e oko wci?? si? nie przystosowa?o (a? tak?), czy ewidentnie mam ?le dobrane soczewki?
    Mam Oasys, czyli BC 8.4 i DIA 14.0.
    Powinienem w takim przypadku kupi? soczewki z wi?ksz? krzywizn? (albo jeszcze dodatkowo inn? ?rednic?) - mam na oku PureVision (8,6; 14.0) czy mniejsz??

    Dzi?ki, pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 listopada 2007, 12:49

    Wicko pisze:Powinienem w takim przypadku kupi? soczewki z wi?ksz? krzywizn? (albo jeszcze dodatkowo inn? ?rednic?) - mam na oku PureVision (8,6; 14.0) czy mniejsz??
    powinienes poczekac dac oku sie przyzywczaic a jak ten stan sie bedzie utrzymywal to nie samemu kupujesz purevision tylko idziesz do okulistki i z nia wszystko konsultujesz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości