Chcę nosić soczewki, ale się boję
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 09 września 2007, 14:50

    ok ok :placze: nie bede zchodzi?a z tematu. przepraszam:)
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 14 września 2007, 15:38

    julik2k
    Dobrze Ci? rozumiem:)te? bardzo nie lubi?am nosi? okular??w, chocia? m??wiono mi, ?e dobrze w nich wygl?dam, ja si? poprostu ?le czuj? w okularach. I robi?am tak samo jak ty, w szkole na lekcjach jak musia?am czytac z tablicy to zak?ada?am okulary, a potem ?ci?ga?am, w domu te? nosi?am okulary, a jak gdzie? wychodzi?am to zdejmowa?am hehe. Na pocz?tku nie by? to taki problem, ale od tego nie noszenia pogorszy? mi si? wzrok, mam teraz wad? -2 i ci??ko by by?o bez okular??w albo soczewek. Posz?am w ko?cu do okulisty, powiedzia?am, ?e chc? nosi? soczewki i ju?:) Nosz? soczewki jakie? dwa tygodnie i jestem zadowolona. Na pocz?tku troch? mnie dra?ni?y i czu?am, ?e co? mam w oku, ale z czasem to uczucie min??o. A zak?adanie i zdejmowanie soczewek stanowi?o dla mnie problem tylko przez pierwsze trzy dni( w zasadzie to tylko ze zdejmowaniem musia??m po?wiczy?). Teraz jestem szcz??liwa, ?e si? odwa?y?am i zacz??am nosi? soczewki. Jedyny problem to to, ?e gorzej widz? z bliska w soczewkach i podczas czytania troche mi si? wzrok zamazuje, ale nie jest to a? takie uci??liwe. Powodzenia!!
    Aha kto? tu pisa?, ?e trzeba by?o podpisa? jakies o?wiadczenie w ksi??eczce od okulisty. Ja tak? ksi??eczk? dosta?am, ale podpisywa? niczego nie musia?am.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 14 września 2007, 17:34

    anetapp pisze:mam teraz wad? -2 i ci??ko by by?o bez okular??w albo soczewek
    wielkie dzi?ki za odpowied?. wla?ciwie to juz przelamuje sie co do okular??w. W ko?cu przekona?am mame co do soczewek i b?de mia?a w listopadzie. troche poczekam ale ja jestem cierpliwa:) a co do Twojej wady to ja mam -5 wi?c hmmmm nie wiem czy wogole powinnam ?ci?ga? okulary....ogl?dn??am ju? mase filmik??w jak ludzie ?ci?gaj? lub zak?adaj? soczewki i najbardziej boje sie ?ci?gania, ale jakos sie naucze. Musze! mam pytanko. przez jaki czas nosi?as okulary???
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 września 2007, 17:51

    julik2k przez pierwsze kilka dni bedziesz miala zapewne niemale problemy z zakladaniem i sciaganiem soczewek. to norma kazdy z nas przez to przechodzil. pamietam ze ktos na forum nawet pisal ze chcial zrezygnowac z noszenia soczewek bo myslal ze nie da rady z ich sciaganie i ubieraniem. najwazniejsze to nie zniechecac sie. nasze oczy sie po prostu bronia przed cialem obcym. Pewnie powieki ci sie bede same zamykac i to jest najgorsze wlasnie jak to opanujesz to bedzie juz GIT. powodzenia bedzie dobrze.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 15 września 2007, 08:44

    woozie pisze:Pewnie powieki ci sie bede same zamykac i to jest najgorsze
    no w?a?nie tego najbardziej sie obawiam ale mimo to i tak my?l?, ?e soczewki s? o niebo lepsze od okular??w kt??re paruj? przy byle okazji. np. jak pochylam sie nad garnkiem z gotuj?c? sie wod?... :maruda:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 15 września 2007, 11:50

    Obawiasz si?? Przeciez tu sie kompletnie nie ma czego bac :) serio! Ani to nie boli, ani to nie jest nieprzyjemne... Przyjemna, mieciutka blonka zakladana na oczko :D Trzeba to tylko wycwiczyc, poniewaz kazdy z nas ma troche inny sposob zakladania i zdejmowania... tzn.: okulistka poradzi Ci ogolnie jak to zrobic a Ty juz bedziesz musiala sobie to "doszlifowac" do siebie... ale to przychodzi z czasem. Tydzien, dwa i bedzie wszystko ok :jupi:
    anetapp pisze:ale od tego nie noszenia pogorszy? mi si? wzrok, mam teraz wad? -2
    Z tego co wiem (od okulistki oczywiscie) to wada u krotkowzrocznych pogarsza sie nie od 'nie noszenia' okularow tylko zwyczajnie od dorastania i dojrzewania organizmu... Takze okulary takie nie moga wyleczyc tejze wady... a szkoda ;)
    \
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 15 września 2007, 12:00

    G??rn? powiek? mo?na delikatnie przytrzyma? palcem i nie powinna si? domyka?, z czasem julik2k opanujesz wszelkie odruchy obronne oka. S? ludzie, kt??rzy za ?adne skarby nie dotkn? sobie oka, nawet dotyk przez powiek? jest dla niech bardzo dra?ni?cy. Wszystko jest do opanowania. Wystarczy cierpliwo?? i troszk? ?wicze?. Ja sama musze si? wybra? do okulisty, bo co? mi oczka szwankuj?. Mam problemy z widzeniem z bliskich i dalekich odleg?o?ci (obraz mi si? rozmazuje i widz? niewyra?nie). Wiem, ?e mam malutk? wad? na prawe oczko, okularki do czytania, moc +0,25 i jaki? s?aby astygmatyzm, wi?c z soczewkami nic nie zdzia?am. Zobaczymy, czy mi si? nie pogorszy?o.

    Pozdrawiam :papa:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 września 2007, 12:14

    imo kazdy powinien na sile stosowac sposobu sciagania pokazanego przez okuliste. jezeli wam on po prostu nie pasuje zakladajcie soczewki wlasnym sposobem.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • DziOOba
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 14 września 2007, 21:14
    Lokalizacja: Piekary Â?lÂ?skie

    autor: DziOOba » 15 września 2007, 12:56

    woozie pisze:imo kazdy powinien na sile stosowac sposobu sciagania pokazanego przez okuliste. jezeli wam on po prostu nie pasuje zakladajcie soczewki wlasnym sposobem.
    Hmmm woozie przeczytaj jeszcze craz dokladnie co napisales .
    sorki za OT .
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 15 września 2007, 12:57

    armani pisze:to wada u kr??tkowzrocznych pogarsza sie nie od 'nie noszenia' okularow tylko zwyczajnie od dorastania i dojrzewania organizmu...
    czyli wada nie pog??bia sie od nienoszenie okular??w? a wracaj?c do soczewek to czy te kolorowe s? a? tak niebezpieczne jak sie o nich m??wi???

    [ Dodano: 15 Wrz 2007 01:03 ]
    to ja ju? nie wiem...wy wszyscy chodzicie do jaki? fajnych okulist??w a ja trafiam na jaki? idiot??w (sorki) kt??rzy dr? sie na samo s?owo "SOCZEWKI". trudno musz? poszuka? jakiego? innego speca od tych rzeczy...
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 14:02

    julik2k pisze:a wracaj?c do soczewek to czy te kolorowe s? a? tak niebezpieczne jak sie o nich m??wi???
    powiedz nam co mowili ze jest "niebezpieczne" w soczewkach kolorowych a powiem Ci czy to prawda :D

    Jezeli bylyby jakiekolwiek soczewki uznane za "niebezpieczne" to napewno organy zajmujace sie szeroko rozumianym Zdrowiem nie dopuscilyby takiego produktu na rynek lub zostalby on wycofany, albo same firmy ktore maja przewaznie swoje stanowiska badawcze wycofalyby i unowoczesnily taki produkt.

    Wszystkie firmy (prawie wiekszosc) ma w ofercie soczewki kolorowe.
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 15 września 2007, 14:07

    mam pytanko. przez jaki czas nosi?as okulary???
    Od 6 lat, to znaczy na pocz?tku chyba przez rok nosi?am normalnie ca?y czas, potem przesta?am(tylko, ?e wtedy mia?am -0,5) i przez ostatnie 3 lata to zak?ada?am kiedy potrzebowa?am.
    kazdy powinien na sile stosowac sposobu sciagania pokazanego przez okuliste. jezeli wam on po prostu nie pasuje zakladajcie soczewki wlasnym sposobem.

    Mi okulista najpierw kaza? ?ci?ga? tak jak to pokazuj? na filmikach, ?e zsuwa si? soczewk? w d??? oka, ale jak widzia?, ?e si? z tym m?cz? to kaza? mi j? szczypn?? z bok??w i od razu posz?o:)Zdziwi?am si? te? gdy powiedzia?, ?e nie mam podnosi? g??rnej powieki palcem(tak by?o pokazane na filmiku wi?c my?la?am ze tak trzeba), ale teraz wystarczy, ?e szeroko otworz? oko.
    wy wszyscy chodzicie do jaki? fajnych okulist??w a ja trafiam na jaki? idiot??w (sorki) kt??rzy dr? sie na samo s?owo "SOCZEWKI". trudno musz? poszuka? jakiego? innego speca od tych rzeczy...
    Tak poszukaj innego okulisty, troch? to dziwne, ?e robi? jakie? problemy z tego, ?e chcesz nosic soczewki. Mo?e nie znaj? si? dobrze na soczewkach, dlatego tak reaguj?, bo nie potrafiliby ci odpowiednio doradzi?, ale na pewno znajdziesz kogo? odpowiedniego.

    Aha chcia?am si? jeszcze zapyta? kogo?, czy to normalne, ?e na pocz?tku, ma si? podra?nione oczy od soczewek, to znaczy ja mia?am pop?kane ?y?ki na oczach, teraz to ju? przesz?o, to normalne?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 14:17

    anetapp pisze:czy to normalne, ?e na pocz?tku, ma si? podra?nione oczy od soczewek, to znaczy ja mia?am pop?kane ?y?ki na oczach,
    tak, normalne. czasami poprzez podraznienie soczewka, a czasami palcem, ktorym przeciez "smigasz" po przednim odcinku oka...
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 15 września 2007, 15:01

    LEMUR pisze:powiedz nam co mowili ze jest "niebezpieczne" w soczewkach kolorowych a powiem Ci czy to prawda
    no wi?c du?o os??b mi m??wi?o, ?e te kolorowe nie przepuszczaj? tlenu do oka. s?ysza?am nawet ?e mo?na od nich o?lepn??! nie wiem co o tym my?le?.a zdrugiej strony fajnie jest sobie kolor oczu zmieni?:)

    [ Dodano: 15 Wrz 2007 03:02 ]
    anetapp pisze:Tak poszukaj innego okulisty, troch? to dziwne, ?e robi? jakie? problemy z tego, ?e chcesz nosic soczewki.
    no wi?c w Rzeszowie raczej znajd? kogo? od soczewek:) musze sie tylko kogo? poradzi?.

    [ Dodano: 15 Wrz 2007 03:04 ]
    anetapp pisze:na pocz?tku, ma si? podra?nione oczy od soczewek, to znaczy ja mia?am pop?kane ?y?ki na oczach, teraz to ju? przesz?o
    moja kole?anka ma strasznie pop?kane ?y?ki od soczewek. nosi je od maja i jako? nie widze ?eby znika?y. jest szansa ?e wog??le znikn???
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 września 2007, 16:15

    DziOOba pisze:woozie napisa?/a:
    imo kazdy powinien na sile stosowac sposobu sciagania pokazanego przez okuliste. jezeli wam on po prostu nie pasuje zakladajcie soczewki wlasnym sposobem.


    Hmmm woozie przeczytaj jeszcze craz dokladnie co napisales .
    sorki za OT .
    no zgubilem "nie" ale chyba mozna bylo sie domyslic o co mi chodzilo. nie ma jednego uniwersalnego sposobu zakladania/sciagnia soczewek.


    LEMUR pisze:czy to normalne, ?e na pocz?tku, ma si? podra?nione oczy od soczewek, to znaczy ja mia?am pop?kane ?y?ki na oczach,

    tak, normalne. czasami poprzez podraznienie soczewka, a czasami palcem, ktorym przeciez "smigasz" po przednim odcinku oka...
    czyli nie ma to nic wspolnego z wrastajacymi naczynkami ? ja zaraz po sciagnieciu soczewek mam troche tych "zylek" ale po jakies godzinie dwie zanikaja stopniowo. To chyba jest to podraznienie tak ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2007, 16:52

    woozie pisze:czyli nie ma to nic wspolnego z wrastajacymi naczynkami ?
    woozie, przeciez TYLE juz razy pisalem ze przeczerwienione oko to nie wrastajace naczynka, wrastajace naczynka jak sama nazwa wrastaja w teczowke, tego nie zobaczysz golym okiem tylko pod lampa szczelinowa... :boks:
    julik2k pisze:o wi?c du?o os??b mi m??wi?o, ?e te kolorowe nie przepuszczaj? tlenu do oka. s?ysza?am nawet ?e mo?na od nich o?lepn??! nie wiem co o tym my?le?.a zdrugiej strony fajnie jest sobie kolor oczu zmieni?:)
    napewno NIE oslepniesz
    co do przepuszczalnosci, to sa to przewaznie sa to soczewki hydrozelowe - czyli takie ktore maja dk/t rzedu max 30 ale te soczewki przy rozsadnym noszeniu np. 6h/dobe wczesniej zaspokajaly wszelkie potrzeby, fakt - sa nowsze silikonowo-hydrozelowe (nie kolorowe) ale nie oznacza ze w tych hydrozelach ktos oslepnie :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 września 2007, 17:02

    LEMUR pisze:woozie napisa?/a:
    czyli nie ma to nic wspolnego z wrastajacymi naczynkami ?

    woozie, przeciez TYLE juz razy pisalem ze przeczerwienione oko to nie wrastajace naczynka, wrastajace naczynka jak sama nazwa wrastaja w teczowke, tego nie zobaczysz golym okiem tylko pod lampa szczelinowa... :boks:
    wiem ale ja po prostu jestem na tym punkcie przewrazliwiony :wstyd: :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 15 września 2007, 20:44

    Soczewki kolorowe nie przepuszczaj? tlenu dlatego ?e barwniki nie przepuszczaj? tlenu dlatego s? niebezpieczne. Je?li chodzi o o?lepni?cia to te? o tym s?ysza?em. Ale nie chodzi o o to ?e te soczekwi maj? jakis s?aby materia? tylko dlatego ?e np. jaka? blondynka kupuje sobie miesi?czne kolorowe bez konsultacji z okulist? i nie zdejmuje ich z oka przez 6 miesi?cy. Czyta?em w internecie wywiad z jakim? okulist? kt??ry pisa? ?e mia? w?a?nie takie przypadki.
    woozie pisze:
    LEMUR pisze:woozie napisa?/a:
    czyli nie ma to nic wspolnego z wrastajacymi naczynkami ?

    woozie, przeciez TYLE juz razy pisalem ze przeczerwienione oko to nie wrastajace naczynka, wrastajace naczynka jak sama nazwa wrastaja w teczowke, tego nie zobaczysz golym okiem tylko pod lampa szczelinowa... :boks:
    wiem ale ja po prostu jestem na tym punkcie przewrazliwiony :wstyd: :P
    Najpierw to ty o?lepniesz ze stresu ;p
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 16 września 2007, 00:23

    Debian pisze:Soczewki kolorowe nie przepuszczaj? tlenu dlatego ?e barwniki nie przepuszczaj? tlenu dlatego s? niebezpieczne.
    Barwnik na soczewce kolorowej jest naniesiony przy pomocy takiej technologii, by soczewka ta by?a bezpieczna, przepuszcza?a odpowiedni? ilo?? tlenu i mo?na j? by?o swobodnie nosi?. Rzeczywi?cie ja mog?am nosi? kolorowe soczewki do 6h bez dyskomfortu, przy 8h przed komputerem i sztucznym o?wietleniu nie oby?o si? bez kropli, na szcz??cie to by?a tylko wersja testowa (nosi?am zer??wki, teraz lepiej rozumiem soczewkowicz??w :D )
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 16 września 2007, 10:37

    Ja przeczyta?em tak w focusie o tym nie przepuszczaniu tlenu. To stary numer tak wi?c mo?e rzeczywi?cie te nowsze soczewki kolorowe troche przepiuszczaj? tlenu.
    Rzeczywi?cie ja mog?am nosi? kolorowe soczewki do 6h bez dyskomfortu, przy 8h przed komputerem i sztucznym o?wietleniu nie oby?o si? bez kropli, na szcz??cie to by?a tylko wersja testowa (nosi?am zer??wki, teraz lepiej rozumiem soczewkowicz??w :D )
    Nie wszystkie soczewki musz? by? niewygodne. Ja np. moge nie zdejmowa? przez 3 dni i s? max wygodne.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 września 2007, 12:49

    Ale przeciez nie ma kolorowych PureVision :P
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 16 września 2007, 20:30

    chodzi mi og??lnie o soczewki.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 17 września 2007, 00:27

    Debian chodzi?e? trzy dni w kolorowych soczewkach bez ?ci?gania??? :maruda:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 18 września 2007, 10:26

    ehh pisa?em ?e chodzi mi og??lnie o soczewki a nie soczewki kolorowe, ?e nie wszystkie musz? by? niewygodne. Kolorowych nigdy nie mia?em na oczach.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 18 września 2007, 10:47

    A mnie si? czepi?o zapalenie spoj??wek (chyba alergiczne) :zdziwko:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości